Problémová kandidátka MS Děčín

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Toto fórum slouží k anketám, kdy je potřeba orientačně zjistit převažující názory na nějakou oblast mezi členstvem (např. pokud přijde dotaz zvenku). Hlasovat zde mohou pouze členové.
Pro členské iniciativy v rámci celostátního fóra slouží Členské podněty.

Jak má RV řešit kandidátku v Děčíně?

určitě odvolat
4
13%
spíše odvolat
1
3%
spíše neodvolat
10
32%
určitě neodvolat
12
39%
zdržuji se
4
13%

Celkem hlasujících: 31 - Celkem hlasů: 31

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 19346 poděkování
Dostal poděkování: 8612 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémová kandidátka MS Děčín

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 30 zář 2018, 13:45

Frantisek.Navrkal píše:
30 zář 2018, 12:25
Dalibor.Zahora píše:
30 zář 2018, 12:16
Klidně jsem dej naší komunikaci z FB, nevím proč bych zrovna tobě měl po těch letech vysvětlovat základní věci a bavit se s tebou o nich jako při nedělním dýchánku při kávičce, když nám tu jaksi hoří čas.
Tak už to, jak to tu teď popisuješ, jasně nasvědčuje tomu, žes nebyl vůbec otevřen diskuzi a akorát chtěl, abych ti dal za pravdu a držel hubu. To je pak težký.
A vysvětli mi, proč bych ti měl po x letech u Pirátů vysvětlovat, že používat slovo "nepřizpůsobivý" je fail a stavět se nekriticky ke kamerách je taky fail. Tyhle diskuze se vedli možná někdy před devíti lety, i když vlastně asi ani tehdy ne. Tehdy v tom bylo dost jasno, protože na tom Piráti vznikli. Proč bysme teď měli my dva tyto diskuze opakovat?
Budeme také diskutovat proč transparence, proč přímá demokracie? O čem všem chceš prosím tě ještě diskutovat? Proč si vstoupil k Pirátům? :roll:
pověřený vedoucí krajského mediálního odboru - Piráti Středočeský kraj, t. 773 993 465 twitter @daliborzz FB fb.com/dlbrz https://stredocesky.pirati.cz (zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz)

Frantisek.Navrkal
Předseda rozhodčí komise
Profese: datový inženýr/vědec
Dal poděkování: 8035 poděkování
Dostal poděkování: 4607 poděkování

Příspěvek od Frantisek.Navrkal » 30 zář 2018, 14:29

Dalibor.Zahora píše:
30 zář 2018, 13:45
A vysvětli mi, proč bych ti měl po x letech u Pirátů vysvětlovat, že používat slovo "nepřizpůsobivý" je fail a stavět se nekriticky ke kamerách je taky fail. Tyhle diskuze se vedli možná někdy před devíti lety, i když vlastně asi ani tehdy ne. Tehdy v tom bylo dost jasno, protože na tom Piráti vznikli. Proč bysme teď měli my dva tyto diskuze opakovat?
Budeme také diskutovat proč transparence, proč přímá demokracie? O čem všem chceš prosím tě ještě diskutovat? Proč si vstoupil k Pirátům? :roll:
Tak tys tam hned začal mlít, že je to jak z dílny SPD, proti čemuž jsem se ohradil. Pak jsi byl dost vágní, tak jsem chtěl, abys to upřesnil. To, že to o tý právní pomoci byla nevhodná formulace, tak o tom není sporu. Nebuď zase totální demagog.

Máme článek 2 stanov a schválené programové dokumenty; já je rozhodně nechci zpochybňovat a stejně tak nepopírám, že se jimi musíme při tvorbě programu do konkrétních voleb řídit. Třeba ta formulace ohledně kamer není rozhodně nekritická a je dle mého v souladu s dlouhodobým programem, byť třeba mně samotnému se kdovíjak taky nelíbí. Pokud jsi názoru, že je děčínský program v rozporu s nějakým programovým dokumentem vyšší síly, tak uveď přesně v čem a se kterým.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
Martin.Strnad
Flamewar does not determine who is right - only who is left.

Nada.Maixnerova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Učitelka
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Příspěvek od Nada.Maixnerova » 30 zář 2018, 15:18

To Dalibor Záhora: Nepište, prosím, neověřené informace a fámy. Jaroslav Hrouda je mafián velkého kalibru. Paktovat se s ním by měl problém každý aspoň středně slušný člověk, natož Petr Zdobinský. Nemáte-li podložené informace, neházejte špínu na nevinné lidi. Neomlouvá vás ani nedostatek času.
Co pro vás znamená pozitivní reakce na řešený problém? Jakmile nás František Navrkal upozornil na chybu, projednali jsme její řešení a František jej uveřejnil spolu s omluvou. Čili není pravda, že bychom se chovali arogantně a své chyby a nedostatky omlouvali a bagatelizovali a oddalovali řešení problémů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nada.Maixnerova za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Navrkal, Martin.Strnad, Hynek.Kliment

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 6180 poděkování
Dostal poděkování: 2122 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 30 zář 2018, 16:30

Být na místě děčínských, neživila bych tohle téma a určitě bych se nesnažila vidět nějaké "jiné" úmysly za jednáním Dalibora.
Udělali jste chybu, napravili jste jí. Kluci (Dalibor s Frantou) si mohou zajít na pivo a ostatní máme prostor dát si taky pohov. ;) :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvky (celkem 6):
Jan.Maixner, Frantisek.Navrkal, Vaclav.Zidek, Martin.Strnad, Nada.Maixnerova, Jakub.Nepejchal

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 01 říj 2018, 10:11

Mikulas.Peksa píše:
30 zář 2018, 12:43
Trošku bych se ohradil proti formulacím "vy jste dali na kandidátku". Pardon, ale nejsme KSČ, nemáme tu "demokratický centralismus", kandidátky schvaluje hlasováním oblastní fórum. A zásada subsidiarity funguje tak, že 3 Piráti můžou založit MS. Tak to prostě je a to říkají pravidla. Pokud se MS bojíme, tak ty pravidla lze změnit. Ale interpretace "Franta měl vyhrožovat svým postavením v RK, aby toho-a-toho škrtla z kandidátky" se mi fakt nelíbí. Už tak mi připadá obskurní, že jako člen RP a poslanec ječím na lidi v MS, co si mají nebo nemají škrtat z programu. Pochopil jsem, že se to ode mě FSM-ví-proč občas čeká (i když mi to nikdo neřekl předem, když jsem kandidoval do PS...). Dělám to nerad a pokud možno v míře zcela nezbytně nutné pro překonání krizových situací. Fakt nejsme firma, já nejsem manažer, nejsme armáda a já nejsem důstojník. Franta taky ne.
Zas mi nepodsouvej něco co jsem nenapsal. Tedy aby to nebylo špatně pochopeno - máte spoluodpovědnost. Já taky funguju na kraji (středočeském) a tam se prostě navzájem snažíme nějak hlídat - není to tak, že nějaké MS si udělá nějakou kandidátku a všichni ostatní jí nechaj volnou ruku bez kontroly. Ale chápu, že ste spolehali na Frantu, že to ohlídá - já bych asi před touhle kauzou spolíhal taky.

A není to ani o tom, že má někdo nějakou funkci a tu funkci využívá j nějakému přímému nátlaku. Mám snad já teď nějakou funkci?

Ovšem ano, s těmi funkcemi je problém - nemyslí, že ty osobně, ani Franta jste nějací hromadiči funkcí, ale prostě se to tak stalo nějakým přirozeným během. Ale má to svá negativa, protože se ti s funkcemi kumulují i střety zájmů- máš jako poslanec bojovat za svůj kraj nebo za stranu, když si i místopředseda? Tohle prolínání a hamletovské otázky má jediné uspokojivé řešení, mít funkcí co nejmíň, nic lepšího na tom nevymyslíš. Prostě být jen na jedné čitelné straně a ne přeskakovat mezi dvěmi nebo více stranami.

A ještě k tomu hajlování, strany nehnědnou tak, že se na schůzích začne hajlovat, ta eroze je mnohdy neviditelná a pozvolná, začíná to třeba tím, že se začne někde používat slovíčko nepřizpůsobiví na oficiální rovině a nikomu to nepřijde nepřijatelné. Konečně právě třeba ČSSD by o tom mohla vyprávět, je to takový velmi názorný děčínský příběh chlápka jménem Foldyna.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Jan.Hrubes
pověřený vedoucí krajského mediálního odboru - Piráti Středočeský kraj, t. 773 993 465 twitter @daliborzz FB fb.com/dlbrz https://stredocesky.pirati.cz (zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz)

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 01 říj 2018, 10:45

Martin.Strnad píše:
30 zář 2018, 12:37
Chtěl bych do toho vstoupit a je mi opravdu velmi líto těch kauz, které na základě dezinformací (či z mého pohledu) účelových dezinformací dochází. Nepopírám, že některé interpretace jako slovo "nepřízpusobivý" je velmi nešťastné, ale bylop myšleno tak, že chceme (a jako jediný) řešit otázku domů, které se tu objevili vzhledem obchodu s chudobou. Tímto tématem se zabýváme několik posledních let a především kandidátka č. 3 Olga Vonková a kandidát č.2 Petr Zdobinský.
Zajímají mě podrobnosti - zatím z jistých vyjádření paní Vonkové a Zdobinského mohu usuzovat jediné - jsou nekompetentní a chovají se jako sloni v porcelánu.
Jedná se o spousty opatření, které mají vést k tomu, aby byl naplňovám, ale hlavně dodržován zákon a zákon vymáhán. To bohužel stávající vedení ANO a další strany nedělají. I proto jsou již dvě ulice prohlášeny jako "ghetta" dle nového zákona. To nám příjde nešťastné a takový Děčín nechceme (ani aby byl takto vnímán). To jen na okraj k této kauze. Za nevhodné slovo se omlouváme a vše jsme se snažili odstranit a napravit i omluvou.
- "ghetta" dle nového zákona - máš na mysli vyhlášení bezdoplatkový zón?
Ten institut je velmi pravděpodobně v rozporu s ústavou a k ústavnímu soudu ho dává skupina senátorů, včetně senátorky Chmelové, zvolené s podporou Pirátů.
Zákonnou úpravu, která umožňuje vyhlašování bezdoplatkových oblastí, na konci minulého roku u Ústavního soudu napadla skupina senátorů v čele s Renatou Chmelovou (KDU-ČSL), Jiřím Dienstbierem (ČSSD) a Václavem Láskou (Senátor 21).

„Na pomoc v hmotné nouzi je nárok garantovaný Listinou základních práv a svobod. Není přijatelné, aby v Berouně občan nárok měl a na Kladně se člověk ve stejné situaci k pomoci nedostal,“ uvedl kladenský senátor Dienstbier.
https://denikreferendum.cz/clanek/28145- ... ji-experti
Vězte, že za poslední měsíce jsme se snažili udělat takové práce a stojí nás to veškerý čas, protože věříme, že Děčín (a sever celý) může být pirátský. Sám pomáhám s kampaněmi jako grafik (noviny, vizitky, vizuál, eshop, foto na kandidátky) a jako guru na eGoverment(píšu seriál o eGovermentu do piratskelisty.cz, radim mestum a piratum z on-line sluzbama atd..atd....) pro celý "sever" a města tady + pro celou pirátskou stranu. A do toho jsme představili nejkomplexnejší program co myslím může být. Konkretní body a řešení, né hesla. A tam se bohužel stalo, že některé slovní spojení byla špatně vyjádřena a pochopena.
Za to se opět omlouváme, ale věříme, že oceníte, že opradu makáme. Makáme 24 hodin denně několik měsíců.
Já věřím, že makáte, ale bohužel to v politice nestačí - naopak stačí jedna blbá chyba a je to celé v pr... - to se vám trochu povedlo
Co se týka Petra Zdobinského tak opravdu není kamarád pana mafiána Hroudy z ANO a nic tu domluvené není. To je opravdu směšné. Naopak. Domluvena koalice tu už je a to ANO + Náš Děčín (p. Raška jako opět primátor) a to se všeobecně ví. My proti tomu bojumeme - programem, kampaní, našema osobnostma a chceme tomu zabránit, protože tohle město milujeme a věříme v pirátské hodnoty. btw: s ANO do koalice nepůjdeme, stejně jako s mnoha stranama, které jsou spojení s kauzama v Děčíně, jsou nedemokratické, nacionalistické nebo je vede obviněný člen STB.
No, nacionalistický slovník ste začali používat vy, napříkla na FB děčínského ANO jsem takový slovník kupodivu neviděl.
Pokud bude zájem vysvětlit kauzu Azaylový dům rád to udělám, protože se jedná o další účelově zaměřenou kauzu pana Brože (čímž mu velmi neděkuji). Opravdu je mi smutno z toho, že tolik práce a nadšení a to, že tu všichni dýcháme pro piráty vyustilo v toto. Budu si jen přát, aby jste nás pochopili a omluvili naše některé přešlapy.

Osobně dodám, že je mi z toho celého opravdu smutno. Celkově.

Díky Martin Strnad - kandidát č.4 a člen Pirátů Děčín
https://www.piratskelisty.cz/clanek-213 ... mest-1-dil
Prosím tě Míru Brože si vůbec neber do pusy, ten zakládal ústecké Piráty, když ty si dělal nevím co a jako antifašista má tyhle věci na rozdíl od vás srovnaný a nikdy by neujel směrem jako vy.

Jinak ok, beru, že se za to omlouváte, ale současně ta směs toho ukřivdění a to že vás někdo špatně pochopil, mi moc nedává možnost, aby mé pochyby o vašich schopnostech reprezentovat Piráty zcela zmizely.
Frantisek.Navrkal, Martin.Shanil

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 01 říj 2018, 11:22

Nada.Maixnerova píše:
30 zář 2018, 15:18
To Dalibor Záhora: Nepište, prosím, neověřené informace a fámy. Jaroslav Hrouda je mafián velkého kalibru. Paktovat se s ním by měl problém každý aspoň středně slušný člověk, natož Petr Zdobinský. Nemáte-li podložené informace, neházejte špínu na nevinné lidi. Neomlouvá vás ani nedostatek času.
Co pro vás znamená pozitivní reakce na řešený problém? Jakmile nás František Navrkal upozornil na chybu, projednali jsme její řešení a František jej uveřejnil spolu s omluvou. Čili není pravda, že bychom se chovali arogantně a své chyby a nedostatky omlouvali a bagatelizovali a oddalovali řešení problémů.
Já na nikoho špínu neházím - byla to otázka i s vysvětlením kontextu. Poradím vám jednu věc, řešte děčínské věci co možná nejvíc veřejně - ano, vím, že nejde všechno - zde na foru. Je to nejlepší obrana, jak se vyhnout různým spekulacím a fámám.
Zatím ste to bohužel moc nedělali, pak se nedivte, že si nelze o vás nic dohledat a musíte pracovat s informacemi z druhé ruky.

Jan.Kochert
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: pirate
Dal poděkování: 1134 poděkování
Dostal poděkování: 1078 poděkování

Příspěvek od Jan.Kochert » 02 říj 2018, 00:22

Mikulas.Peksa píše:
30 zář 2018, 11:03
Ale nehajluje se tam.
No nehajluje. Kdyby se náhodou hajlovalo, usvědčí vás kamery, které pro bezpečí nás všech slušných občanů zavedou Děčínští Piráti. :)
Ale nebojte se. Kdo nedělá nic špatného, nemá se čeho bát.
Válka je mír.
Svoboda je otroctví.
Nevědomost je síla.
...
Naposledy upravil(a) Jan.Kochert dne 02 říj 2018, 17:25, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kochert za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Martin.Shanil
I'm not „future”. You're retro.
Profil !

Hynek.Kliment
Místní předsednictvo
Profese: kreativec
Dal poděkování: 42 poděkování
Dostal poděkování: 46 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek.Kliment » 02 říj 2018, 13:30

Dalibor.Zahora píše:
30 zář 2018, 08:15

A mimochodem srovnej si váš přístup s přístupem PKS Olomouckého kraje v kauze Hranice i s lidmi na kandidátce. Tam to taky odnesli kvůli jednomu člověku - lídrovi a jak se k tomu postavili.
Dalibor Záhora: Něco málo o této kauze vím a v té souvislosti bych Tě rád požádal, aby jsi z ní bez předchozích hlubších znalostí problému přestal dělat precedens a KS Olk stavět na piedestal slávy.

BTW o Pirátech z Děčína toho až tak moc nevím, proto si nedovolím ani je soudit, ani obhajovat. Ale cožpak se tady nenajde někdo lidsky nezaujatý, kdo by nahlas řekl, že je to celé nesmysl? Jak může nadpis hlásat "problémová kandidátka", když se podle předložených odkazů jednalo tak maximálně o neobratnou formulaci myšlenky (za kterou se mimochodem Děčín omluvil). Nebo snad chcete i nadále dehonestovat a demotivovat další členy Pirátské strany, kteří se nedopustili ničeho jiného, než že obětovali obrovské množství svého času práci pro společnost. Děčín má stejně jako každé jiné město své specifické problémy a tito lidé se je snaží pojmenovat a řešit. Až se Praha rozhodne, že na Nárdní třídě chybí plivátka, také bude pár "samozvaných kádrováků" shazovat kandidátky těch, kteří ve svých městech plivátka nepotřebují? Zamyslete se nad ukvapenými výrazy "nekompetentní, bez sebereflexe, apod." a nechte Piráty v Děčíně dělat jejich práci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hynek.Kliment za příspěvky (celkem 3):
Martin.Strnad, Vojtech.Pikal, Jan.Maixner
...GUERRERO DE LA VIDA...

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 02 říj 2018, 16:19

Aha, takže ty argumentuješ tím, že si obětoval a další množství času práci pro společnost - asi máš na mysli Pirátskou stranu.
Hynek.Kliment píše:
02 říj 2018, 13:30
... Nebo snad chcete i nadále dehonestovat a demotivovat další členy Pirátské strany, kteří se nedopustili ničeho jiného, než že obětovali obrovské množství svého času práci pro společnost.
Ok, a tak když uvažuješ tímhle směrem, mohlo by ti tedy taky dojít, že tu před tebou věnovalo mnohem více lidí mnohem více času (8 let) tomu, aby se z Pirátů stalo to, čím jsou dnes. Tedy tito lidé mají také právo použít tento tvůj argument a říci, že něco, někdo tuto jejich dlouhodobou práci poškozuje. To se přesně v Děčíně a i v Hranicích především díky tobě stalo.

A přesně pokud by se proti tomu a lidem jako ty nevystupovalo, tak by dnes Piráti nebyli druhou/třetí nejsilnější stranou.
Není to příjemné pro nikoho, ale bohužel je to nutné.

A nikdo by tu neřešil nějaké plivátka, smysl má řešit principiální věci, tedy přesně to, o čem právě toto je.
Pokud si to nepochopil nebo nechceš pochopit, není tohle paluba pro tebe, sorry.
Naposledy upravil(a) Dalibor.Zahora dne 03 říj 2018, 06:36, celkem upraveno 1 x.
Ondra.kl, Radim.Racek

Odpovědět

Zpět na „Členské ankety“