Dodávka/vývoj software pro účetnictví Pirátů - Anketa - důležité

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Toto fórum slouží k anketám, kdy je potřeba orientačně zjistit převažující názory na nějakou oblast mezi členstvem (např. pokud přijde dotaz zvenku). Hlasovat zde mohou pouze členové.
Pro členské iniciativy v rámci celostátního fóra slouží Členské podněty.

Jak pokračovat dále ve věci "Dodávka/vývoj software pro účetnictví Pirátů"

Anketa končí za 09 črc 2018, 08:29

a) Zapracovat další připomínky a upravit pouze smluvní otázku věci - původní tým
31
31%
b) Zapracovat další připomínky a upravit pouze smluvní otázku věci - nový tým
7
7%
c) Vypsat nové výběrové řízení na dodávku SW
16
16%
d) "Dokončit" kompletní vývoj inhouse tak, jak zaznívalo v argumentaci proti původnímu záměru
45
45%

Celkem hlasujících: 99 - Celkem hlasů: 99

Petr.Vileta
Místní předsednictvo
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22850 poděkování
Dostal poděkování: 19823 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodávka/vývoj software pro účetnictví Pirátů - Anketa - důležité

Příspěvek od Petr.Vileta » 05 črc 2018, 15:02

Míra, pokud mě paměť neklame, pouze pohrozil svou rezignací, když "nebude po jeho". ;) U TO je jeden problém - vedoucí by dohlížel sám na sebe (programátora).

Napadá mě pověřit KK (má kontrolovat a Rosťa tomu fakt rozumí) a nebo založit nějaký samostatný tým, složený ze zástupců RP, TO, AO, FO. Každý z nich bude mít své požadavky na systém, tak by si na ně dohlížel. Kromě TO a RP by v týmu mohli být přímo šéfové.
Poslední místopředseda místního sdružení Plzeň
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Jaromir.Beranek
Vedoucí finančního odboru
Profese: ekonom, právník
Dal poděkování: 131 poděkování
Dostal poděkování: 225 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jaromir.Beranek » 05 črc 2018, 15:15

Míra pouze nebude pokračovat ve vedení FO po skončení svého dvouletého funkčního období. Nejsem z těch, co dělají demonstrativní gesta, když není po jejich. K tomu by mě mohla přimět snad jedině revizní komise snahou trestat iniciativu a hledání funkčního řešení.

Jiná věc je to, že mi momentálně chybí motivace podílet se na hledání jiného řešení jinak než dodáním požadavků na funkcionality. Ale myslím, že s aktivní rolí FO se v tuto chvíli ani nepočítá.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaromir.Beranek za příspěvky (celkem 7):
Marek.Necada, Dalibor.Zahora, Vit.Simral, Jiri.Ulip, Petr.Vileta, Tomas.Pastircak, Vojtech.Pikal
Jaromír Beránek
vedoucí finančního odboru, 4. místopředseda PKS Praha
tel: 720 761 616
Profil | FB | LinkedIn

Honza.Hora
Místní předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 468 poděkování
Dostal poděkování: 690 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza.Hora » 05 črc 2018, 20:27

Já myslím že role FO má být jak píše Míra - "business owner". Tj. pomoct s doladěním specky, určit kritické prvky řešení pro převzetí do provozu (předpokládám, že nejzásadnější budou takové, kde po nás něco chce stát a hrozí pokuty, pokud naše výstupy nebudou správně, ale asi nebudou jediné), případně pomoct s přípravou akceptačních testů (když je píše vývojář, tak vždycky projdou, co si budeme povídat).

Zodpovědnost za projekt, jeho správný běh a jeho úspěch by měl nést projektový vedoucí - a to by měl být především člověk, který s tím má zkušenosti (obzvlášť pokud by chyby mohly mít za následek pokuty od úřadů). Kdyby se toho ujal Rosťa, tak by to mělo tu výhodu, že jako předseda KK zároveň může hlídat i soulad běhu projektu s vnitřními předpisy, abychom pak na konci zase neřešili nějaký přezkum nebo předběžné opatření. Může se toho ujmout i někdo z AO, pokud je tam zkušený projekťák, který se tomu může systematicky věnovat. TO bych tu zodpovědnost nedával, protože jsem toho názoru, že není dobré kombinovat odpovědnost za vývoj i za projekt jako celek.

OFFTOPIC
Jen pro pořádek přiznávám, že jsem taky dělal projekťáka (spíš koordinátora projektu), ale nejsem v tom moc dobrý a nebavímě to, takže se radši budu vrtat ve specifikaci, UAT strategii a přípravě scénářů
Tito uživatelé poděkovali autorovi Honza.Hora za příspěvky (celkem 2):
Vit.Jurasek, Filip.Varecha
PMS Praha 4
[email protected]
Keep calm and practise Iaido

Petr.Vileta
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 05 črc 2018, 21:49

Jaromir.Beranek píše:
05 črc 2018, 15:15
Míra pouze nebude pokračovat ve vedení FO po skončení svého dvouletého funkčního období. Nejsem z těch, co dělají demonstrativní gesta, když není po jejich. K tomu by mě mohla přimět snad jedině revizní komise snahou trestat iniciativu a hledání funkčního řešení.

Jiná věc je to, že mi momentálně chybí motivace podílet se na hledání jiného řešení jinak než dodáním požadavků na funkcionality. Ale myslím, že s aktivní rolí FO se v tuto chvíli ani nepočítá.
Já jsem to rýpnutí dal do uvozovek a přidal smajlíka. Ale fakt mi vysvětli, proč se ti nechce alespoň občas, snad jednou za 14 dnů, věnovat pár minut proklikání Martinovy alfa-verze. OFFTOPICJestli už je to beta, nebo dokonce pre-release, tak se Martine omlouvám :) To jsi tak přesvědčený o tom, že cesta "zaplatíme komukoliv, hlavně ať mi to zmizí z očí" je správná? A navíc nechápu, jak vůbec řádný hospodář může uvažovat o spolupráci s jednočlenným startupem bez referencí? To mi opravdu hlava nebere. Nebo jsme tak bohatí (170 milionů) a ty peníze nám spadly z nebe (od státu), že budeme rozhazovat hůř než socani?

Nicméně, když se podívám na lidi v FO, tak tam vidím několik jmen, které bys mohl s klidným svědomím pověřit místo sebe kontrolou a testováním čehokoliv, co se bude vyvíjet. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Rostislav.Reha
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Jaromir.Beranek
Vedoucí finančního odboru
Profese: ekonom, právník
Dal poděkování: 131 poděkování
Dostal poděkování: 225 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jaromir.Beranek » 05 črc 2018, 22:39

Petře, máš trochu zkreslenou představu. Já nemám problém s tím si proklikat cokoli, ale doteď jsem řešil zcela jiné zadání. Zbytek s dovolením nechávám bez komentáře, protože na to máš zjevně vlastní názor.

A pokud Tě zajímá, kdo je aktivní v FO, tak jsem to já, Denisa Puldová, která podle svých možností pomáhá s proplácením a interními převody, Vojta Pikal, který doteď řeší registrace rozpočtů a donedávna Tobias. Za poslední tři měsíce nám s drobnými úkoly vypomáhala ještě Šárka Altmanová a Albert Diok. A kromě Vojty těžko můžu po ostatních chtít, aby něco testovali, protože nevědí, jak by se to mělo přesně chovat. Fakt se tu nekopeme nudou do zadku...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaromir.Beranek za příspěvky (celkem 4):
Honza.Hora, Martin.Rejman, Vojtech.Pikal, Adam.Jaros
Jaromír Beránek
vedoucí finančního odboru, 4. místopředseda PKS Praha
tel: 720 761 616
Profil | FB | LinkedIn

Petr.Vileta
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 05 črc 2018, 23:08

Tak to jsi s pomocníky na tom dost podobně, jako jsem byl kdysi já. Nejsou lidi. :(

No a na zadávání prací a nákup věcí máme fakt odlišný názor. Já si vždycky sháním reference a ani soukromě, ani v žádné organizaci, bych nikdy neriskoval platit cokoliv drahého komukoliv bez kladných referencí a dlouhodobější firemní historie. Raději zprofanovanou a protivnou Alzu, než sro z vedlejší ulice, co vzniklo před půl rokem a běhá tam pořád jeden a týž člověk, zřejmě majitel. Na co mi bude zákonná dvouletá záruka, když to zabalí a zmizí? Nakoupím u něj nějakou drobnost a když tam bude ještě za 2-3 roky, pak i něco dražšího. Prostě nejsem "dobrodruh" ;)

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 5456 poděkování
Dostal poděkování: 5361 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 06 črc 2018, 21:28

Honza.Hora píše:
05 črc 2018, 20:27
Kdyby se toho ujal Rosťa, tak by to mělo tu výhodu, že jako předseda KK zároveň může hlídat i soulad běhu projektu s vnitřními předpisy, abychom pak na konci zase neřešili nějaký přezkum nebo předběžné opatření.
:D

Ted nevim, nakolik trollis a nakolik tenhle odstavec myslis vazne :D Kontrolni komise (predsedkyne je Misa Skokanova) nema jak zasahovat do behu nejakeho projektu, neexistujou zadne predpisy ktere by neco takoveho upravovaly (snad jen pece radneho hospodare, ale hodne gumove, nebo kdyby za to nekdo bral vetsi odmenu), cili je ani nemuze nikdo porusit. KK napadla aktualne poruseni pravidel vyberoveho rizeni, coz je neco uplne jineho. A do prezkumu CF uz KK nema jak zasahnout vubec :D

Cili pokud by nekdo mel o me v tom tymu zajem, tak jedine jako clena a dobrovolnika ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
Michaela.Skokanova
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

Stanislav.Stipl
Člen KS Královehradecký kraj
Profese: programátor
Dal poděkování: 1241 poděkování
Dostal poděkování: 2179 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanislav.Stipl » 07 črc 2018, 11:20

To je zas kulišárna :-) Odpůrci přezkumu se sjednotí u možnosti A, zatímco zastánci přezkumu se rozdělí mezi možnosti B, C a D? Falešná tetrachotomie? Rozděl a panuj? :-)

Minimálně možnosti C a D se nevylučují, naopak se mohou vhodně doplňovat. Nicméně za daných okolností mi nezbývá, než dát možnost D.

Petr.Vileta
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 07 črc 2018, 21:32

Také jsem změnil hlas z C na D. V Jednotě je síla. ;)

Honza.Hora
Místní předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 468 poděkování
Dostal poděkování: 690 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza.Hora » 07 črc 2018, 21:37

Rostislav.Reha píše:
06 črc 2018, 21:28
Ted nevim, nakolik trollis a nakolik tenhle odstavec myslis vazne :D Kontrolni komise (predsedkyne je Misa Skokanova) nema jak zasahovat do behu nejakeho projektu, neexistujou zadne predpisy ktere by neco takoveho upravovaly (snad jen pece radneho hospodare, ale hodne gumove, nebo kdyby za to nekdo bral vetsi odmenu), cili je ani nemuze nikdo porusit. KK napadla aktualne poruseni pravidel vyberoveho rizeni, coz je neco uplne jineho. A do prezkumu CF uz KK nema jak zasahnout vubec :D

Cili pokud by nekdo mel o me v tom tymu zajem, tak jedine jako clena a dobrovolnika ;)
Já to myslel vážně, ale trochu jinak. Jako člen a předeseda KK máš předpisy nastudované - ne že bys projekt díky tomu měl pravovomoc ovlivnit, ale vzniká tam synergický efekt, kdy jsi jedním z těch, kdo mohou z hlavy říct "přátelé pozor, když to uděláte takhle, tak na to může někdo podat stížnost k ke KK a stížnost bude oprávněná".

Každopádně zvaž roli projekťáka - někdo to dělat musí, šéf vývoje by to dělat neměl, já v tom nejsem moc dobrej a nikdo jinej se k tomu nemá :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Honza.Hora za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Rostislav.Reha, Vit.Jurasek
PMS Praha 4
[email protected]
Keep calm and practise Iaido

Rychlá odpověď

Odpovědět

Zpět na „Členské ankety“