Názor Pirátů na další totální (totalitní?) zdražování vody

Moderátoři: Garanti, Poslanci

odis
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Manažer přípravy a realizace výstavby
Dal poděkování: 166 poděkování
Dostal poděkování: 53 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor Pirátů na další totální (totalitní?) zdražování vo

Příspěvek od odis » 06 led 2015, 10:46

Marek Dluhos:
zisk firem od zdroje vody až k zákazníkovi nesmí překročit 10 procent. To by podle mne vyřadilo i ty jejich "nevypověditelné smlouvy" na 30 let.
Zabředl jsem do toho jak fungují "provozovatelé vody" a dostal představu jak to chodí. Pokud toto je jediná tvoje podmínka a dáš mě smlouvu na provozování jakékoliv distribuce, tak to beru :D. Prostě mám náklady (které zajisté nelze předražovat vhodným projektem a ještě k tomu zadávat správným firmám s nízkou cenou práce), a tyto "nízké" náklady nahodím o 10 procent a budu živořit :D

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Dal poděkování: 1143 poděkování
Dostal poděkování: 1130 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 07 led 2015, 20:55

odis píše:
Zabředl jsem do toho jak fungují "provozovatelé vody" a dostal představu jak to chodí. Pokud toto je jediná tvoje podmínka a dáš mě smlouvu na provozování jakékoliv distribuce, tak to beru :D. Prostě mám náklady (které zajisté nelze předražovat vhodným projektem a ještě k tomu zadávat správným firmám s nízkou cenou práce), a tyto "nízké" náklady nahodím o 10 procent a budu živořit :D
---------------------------------------
Byl jsem "zapleten" do aktivity za "vystoupení", tak jsem si se zájmem přečetl toto vlákno a jeho obsah je naivní jak já v lednu roku 2014 :).

Web pravda o vodě či článek co postoval Ivo Vašíček, přesněji obsah těch odkazů je "pravdivý", ale když se nebudete opravdu zajímat a nenačtete x dokumentů a nebudete stát na straně, kdy na jednu stranu píšete jak je to s cenou (s čeho se vyúčtování s kládá atd. skutečně) a zároveň bojovat proti "pravdě na křídovém papíře co píše provozovatel" podporován "zvoleným a tedy jediným oprávněným zástupcem lidu, tedy starostem a zastupitely" nepochopíte co opravdu ty odkazy obsahují :(.
---------------------------------------
Zde by stálo spíše udělat např. v Brně prezentaci od A do Z, jak probíhá boj občanů za vystoupení od prvotní myšlenky až po "?vítězství?". Popravdě, přečtením daného webu Novotného získáte představu o dané problematice asi stejně jako o dobývání kosmu při shlédnutí Apola 13.
Inu Tvé, dle mého poněkud ambivalentní příspěvky, by chtělo spíš materializovat, přesně jak píšeš - prezentací & synopsí z ní (málokdo by jí - i kdyby nakrásně vznikl videozáznam - sledoval celou).
Ale když ten Radek Novotný dělá takové klipy, tak už za sebou patrně nějakou "rozkrývačku" má, tož bych jeho práci tak nenížil. Asi nespolupracujete, co?
Sdílej s námi své poznatky, pls.
Např. jak jsi byl před rokem naivní a jak už nyní nejsi?
Ale pokud to jde, přimlouvám se za vyšší míru jednoznačnosti.
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

odis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od odis » 09 led 2015, 13:39

Josef Kadlecek:

Zde se ochrazuji ze sniziji praci p. Novotného, ja napsal, ze obsah toho co rika a píše ze 90+procent pochopí pouze ten co tomu věnuje sám hodně. Což se nerovná, že znevažuji jeho práci jak nepravdivě dedukujete.
Takze prosim nepodsouvat mi neco co jsem nerekl.

Zabředl=pomáhal jsem sdružení co bojovalo za vystoupení. Načetl jsem kvanta informací, a informace p.Novotného mi pomohli, ale ve stylu "načíst hodně o vašem provozovateli a informace p. Novotného vám vysvětlí co vůbec vidíte a na co si dát pozor". Napsat podívejte se-přečtite si a dá vám to přehled? Bohužel to zmé zkušenosti není pravda, ano dá to přehled "je zde problém", ale co vykládá a pochopení toho co vykládá v souvislostech jak to skutečně probíhá ani omylem (např. můžete vidět prezentaci co vše lze vypočítat pomocí integrálů, ale nepochopíte jak se snimi počítá, jenom v náznacích). Má dokument na odkazy o Veolii politicích atd., ale popravdě, když nevidíte celé proces boje, tak obrázek co s podobných dokumentů dostanete je 90 procent jiný než je realita.

Jeden z omylů co může někdo získat, že špatné je to jenom tam kde "je zahraniční" vlastník. Bohužel někde byli chytřejší, a místo "odklonění do francie, rakouska a německa" to odkloňují k provozovatelům domácím. Ano říká správně vlastní provozovatel což neznamená "český provozovatel" či "svazek". Viz příklad Jihlava, která utekla ze českého "Svazku", kde nebyl zahraniční vlastník.

Proto jsem psal, chce to prezentaci na konkrétním vystoupení, kde "byl boj". Na příkladech konkrétních ukázat jak informují a jaká je skutečnost, jak vypadá vyúčtování, fond obnov, atd.

P.S. pokud ten ze sdružení co oslovil p.novetného nelhal, pak oslovil p. Novotného a nedostal žadnou odpověď, takže boj se vedl bez jeho rad, pokud nebereme v potaz, že si prohlédli jeho videa až cca 6 měsíců před referendem.

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 15 bře 2015, 21:06

odis píše:Byl jsem "zapleten" do aktivity za "vystoupení", tak jsem si se zájmem přečetl toto vlákno a jeho obsah je naivní jak já v lednu roku 2014 :).

Web pravda o vodě či článek co postoval Ivo Vašíček, přesněji obsah těch odkazů je "pravdivý", ale když se nebudete opravdu zajímat a nenačtete x dokumentů a nebudete stát na straně, kdy na jednu stranu píšete jak je to s cenou (s čeho se vyúčtování s kládá atd. skutečně) a zároveň bojovat proti "pravdě na křídovém papíře co píše provozovatel" podporován "zvoleným a tedy jediným oprávněným zástupcem lidu, tedy starostem a zastupitely" nepochopíte co opravdu ty odkazy obsahují :(.

Zde by stálo spíše udělat např. v Brně prezentaci od A do Z, jak probíhá boj občanů za vystoupení od prvotní myšlenky až po "?vítězství?". Popravdě, přečtením daného webu Novotného získáte představu o dané problematice asi stejně jako o dobývání kosmu při shlédnutí Apola 13.
No a dalo by se tu zdejší naivitu a Tvé hlubší poznání skutečnější pravdy o vodě nějak rozvést?
Děkuji velmi zdvořile
Pep
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.

Anonym102
Profese: anonym
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování

VRAŤTE NÁM UKRADENOU VODU

Příspěvek od Anonym102 » 31 bře 2015, 12:46

PRO VŠECHNY SLUŠNÉ OBČANY.
Výzva: „Všichni vaši starostové, radní, zastupitelé a politici byli vyzvání, aby začali jednat ve Váš prospěch. Do dnešního dne pro Vás nehnuli ani prstem. Vezměte proto spravedlnost pomocí peticí a referenda do vlastních rukou.
Dobrý den. Jmenuji se Luboš Kropáček a organizuji hromadné vystoupení všech obcí a měst na okrese Blansko ke dni 30.6.2015 z VAS Boskovice. Je třeba udělat občanské referendum a poslat mi svou žádost + zplnomocnění. Vodu si vyrobíme sami. Náklady klesnou o 30 až 40%. Získáme dotace a zaměstnáme lidi.
Jak? Necháme zbankrotovat Vodárenskou akciovou společnost. Vezmeme si své podíly zpět. Zaplatíme, co se vybudovalo a pověříme Českou národní banku, aby koupila podíl akciové společnosti tak, jak to udělali ve Francii (v Paříži). Obnovíme našimi zaměstnanci výrobu vody sami. Snížíme cenu z 1m3 z 90,77 Kč pitné vody na 50-60 Kč/1m3. Jenom letos občané Blanska zaplatí chamtivcům půl miliardy 100 milionů korun. Kolik jim ve Vaší obci či městě zaplatíte Vy? Žádejte vystoupení a svou výrobu vody a údržbu. Nedovolte jim, aby Vás radní okrádali. Chcete platit světské pijavice na radnicích, proti kterým už kázal Mistr Jan Hus, aby Vás každý rok oloupili o více než půl miliardy korun a VÍCE? Udělejte si petici a referendum sami. Chamtivý starosta, místostarosta, radní, zastupitelé Vás nepodpoří.
Do roku 2032 se teplota na planetě Zemi zvýší o 3,2 až 3,7 °C. To bude mít katastrofický dopad na hospodaření s vodou a potravinami, což bude pro fungování měst, obcí a obyvatel klíčové. Voda a půda se neprodává!
Adresa: Mgr. Lubomír Kropáček, Komenského 46/4, 678 01 BLANSKO.
Jsem statutární zástupce HELP ME AND FAMILY, o.p.s. (Pomoc mně a rodině) . Hledáme vhodné kandidáty.
Telefon: 516 413 848, email: [email protected].

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VRAŤTE NÁM UKRADENOU VODU

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 31 bře 2015, 22:02

Lubomir Kropacek píše:PRO VŠECHNY SLUŠNÉ OBČANY.
Výzva: „Všichni vaši starostové, radní, zastupitelé a politici byli vyzvání, aby začali jednat ve Váš prospěch. Do dnešního dne pro Vás nehnuli ani prstem. Vezměte proto spravedlnost pomocí peticí a referenda do vlastních rukou.
Dobrý den. Jmenuji se Luboš Kropáček a organizuji hromadné vystoupení všech obcí a měst na okrese Blansko ke dni 30.6.2015 z VAS Boskovice. Je třeba udělat občanské referendum a poslat mi svou žádost + zplnomocnění. Vodu si vyrobíme sami. Náklady klesnou o 30 až 40%. Získáme dotace a zaměstnáme lidi.
Jak? Necháme zbankrotovat Vodárenskou akciovou společnost. Vezmeme si své podíly zpět. Zaplatíme, co se vybudovalo a pověříme Českou národní banku, aby koupila podíl akciové společnosti tak, jak to udělali ve Francii (v Paříži). Obnovíme našimi zaměstnanci výrobu vody sami. Snížíme cenu z 1m3 z 90,77 Kč pitné vody na 50-60 Kč/1m3. Jenom letos občané Blanska zaplatí chamtivcům půl miliardy 100 milionů korun. Kolik jim ve Vaší obci či městě zaplatíte Vy? Žádejte vystoupení a svou výrobu vody a údržbu. Nedovolte jim, aby Vás radní okrádali. Chcete platit světské pijavice na radnicích, proti kterým už kázal Mistr Jan Hus, aby Vás každý rok oloupili o více než půl miliardy korun a VÍCE? Udělejte si petici a referendum sami. Chamtivý starosta, místostarosta, radní, zastupitelé Vás nepodpoří.
Do roku 2032 se teplota na planetě Zemi zvýší o 3,2 až 3,7 °C. To bude mít katastrofický dopad na hospodaření s vodou a potravinami, což bude pro fungování měst, obcí a obyvatel klíčové. Voda a půda se neprodává!
Adresa: Mgr. Lubomír Kropáček, Komenského 46/4, 678 01 BLANSKO.
Jsem statutární zástupce HELP ME AND FAMILY, o.p.s. (Pomoc mně a rodině) . Hledáme vhodné kandidáty.
Telefon: 516 413 848, email: [email protected].
Jsem samozřejmě pro současný kanibalský řád defenestrovat ;)

Ale Tvůj text je takový neučesaný, nejednoznačný, já se v něm trošku ztrácím. Už jen v první větě uvozovky začínají ale nekončí.
"poslat mi svou žádost+zplnomocnění" znamená žádost o co?, zplnomocnění na co? Myslím, že je třeba vytvořit lidem manuál - nemaj už čas něco smolit, musí ráno do práce, makat, najíst, chvíli něco osobního, padnout a ráno znova.
A potom - manuál na to, jak někoho připravit o 1,1 miliardy tu takhle předestřít? - jinými slovy - bojím se o Tvůj život !
Rád bych pomohl, ale při mém řemeslnicko-živnostenském kolotoči tak maximálně slovem.

Docela by mě zajímalo, jestli někdo nad podobným scénářem zamýšlí v Praze. Tady máme zase parazity s názvem Veolia, frantíky. Asi je vypáskali z Paříže, tak se přestěhovali sosat zlatou mízu do Prahy. Myslím že v tomhle legendárním, snad víc jak deset let starym videu, to je jasně vystiženo - "žádnej parazit nezničí svýho hostitele. Voni JO!":
https://www.youtube.com/watch?v=nT1631rL_Qk

Je to tedy válka kdo s koho. Mám pocit, že my do toho jdem srdcem a ze zoufalství a ta banda kosmopolitních diagnostikovatelných psychopatů jen s nenažraností. A to se bojím, že jim na vítězství stačit nebude.
Držme si palce a probouzejme se!

P.S.: Kecy o tom, že pitnou vodou splachujeme svý hovna takže dobře nám tak, jsou na pěst anebo na angažmá autora, aby mi chodil za dotaci od Veolie splachovat hajzlík dešťovkou, kýblem. Ku-a - tak to mohla ta Veolia dávno vybudovat paralelní vodovod s vltavskou vodou!

Homo Pyratus
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3448 poděkování
Dostal poděkování: 1039 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Homo Pyratus » 01 dub 2015, 11:10

vlakno jsem neprocetl, ale voda, elektrina a teplo jsou zakladni lidske potreby.-) meli by byt zdarma.-)))

odis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od odis » 08 čer 2017, 12:21

Josef.Kadlecek píše: No a dalo by se tu zdejší naivitu a Tvé hlubší poznání skutečnější pravdy o vodě nějak rozvést?
Děkuji velmi zdvořile
Pep

A co chcete jako odpověď? Když si přečtete co jsem napsal, tak vlastně píšu, že jediným skutečným řešením na seznámení je dobrá prezentace po které bude diskuse (alespoň já beru jako samozřejmost diskusi po prezentaci).
A vy znovu chce jenom "nějaký zázračný text", po jehož přečtení vše pochopíte, sorry jestli veříte na pohádky a ten text chcete, musíte za někým jiným komu nevadí zalhat, že toto lze napsat... Jednou v práci zkusili, že projektantům a technikům, rozešlu "zázračný text jaký vy požadujete" a pak se rychle vrátili ke školení s diskusí... Ale třeba jsem jenom neschopný nýmand, to je taky možné ;)
Takže se hluboce omlouvám, ale toto co vy chcete nedokáži...

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 23 črc 2018, 11:07

Martin.Smida píše:
05 led 2015, 14:12
dokud pitnou vodou splachujeme vlastní hovna, tak je furt dost levná :-)
Už dost dávno na reakci, ale třeba se někdo chytí.

Takže milý Martine - je to pět dní nazpět, co jsem uvedl do poloprovozu v našem dřevěném domečku systém, kdy splachujeme vodou z pračky.

Třeba duplicitní rozvod ke všem WC v domě, odolné ventily co dopouští vodu do splachovacích nádržek, zásobník na šedou vodu z pračky, filtr, čerpadlo s aquamatem (darling), hlídání, aby vody nebylo málo (dopouštění z vodovodního řadu) a čerpadlo nejelo na sucho (smrtící), ale aby taky nepřetekla.

Uvidím, co přinese budoucnost, zatím žádný problém nenastal.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
Martin.Smida

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor Pirátů na další totální (totalitní?) zdražování vody

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 10 srp 2018, 16:27

Mi přišlo mailem:
Vážené dámy, vážení pánové,

dovolujeme si Vás pozvat na konferenci pořádanou Svazem zakládání a údržby zeleně: Zelené střechy jako součást sídelní zeleně, která se uskuteční 13. září 2018 v Divadle Ponec v Praze.

Témata konference jsou následující:

Proč a jak podporovat výstavbu zelených střech
Materiály a technologie používané při výstavbě zelených střech
Inspirující příklady zelených střech

Mezi přednášejícími je i Vera Enzi z Rakouska, která představí téma GRÜNSTATTGRAU, první rakouská inovační laboratoř pro zelené stavby, a Kelai Diebel z Amsterodamu s tématem Jedlé zelené střechy.

S přihlášením neotálejte, počet míst je omezen. registrace na konferenci

V případě dotazů porsím kontaktujte: Ing. Janu Šimečkovou, mobil: 777 581 544, [email protected], www.zelenestrechy.info

Copyright © *|2018|* *|01/71 ZO ČSOP Koniklec|*, All rights reserved.
Pokud od nás nechcete dostávat podobné zprávy, můžete se odhlasit zde.

This email was sent to [email protected]
why did I get this? unsubscribe from this list update subscription preferences
01/71 ZO ČSOP Koniklec · Vlkova 2725/34 · Prague 130 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by MailChimp
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
Honza.Hora

Rychlá odpověď

Odpovědět

Zpět na „Energetika“