Zastupitelstvo Majetín

Místní sdružení pro Majetín, Brodek u Přerova, Grygov, Krčmaň, Kokory, Rokytnice, Císařov a Citov.

Moderátoři: Odbor OlK - administrativni, PMS Piratska tvrz

Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení a pro všechny, kdo se nepřidají do skupiny Skryt Regiony kraj - OlK (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Martin.Smida
Republikový výbor
Profese: Kompostář
Dal poděkování: 2287 poděkování
Dostal poděkování: 3952 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zastupitelstvo Majetín

Příspěvek od Martin.Smida » 20 pro 2016, 19:46

Takze predseda inventarizacni komise.
Nejake tipy?
Zastupitel za Piráty v obci Majetín (od října 2014). V Pirátské straně v současnosti člen Republikového výboru (zvolený celostátním fórem v prosinci 2017) a Strategického týmu pro upgrade strany. Během parlamentních voleb 2017 člen volebního výboru. Od dubna 2016 do prosince 2017 - 2. místopředseda České Pirátské strany. Od listopadu 2013 do dubna 2016 předseda XOLKu.
Člen mediálního odboru, social media týmu, člen venkovského místního sdružení Pirátská Tvrz.

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 23706 poděkování
Dostal poděkování: 16889 poděkování

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 20 pro 2016, 23:53

Co dělá taková komise? A co její předseda?
člen RV, AO, ZO, FO a PO a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb|blog Tel: 776635258 Mumble status

Martin.Smida
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Smida » 21 pro 2016, 00:33

tož má za úkol, aby řádně proběhla inventura.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Zastupitel za Piráty v obci Majetín (od října 2014). V Pirátské straně v současnosti člen Republikového výboru (zvolený celostátním fórem v prosinci 2017) a Strategického týmu pro upgrade strany. Během parlamentních voleb 2017 člen volebního výboru. Od dubna 2016 do prosince 2017 - 2. místopředseda České Pirátské strany. Od listopadu 2013 do dubna 2016 předseda XOLKu.
Člen mediálního odboru, social media týmu, člen venkovského místního sdružení Pirátská Tvrz.

Martin.Smida
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Smida » 03 úno 2017, 12:41

takže tady máme transparentní účet Majetín!
https://www.csas.cz/banka/appmanager/po ... 114339.xml
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 2):
Petr.Kapounek, Vojtech.Pikal

Martin.Smida
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Smida » 09 říj 2018, 13:29

chtěl jsem tu napostovat aspon zápisy ze zastupitelstva, ale pořád na webu nejsou. https://www.majetin.cz/zapisy-a-usneseni-obce-2014-2018

přikládám alespoň svůj projev na posledním zasedání končícího volebního období:
Vážení kolegové, dámy a pánové
dalo by se říct, že politika je můj koníček nebo spíše volnočasová aktivta.. zabývám se jí na několika úrovních. ale přesto že jezdím občas do sněmovny nebo tvoříme celostátní program třeba v oblasti životního proistředí, repubikový výbor pirátů, třetí nejsilnější strany v česku, stejně považuji komunální úroveň za nejdůležitější a rozhodně je to moje priorita. tady jsou totiž hned vidět výsledky a taky dostáváte hned zpětnou vazbu od těch, které zastupujete.
a když jsem nastupoval, možná trochu naivně a plný ideálů, do zastupitelstva před čtyřmi lety, měl jsem hlavně dva cíle, a to, něco se naučit, což se podařilo a něčím pozitivním taky přispět, a to se snad taky podařilo. když vidím , že máme transparentní účet, nebo krásnou novou budovu bufetu na koupališti, nový web, a pod... jsem rád. a děkuju, že jste mi umožnili, i s tou mojí malou silou jedné devítiny hlasu, se zapojit a taky se nějak podílet. takže ještě jednou díky. a doufám, že mandát obhájím a dostanu šanci přispívat i další čtyři roky.
nicméně máme po dalších volbách, kde Piráti získali dva mandáty.
já jsem obhájil a se mnou je v zastupitelstvu za Piráty i Ing. et Ing. Pavla Studená
zbývajících sedm mandátů mají nezávislí kandidáti pod vedením dosavadní starostky.
Chystáme se tedy opět na roli kontruktivní opozice, s důrazem na slovo konstruktivní. takže věříme, že se nám opět podaří ledacos prosadit.

Těším se spolupráci a oživíme reporty ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Jan.Bednarik, Vladimir.Kubala

Martin.Smida
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Smida » 22 říj 2018, 22:47

právě jsem se vrátil z obce, paní starostka všechny naše návrhy přijala. :-)

nominovali jsme do kontrolního výboru Pavlu Studenou, do finančního výboru Jardu Konečného (první náhradník díky prefernčním hlasům), do stavbení komise Lubomíra Šmídu (dosavadní předseda stav. komise) a mě do školské a kulturní komise a redakční rady (bez finančního ocenění).

ustavující schůze bude 1. 11. v 18:00 v místní sokolovně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 4):
Petr.Kapounek, Radek.Vojtek, Vojtech.Pikal, Vladimir.Kubala

Martin.Smida
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Smida » 01 lis 2018, 20:14

tak se trochu zklidníme :-)

právě jsem se vrátil z ustanovujícího zastupitelstva.

Zúčastnili se jí všichni a většinou se hlasovalo konsenzuálně a dle předpokladů.

až na mě a moji účast ve školské a kulturní komisi. :-( dneska dopoledne mi přišel e-amil, že mě, jednoduše řečeno, stávající členky této komise mezi sebe nechtějí.

v takové atmosféře by se mi tam asi nepracovalo dobře, a tak jsem tedy z původního záměru ustoupil. Posléze jsem tedy navrhl, že bych se tedy rád zapojil do komise sociální.
Nicméně bezprostředně před zasedáním mi bylo sděleno, že i přes moje preference budu nominován do komise stavební.

Tak, co můžu dělat... hlasů, abychom si prosadili svou, nemáme dost. Takže jsem nakonec v komisi stavební. Není to takový problém, vzdělání (realitní inženýrství) i nějaké zkušenosti na to mám, ale bral jsem to tak, že jako nominant Pirátů je tam můj otec Lubomír, který byl v minulém období předsedou této komise. Nyní už je pouze řadovým členem a předsedou je neúspěšný kandidát z kandidátky nezávislých K. Zaoral (ač hlasů ve volbách měl docela dost, ale nikoli dostatek, to je potřeba přiznat). Aspoň nějakou výhodou by tedy mohlo být, že je nominant Pirátů ve stavební komisi zastupitelný v případě nepřítomnosti.

Jinak standardní průběh, složili jsme slib, probrali všechny body jednání, v diskuzi jsem poděkoval voličům za důvěru a nakonec jsme se vyfotili. Na následnou after party, jsem ani já ani druhá pirátská zastupitelka Pavla Studená nezůstali.

Do konce roku určitě ještě další chůze bude, budou se řešit odpady a další věci. Musíme se připravit.

Martin.Smida
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Smida » 14 lis 2018, 12:17

Jaroslav Konečný reportuje z dnešního zasedání finančního výboru:

"Cílem schůze bylo projednat rozpočet obce Majetín pro rok
2019.
Návrh rozpočtu byl předběžně schválen s rezervním zůstatkem
8.mil. Na rok 2019 bude pokračovat chod obce, tak jak bylo
dohodnuto na předchozím zastupitelstvu. V plánu investičních
akcí je dokončení rekonstrukce školy a školky, dokončení
ozdravného centra za saunou pro využití na celoroční provoz,
vybudování komunitního centra, rekonstrukce hřiště u
Sokolovny, údržba ČOV a úprava povrchu koupaliště+
případné zábavné atrakce pro děti.
Jisté je, že můžeme pro rok 2019 počítat s dokončením ZŠ, na
dokončení ozdravného centra v obci chybí ještě dodání
finálního projektu od projektanta, ale zde bylo přislíbeno, že by
to mělo být ještě do konce roku 2018. Na zahájení výstavby
Komunitního centra ještě není schválena dotace a bude se
jednat o úvěru s bankami. Celkový rozpočet akce by měl být
okolo 30.mil Kč.
Dále byla projednána měsíční platby pro každého občana za
svoz komunálního odpadu, kde Technické služby podražily
cenu za svoz. Argumentují náklady na zaměstnance + cenu
PHM. Pro rok 2019 byla schválena cena 400 Kč/ročně/občan.
Na úvodním zasedáním byli přítomní:
Starostka obce Majetín Miroslava Zavadilová, místostarosta
ing.Vojtěch Dostál, účetní obce p.Krkošková, předseda
Finančního výboru ing.Jaromír Procházka a členové Vlasta
Dvořáková a Jaroslav Konečný."
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 3):
Antonin.Stepan, Jan.Bednarik, Petr.Kapounek

Odpovědět

Zpět na „Pirátská tvrz“