Miloš Zmeškal

Moderátoři: PKS Pardubicky kraj, PMS Svitavsko

Ondrej.Cesik
Krajské předsednictvo
Profese: programator
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 256 poděkování

Re: Miloš Zmeškal

Příspěvek od Ondrej.Cesik » 01 črc 2018, 10:17

A není to tak trochu trollovací hostování? Co vím s Karstenem jste si úplně nesedli.
Budovatel o kousek lepšího světa.

Karsten.Sachs
Místní předsednictvo
Profese: manager v kamionové dopravě
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Příspěvek od Karsten.Sachs » 01 črc 2018, 18:19

Ahoj,

tímto bych chtěl vyjádřit můj názor, jsem proti přijetí Miloše Zmeškala na hostování v našem místním sdružení, a to z těchto důvodů:

1. Není důvod k hostování. Podle čl. 3 odst. 4 stanov, může člen sdružení v odůvodněných případech hostovat v nejvýše jednom jiném sdružení. Odůvodnění Miloše, že by byl rád informován o tom, co děláme v Moravské Třebové, není relevantní důvod. Netajíme se s tím, co zde děláme, několikrát jsem již letos s Milošem mluvil a otevřeně mu vše říkal. Míra informací se jeho hostováním nezvětší.
2. Nesouhlasím s institutem hostování člena, tak jak je nyní postaven. I když se na formulaci toho článku odvolávám v bodě jedna, nebo vlastně možná právě pro to, mám ten názor, že formulace příslušného článku ve stanovách, je velmi vágní a jak vyplívá z diskuze na fóru viewtopic.php?f=350&t=38321 , výklad není zcela jasný. Tento článek stanov, tak jak je teď napsaný, nahrává trollům jako Miloš, jiný význam jeho hostování totiž nemá než trollit.
3. Milošovo hostování nemá jiný význam než trollení. Jak již píšu v bodě jedna, Miloš nedodal jasné odůvodnění, proč je potřeba jeho hostování. On totiž žádný jiný důvod než jeho osobní antipatie vůči mně a pokus o trollování před volbami není. Bude se snažit vyvolávat hlasování a otevírat témata, prostě, bude nás všechny stát spoustu času a úsilí. Nevylučuji, že by se snažil o to, napadat sestavení kandidátních listin pro komunální volby, což by nám mohlo komplikovat sestavení kandidátek a v Moravské Třebové a nahrávat jeho kamarádovi Zapletalovi, který bude kandidovat za místní sdružení nestraníků – srdcem Třebováci. Vlastně už samotná tato žádost není nic jiného než trollení, už teď nám bere čas, který já zoufale postrádám, teď když tady v Moravské Třebové finišujeme s kandidátkou a programem pro komunální volby.
4. Zřejmě bych byl i proti přijetí Miloše kdyby ještě nebyl pirát, pro to jsem i proti jeho hostování. Miloš v minulosti tlačil přijetí jeho (dle jeho slov)kamaráda Jakuba Zapletala, více o tom zde: viewtopic.php?f=912&t=39905 Miloš vlastně to, že jsme ho nepřijali, nikdy neunesl. Jakub Zapletal je, symbol klientelismu a netransparentních výběrových řízení. Po té, co to zkoušel u pirátů, ihned zakotvil u již jmenovaného sdružení nestraníků v Moravské Třebové, celé to na mě dělá takový dojem, že si to sdružení nestraníků chtělo upirátit nás, JZ se, dle vlastních slov, dobře zná s jejich lídry a již při jednání se mnou navrhoval se s nimi setkat a již dopředu domluvit jakýsi pakt na povolební vyjednávání. Celé jeho chování, byl pro mě důvod k odmítnutí členství pro nesplnění čl. 3 odst. 1d až 1e stanov České pirátské strany. Ze stejných důvodů jsme nebyli dobře nakloněni jeho dalšímu kamarádovy, Adamu Kreplovi (očividně viz.: viewtopic.php?f=912&t=40849 )a pokud tedy mám soudit podle lidí, které podporuje, jak je na tom sám Miloš s programovými cíli pirátů, musím říct, že bych nehlasoval pro přijetí jako člena.
5. Miloš nemá zájem o Moravskou Třebovou a tím padá i druhý důvod jeho hostování. Sám Miloš mi v minulosti říkal, že do Moravské Třebové se už nikdy nevrátí, Miloš už před časem tu Moravskou Třebovou vzdal. Vlastně i říkal, že mimo pár známých a kamarádů, ho s tím místem nic nepojí. Většina lidí v Moravské Třebové, se o České pirátské straně dozvěděla v minulých 14 dnech, a Miloš na tom rozhodně podíl neměl. Hodně lidí, kteří Miloše znali, věděli, že fandí pirátům a brali to trochu úsměvně, ale nevěděli, že je člen a jaké jsou jeho aktivity s piráty. Jeho zájem o Moravskou Třebovou a jeho zásluhy jako pirát ve městě, jsou minimálně diskutabilní.
6. Jediný protiargumenty jsou, přijmeme ho, ať je klid, však co může udělat, když nemůže hlasovat v personálních otázkách. A ještě, když ho nepřijmeme, bude se strašně odvolávat a prudit dál. Tyto argumenty já neberu, může prudit a přidělávat nám práci, a když ho přijmeme na hostování, bude prudit dál a dál a dál. Když ho nepřijmeme, musíme přežít jen jedno prudění.

To jsou moje důvody, proč budu v případném hlasování, hlasovat proti přijetí Miloše Zmeškala na hostování v našem MS Svitavsko. Mj. jak to vidí ostatní členové PMS?

Teď mi ale někdo musí vysvětlit, jak to má jít dál? Podle stanov, vycházím z toho, že o přijetí na hostování bude hlasovat OF. Není mi ale jasný, jestli musí PMS hlasovaní automaticky rozjet, nebo jestli třeba PMS nemůže rovnou odmítnout hostování především kvůli důvodům jak je popisuji v bodech 1 a 5. V prvním případě pověřím koordinátora o vypsání hlasování nebo se sejdeme a usneseme jako PMS. Ale tady je vidět, že tento článek stanov není nějak jasně definovaný.

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 23142 poděkování
Dostal poděkování: 16470 poděkování

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 01 črc 2018, 19:43

Pokud má o příjetí hlasovat MF, tak to rozhodně nemá MP povinnost rozjet.
Smysl by dávalo postupovat přiměřeně podle členského podnětu.

(Já samozřejmě s tímhle výkladem nesouhlasím a budu se snažit o změnu stanov v opačném směru, nebo o zrušení institutu hostování vůbec.)
(A co jsem viděl kus primárek, tak vám je může zhodit kdokoliv a nemusí hostovat. - Copak tokhle vypadá náš volební systém? Copak RV schválilo alternativní?)
(A samozřejmě se těším na doložení toho symbolu klientelismu a netransparentních výběrových řízení, pokud bude třeba.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Skokanova, Lucie.Spacilova
člen RV, AO, ZO, FO a PO a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb|blog Tel: 776635258 Mumble status

Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo
Profese: programátor, konzultant, řemeslník
Dal poděkování: 695 poděkování
Dostal poděkování: 821 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik » 01 črc 2018, 20:29

Z toho co Miloš napsal je pochopitelné, že se chce účastnit místního dění. Vzhledem k tomu, že politiku strany dělá příslušné oblastní sdružení, tak chce využít institutu hostujícího člena v oblastním sdružení.
krizový manažer KS OlK (oficiálně předseda) • člen TO • [email protected] • 603 439 481

Karsten.Sachs
Místní předsednictvo

Příspěvek od Karsten.Sachs » 02 črc 2018, 09:50

Tak v pohodě, pokud se Miloš doopravdy zajímá jen o dění v jeho milované Moravské Třebové a chce přiložit ruku k dílu, může mi zavolat, můžeme se sejít a probrat co tady děláme, kam to směřujeme a jak se Miloš může zapojit. Moje jediná podmínka je, že od něj nechci slyšet nic o nějakém Zapletalovi nebo Kreplovi nebo co bylo. Jen domluva o tom, jak pomoci pirátům v jejich úsilí něco v Moravské Třebové změnit.

Tady tu šarádu, kterou Miloš rozjel, si můžeme ušetřit.

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 23142 poděkování
Dostal poděkování: 16470 poděkování

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 02 črc 2018, 12:44

K věci jsem založil žádost o výklad u RK: https://redmine.pirati.cz/issues/12083
A podnět k upřesnění předpisu u RV: https://redmine.pirati.cz/issues/12088

nashledanou.
člen RV, AO, ZO, FO a PO a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb|blog Tel: 776635258 Mumble status

Milos.Zmeskal
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Koordinátor
Dal poděkování: 486 poděkování
Dostal poděkování: 522 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milos.Zmeskal » 02 črc 2018, 14:53

Karstene, sám víš, že jsem Ti ohledně Kuby Zapletata a dalších několikrát volal, klidně to mohu doložit. Tvoje reakce byla co si to vůbec dovoluju zpochybňovat Tvoje rozhodnutí, že se s nikým setkávat nebudeš atd. Co se dělo dál bylo několik pokusů o smír z mé strany. Až na poslední urážky v Messengeru jsem reagoval tím, ať mě neokrádáš o čas. Evidentně ti to vše leží v žaludku, což chápu, ale možná by bylo fajn přestat se chovat jako malé dítě, kterému někdo leze na jeho píseček. Já bych si jen rád v klidu sedl v koutku a sledoval, co se děje. Ono je to dost těžké, když nevyhlašujete schůze a nejsou z nich zápisy k dohledání. Místní sdružení není jen tvoje a principy pirátů jsou přímá demokracie a transparence.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milos.Zmeskal za příspěvek:
Michaela.Skokanova
"Společnost mě nenávidí a já nenávidím ji. Její pravidla mě omezují, hodlám je porušit." James Cole
XOLK! XOLK! XOLK!

Winston Wolfe z Xolku
OFFTOPICmilos.zmeskal(avkrouzku)pirati.cz
77O ll3 65O
fb.com/milhauzz18

Karsten.Sachs
Místní předsednictvo

Příspěvek od Karsten.Sachs » 02 črc 2018, 17:29

To několikrát volal bych teda klidně chtěl doložit. Moje vysvětlení jsi ale neakceptoval, 45 minut jsem ti tu situaci se Zapletalem vysvětloval. Ty prostě věříš jen a jen tvým lidem, a tvoje lidi, jsou vlastně jen Adam Krepl, a to je tak asi všechno. O pokusech o smír z tvé strany já nevím. To, že jsem se již nechtěl setkat s JZ je pravda a odůvodnění jsem ti taky řekl, nakonec jsi tu schůzi zinscenoval a dopadla úplně přesně jak jsem říkal, akorát JZ vykládal jeho pohádky a já pravdu a zase jsme se rozešli, akorát jste mě a vlastně i PKS a PMS stáli čas na víc. Teď znovu zkoušíš okrádat mě a vlastně celé sdružení o čas. O nic jiného ti nejde, jen o trollení. Pravda je, že jsme spolu mluvili, já ti vše vysvětlil, tobě to přišlo logické a řekl si mi, že se ještě zeptáš druhé strany, to jsi zřejmě udělal a tím naše komunikace skončila a místo aby jsi mi teda zavolal abych já měl možnost ti vyvrátit nějaké tvrzení od Klubu "Masaryka" Zapletala, kontaktoval jsi Pavla Štěpánka a chtěl sis vynutit setkání se Zapletalem a se mnou, na to jsem ti volal a byl jsem samozřejmě dost nasraný, chtěl jsem po tobě vědět, co přesně teda ti bylo řečeno jinak než jsem říkal já a chtěl jsem ti to normálně vyvrátit. S tebou se ale nedalo mluvit, ty jsi furt jen opakoval, že ty lidi Zapletala znáš, a že víš, že je vlastně všechno úplně jinak než jsem ti říkal já, na mojí obhajobu si nechtěl nic slyšet. Očividně ti šlo od té chvíle jen o to, protlačit Zapletala a Krepla na Kandidátku a k nám,a místo aby byl nepřijetím Zapletala klid. tak ty jsi to celé rozvířil a nedáš pokoj a já nechápu tvoje pohnutky ale myslím si, že jsi jen uražený, protože jsem neřekl, ale jo Miloši, ty jsi jediný echt pirát a já se podrobím tvému názoru a jsi uražený protože jsem na tebe řval že jsi ubohý, což teda jsi mimochodem, a moji reakci jsi vyvolal ty, tvým jednostranným a zaujatým pohledem na věc. Nejde o žádný píseček, to je tvoje chování které tady popisuješ. Jde o to, že kdybych tady pustil za piráty Jakuba Zapletala a Adama Krepla a oni se dostali do Zastupitelstva, neodpustil bych si to do konce života, byl by to konec mého aktivismu a ještě dlouho bych poslouchal od všech známých co jsem za idiota, co jsem to tam za piráty poslal za lidi. Ty toto prostě nechceš pochopit, jelikož ty máš klapky na očích. Smutný je, že jsi se vlastně nechal využít člověkem který tebou pohrdá protože nedosahuješ jeho intelektuálních kvalit. Zápisy ze schůzek jsou, MS není moje a ani jsem se sám nepasoval do role předsedy. My tady v Pardubickém kraji všichni táhneme za jeden provaz, nejsou mezi námi problémy, jediný problém který tady řešíme, je ten Zmeškal. Nikdo si tady nehraje na diktátora, všechny věci řešíme v konsensu až na malé neshody. Ty jsi tady v Moravské Třebové, za celé roky, nic ohledně propagace pirátů neudělal, za minulý měsíc se toho v tomto smyslu událo víc, než za celé ty roky kdy jsi to tady zvedal ty, podle tvých slov. Na Moravskou Třebovou jsi se už dávno vysral. Nevím co vlastně chceš, ale o informace a pomoc nebo participaci na dění okolo pirátů v Moravské Třebové ti očividně nejde, já jsem totiž ochoten se s tebou setkat, ty ne. Já už o tom ani nehodlám diskutovat, toto už je fakt konečná. Střílíš vlastním lidem do nohy a ani si to neuvědomuješ, je fakt smutný jak jsi mimo, a psát mi na FB firmy blbý poznámky, to snad ani nemyslíš vážně. Přestaň trollit a věnuj se něčemu užitečnému, jsi za to placený stranou.
Já si počkám na RK, a děkuji Vojtovi za podnět na Redmine, večer bych udělal něco podobného, nebo asi zítra, já totiž fakt nemám čas ze zabývat zbytečnostmi. Po tom co mi to někdo osvětlí, zařídím hlasování. Víc ode mne k tomuto tématu(hostování Miloše) neuslyšíte, můj názor si všichni přečetli a diskuze s Milošem není možná.

Zdenek.Kubala
Zástupce vedoucího odboru
Profese: QA Engineer
Dostal poděkování: 301 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek.Kubala » 02 črc 2018, 23:12

Jan.Bednarik píše:
01 črc 2018, 20:29
Z toho co Miloš napsal je pochopitelné, že se chce účastnit místního dění. Vzhledem k tomu, že politiku strany dělá příslušné oblastní sdružení, tak chce využít institutu hostujícího člena v oblastním sdružení.
Honzo, to co tu vyse zminovani predvedli si opravdu kladu otazku, proc hostovani? Prilozit ruku k dilu muze aniz by tlacil na pilu, kterou tu sam na "prilozil".
Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)
UNIX - Where is a shell, there is a way.
---
soucasti technickeho odboru
predsednictvo KS Pardubicky kraj

JakubZapletal
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Podnikatel
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Příspěvek od JakubZapletal » 02 črc 2018, 23:29

Zázrakem koukám, že je mi umožněno něco komentovat, asi mi někdo odblokoval tu možnost, protože se tu zjevně dlouhodobě nehododilo abych na něco mohl reagovat, ikdyž se tu mé jméno objevuje velice často. Je to smutné od komunální ,,Pirátské strany Moravská Třebová" na jejíž vzniku jsem se přímo podílel tak, že jsem Karstena kontaktoval a na tento popud se teprve začalo něco dít. Doteď jsem nedostal své ukradené data z tvorby programu, ani omluvu za nečestné jednání. To co se tu na Moravskotřebovsku děje, je bohužel ostuda celé strany. Dbám na své dobré jméno a nepřejí si, aby bylo dále špiněno pochybnými existencemi v Moravské Třebové a poněkolikáté prosím o toto respektování !
Tito uživatelé poděkovali autorovi JakubZapletal za příspěvek:
Michaela.Skokanova

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Svitavsko“