Souhlasíte s řízením EU vůči Maďarsku?

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Toto fórum slouží k anketám, kdy je potřeba orientačně zjistit převažující názory na nějakou oblast mezi členstvem (např. pokud přijde dotaz zvenku). Hlasovat zde mohou pouze členové.
Pro členské iniciativy v rámci celostátního fóra slouží Členské podněty.
Odpovědět

Souhlasíte s řízením EU vůči Maďarsku?

Ano
55
72%
Ne
15
20%
Nevím
6
8%

Celkem hlasujících: 76 - Celkem hlasů: 76

David.Wagner
Asistent poslance
Profese: historik, pedagog
Dal poděkování: 85 poděkování
Dostal poděkování: 306 poděkování

Re: Souhlasíte s řízením EU vůči Maďarsku?

Příspěvek od David.Wagner » 24 zář 2018, 23:21

Dobrý večer,

jen bych tady položil myslím velmi související tiskovku k Polsku.
https://europa.eu/rapid/press-release_IP-18-5830_en.htm

(jinak si teda nejsem jistej, kdo jsou ty proevropští piráti který odmítají referendum o EU se kterýma se tady tak operuje, já jsem třeba velmi pro EU a nemám s referendem za rozumných podmínek problém)

Petr.Vileta
Místní předsednictvo
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 20615 poděkování
Dostal poděkování: 18141 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 25 zář 2018, 00:06

Ales.Sura píše:
24 zář 2018, 18:07
Jedním z vytýkaných problémů je, že Maďarsko odmítá přijmout migranty. Tím jim ale neubližuje. Maďarsko se ani nepodílí na konfliktech v zemích odkud migranti prchají, takže i přímá zodpovědnost za současný stav pokulhává. Solidarita je už ze samotné podstaty dobrovolná aktivita a nedá se vynucovat. Maďarské neziskové organizace, Sorosovy společnosti apod. také stojí na opačném pólu současných maďarských zájmů, takže logickým důsledkem současného stavu je jejich omezování.
Mno, tak zrovna vyhnání Sorosovy univerzity (nebo co to bylo) ze země je pro mě typické zneužití moci. Tady najdeš starší příklady nacionalizmu Orbánovy strany
https://zpravy.idnes.cz/v-madarsku-plat ... ranicni_js
a tady zcela nedávné https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/mad ... 201540_haf

Podle mezinárodních smluv, charty OSN a jánevímčeho má každý signatář povinnost zahájit azylové řízení s každým kdo o něj požádá z politických či podobně závažných důvodů. Jenže v současném Maďarsku teď mohou odsoudit pracovníky např. Červeného kříže, když do země přivezou na operaci zraněné/nemocné syrské nebo africké dítě i s matkou. Je to podpora nelegální migrace a to je tam teď trestný čin. Pořád ještě ti Orbán nepřijde moc hnědý?
Poslední místopředseda místního sdružení Plzeň
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Ales.Sura
Člen KS Praha
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Dal poděkování: 1698 poděkování
Dostal poděkování: 2705 poděkování

Příspěvek od Ales.Sura » 25 zář 2018, 08:03

Jan.Hrubes píše:
24 zář 2018, 22:18
Já se omlouvám, ale to, jakým způsobem jsi tady Aleši schopný obhajovat mlácení žen, mi nahání husí kůži.
Pokud váháš nad tím, jestli je legitimní řešit, že soused bije svou ženu, tak musíš mít svůj hodnotový žebříček fakt hodně mimo.
To, že Maďarsko pod tlakem ustoupilo od některých dodatků ústavy je asi stejné, jako kdybys řekl, že svou ženu teda nesvážeš do kozelce, ale jen jí spoutáš ruce. A právě proto, že je v našem čele Babiš, u něhož je potenciál, že bude deformovat demokracii i u nás, o to víc bychom se měli zasazovat o to, aby proti Maďarsku (a Polsku) řízení proběhlo.
Já se též omlouvám, ale zřejmě neumíš číst. Já nikde neobhajuji mlácení žen. Pokud ano, tak prosím o citát.
Ženu jsem nikdy neuhodil. A to jsem zažil i fyzickou agresi z jejich strany. Jediný důvod, který ta slečna měla bylo, že byla ožralá a agresivní.
Další konkrétní a skutečný příklad. Z bytu u mě vedle často slyším hádky a rány. Vypadá to jako vzteklé mlácení dveřmi, ale co já vím. Mám pokaždé volat policii? V tom případě platí výše uvedené. Jinak samozřejmě budu postupovat jinak pokud uvidím agresi na veřejné ulici nebo uvidím agresi za okny domu. Ale jasně jsem psal, že "záleží na konkrétní situaci."
Možná bys místo napadání (a z mého pohledu demagogie) mohl přidat konkrétní postup při domácím násilí ty. Ačkoliv o tom toto vlákno není a i proto jsem to dával do OT.
Na Maďarsko máme evidentně jiný pohled. Stejnou pokroucenou logikou bych mohl tvrdit, že podporuješ zrušení maďarské národní suverenity, zrušení maďarského vlády a dosazení EU diktatury. EU přece má jasné představy, jak to má v Maďarsku probíhat jinak přijde trest, takže suverenita i vláda tak postrádají smysl, ne? Ale to asi netvrdíš viď?
Opět se ptám, kde byly v počátcích migrační krize stížnosti EU, když docházelo k porušování Dublinských dohod? Postoj Maďarska, nárůst extrémismu a nyní naopak reakce EU jsou už jen reakce (a reakce na reakce). Normální efekt sněhové koule.
Takže mi přestaň podsouvat něco co jsem neřekl / nenapsal. Snažil jsem se dost vysvětlit svůj pohled. Je zde prostor, abys vysvětlil svůj.
Aleš Sůra - můj pirátský Jabber je momentálně Obrázek, PGPID: 9C1B3043
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Ales.Sura
Člen KS Praha

Příspěvek od Ales.Sura » 25 zář 2018, 08:36

Petr.Vileta píše:
25 zář 2018, 00:06
Ales.Sura píše:
24 zář 2018, 18:07
OFFTOPIC
Jedním z vytýkaných problémů je, že Maďarsko odmítá přijmout migranty. Tím jim ale neubližuje. Maďarsko se ani nepodílí na konfliktech v zemích odkud migranti prchají, takže i přímá zodpovědnost za současný stav pokulhává. Solidarita je už ze samotné podstaty dobrovolná aktivita a nedá se vynucovat. Maďarské neziskové organizace, Sorosovy společnosti apod. také stojí na opačném pólu současných maďarských zájmů, takže logickým důsledkem současného stavu je jejich omezování.
Mno, tak zrovna vyhnání Sorosovy univerzity (nebo co to bylo) ze země je pro mě typické zneužití moci. Tady najdeš starší příklady nacionalizmu Orbánovy strany
https://zpravy.idnes.cz/v-madarsku-plat ... ranicni_js
a tady zcela nedávné https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/mad ... 201540_haf
Podle mezinárodních smluv, charty OSN a jánevímčeho má každý signatář povinnost zahájit azylové řízení s každým kdo o něj požádá z politických či podobně závažných důvodů. Jenže v současném Maďarsku teď mohou odsoudit pracovníky např. Červeného kříže, když do země přivezou na operaci zraněné/nemocné syrské nebo africké dítě i s matkou. Je to podpora nelegální migrace a to je tam teď trestný čin. Pořád ještě ti Orbán nepřijde moc hnědý?
Myslím, že to už pomalu točíme v kruhu. V počátcích byla masová migrace, která byla v rozporu s Dublinskými dohodami, kdy mají uprchlíci zůstat v první bezpečné zemi. Což udělá každý normální člověk prchající do bezpečí. Pokud jdu přes půl světa za lepším životem, tak jedná o ekonomickou migraci a to je zcela jiná kapitola. Toto porušování EU nejen nevadilo, ale řekla, že jsou Dublinské dohody zastaralé a je třeba je změnit. Tady nebyl problém s porušováním dohod a ani nebyl problém upravovat dodatečně pravidla tak, aby tomu porušování vyhovovala. Proti migraci se zvedla vlna nevole. Ať už na úrovni jedinců, stran (ala SPD, AfD) nebo států. Výše uvedení se brání a využívají k tomu strach lidí, kteří je více a více podporují. Nato EU zkusí prosadit násilné kvóty. Odpor a exrémismus roste a to dokonce do té míry, že někde extrémisté a populisté získávají většinu. EU tlačí ještě víc a začne legislativně popotahovat státy, které se migraci brání. A co myslíš, že se stane? Že se Maďarsko a Polsko plácne do čela a řekne: "Moc se omlouváme, nám nedošlo co děláme." Nebo to bude generovat ještě větší odpor a extrémistické nálady porostou?
Jsem opravdu jediný, kdo od začátku viděl kam tohle (po)vede? Očividně ne, protože se o tom baví(li) i dělníci v hospodě. Opravdu si musíme historii prožít znovu? Za 2.sv. byli jako rozbuška nepokojů zneužiti Židé. Svedly se na ně všechny problémy a extrémisté se dostaly k moci. Teď jsou zneužíváni migranti. Opravdu to musí dojít tam, že radikálové budou mít opěvovanou demokratickou 51%ní většinu, aby mohla být zase válka?
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 1799 poděkování
Dostal poděkování: 1465 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 25 zář 2018, 12:45

Každý normální prchající člověk, co skončí v přeplněných táborech, kde taky nemá podmínky na život, půjde dál. Přijde mi to zcela logické. Chtěl bych tady vidět kolegu Aleše, jak si žije několik let ve stanu bez žádných vyhlídek na nic, ale asi mu to přijde normální a logické... Tady ty faktoidy a pseudologiky manipulátorů mě už fakt unavují...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 4):
Jan.Hrubes, Stanislav.Podojil, Petr.Vileta, Pavel.Moravec
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Ales.Sura
Člen KS Praha

Příspěvek od Ales.Sura » 25 zář 2018, 15:26

Petr.Tkadlec píše:
20 zář 2018, 08:58
Mě by taky osobně nenapadlo, že by nějaký Pirát podporoval Putina, Trumpa či Orbána. Resp. je mi jasné, že se vždycky nějaká menšina najde všude na všechno. Otázka sice zní "Souhlasíte s řízením EU vůči Maďarsku?", ale k tomu je prostě rovnítko "Souhlasíte s politikou Viktora O." Franta rozhodně s nikým nemanipuluje a největší manipulátoři jsou jako vždy ti, co z toho viní ostatní...
Příspěvek Aleše mi přijde jako úplný manipulativní populistický kec bez špetky racionálních argumentů. Takto prosím ne. A myslím, že i anketa hovoří za vše...
Pro dobře fungující vnitřní demokracii je dobré mít ve svých řadách proruskou, proV4, provýchodní menšinu, ale musí si uvědomit, že je prostě v menšině.
Petr.Tkadlec píše:
25 zář 2018, 12:45
Každý normální prchající člověk, co skončí v přeplněných táborech, kde taky nemá podmínky na život, půjde dál. Přijde mi to zcela logické. Chtěl bych tady vidět kolegu Aleše, jak si žije několik let ve stanu bez žádných vyhlídek na nic, ale asi mu to přijde normální a logické... Tady ty faktoidy a pseudologiky manipulátorů mě už fakt unavují...
Petře, soudě dle tvých příspěvků, tak jsme oba hodně někde jinde. Ale pokusím se reagovat.
Takže považuješ podmínky na Lesbosu, kde končí současní migranti za vhodné? Nebo považuješ za vhodné naprosto bezkoncepční přijetí migrantů do Německa, které navíc proběhlo v rozporu Dubliskými dohodami. Považuješ za vhodné pro integraci vytvoření ghet o několika tisících lidech? Považuješ za vhodné, že příchozím není dovoleno v rámci azylového řízení ani pracovat, což jejich integraci ještě stěžuje?
Migrace není řešení je to jen příslovečné vytloukání klínu klínem. Jediné řešení je pomoc v zemích původu migrantů. Bez toho migraci nezastavíš. "Vyspělý" západ by mohl začít třeba tím, že přestane vojensky šířit "demokracii" do jiných zemí. Obzvláště, když jediným výsledkem jsou nekončící války (Afganistan a spol.). Tohle mimochodem tvrdím od začátku. To není reakce na populistická prohlášení Babiše a jemu podobných. Ono prostě nemůžeš přestěhovat půl Asie a Afriky do Evropy. Je jasné, že pokud budeš cpát víc a víc lidí na omezený prostor, tak z toho dříve či později bude konflikt. Pokud to pořád ještě nechápeš, tak se podívej na toto krátké video: Imigrace, světová chudoba a kuličky
Jinak pokud tě tato diskuze unavuje, tak se jí prostě neúčastni. Stejně tak to, že mě nazýváš "manipulátorem", moje příspěvky "kecy bez špetky racionálních argumentů", atd. vypovídá pouze něco o tobě, tvém chování a tvém pohledu na svět. Se mnou to vůbec nesouvisí. Je to o to pikantnější, že fakta a reálné argumenty ve tvých příspěvcích hledám opravdu obtížně. Převládají narážky a urážky. Na druhou stranu jsem rád, že jsi sám sebe označil za manipulátora, když v prvním příspěvku tvrdíš, že největší manipulátoři jsou ti, co tak označují ostatní. Což jsi pak udělal ve svém druhém příspěvku. (FACEPALM)
Také opravdu nemám problém být v menšině. To bych před 8mi lety nevstupoval k Pirátům, když to byla ještě pidi strana o které zas tolik lidí neslyšelo. Nikdy by mě ale také nenapadlo, že mi bude Pirát říkat, že můj názor patří k menšinovému (teď "pouze" 21%), takže ...... Co jsi tím vlastně chtěl říct?
Tvůj problém je v černobílém vidění světa. To, že kritizuji EU, ČR, Německo nebo USA neznamená, že jsem proruský agent. Ostatně tady můžeš najít moje příspěvky upozorňující na narůstající totalitu v Rusku, v Číně i dalších. Upřímně si myslím, že člověk i státy by si měly nejdříve zamést před vlastním prahem než začne mentorovat ostatní. Jinak je to čiré pokrytectví. Ono, pokud něco děláš lépe, tak se ostatní rádi přidají. Není je k tomu třeba nutit.
V neposlední řadě mě nezbývá než opakovat, že moje kritika zahájeného řízení proti Maďarsku neznamená podporu Putina, Trumpa, Orbána, Stalina či Hitlera. Tento závěr opět vychází z černobílého vidění světa. Nicméně pokud už jsou nějací diktátoři nebo despotové u mociOFFTOPIC (A že jich tu máme. Stačí se letmo podívat do Afriky, Asie nebo jižní Ameriky), tak se s nimi hold musí minimálně na diplomatické úrovni jednat. Situace na středním východě ale opakovaně ukazují, že násilná řešení k ničemu nevedou. Akorát tak k nekončícímu utrpení řadových lidí.

Jan.Hrubes
Člen KS Pardubický kraj
Profese: student, hudebník
Dal poděkování: 166 poděkování
Dostal poděkování: 114 poděkování

Příspěvek od Jan.Hrubes » 25 zář 2018, 19:06

Tahle debata není o migraci. Pro nechápavé to napíšu ještě jednou: Netahejte do toho migranty.
O migrantech se baví jen Orbán, který je zneužívá jako straw meny při debatách o tom, že u sebe doma likviduje opozici. Typický příklad argumentačního faulu.
O tom, že maďarská demokracie není v pořádku, nejsou spory. Vzhledem k tomu, jak je svět propojený, tak vidíme Maďarsku až do kuchyně, a protože se většina lidí shodla, že to, co vidí, není úplně standardní, tak se zahájilo řízení. V rámci tohohle řízení bude mít Maďarsko (i Polsko) dost prostoru na to se obhájit.

Jinými slovy, vidíme do okna, jak muž bije svoji ženu a přemýšlíme, jestli to hlásit nebo ne. Vážně máme to přemýšlení zapotřebí? Vážně by nebylo lepší se zvednout a výsledek nechat na nezávislých institucích, které věc posoudí z objektivního a nestranného pohledu, čehož my nebudeme nikdy schopni?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hrubes za příspěvky (celkem 6):
Petr.Tkadlec, Stanislav.Podojil, Petr.Vileta, Pavel.Moravec, Jan.Prokop, Vojtech.Pikal

Matej.Sandor
Člen KS Praha
Profese: manažer, právník
Dal poděkování: 123 poděkování
Dostal poděkování: 153 poděkování

Příspěvek od Matej.Sandor » 25 zář 2018, 22:49

Vyvrácení několika fám, které se v tomto vlákně, nebo v médiích v souvislosti s tímto tématem objevují:

1. Tvrzení, že jde o pomstu Maďarsku za imigrační politiku, nebo o pohrůžku východním zemím resp. V4 za to, že odmítají migranty, nebo že když Maďarsko vstupovalo do EU, tak možnost sankcionovat členský stát zde nebyla, jsou mylné.

Ochrana evropských hodnot je v evropských smlouvách zakotvena už minimálně 25 let. Už preambule smlouvy o EU z roku 1992 mluví o principech svobody, demokracie, právního státu, ochraně lidských práv a základních svobod. Revizí provedenou Amsterodamskou smlouvou v roce 1997 byly následně tyto principy včleněny přímo do článku 6 smlouvy o EU, jako hodnoty společné pro všechny členské státy EU. Článek 7 Smlouvy o EU pak nově obsahoval možnost sankcí vůči státu, který by tyto zákládní principy porušoval (rozsah sankcí i mechanismus jejich schvalování se pak v dalších smlouvách upravoval). Minimálně od účinnosti Amsterodamské smlouvy, tedy posledních cca 20 let, lze tak členské státy EU postihovat za to, když nedodržují výše uvedené zákládní principy EU. To znamená, že když Maďarsko ( a zároveň i ČR) vstupovalo do EU, tak tato možnost už dávno existovala a následné rozšíření okruhu těchto sankcí a úpravu jejich schvalování v dalších smlouvách Maďarsko schválilo stejně jako ostatní členské státy.

Zároveň první zemí vůči, které se tyto sankce respektive postihy řešily a uplatňovaly není teď Maďarsko jako zástupce "východního bloku", ale byla to "západní" země.

Ti z Vás, kterým je cca 28 a více let, si možná pamatujete, že tou první zemí bylo v roce 2000 Rakousko a to když se tam do vlády dostali Haiderovi nacionalisti (neonacisti?) a po jeho mnoha divných výrocích. Mimo jiné chtěl zastavit migraci a rozšiřování EU o další státy ( obavy z přistěhovalců z východu, kteří budou krást a znásilnovat rakouské ženy a mají úplně jinou kulturu než rakušané a jsou proto nepřízpusobiví - hmmm co mi to jen připomína ;);)). Ve vztahu k Česku pak navrhoval zrušení Benešových dekretů nebo zákaz dostavby Temelína. Zemanova vláda ( zdůrazňuji, že Zemanova - kdyby chtěl teď tvrdit, že do vnitřních záležitostí jiných států se nemá zasahovat) se k těmto sankcím rovněž připojila - dokonce myslím že jako jediná nečlenská země EU.

No a jelikož Orbán v Maďarsku předvádí to co předvádí: viz jeho zásahy do médií, bankovní rady, omezování neziskovek, zásahy do soudnictví, monopolizace veškeré moci do rukou jedné strany, či nefér volební zákon, tak EP v zájmu ochrany uvedených principů neměl moc na výběr. ( další možná bude Polsko).

2. Tvrzení, že když jsme vstupovali do EU byla EU jenom o volném pohybu služeb, zboží, osob, kapitálu a o euro je rovněž lež.

Přečtěte si původní pařížské smlouvy a maastrichtskou smlouvu (smlouvu o EU) po revizích smlouvami z Amsterodamu a z Nice z přelomu milénií, tedy textaci platnou v době vstupu ČR do EU. Ty dokumenty řešily mimo uvedeného celou škálu oblastí: od zahraniční a obranné politiky, přes azylovou politiku a spolupráci v oblasti soudnictví, ochranu hodnot evropské unie až po třeba otázky životního prostředí, nekalé soutěže nebo spolupráci u sociálního zabezpečení. Ale je tam toho mnohem více.

Samozřejme po vstupu do EU se ty smlouvy dál upravovaly a rozsah jednotlivých činností EU se dál upravoval (lisabonská smlouva), ale to už bylo za plného zcela dobrovolného souhlasu ČR jako členského státu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvky (celkem 8):
Petr.Vileta, Petr.Tkadlec, Pavel.Moravec, Zbynek.Janoska, Jan.Prokop, Ales.Sura, Jan.Hrubes, Vojtech.Pikal

Ales.Sura
Člen KS Praha

Příspěvek od Ales.Sura » 26 zář 2018, 10:29

Jan.Hrubes píše:
25 zář 2018, 19:06
Tahle debata není o migraci. Pro nechápavé to napíšu ještě jednou: Netahejte do toho migranty.
O migrantech se baví jen Orbán, který je zneužívá jako straw meny při debatách o tom, že u sebe doma likviduje opozici. Typický příklad argumentačního faulu.
O tom, že maďarská demokracie není v pořádku, nejsou spory. Vzhledem k tomu, jak je svět propojený, tak vidíme Maďarsku až do kuchyně, a protože se většina lidí shodla, že to, co vidí, není úplně standardní, tak se zahájilo řízení. V rámci tohohle řízení bude mít Maďarsko (i Polsko) dost prostoru na to se obhájit.
Jinými slovy, vidíme do okna, jak muž bije svoji ženu a přemýšlíme, jestli to hlásit nebo ne. Vážně máme to přemýšlení zapotřebí? Vážně by nebylo lepší se zvednout a výsledek nechat na nezávislých institucích, které věc posoudí z objektivního a nestranného pohledu, čehož my nebudeme nikdy schopni?
To, že něco napíšeš tučně a velkým fotem ještě neznamená, že máš pravdu. Lidi nemají víc pravdu, když řvou víc než ostatní. Ačkoliv tomu někteří věří.
Totální argumentační faul je, když někoho obviníš ze souhlasu s domácím násilím aniž by něco takového napsal. Žádal jsem tě o citát. Žádný jsi nedodal. Akorát mlžíš, protože jsem jasně popsal v jakých konkrétních situacích bych jak postupoval. Souhlasím, že pokud vidíš násilí přes okno, tak voláš policii. Psal jsem snad něco jiného? V životě jsem zachránil a pomohl dost lidem. Klidně ti můžu dodat pár měsíců starý dopis o policejního prezidenta, kde mi děkuje za záchranu seniorky. Takže o narážkám o mojí bezcitnosti a schvalování násilí se upřímně směji. Zatímco internetoví odborníci pidají to tom co je humánní, tak já tyhle věci žiju. Osobní zkušenost je pak taková, že polovina lidí neštěstí ignoruje a druhá polovina je banda čumilů, která akorát čeká co se stane. Zajímalo by mě kolika lidem jsi pomohl ty zdůrazňuji "proti jejich vůli"! Protože o tom byl můj původní příspěvek na který jsi zcestně reagoval. Já to párkrát zkusil a bylo z toho více škody než užitku.
Jestli takhle diskuze o něčem není, tak není o domácím násilí, které jsem dal do OT, ale ty se toho hned demagogicky chytil a v diskuzi pokračuješ bez OT. Takže se jistě neurazíš, když na tvoje další narážky ohledně domácího násilí nebudu reagovat.
A nyní k tvému řvavému titulku, že tohle vlákno není o migraci. Dovolím si nesouhlasit. Nejen Orbán sám toto téma s migrací spojuje. Ale i výtky EU se migrace týkají. Hezké shrnutí můžeš najít na konci tohoto článku:
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/mad ... 191300_haf
První 4 body se migrace týkají.
A teď otázka. Dosáhla by Orbánova popularita takového stupně nebýt migrace? Osobně si myslím, že nedosáhla. A tím pádem si myslím, že se zahájení řízení EU proti Maďarsku migrace hodně týká.
Pokud EU přestane tlačit na přijímání migrantů, tak (nejen) Orbán ztratí polovinu volebních témat. Pokud EU bude dál tlačit (nejen) na Orbána, tak bude jeho popularita narůstat. Je to tak jednoduché jak to píšu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvek:
Ivo.Vasicek

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 452 poděkování
Dostal poděkování: 2513 poděkování

Příspěvek od Ondra.kl » 26 zář 2018, 10:49

... aha ... pokud použiji tento styl uvažování, tak mi vychází že za všechno může slunce. Kdyby nesvítilo, tak tu žádné problémy nejsou. :fet: :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Moravec, Petr.Vileta, Jan.Hrubes

Odpovědět

Zpět na „Členské ankety“