Nominace Hynka Melichara do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho měsíce od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo. (pro 870 členů je to 30 hlasů)
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 870 členů je to 59 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Podporuji nominaci Hynka Melichara do EP

PRO
48
71%
PROTI
11
16%
zdržuji se
9
13%

Celkem hlasujících: 68 - Celkem hlasů: 68

Hynek.Melichar
Místní předsednictvo
Profese: odborný asistent na FF UP
Dal poděkování: 142 poděkování
Dostal poděkování: 222 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Hynka Melichara do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Hynek.Melichar » 04 led 2019, 16:23

Michael.xChaos.Polak píše:
04 led 2019, 13:11
Nechci trollovat proti konkrétnímu kandidátovi, ale rád bych pozvedl obočí nad tím, že kandidát, který již má podporu krajského fóra, usiluje současně i o podporu celostátního fóra. Tím logicky snižuje šance všech kandidátů, kteří mají pouze podporu celostátního fóra (i když je velká otázka, jak přesně budou primární volby probíhat... ale stejně). Tedy, nic proti kandidátům s nominací krajského fóra. Ale volby do EP jsou (kromě prezidentských) jediné volby v ČR, kde je kandidátka celostátně jednotná OFFTOPIC(což je samo o sobě v jistém smyslu na pováženou a je to podle mě pozoruhodná mezera v Ústavě jako takové... i když teď hned mi nenapadá, jak jí řešit, tak tahle mezera sama o sobě může příspívat k tomu, že všichni další prezidenti budou zase "Zemanové" - tedy budou se tak či onak profilovat euroskepticky či protievropsky, protože současný stav z nich dělá jedinou "celostátní" protiváhu vůči "celostátním" europoslancům....).

Na jednu stranu to může znamenat, že si to kandidát uvědomuje a nechce se spokojit s pouhou nominací krajem a chce být nominován i skupinou členů. To samozřejmě je v podstatě logické. Současně ale jde tak trochu o "kumulaci nominací" (což je matka všech kumulací funkcí, že :-)
Ahoj, já jsem původně neměl v úmyslu usilovat i o podporu CF, podpora kraje by mi stačila. Nicméně více lidí mi řeklo, že kraj je málo a že mám usilovat i o podporu CF. Nakonec se iniciativy ujal Tomáš. Ostatně nemyslím si, že jsem jediný, kdo to takhle má. Někteří kandidáti objížděli více krajů a žádali tak o více krajských nominací, což mi přijde úplně zvláštní. Proč bych měl jako Olomoučák usilovat o krajskou nominaci třeba v Ústeckém kraji? Z logiky věci by podstatou krajských nominací mělo být vybrat z okruhu lidí, které osobně znám nejkvalitnější kandidáty a ty nominovat dál. Asi by se celý systém měl na základě poučení z těchto primárek revidovat a zjednoznačnit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hynek.Melichar za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Svoboda, Vojtech.Pikal
"But I tried, didn't I? Goddamnit, at least I did that." Randle P. McMurphy, One Flew Over the Cuckoo's Nest

předseda MS Olomouc
člen Zastupitelstva města Olomouce
člen KMČ Olomouc - západ

Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo
Profese: programátor, konzultant, řemeslník
Dal poděkování: 1055 poděkování
Dostal poděkování: 1381 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Bednarik » 05 led 2019, 00:30

Hynek zatím nominaci kraje nemá (informace od Tomáše Svobody je zmatečná). V kraji teprve běží hlasování, ze kterého vyplyne, zda-li Hynek získá krajskou nominaci OlK. Proto zároveň usiluje i o nominaci CF (stejně jako většina ostatních kandidátů), protože pokud by bylo třeba opakovat hlasování KF, nestihlo by se to do termínu pro uzavření nominací na lídra.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 7):
Hynek.Melichar, Vojtech.Pikal, Giuseppe.Maiello, Milan.Dadourek, Jan.Hora, Martin.Smida, Jiri.Ulip
krizový manažer KS OlK (oficiálně předseda) • člen TO • [email protected] • 603 439 481

Tomas.Svoboda
Krajské předsednictvo
Profese: osvč
Dal poděkování: 777 poděkování
Dostal poděkování: 371 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Svoboda » 05 led 2019, 11:42

Jan.Bednarik píše:
05 led 2019, 00:30
Hynek zatím nominaci kraje nemá (informace od Tomáše Svobody je zmatečná). V kraji teprve běží hlasování, ze kterého vyplyne, zda-li Hynek získá krajskou nominaci OlK. Proto zároveň usiluje i o nominaci CF (stejně jako většina ostatních kandidátů), protože pokud by bylo třeba opakovat hlasování KF, nestihlo by se to do termínu pro uzavření nominací na lídra.
Díky za uvedení na pravou míru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Svoboda za příspěvek:
Giuseppe.Maiello
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652

Milan.Dadourek
Krajské předsednictvo
Profese: Farmář, ochrana přírody
Dal poděkování: 1112 poděkování
Dostal poděkování: 966 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.Dadourek » 07 led 2019, 11:17

Hynek.Melichar píše:
04 led 2019, 16:23
...Někteří kandidáti objížděli více krajů a žádali tak o více krajských nominací, což mi přijde úplně zvláštní....
IMHO vztah mezi multinominacemi a multiobročnictvím není. Zdá se mi normální snažit se oslovit co nejvíce voličů. Lídr a čelo je pět pozic. Jakou šanci uspět v repubilkové konkurenci by měl kandidát, který by se soustředil jen na jeden kraj?
Jsem rád, že třeba náš kraj stál tolika kandidátům za to, aby osobně přijeli, představili se, požádali o nominaci.
Hynek.Melichar píše:
04 led 2019, 16:23
... Asi by se celý systém měl na základě poučení z těchto primárek revidovat a zjednoznačnit.
Jen pls ne zbytečnou centralizaci a unifikaci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Zidek, Vojtech.Pikal, Petr.Vileta
"Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo." Vlasta Burian --- Mocní, vy první! --- Profil --- Na FB mě nenajdete.

Hynek.Melichar
Místní předsednictvo
Profese: odborný asistent na FF UP
Dal poděkování: 142 poděkování
Dostal poděkování: 222 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek.Melichar » 07 led 2019, 12:14

Milan.Dadourek píše:
07 led 2019, 11:17

Jsem rád, že třeba náš kraj stál tolika kandidátům za to, aby osobně přijeli, představili se, požádali o nominaci.
Proti představování se nic nemám. Nominace už mi přijde zvláštní.
"But I tried, didn't I? Goddamnit, at least I did that." Randle P. McMurphy, One Flew Over the Cuckoo's Nest

předseda MS Olomouc
člen Zastupitelstva města Olomouce
člen KMČ Olomouc - západ

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 25283 poděkování
Dostal poděkování: 18314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 07 led 2019, 14:53

Fakt chcete v nominačním vlákně diskutovat o stranickém systému nominací?

(Do primárek na kandidátku do EP se nominuje stejně jako do republikového výboru, republikového předsednictva, kontrolní komise a rozhodčí komise. Tedy nominuje skupina členů nebo krajské fórum svým usnesením.
Nabízel jsem, že nominační právo bude mít ještě republikové předsednictvo, to nikdo nechtěl.
Mohla se neschválit žádná změna, pak by nominační právo měla jen skupina členů.
https://wiki.pirati.cz/rules/jdr#navrhovani_kandidatu

Současný systém se mi jeví vhodně otevřený a dostatečně třídící, snad.)
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Filip.Krska
Člen KS Vysočina
Profese: Starší inženýr údržby svobodného SW
Dal poděkování: 22255 poděkování
Dostal poděkování: 3131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip.Krska » 07 led 2019, 15:03

Jaké jsou tvé postoje/vize ohledně

* software
* kultury
* vynálezů
* vědy a vzdělávání
* soukromí občanů

? Dík
Evangelista Festivalu svobodných filmů

Jabber status: Obrázek :: Git :: libre.fm :: ♡ Copyheart

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 2283 poděkování
Dostal poděkování: 1926 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 07 led 2019, 16:00

Lhůta pro odevzdání nominací končí, tak jsem si dovolil doručit do jednání na CF. viewtopic.php?f=477&t=44866&start=60
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Jan.Bednarik, Nela.Chudova
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Rychlá odpověď

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“