Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho měsíce od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo. (pro 870 členů je to 30 hlasů)
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 870 členů je to 59 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Celostátní fórum ukládá RP, aby vyřešila problém tajných skupin.

pro
69
35%
proti
115
58%
zdržuiji se
14
7%

Celkem hlasujících: 198 - Celkem hlasů: 198

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 991 poděkování
Dostal poděkování: 1398 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 10 led 2019, 12:28

Petr.Tkadlec píše:
10 led 2019, 11:27
Andrej.Ramaseuski píše:
10 led 2019, 11:03
Petr.Tkadlec píše:
10 led 2019, 10:51
Nejen, že ta anketa na FB je teď prakticky k ničemu. Horší ještě je, že vytváří nějaké precedenty, kde se mají dělat ankety... Jinak ankety na FB mají svou výhodu - jde tam vidět, kdo pro co hlasoval. :D
stejnou vlastnost maji i ankety v nasem mraku. ale na rozdil od fb opravdu vis kdo pro co hlasoval - na fb nemas overenou skutecnou identitu hlasujiciho.
No víš to max ty či lidi, co k tomu mají přístup, což asi taky není úplně ideální stav.
pristup k mraku je mozny jen pres nas centralni server autorit. a tu identitu vidi kazdy.
mj, je to tady :) https://mrak.pirati.cz/apps/polls/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvek:
Vit.Jurasek
two beers or not two beers?

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 24198 poděkování
Dostal poděkování: 20585 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 10 led 2019, 14:39

Milan.Dadourek píše:
10 led 2019, 12:16

Ale tvůj příklad není typický pro to, o čem IMHO píše Petr Tkadlec. To je spíš: "V uzavřené skupině QWE na FB jsem se ve dnech .... účastnil jednání, jak by tato skupina chtěla postupovat ve věci taktiky na CF v Táboře při primárních volbách do EP. Byly podány následující důležité informace.... Odnesl jsem si tyto závěry... Přislíbené výhody: podpora v primárních volbách. Účastníky skupiny lze dohledat zde: ...." (Pokud se někdo stydí to zveřejnit, ať se takových jednání neúčastní.)
Jo aha. No já se tohohle od vstupu do strany neúčastním, tak mě s tím "skupináři" už ani neobtěžují. :D U mě maximálně nastávají případy, že na FB nasdílím "Založil jsem členský podnět XY, tak prosím hlasujte." Nenavádím jak, jen aby se sešlo dost hlasů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Petr.Tkadlec, Milan.Dadourek, Lenka.Kozlova
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 2283 poděkování
Dostal poděkování: 1926 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 10 led 2019, 14:44

Veřejné a transparentní výzvy jsou v pohodě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Giuseppe.Maiello
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 24198 poděkování
Dostal poděkování: 20585 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 10 led 2019, 14:45

Petr.Tkadlec píše:
10 led 2019, 14:44
Jenže to je transparentní výzva v tajné skupině. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 10 led 2019, 14:54

Petr.Vileta píše:
10 led 2019, 14:45
Petr.Tkadlec píše:
Jestli je to v rámci kraje, kde je do skupiny umožněn přístup všem členům, tak je to taky v pohodě.

ypsilonx
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: cestovatel
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ypsilonx » 10 led 2019, 20:20

Petr.Tkadlec píše:
10 led 2019, 14:54
Petr.Vileta píše:
10 led 2019, 14:45
Petr.Tkadlec píše:
Jestli je to v rámci kraje, kde je do skupiny umožněn přístup všem členům, tak je to taky v pohodě.
Z posledních příspěvků se mi zdá Petře, že lpíš na tom abys měl přehled o tom co se děje i na FB, aby se nemohli lidé spolčovat a nebo domlouvat bez tebe. :D Bohužel je to jenom můj pocit.
Zdá se mi že tady moc doktrinujete. V samotné podstatě "pirátství" je i tak trošku anarchie, ale jak pořád a všude říkám je to o lidech!!!
Mějme se prostě rádi! :fet:

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 10 led 2019, 21:01

Já tam být nepotřebuji, ale oni by měli vědět, že ty předpisy porušují, třeba už tím, že to nedávají nikde do lobby kontaktů. Třeba Pirátky na palubě mají snad 250 členek, ale nikde se o nich oficiálně nedozvíš. Já je nechci rušit, ale měly by být taky nějak obeznámeny, že tady máme nějaké pravidla... Rozhodně by se tajné skupiny neměly stát žádným standardem, páč pak prakticky malá skupina, když bude tajná, může rozhodnout do velké míry třeba ty primární volby. I v úvodním příspěvku jsem se odkazoval na ten Mikulášův komentář, který taky volá po tom, aby ty mocenské skupiny nebyly tajné... viewtopic.php?p=597464#p597464

Karel.Nejedlik
Kontrolní komise
Profese: Informatik
Dal poděkování: 745 poděkování
Dostal poděkování: 285 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel.Nejedlik » 10 led 2019, 23:01

Hmm, o čem přesně se hlasuje je asi na 7 stránce diskuze. To mi nepřipadá zrovna přehledné. :-/ Pointa v čem je problém je tak v několika různých postech napříč diskuzí.

Neříkám, že by se to nemělo řešit. Ale, Petře, proč to řešíme tak, že uložíme někomu, aby to nějak vyřešil? OFFTOPICJinak řečeno: Proč je todle rovnou jako členský podnět, místo abychom začali diskuzí? Až z diskuze vypadnou nějaké návrhy, tak se bude hlasovat o konkrétním usnesení pro uložení věci konkrétnímu orgánu strany. Dost možná by ani CF nemuselo nic nikomu ukládat, když ta diskuze bude zajímavá, tak se jistě zapojení někdo z RP, RV... a může podat návrh v daném orgánu sám. A nemusíme to dělat silou CF.

A speciálně ještě komentář k případný tajným mocenským skupinám: Co tak zamyslet se nad nějakým pozitivním přístupem? Pokud se tak bojíme nějakých tajných zájmových bloků (nebo snad hlasovacích koalici), tak hledejme cesty, co těm lidem nabídnout, aby se dobrovolně odtajnili. Hledejme nějakou výhodu, kterou by dané skupiny mohli chtít využít a která bude silnější než výhoda "být v utajení na facebooku". OFFTOPICNáhodné nápady na výhody: extra prostor na fóru/jiné stranické platformě (místnost v chatu...)? Příspěvek na fyzické setkání/zasedání/piratecon...? Možnost dávat nominace? Krajské sdružení jsou zájmové frakce na základě bydliště, oč je to tak jiné, když budou mít stejnou možnost názorové frakce? Kor, když o jediné skupině, o které se veřejně mluví, tak se tam vyčleňuje na základě pohlaví. :) Konec bloků nápadů a heretických myšlenek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Nejedlik za příspěvky (celkem 4):
Vit.Jurasek, Vojtech.Pikal, Jan.Hora, Jan.Mejsnar
OFFTOPICObrázek

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 10 led 2019, 23:16

Karel.Nejedlik píše:
10 led 2019, 23:01
Hmm, o čem přesně se hlasuje je asi na 7 stránce diskuze. To mi nepřipadá zrovna přehledné. :-/ Pointa v čem je problém je tak v několika různých postech napříč diskuzí.

Neříkám, že by se to nemělo řešit. Ale, Petře, proč to řešíme tak, že uložíme někomu, aby to nějak vyřešil? OFFTOPICJinak řečeno: Proč je todle rovnou jako členský podnět, místo abychom začali diskuzí? Až z diskuze vypadnou nějaké návrhy, tak se bude hlasovat o konkrétním usnesení pro uložení věci konkrétnímu orgánu strany. Dost možná by ani CF nemuselo nic nikomu ukládat, když ta diskuze bude zajímavá, tak se jistě zapojení někdo z RP, RV... a může podat návrh v daném orgánu sám. A nemusíme to dělat silou CF.

A speciálně ještě komentář k případný tajným mocenským skupinám: Co tak zamyslet se nad nějakým pozitivním přístupem? Pokud se tak bojíme nějakých tajných zájmových bloků (nebo snad hlasovacích koalici), tak hledejme cesty, co těm lidem nabídnout, aby se dobrovolně odtajnili. Hledejme nějakou výhodu, kterou by dané skupiny mohli chtít využít a která bude silnější než výhoda "být v utajení na facebooku". OFFTOPICNáhodné nápady na výhody: extra prostor na fóru/jiné stranické platformě (místnost v chatu...)? Příspěvek na fyzické setkání/zasedání/piratecon...? Možnost dávat nominace? Krajské sdružení jsou zájmové frakce na základě bydliště, oč je to tak jiné, když budou mít stejnou možnost názorové frakce? Kor, když o jediné skupině, o které se veřejně mluví, tak se tam vyčleňuje na základě pohlaví. :) Konec bloků nápadů a heretických myšlenek.
Tato diskuze již proběhla v minulosti několikrát a nikam se to nepohnulo. KK možná vydala nějaké stanovisko, ale stejně se na to kašlalo. RP je statutární a výkonný orgán strany a jestli to nevyřeší společně s jinými orgány, tak ať si třeba zase obnoví upgrade. Možností, jak to vyřešit, je několik.

Ta změna na straně 7 je jen o 1 změně písmenka. Ten text pod tím není směrodatný.

Jinak nedám v tom usnesení RP ani žádné lhůty ani přesný postup, tak nevím jak lépe by sis představoval otevření diskuze. Vždyť toto přece je otevření diskuze. Nepřicházím s žádným převratným řešením typu zakažme FB a pod.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Jan.Mejsnar

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 10 led 2019, 23:23

Navíc tady říkáš, že bys jim nabídl něco lepšího. Já vidím ty pokroky, jak se fórum zlepšuje, že už tu hlavně máme ty alerty, ale někteří lidi prostě dokola budou říkat, že fórum je naprd. Takže když tady nechtějí být, tak ať dodržují pravidla a dávají třeba záznamy do těch lobby kontaktů. Nebo ať oni navrhnou nějakou alternativu, jak zajistí transparentnost atd. Kdybych já třeba porušoval pravidla tím, že budu krást v trafice cigarety, tak nevím proč by si mi měl nabízet nějaké alternativy, abych to nedělal. To by snad bylo na mě, abych nějak změnil legislativu a zlegalizoval kradení cigaret...

Rychlá odpověď

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“