Mumble PO zápisy

Personální odbor má na starosti zapojování dobrovolníků do činností strany, zejména práci s nováčky a dobrovolníky a koordinaci úkolů.

Moderátor: Odbor - personalni

Jana.Kolarikova
Vedoucí personálního odboru
Profese: vedoucí PO
Dal poděkování: 636 poděkování
Dostal poděkování: 858 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Mumble PO zápisy 19.9.

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 19 zář 2018, 22:14

Mumble Personálního odboru středa 19.9. od 20:00
Přítomni: Jana K., Yveta Martinková, Jakub Dedek, Miroslav Mašek, Lucie Trčková, Václav Židek, Pavel Š, Aneta H., Adam Komenda, Šárka Václavíková
Omluveni: Líba, Štěpán, Miloš, Katka, Michal J., Magda, Helča,
Nepřítomni:

Program:
1) co se děje v krajích
Adam - kampaň jede, proběhlo VyOsení, rozdáváme noviny, merch. Děčín každý týden pivo s Pirátama. Založili MO dobrovolnicky.
Anet Pha - komunál a komunál, občas magistrát, chystáme VyOsení 22.10 na P10, městské části jedou magistrátní kampaň společně s místní, TV Barrandov - lákáme dobrovolníky na komparz, na pivo s poslancem. Email - přístup mají všichni, koukat by se do něj měli, ale hlavně Aneta, dostane přístup dobrovolnice, která s ním hodně pomůže. Je potřeba řešit dobrovolníky přes nalodění, maily
KvK - Jedeme komunální i senátní kampaň ve všech městech kde kandidujeme, probíhá spousta akcí - VyOsení proběhlo v KV, Chebu, ML, Loket, debaty s Piráty, kontaktní kampaň ve všech městech, jsme hodně vidět. Dáváme dohromady tiskovky, komunikujeme s redakcemi, posíláme odpovědi do komunálních anket. Na kampaň i nás jsou reakce lidí pozitivní. Postřehy: strategický tým chtěl zrušit návštěvu Olgy týden před akcí, bylo třeba řešit osobně, nakonec přijede. Přišli jsme pozdě na chybu při registraci OVK ve Valči. Snažila jsem se řešit osobně se starostou, ale neuspěla. Řešíme téměř denně nějaké "problémy", kampaň se přiostřuje, zvládáme to a snažíme se filtrovat a lídry uklidňovat. Anežka rozjíždí deskovky, promítání filmů a další akce v Pirátském centru. V neděli bude krajská schůze a workshop k povolební strategii, máme vlastní krajské školení od Petra Třešňáka. Připravujeme newslettery, posíláme 1x za 14 dní, také máme hodně proplácení - snažíme se platit průběžně, aby se to nekupilo.
PlK Míra : rozdáváme pirátské listy, aktivní kampaň senátní. Nejvíc jede Plzeň, skoro každý den se rozdávají listy, cyklojízdy na dvojkole alá loď - dobré ohlasy. Bude na pivo s poslancem ve všech městech, kde kandidujeme, je hromada proplácení, promítají filmy, bude vyosení. Za posl. 4 týdny 5 nových členů, hlásí se další noví. Super funguje nalodění.
Poznámka: upozrněte současné členy a příznivce, aby se také nalodili - kvůli informacím.
KhK-Líba:
ZlK-Yvet: KOMUNÁLNÍÍÍ VOLBY :) objednávání, vychystávání a posílání merche pro 11 kandidátek, účtovat pro 11 rozpočtů, evidovat co není, je a účtovat je opravdu boj. Weby, plakáty, billboardy, videa předvolební. Akce: Ukliďme Česko, Moštování- Vsetín, Psí den Zlín, Zmrzlina v ulicích (černá s bílou) Zlín, Kontaktní kampaně, větší kampaně v ulicích, Petiční stánky s Pirlisty, roznosy opravdu často,Pirátský Piknik Vojta Pikal + L.Černohorský. Hudební akce v Uherském Hradišti. Slavičín akci na náměstí,Workout s Piráty teď 22.9.2018. Propácení stoupá. Ivanova tour- moc toho nepředáme, akce byla narychlo a bez příprav. Ovšem brali jsme to jako oddechovou akci, která byla nakonec přínosná si myslím.
komunál, komunál a zase komunál.
Ve všech městech se horlivě vylepuje, diskutuje a schází s lidma. Tím pádem se denně valí žádosti o proplacení. Protože máme ale jeden rozpočet a města se fakt rozjíždí, tvořím jim průběžně různý tabulky, přehledy atd. stává se ze mě Hugo Fantozzi :-).
V rámci horké fáze se rozdávají Pirlisty v kontaktní kampani, co se nepodaří rozdat osobně do 30.9. půjde do schránek. V HK a Dobrušce mají zpracované mapy okrsků z minulých voleb a dle toho proběhne roznáška.
Hlásí se nám lidi o bannery na plot, máme tabulku s kontaktními údaji na ty lidi a postupně jim to buď rozvážím když mám cestu, nebo si chodí do KraPiCe.
KraPiCe - máme program vždy na celý měsíc, ten vychází k 1. v měsíci na fcb, foru, v místním Infocentru a na spřátelených webech. Jedeme ekologii, lidská práva, urbanismus, amnesty international. Návštěvnost se pomalu zvedá, naposledy bylo 30 lidí na přednášce o zádrži vody. Nabízím kontakt ekologa-ekoteroristu :-) ( zádrž vody v krajině, sokoli, vlci…)
Poslední týden před volbami bude mít otevřeno od rána do večera a na náměstí před KraPiCí permanentně petiční stánek s novinama a 2-ma lidmi na diskuse.
KraPice se docela dobře rozjíždí, vybrali jsme dobré místo v centru, polepujeme výlohy barevnými plakáty A2 s akcemi, před vchodem máme stojan s novinama. Lidi se zastavují, někteří i osmělí a jdou dovnitř a hlavně - se ptají, chtějí diskutovat.
A jelikož je to krajské centrum, tak jsem tam za koordinátora, informátora, chůvu, údržbáře, zásobovače, uklízečku, kulturní referentku, to vše v jednom :-).
JmK- Magdaléna:
Kampaň- v Brně se denně snažíme objevovat na veřejnosti, jak už v centru, tak i v ostatních městských částech. Začíná série diskuzí a rozhovorů v médiích. Máme naplánovaných spoustu akcí ve veřejném prostoru, na konci září přijede MessenJah (nejdřív bude ve Znojmě a pak v Brně), bude to spojeno s diskuzí. Visíme na CLV, na šalinách, na bannerech na domech, Pir Listy rozdáváme při kampani a 25. 9. půjdou do schránek. Máme každý týden volební štáb. Jednou za 14 dní schůzi mediálního odboru. Ve Space se schází i jednotlivé místní části a řeší.
V ostatních městech jedou hlavně kontaktní kampaň, Znojmo mělo minulý týden loď a bude mít i další týden, dělají se různé debaty, "na pivo s Piráty" atd. Jsem teď zahlcená hlavně Brnem, ostatní města v kraji jsou hodně soběstačná, což mi zachraňuje zbytky zdravého rozumu :).
Lik-Helena
Kampaň- v České Lípě lídr stojí každý den na ulici s novinama, postupně vypouští videa, co jsme natočili přes prázdniny. V Semilech nevím, tam je Káča. V Turnově a Brodě stojí taky v ulicích s petičním stánkem. Stánky přišly pozdě, ale hlavně že přišly. V Jablonci se rozhodli 16 tisíc z 20 poslat poštou. Setkalo se to s nevolí PKS, ale obhájili si to. Lídr dokonce telefonoval s Ivanem a ten mu potvrdil, že je lepší stavět kontaktní kampaň na nějakých informacích, co lidi už mají, čili na novinách, které už četli. Došlo k nedorozumění a do listů se dostala jedna celá strana propagující senátorku. Ta je sice s pirátskou podporou, ale měla přislíbený pouze článek. Nějak si to vykomunikovala s tiskárnou a lídr rozhodl, že se to vyndá. Sehnala jsem nějaké dobrovolníky a vytahovali jsme míšu z 20 tisíc novin :-) Visí banery i plakáty. S otevřením Pixelu to začalo v Jablonci žít. Skoro každý den je tam nějaký program. Dopoledne tam vždycky sedí někdo z Pirátů připravený odpovídat na otázky kolemjdoucích a zvědavců. Měli jsme přednášku o dostupném bydlení, představení programu, večer se senátorkou. V Jablonci pak ještě proběhly minulý týden 2 procházky po městě s architekty a 1 cykloprojížďka, která měla poukázat na nedostatek cyklostezek ve městě.
Hlásí se mi hodně lidí, že by chtělo pomoct a zpracovala jsem i kontakty z nalodeni.cz
UsK - Vašek, Adam
Výborně dopadlo VyOsení v Děčíně, i kapely se těší na příští. V Litoměřicích proběhla beseda na téma ženy v politice s účastí Olgy Richterové. Dále v Litoměřicích proběhlo setkání s voliči na ostrově na Labi. V Žatci v klubu Budík poroběhl Pestrofest, tedy hudební festival, který Piráti finančně podpořili. Dále během Dočesné proběhl festival Underwal, který Piráti taktéž finančně podpořili, na obou akcích se rozdávali noviny a merch, na podiu bylo rozvěšeno několik pirátských vlajek, obě akce se těšili vysoké návštěvnosti. Rozdávají se noviny v kampani přímo kandidáty. V Ústí jedou v koalici PRO! Ústí a mají "trojského koně", kterého využívají v kampani. V Děčíně mají každou středu "Pivo s Piráty", kdy posedí proberou s přiznivci vše co je zajímá, chodí tam o dost více lidí než Pirátů :-). Založili jsme MO UsK - dobrovolnicky, důvod je dostat z každého MS výstup pro prezentaci, abychom více zviditelnili Piráty v UsK i před celou republikou, měli bychom pravidelně odávat články pro Pirátskélisty.cz. Jinak vše jede bez komplikací a věříme v úspěch :-). Úspěšně proběhlo Ukliďme Česko , uklízeli jsme v Mostě 8 lidí , Dubí 4 lidi , Ústí nad Labem 7 lidí , Kadaň 4 lidi, Bělušice 3 lidi. Zde je naše tiskovka: http://jvpress.cz/domains/jvpress.cz/20 ... -lajsniku/ V mostě se podařilo během mosteckých slavností rozdat 3200 novin. V Mostě nyní rozdáváme noviny každý den a jedeme mohutnou kampaň po internetu s využitím placené propagace. Dále probíhá intenzivní kontaktní kampaň ve všech městěch. Podařilo se aktivně zapojit 5 dobrovolníků do kampaně přes nalodění, další jsou s námi v kontaktu.
MSK - Jakub
V kraji se nyní jede hodně kontaktní kampaň. Ostrava jede skoro každý den nějaký kontakt, příprava předvolebních debat, Michálek přijede na víkend, tak tu máme přípravy na akci, tento týden si spousta lidí vzpomělo, že by rádi si nechali nějaké věci k proplacení a navýšit rozpočet, tak to teď zpracovávám. Kompletuji program akcí v kraji do přehledu.
Měl bych dotaz ohledně mailů, protože zjištuji že docela často můj pirátský mail padá do SPAMů...
2) Ukliďme Česko
KhK-Líba: V Náchodě se uklízelo pod hlavičkou Nezávislých, Pirátů a Zelených. Dobrovolníci uklízeli les Montace a břehy i koryto Metuje až k čerpací stanici Benzina.
„Během tří hodin jsme nachodili zhruba osm kilometrů a nasbírali téměř tři sta kilogramů odpadu od nedopalků přes plastové i skleněné lahve po stany či kočárek. Bohužel jsme našli také tři použité injekční stříkačky " upozornila náchodská organizátorka úklidu Denisa Pokorná.
Ve Dvoře Králové nad Labem se uklízelo po obědě.Sraz byl ve 13.30 a dobrovolníci vyrazili uklízet les u nemocnice podél MTB tracku a zpět, kolem Hartského potoka. Nasbíral se především plastový odpad jako obaly od různých pochutin a PET láhve.
“Celkem jsme odevzdali cca 500 kg vytříděného odpadu a 100 kg netříditelné veteše do sběrného dvora. Mezi největší úlovky patřila role geotextilie a plechový kbelík” říká organizátor úklidu Jiří Prouza.

tiskovka odeslána na 4 regionální deníky

tabulka plynoucí z úkolu vyplněna

JmK-Magdaléna: V Brně budeme uklízet až tuto sobotu, ten termín 15. 9. nevyhovoval. Ve Znojmě se neuklízelo (jen předseda uklízel ve své vesnici, kde žije, na "vlastní pěst",uklidil cca 70 kg odpadků).Blansko uklízelo, mám od nich zatím jen video, víc se mi z nich zatím nepodařilo dostat, pokusím se co nejdřív. Uklízet mají ještě Boskovice, ty pak společně s Brnem doplním.
Lik-Helča- uklízelo se v Brodě a Jablonci. V Brodě bylo 14 lidí a měli masivní akci. Slíbili, že dodají tiskovku, tak čekám. V Jablonci jsme se sešly jenom já a Jarča s dětma, ale i tak jsme toho uklidili hodně. Všichni ostatní toho prej mají i bez toho dost. Liberec bude uklízet až víkend 29.-30.9.
MSK - Jakub
Ukliďme Česko proběhlo ve třech městech (Bohumín, , v jiných byli spíše na Zažít město jinak.
Yveta - v několika městech, našli jsme náboje, ve Valmezi přijeli reportéři, nasbírali jsme toho hodně
Pha - měl by vědět Michal. Není vyplněná tabulka. O tiskovkách nevím
KvK. Loket, Cheb, Mar. Lázně, Valeč. - TZ vydali Parlamentní listy a ....eu
PlK - Míra - bude tuto sobotu na dvou místech, zpropagujeme,
PaK - Česká Tř. Mor. Tř. tiskovka šla pozdě
Václav - 6 míst. tiskovky se dělali. Dostali se do 5+2, Parl.listy. Mediální výstup potřebuje posílit. Pojede newsletterem.

3) Ivanova tour - kdo měl, kdo bude mít, inspirace pro ostatní
KhK-Líba: Neměli jsme Ivanovu tour ale, souběhem několika událostí a špatnou komunikací se Šárkou ( do poslední chvíle věřila a slibovala, že to časově klapne, bohužel si to asi nikde neověřila - km, program atd.) jsme uspořádali v neděli 16.9. Pirátskou jízdu na Hradecké náplavce. Akce byla od 14.00, počasí super, návštěvnost nad očekávání. Cca 400 lidí, hodně mladých rodin, ale i věková kategorie 60+.
Zahráli 3 Djs, 1 kapela, bylo občerstvení ( pivo, káva, čaje, limošky ) z “Kafe na kole”, dětský koutek. Rozdali jsme cca 600 ks PirListů, spoustu merche, končilo se ve 22.00. Přesto, že jsme propagovali 14 dní návštěvu IB a Ivan nakonec nebyl, lidi byli spokojení. Pomohlo asi i video, které nám Ivan natočil jako pozvánku.
Z této akce nám zbylo několik bannerů vel. 3m a 5m délky * 50cm na výšku, nabízím jako bazar či výprodej :-). Vtip - pokud to někdo chce a zaplatí si poštovné, pošlu. Jsou celkem v pohodě, tvrdý lesklý papír, jen na některých jsou dírky od sešívačky.
Foto zde : https://www.facebook.com/pg/piratihrade ... 9163487410
Jo a zapomněla jsem pochválit přesun skákací lodě Magdo díky moc, a tu (loď) vřele doporučuju, je to lepidlo na děti a tím pádem i jejich rodiče. Ta byla nejvíc.
JmK- Magaléna:
Měli jsme Ivana 21. 8. v Brně- dopoledne jsme rozdávali PirListy po městě a diskutovali s kolemjdoucími, po obědě jsme se přesunuli na přehradu, kde jsme taky rozdávali a pak jezdili na šlapadlech (točilo se propagační video), dělaly se také rozhovory s kandidáty v Brně (také pro video), poté jsme se přesunuli do podniku, kde probíhala diskuze s Ivanem a lídry jednotlivých MČ v Brně.
Video zde: https://www.facebook.com/CPS.JMK/videos ... 192743972/
Lik- Helena: byl v Semilech už v srpnu. Termíny v Jablonci a Lípě bohužel nepotvrdil.
Yveta: nebylo to nachystané, Ivana jsme chtěli nechat oddechnout, ale pak přijel. Točily se videa. Pokec
KvK - Lucka plánovala, řešila za celý kraj, KV, Loket, Sokolov, Cheb, Mariánky,.. od Varů hodinový skluz. Ivan se zakecává, ale hezky :-) věnuje se lidem. Každý město jiný program. Točily se medailonky. V KV setkání v pirátském centru, pak se šlo do města, roznos novin, natáčení. Loket debata, natáčení, Ivan v muzeu Iluminátů :-) . V Sokolově pecka, oběd a průvod asi 30 lidí na Hornické pouti, harmonika, noviny, lidi se s ním fotili, poznávali ho, super zpětná vazba. V Chebu debata s lidmi, Ivan, Petr Třešňák a kandidáti. V Mariankách malé Vyosení, Ivan se starostou zahájili, pak hrál na harmoniku. Ještě nemáme sestříhané video. Super akce, Ivan je borec :D
PlK - V Klatovech beseda, představení programu, dobré mít rezervu, natáčení medailonků, procházka na rozhlednu. V Plzni beseda, míň lidí, plné náměstí lidí. Vše se povedlo.

4) velké hodnocení v krajích - jaký z něj máte pocit, vaše reakce:
KhK-Líba: Já jsem s hodnocením celkem v pohodě, odráží skutečnost, že kdo v kraji maká, chodí na schůze, zajímá se a potřebuje moji pomoc, ví jak pracuju a vesměs hodnotí pozitivně.
Zbytečná mi přišla jen otázka: Věnuje se koordinátor všem místním sdružením, pomáhá jim a je jim oporou?

máme jedno, a je možné, že ne všichni v kraji to vzali na vědomí, při stavu účasti na krajských schůzích

u otázky na newsletter jsem se fakt zasmála, neb si pokaždý kontroluju, kdo si ten mail alespoň otevřel a skore je tak 3 z 28 členů v kraji :-). Bez ohledu na to, že se již někteří z odběru odhlásili :-), ale papír snese všechno. Za mě lepší a objektivnější hodnocení než současný model PKS.

JmK- Magdaléna: U mě hodnotil jeden člověk, takže asi nemám moc co k tomu říct.
Lik - Helena: u mě tech hodnocení taky moc není. Zarazilo mě, že někomu nechodí newsletter a pak jsem si uvědomila, že je to asi člen a členům neposílám, protože čekám, že si informace najsou sami na fcb. Beru si z toho ponaučení a budu ho posílat i členům a nebo budu dělat 2 pro příznivce a členy zvlášť.
Aneta - dělá chyby, je si toho vědoma, asi na pokraji vyhoření
Yveta - věděla jsem kde jsou chyby. Velký mínus v MO, měl by fungovat lépe. Špatné hodnocení pravděpodobně od konkrétního člověka s horším vztahy.
Lucka - hodnotilo málo lidí, 3 pozitivně, 1 hejtař, 1 bylo údajně v afektu. Je pravda že něco nestíhám, primárně šlo o newslettery, které už vydáváme, ale je těžké vše stíhat, když jsem na part a zároveň v čele komunální kandidátky. Obecně hodnotím pozitivně, kdo nereagoval je spíše spokojen :-)
Jakub - čím víc informací, tím lépe
Míra - kritika byla, že se nevěnuji všem kandidátkám dostatečně. Myslím, že dělám co můžu. Prý se málo věnuji druhému MS, musím se zeptat a řešit to. newsletter posílám. Takový hezký
Pavel - hodnocení výborné, ovšem je toho moc, takže práce není odvedená v takovém rozsahu, jak by měla. Lidi to vnímají a tak mě drží.
PO - pracujeme na strategickém plánu a rozkladu do odborů, včetně rozpočtů, připravujeme školení pro budoucí zastupitele, bude to série, půjde to interaktivně online
5) dotazy:
Česká pošta - po změně sídla strany, budou nové “známky” a podací archy? Platí ještě ty stávající?
Jana: měly by být, dotaz na Martina Kučeru

OVK - pokyny a video co chystá údajně Šárka - půjde hromadnou rozesílkou nebo budou řešit KoKs? Kde a kdy bude k dispo?

Šárka pošle Janě, dáme to do newsletteru

OVK dotaz od konkrétního člověka - HK má 37 zastupitelů. Může nastat situace č.4 - volič zatrhne jedinou stranu a v té straně 4 kandidáty na místech např. 9,10,11,12. Jak bude vyhodnocen tento volební lístek ? (a.) strana dostane 37 hlasů, b.) strana dostane 33 hlasů a po jednom hlase zatržení kandidáti. c.) jiná možnost )

Pokud zaškrtne celou stranu a potom ještě 4 kandidáty z té strany, počítá se křížek pro stranu, křížky pro kandidáty ne. Tzn. strana dostane 37 hlasů.
Tady třeba celkem pěkně: https://www.reflex.cz/jak-volit-komunalni-volby-listek (jo, je to Reflex, sorry :D )

dotaz na Vaška: kdy bude dodán zbytek merche - píšťalky, kelímky, bannery?

Magdaléna: Máte nějaké oficiální pirátské video, nebo text, kde je "návod, jak volit"?

viz výše
Jana Koláříková - vedoucí personálního odboru
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
[email protected]
770113643
Learn, relearn and outlearn!

Jana.Kolarikova
Kontaktovat uživatele:

Mumble PO středa 3.10. od 20:00

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 03 říj 2018, 22:52

Přítomni:Yveta Martinková, Aneta Heidlová, Šárka Václavíková, Filip Dítě, Kateřina Jínová, Miroslav Mašek, Michaela Kleslová, Václav Židek, Helena Vondráková, Anežka Pulkrtová, Jana Koláříková
Omluveni: Líba Věříšová, Lucka Trčková

1) co se děje v krajích, finalizace kampaně, povolební strategie
Pha: povolební strategie se dávají dohromady, za magoš je zveřejněna, akce probíhají na všech MČ (jak do ZHMP tak i do lokálních zastupitelstev), na pivo s poslancem probíhá (každý druhý a čtvrtý čtvrtek v měsíci), probíhaly akce TV Barrandov s Piráty, volební štáb - Praha + SČK dohromady (sobota Praha Loď Cargo), školení zastupitelů - čtvrtek 4.9., pak superdebata v Kongresovém centru
SčK: každé město má nějakou svojí povolební strategiii (jsou na fóru), dolaďujeme senátní povolební strategii, kampaňujeme
LiK:povolební strategie Liberec řeší, Brod napsané...další na tom snad pracují, základne se moc nezapojuje. Malé města vědí a mají v tom pořádek. Kampaň probíhá v klidu, Jablonec to vzal dobře, Brod Turnov s kampaní problém nemají.
Jčk:horká faze kampaně za námi - Ivan na návštěvě, povolební strategie mají všechny kandidátky, jen Písek nevím jistě.
Plzeňský kraj:ostrá fáze kampaně, všude máme stánky, dokončilo se na pivo s poslancem, v Domažlicích byl další meeting, v Plzni každý den stánek, rozdávají se listy, dochází nám merch, povolební strategii jsme vyřešili v době, kdy se dělally programy, plán volební štáb hlavní v Plzni, ale zbytek budou mít asi ve městech, ve kterých kandidují.
Vysočina: koalice má většina v rámci koaliční smlouvy, kandidátky máme jen 2, povolební strategie ještě nemají, kampaně probíhají, přijede ještě Ivan (do Třebíče), volební štáby máme téměř všude, největší bude v Jihlavě.
Kvk: máme 18 kontaktních kampaní v Karlových Varech, kontaktní kampaň dělají i v Sokolě, Rotavě, Chebu, Lokti, Mariánských Lázních, máme připravený volební štáb ve Varech v pirátském centru, povolební školení jsme už měli s Petrem Třešňákem
Usk: Kampaň jede ve všech městech, někteří mají povolební strategie, někteří je třeba nemají ještě schválené,
ZlK:ve čtrtek ještě poslední akce ve Zlíně a v Kroměříži, jinak celý kraj v ulicích na kontaktních kamapaních. Povolební strategie mají hotové jen dvě kandidátky Vsetína UH, jinak ostatní na tom pracují.
UsK: v Ústí jsou každý den akce na propagaci, Děčín dvakrát týdně sedí na pivu s voliči, Ostatní furt v ulicích, většina má připravenou povolební strategii, přežili jsme úspěšně jednání o odvolání Děčínské kandidátní listiny :-)
2) školení pro zastupitele
bude zítra, doražte

3) Proplácení:
- na středu večer připraví TO finální Proplácení
- na mumble s KoDo to ozkoušíme, že jim jde všechno, co potřebují
- ve čtvrtek večer to opravdu vypneme
- od pátku bežíme na novém systému

Martin Rejman pomohl koordinátorům seznámit se s novým systémem proplácení a všichni měli možnost si udělat žádost o proplacení výplaty (kromě Prahy, díky Štěpáne)
piroplaceni.pirati.cz
přihlásit se přes pirate ID
Je potřeba si napřed založit smlouvu (nahoře ve smlouvách), vyplnit základ, maximální úkolovku, odkaz na smlouvu, číslo účtu. To se udělá jen jednou (pak už v appce zůstává).
Když je smlouva hotová, dole pod ní kliknout na "založit novou", tam je předvyplněné období (možnost měnit) a dát odeslat. Janinka pak napíše výši odměny a schválí to. Když je schváleno, koordinátor klikne na podání žádosti, dodá fakturu a odešle.
No a pak se to proplatí :)

u klasických žádostí (ne smluv) se založí nová žádost, je to intuitivní, hospodář pak klikne na schválení

konec 22:51
[email protected]
770113643

Jana.Kolarikova
Kontaktovat uživatele:

Mumble PO středa 17.10 od 20:00

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 17 říj 2018, 21:55

Mumble PO středa 17.10 od 20:00
Přítomni: Aneta, Jana,Marcela Šroubková, Michal J., Miloš Zmeškal, Yveta Martinková, Miroslav Mašek, Šárka Václavíková, Vodovka, Lucie Trčková, Helena Vondráková, Pavel Štěpánek
Omluveni: Jakub Dedek, Anežka Pulkrtová, Pavel Štěpánek, Líba, Adam Komenda, Filip Dítě,

Program:
1) co se děje v krajích

Praha: na magoši se jedná o programu, dohoda o personáliích bude zajímavá, spíše budeme v opozicích. Zítra bude schůze, plánujeme obnovit setkání s nováčky
KvK: máme dohromady 28 zastupitelů, v senáním obvodu jsme porazili ANO, v Mariánkách je podepsána předběžná smlouva, budeme mít starostu, bude starosta i v Lokti, Sokolov a Karlovy Vary bude opozice, v Aši asi taky, v Chebu to vypadá na radního (snad). Bylo to poměrně úspěšné. V Pirátském centru se dějí tak 3 akce týdně.
OlK: byl jsem nemocný minulý týden :D Volby celkem úspěch, většinou budeme v opozici, V Piccolu jedeme minimálně 1 akce týdně. Vyjednáváme.
PlK: povolební vyjednávání, nejspíše bude jeden starosta, v Sušici se řeší. V Plzni nás celkem vypekli. Měli jsme filmové úterý (Plastic ocean), dnes akce pro veřejnost - jak funguje Pirátská strana.
ZlK: probíhá vyjednávání, řešíme rezignace předsednictev, KoKS chce být členem jen KS ZlK, proplácíme komunální kampaň, plánujeme krajskou schůzi a teambuildingové akce s SK. Plánuji Teambuilding, Nalodění, pořádek v účetnictví, chci rozjet hledání Pircentra.
Vys: Míša žije :-) pořád probíhá organizace byro povolebních věcí, v Třebíči je upečená koalice, v Telči se to pořád řeší, byl tam velký úspěch stejně jako v Jaroměřicích. Centrum funguje, řešíme celkovou koncepci, jak centra, tak kraje, stavíme tým do krajských voleb. Zatím sbíráme informace, snažíme se zhodnotit volby pomocí nějakého dokumentu, kde bude i know how do budoucna. Kdybchom měli zájem, můžou poskytnout. Chceme si uchovat nějakou paměť, dokud to je živé. Pozvánka na podpůrný mumble pro zastupka na malých obcích viewtopic.php?f=760&t=44118
JčK: Jihočeští Piráti po skončených komunálních volbách výrazně posílili. Na 11 radnicích bude pirátský program a ideje prosazovat 30 nových zastupitelů. Nejlepšího výsledku dosáhla samostatná kandidátka Pirátů v Soběslavi 17,21%, Písku 15,33% v Českých Budějovicích 12,19 %.Písečtí Piráti dostali nabídku účasti v nově vznikající koalici a celkem dvě místa v devítičlenné radě Města Písku včetně 1. místostarosty pro oblast dopravy. Volební výsledek Pirátů v Písku dosáhl v letošním roce 15,33 % a znamenal zisk 5 mandátů v zastupitelstvu města. V Táboře naděje na koalici ještě je. Dnes večer programová schůzka s T2020(vítěz voleb) , jisté zádrhele a nekompatibilnosti v programu jsou. Budějovice - všichni jednají se všemi
Lik: Stále se vyjednává. V Jablonci už je podepsaná koalice. V Jablonci byl největší volební úspěch, skoro 15 procent a voliči jsou naštvaní, protože Piráti podepsali mj. koalici s ANO.
PaK: Probíhají vyjednávání. V11/10 obcích jsme se dostali. Většinou zůstaneme v opozici. Dojíždím proplácení. V Chrudimi nám nabídli neuvolněného místostarostu a radního. Raději bych neuvolněného, ale máme velkou naději nahlédnout do toho, co tam je a rozbít to, co tam fungovalo od revoluce.
2)nalodeni.cz - co s tím?
Vys: Ohledně RegP by Míšu zajímalo, jak se chovat v případě zájemců o registrované příznivce. Administrativní odbor a RV to budou měnit tak, že RegP se budou identifikovat tak, že budeme vědět kdo to je a co chce. Lidé nebudou moct jenom volit, nýbrž také kandidovat do různých odborů.
Odezva z nalodění je tak každý třetí/čtvrtý člověk. Většinou se ozvou, ale pak komunikace vázne. V otázce, zda by lidé, kteří chtějí být RegP nebo členové, by měli dostávat newslettery, je důležitá tabulka na nalodeni.cz. kde je uvedené, jaké výhody budou mít ti a ti, co se zaregistrujou jako to a to. Dobré je, že všichni posílají newslettery všem.
Praha: Poslala feedback Martinovi R. s tím, že by bylo potřeba, aby lidé dostali odkaz na fcb s jednotlivými městskými částmi, kde by se lidé mohli přímo zapojit tam, kde bydlí. Aspoň mapku republiky nebo rozcestník krajů, aby se to nemuselo složitě vyhledávat. Janinka kontruje tím, že Martin má práce až nad hlavu a momentálně ho zaměstnává Piroplácení.
Každý, kdo má email mustr související s nalodeni.cz, nechť prosím zanese do složky s názvem Nalodění.
PaK: Ještě jsem se tomu nevěnoval. Zítra to napravím a napíšu omluvné maily.

3) Piroplácení
Problémy?
KvK: Řešili jsme interní převody podle instrukcí od Lucky, ale Jaromír to scratchoval s tím, že je to úplně špatně a bude potřeba poladit nějaký návod.
Všichni se shodují, že je to super a šetří to čas a to i přesto, že to přišlo ve špatnou dobu.
Nejlepší je, naházet tam všechny záměry dopředu a pak už je to rychlé a jednoduché.
PaK: Zarazilo mě, že když mám záměr, nepustí mě to bez schválení záměru PKS. Myslím, že KF je nadřazené PKS. Řeším to individuální cestou.

4) Zhodnocení kampaně a zapojení KoKS (na čem se pracovalo nejvíc a co zabralo nejvíc času)
Pha: Veškeré proplácení a MS, co si neudmí proplácet sami. Anet narozdíl od Michala nebyla moc v terénu, ale měli rozdělené MS a ty volali a urgovali. Plus menší věci jako akce Na pivo s poslancem apod.
Michal trávil 8 a víc hodin denně v autě, bylo málo řidičů a byla potřeba vozit stany, rouvážet plachty pro lidi, kteří nebyli schopní si pro to dojít. Lidé jsou stále neučení volat Michalovi jakožto bývalému jedinému KoDo.
Vys: komunikace s centrem a ukoly od stabu a PO, merch, peticni stanky, dobrovolníci, podpora členů - akce, vyjednávání, smlouvy, výklad předpisů, veškerá jednání na foru, registrace ovk, zmocněnec, administrace a archivace dokumentů voleb, weby a profily na wiki, MO a FO zařizovali dobovolníci
Helča: nejvíce času v MS Jablonci nad Nisou, zabírala reklamní plochy, vyřizovala jsem odměny, akce, většina měst soběstačné, zařizovala jsem merch, 1/2 proplácení, tiskovky,
JčK: Hodně administrativy (14 kandidátek v kraji) včetně proplácení, merch a všechno s tím spojené, mediální práce a Ivanova tour.
KvK: Něco jako volební krajský manažer. Řešila jsem termíny podání kandidátek, komisí, celkový support, merch, krajské media, grafika, podklady, TZ. Poté, co nastoupila Anežka, aktualizovala wiki, profily kandidátů a všechno, co má být, prtiční stánky, rozvoz merche. MS si spoustu věcí jela sama, ale za kraj jsem byla hlavní organizační článek. Proplácení a krajský rozpočet.
Pha: Marcelka byla od června výkoná asistentka Š. Štrébla, holka pro všechno, menší projekty pod Štěpánem, tam, kde to organizačně drhlo, jsem přispěchala na pomoc.
Olk: Nejvíc administrativy, kontaktní kampaň v Olomouci, každý den byl stánek venku, když nebyl nikdo do dvojice, byl jsem tam já. To mi zabralo nejvíc.
PlK: Nejvíc proplácení, pak administrativa, support pro všechny kandidující města, Ivanova tour. Nejvíc sežrala Plzeň, byla potřeba se zapojit i v kontaktní kampani. Celkově výsledky po kraji byly uspokojivé
PaK: Je toho hodně. Pocity jsou ambivalentní, chvílemi ok, chvílemi ko. Organizujeme školení s oziveni.cz, čekám, až mi schválí předsednictvo rozpočet. V podstatě jsem dělal volebního manažera, přes merch, OVK, povolební strategie.
ZlK: krajská administrativa, 24 hodin přítel na telefonu, vynechala jsem snad jen jednu akci, kontaktní kampaně atd, objednávala, rozdělovala, rozvážela a posílala jsem merch. tisky, stánky, MS akce vymýšleli už skoro sami což je super, snažila jsem se stát spíš v pozadí a jistila je, ovšem účastnila jsem se opravdu všech, proplácela, radila všem 11 kandidátkám co se financí týká, předávala všem 11ti veškeré informace jelikož minimálně 7 z nich nejsou zajeté Pirátské kandidátky.

5) Eurovolby - reklamní plochy - řeší nyní Markéta s Mikim F. Ještě je to v dikuzi. Důležité je zjistit, jaké jsou možnosti. Platit se to bude centrálně.
JčK: Reklamní plochy - poptány citylighty - JCDecaux a billboardy Eurobillboard
PaK: Nebylo jasné zadání, nevěděl jsem, co mám zajistit. Po konzultaci s Mikim se ukázalo, že nejde ani tak o zajištění, jako spíš o zjišťování možností.
Vys: hledáme, zjišťujeme (ne moc aktivně, máme teď trochu moc byro)
ZlK: čekáme na KS která se koná příští týden

6) Daruj krev s Piráty. Nejde o to, aby darovali jenom Piráti, ale vyburcovat lidi z řad veřejnosti, aby šli taky.
PaK: Nebyl velký ohlas. Buď lidi darujou a nebo ne, protože darovat nechtějí.
ZlK: Doufám, že se někdo od nás účastnit bude, zatím neházím flintu do žita. Dobré by bylo, kdyby tam na lidi čekal nějaký dáreček jako poděkování. Klíčenka nebo tak
PlK: zatím pouze jedna zpětná vazba
KvK: Na kraji máme 3 místa, kde se odebírá krev. Reakce byla pozitivní, navrhli, že by si pro nás vyhradili 1 den s tím, že termínově by se jim to hodilo nejvíc před vánocema nebo v létě, kdy mají nejvíc dárců.

! Zkusíme poptat transfúzní stanice v kraji a zjistit, kdy by byl pro ně nejlepší čas na odběr. Do konce října budeme sbírat data a pak to vyhodnotíme. !

7) akce 17.listopadu:

PaK: U nás den, kdy by se mělo narodit MS napříč okresy Chrudim, Pardubice a Ústí nad Orlicí.
Text na událost:
Ahoj!
Piráti oslaví 17. listopad ve všech koutech ČR a zvou své členy, dobrovolníky i příznivce, aby tento den oslavili dohromady.
Možná už jste se do aktivit Pirátů zapojili a chcete se opět setkat s lidmi, se kterými jste třeba rozdávali noviny.
Možná vás zajímají aktivity Pirátů ve Sněmovně a chcete poznat Piráty v kraji nebo přímo ve Vašem městě.
Anebo se chcete stát členy a rovnou podat přihlášku?
Pak využijte společného setkání Pirátů a příznivců, přijďte se pobavit o politice i nepolitice a oslavte s námi 17. listopad.
Cinkat klíči se letos asi nebude, ale stále máme klíčenky ;) .
Připomeneme si den před 29 lety, kdy se studenti a veřejnost nebáli zvednout proti komunistické diktatuře hlas. A o pár dní později zacinkali klíči a události se daly do pohybu.
Po dalších úspěšných volbách můžeme s veřejným děním hýbat i my a tuhle šanci nechceme propásnout. Rosteme a s Vámi budeme ještě silnější.
Dorazte a krom dobré nálady si odnesete třeba i tu klíčenku 😉.
[email protected]
770113643

Jana.Kolarikova
Kontaktovat uživatele:

mumble 31.10.

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 31 říj 2018, 22:32

Mumble PO 31.10.
přítomni:Jana Kolaříková, Miloš Zmeškal, Yveta Martinková, Michal Jokeš, Lucie Trčková, Anežka Pulkrtová, Miroslav Mašek, Marcela Šroubková
omluveni: Pavel, Vodovka, Klára K., Líba,Helča, Adam, Šárka V., Jakub, Filip

Program:
1) co se děje v krajích
2) akce 17.listopadu
3) KET - odezva z krajů
4) dotazy, připomínky
5) CF - organizace
6) daruj krev s Piráty

1) co se děje v krajích
OlK - Miloš: Po volbách jsou všichni vyčerpaní, nikdo moc ani nekomunikuje, dokonce nám nechodí ani lidi na akce. Byl jsem 2x nemocnej, dodělával jsem vyúčtování kampaní a tak, snažil jsem se ale trochu i léčit a odpočívat.
Dělali jsme asi 10 akcí v Picolu, asi na 4 vůbec nikdo nepřišel, děláme deskovky, cestovatelské přednášky.
Lucka a Anežka - KvK: po volbách se to zlepšilo, napětí bylo spíše před volbami, snad všude je dojednáno. Máme dva starosty a koalici v Mariánských Lázních a Lokti, jednoho radního a koalici v Chebu, čeká se na první zasedání zastupitelstev. Anežka dělá akce v Pirátském centru, přijede PPU, děláme 1-2 akce týdně. Byla diskuze s občany v Sokolově zaměřená na romskou menšinu s Ivanem a Olgou. Pořád proplácíme a dáváme do kupy rozpočty. Plánuje se krajská schůze, další akce, rozpočet na příští rok. Píšeme a vydáváme tiskové zprávy, newslettery, výstupy z kraje atd.
Marcela a Michal - Praha: na magistrátu - to všichni víte, na městských částech se ještě jedná. Anet končí na konci roku, přidá se k nám Alice. Michal začal oslovovat kontakty z nalodění a provizorně spravuje PiCe. Anet řeší admin a věci od počítače. Marcelka řeší Cannafest. Dali jsme si závazek nastavit procesní věci. Chceme posunout práci s dobrovolníky, řešíme vzdělávání lidí v městských částí. Alice má v plánu popsat všechno, co budeme dělat.
ZlK - Yvet: doúčtováváme kampaně, děláme rozpočet na 2019, debaty o Eurovolbách a kandidátech, rozjíždíme další akce, děláme převolby v MS, plánujeme akce na 17.listopadu, děláme drobnější akce. krajská schůze v UH, plánování Teambuildingu, přecházíme celokrajsky na Rocket, Pivo s Poslancem Frantou Elfmarkem, plníme weby
PlK - Míra: v jednom městě se pořád jedná, jinak snad hotovo. Akce - 17.listopadu bude v Plzni a v Klatovech. Bude akce s Honzákem, probíhá převolba MS na Tachovsku, volby v Plzni. Děláme filmové úterky, včera tam byl host z Iránu. Dělám hodně proplácení, v pondělí krajská schůze, předtím schůze s PKS na rozpočet.

2) akce 17.listopadu
Miloš: Snažím se zapojit všechny města, v Olomouci bude akce u sochy TGM a asi i tématický kvíz v Picolu
KvK: Valeč: hudební happening, dále bude akce ve Varech, historická přednáška + setkání členů, příznivců, zájemců o členství.
Pha: Michal založil událost, vyhodil to na místní sdružení, jejich reakce zatím není moc valná, mají toho hodně. Anet obvolá a zjistí se víc.
JčK: určitě bude Třeboň, dál nevím, zítra je budu obvolávat.
ZlK: plánovaní jsou 3 akce Zlín - kvíz na dané téma, Kroměříž se rozhoduje, Valmez asi přednáška
PlK: Klatovy: bude spojeno s promítáním filmu, v Plzni to ještě řešíme, možná s přednáškou. Spousta lidí má pocit, že je to jen pro vysokoškoslky vzdělané experty.

3) KET - odezva z krajů
ZlK: zatím vůbec
KvK: super nápad, ale nedovedou si představit dobré fungování v reálu.
PlK: dneska jsem zjistil, rozešleme, odezvu ještě nemáme.

4) CF - organizace
JčK: Klárka zjistila dneska, že se přihlásil Tábor, musí to s nimi probrat, ZlK to taky řeší, jestli jsou vůbec schopní naplnit požadavky. PlK by chtělo. KvK: prostory by i byli, termín je ale celkem brzy.
KoKS se shodli, že rádi pomohou s organizací, ať už je to kdekoli.

6) daruj krev s Piráty
necháme to na léto, kdy mají transfúzky nedostatek dárců, připravovat začneme po Eurovolbách

7)dotazy:
Kam s koaličními smlouvami? Archiv.
[email protected]
770113643

Jana.Kolarikova
Kontaktovat uživatele:

MUmble PO 14.11.

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 14 lis 2018, 22:10

Mumble PO 14.11. od 20:00
Přítomni:Martinková Yveta, Jana Koláříková, Aneta Heidlová, Klára Bidařová, Klára Kocmanová, Marcela Šroubková, MIchal Jokeš, Vodovka, Miloš Zmeškal, Václav Židek, Líba, Anežka,
Omluveni: Lucka, Míra,, Helča

1) co se děje v krajích

Aneta Praha: snažíme se natlačit MS do vlastních akcí, ale zatím bez výsledků. Ostatní akce MS+KoKS se snaží nastavit lepší efektivnost KoKS. Pirátské úterky a schůze jedou. Spokojenost s Pir.úterky. odezva na pražský email celkem rychlá. V kompetenci Michala Jokeše odezva do 2 dnů. Úkoly od PO-Michal Jokeš. Bylo by super mít na žadatele telefonní kontakt...skrze GDPR si zatím do toho netroufáme.
KvK-Anežka: V kraji spousta akcí, přednáška o geologii KvK, krajská akce a posezení s Piráty na 17.11.2018. Akce ve Valči - jelení guláš+místní pálenky atd., vstup zdarma. Pondělní krajská schůze-Markéta Gregorová jako host (info ohledně Eurovoleb).
JčK-Klárka: 4 akce 17.11.2018 vše v tabulce PO, většinou se týkají tyto akce daného tématu. V ČEPICI také spousta akcí, přednáška KLDR - živě, volné hraní, deskovky, s poslancem na pivo a žijeme většinou CFkem. Plánujeme pořádání CF, zatím vše při zrodu.
SčK-Klára: Hodně akcí na příští rok, řešíme KET, oslovujeme lidi z NALODĚNÍ. Zatím tomu úplně nerozumíme.Jana Kolaříková - V pátek v NL informace ohledně KET a začínáme nahrávat do složek. 6 akcí na 17.11.2018. V Rakovníku také akce a kontaktujeme lidi z Nalodění, hlásí se jich více.
PlK-poměrně klid, byly ustanovující zastupitelstva, hledají se lidé do komisí a to i přes rozeslaný formulář v rámci KET, byla krajská schůze, teď se hodně zaměřuji na nové zájemce o členství - docela dobré zpětné reakce po celém kraji, volí se nové předsednictvo v MS Tachovsku a v Plzni je stanové datum pro odstoupení stávajícího předsednictva
KhK: ve většině měst proběhla ustavující zasttuptelstva, řešíme komise a výbory, řešíme v celém kraji KET a v MS MET. Zatím nevíme jestli se budeme věnovat všem pirátským tématům. S Markétou jsme domluvení na samostatné prezentaci a uspořádáme krajskou událost i pro veřejnost. Chceme zvednout volební účast. Akce 17.11.2018 PROMÍTÁNÍ a rozhovor v Rychnově s hostem (účastnice demosntrace). V KraPiCi jedem 2 akce týdně, politologocké, nebo předvánoční témata.
OlK- Miloš: 5 akcí na 17.11.2018. Olomouc jedna velká akce s poslanci, senátorem a zastupiteli. V PICOLU jsme měli Mašínovou.
Vašek-UsK:2 akce spíše politické, spíše demokratický vzpomínkový obřad. Akce s Olgou Richterovou. Zájemci se hlásí.
ZlK-Yf: V kraji klid, revolby předsednictev, akce-plánování ostatních a na 17.11.2018 4 akce Valmez, Rožnov pod Radhoštěm, Zlín a Kroměříž. Jinak máme pozvanou na 4.12.2018 Markétu Grgorovou - debata o Eurovolbách 2019. 30.11.2018 Krajská schůze.

2) akce 17. listopadu (zde ukázka události na kvíz: https://www.facebook.com/events/167942747483738/ a návod na kvíz: https://docs.google.com/document/d/1tde ... E9ZJo9jLdY )
spojíme s bodem 1

PlK-bude v Plzni - přednáška o cestování, o nedemokratických režimech, poté v Klatovech - promítání filmu a setkání s Klatovskými piráty

3) zprávy z volebního výboru (Helča)
Zatím jsme 4 a čekáme na posledního člena, který údajně vzejde z CF, pokud to dobře chápu. Ten bude lídr. Máme kompetence v otázce eurovoleb a je to myšleno jako stálý výbor. Zatím jsme odsouhlasili podobu VŘ na stratéga kampaně a čekáme, až se vrátí Karolína z dovolené v Mosambiku, abychom se mohli sejít. M. Peksa pracuje na povolební strategii. Ta je k vidění zde:
https://docs.google.com/document/d/1crW ... ojlqvd85ir

4) vánoční "besídka" PO
PlK-pro! :)
ZlK-PRO záleží na datumu, jinak jsem pro všechno :D

Akce proběhne 15.12.2018 v ČEPICI Č. Budějovice...polovičky klidně s sebou :D
Každý doveze 1 dárek a 1 dárek si také odveze.
Vemte spacáky a karimatky, do batohu klidně i děti, můžete přivézt cukroví, vánočku, flašku rumu a ták :)
Těšení!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kolarikova za příspěvek:
Jakub.Dedek
[email protected]
770113643

Jana.Kolarikova
Kontaktovat uživatele:

Mumble PO 28.11. 20:00

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 28 lis 2018, 23:31

Mumble PO 28.11. 20:00
Přítomni: Michaela Kleslová, Pavel Štěpánek, Marcela Šroubková, Magdalena Škapová, Michal Jokeš, Klára Kocmanová, Miroslav Mašek, Klára Bidařová, Jakub Dedek, Anežka Pulkrtová, Michaela Vodová (sry, jsem na mobilu, dopíšu za vysočinu), Helena Vondráková, Jana Koláříková
Omluveni: Yveta Martinková, Líba Věříšová

Program:
1) co se děje v krajích, náplň práce KoKS
KhK - doúčtování kampaně, Eurovolby - příprava billboardů, kandidáti, školení s MG, práce na rozpočtu 2019, pořádání akcí v KraPiCi, příprava vzniku 3 nových MS, schůze KS a MS, administrativa, práce na databázích příznivců a dobrovolníků pro další kampaně, školení předpisů se Standou Štiplem pro celou členskou základnu.
ZlK/YF:práce na doúčtování kampaní, vznik nového rozpočtu (Petr Tkadlec), dovolba PMS ve Zlíně,Kroměříži a Valmezu, plánování akcí, které chceme po Novém roce uspořádat, organizace krajské schůze a plnění programu, Valmez benefiční koncert, Zlín častější schůze-lazení fungování místní buňky a zastupitelů, Kroměříž také spolupráce zatupitelů a členské základny+přiřazení úkolů pro nově zvolené PMS, celkové fungování všech MS po komunálních volbách(zastupitelé+MS), KoKS-školení na fóru a redmine pro ty, kteří mají doposud mírné nedostatky, schůze MS, objíždění kraje, "otrokář" pro KS :( , klasická administrativní práce KoKS nad rámec mých poviností a na úkor personalisty kraje, mediátor MS-ve dvou MS mírné problémy, proto je třeba zasahovat, Nalodění-trápí nás malý nárůst zájemců o členství(pracjeme na řešení)
KvK - Rozprava na kandidáty do eurovoleb, plánujeme krajskou schůzi, různé akce jako besídka, přednášky, deskovky, promítání v epicu, v Chebu se převolilo PMS, řeší se pirátské centrum a jeho využití
MsK - Rozpočet, KET, MET, Opice, chceme omezit počet krajských schůzí a dělat spíše místní/okresní schůze, řešíme mediální psavce - psavec po jednotlivých krajích, semináře na nějaké téma - "Není pirát jako Pirát", tuto neděli je doprava. Převolba PMS Karvinsko, Eurovolby.
JčK- Krajská schůze, KET, akce v ČePiCi, pivo s poslancem, sdílené neděle, schůzky s komunálním týmem, v Táboře řešíme CF
SčK - Plánujeme nové MS - Nymburk, řešíme kandidáty do eurovoleb, rozpočet, budeme dělat pivo s poslancem v různých místech, kde nejsou MS.
JmK - Měli jsme krajskou schůzi, kde se představili kandidáti do eurovoleb, řešíme KET, měli jsme výběrové řízení do dozorčích rad, plánujeme krajské schůze na příští rok, Pirate social meeting - pravidelné potkávačky s veřejností, nápad - zřídit nadační pirátský fond, jednou za čas by se participačně rozhodlo, kam se peníze vlejou. -> Jakub Dedek - v Ostravě budeme dělat něco podobného, ale budeme to používat jako expertovné - analýzy, právní záležitosti apod.
Pha - Dáváme dohromady vánoční věčírek, pracujeme na tom, aby bylo popsané vše, co jako koordinátoři děláme, budeme mít krajskou schůzi, budeme převolovat PKS, snažíme se nakopnout vzdělávání a práci s MS, snažíme se nastavit společný základ, na kterém budou moct stavět, řešíme PiCe - doděláváme různé detaily, už se pořádají akce, Pirátské úterky, posezení s nováčky.
LiK - Zasedání krajského fóra - budeme převolovat PKS - takže různé rozpravy a nominace, pozdejí bude série přednášek a večer debata na téma Budoucnost Liberce, řešíme eurovolby - přijede Markéta Gregorová ze ZO a Mikuláš Peksa, sestavujeme rozpočet, MS Jablonec si zvolilo nové předsednictvo, chystáme program do vánoc v pirátském centru.
vys: na redmine vykazuji práci koks vysočiny dost podrobně, nechce se mi to tu vypisovat, je to hlavně komunikace, podpora členů, nováčků, administrativa, rozpočet, finance. MO běží samostatně jako odbor na Vys. V krajích se rozjíždí týmování (ket, krajské volby), snažíme se dostat lidi - členy, příznivce do činnosti i tam, kde nemáme MS (zapojení do činnosti), rozjíždíme setkávání PKS s MS a jejich větší podporu v činnosti, PKS řeší zajištění základní provozuschopnosti kraje i bez podpory dobrovolníků, tzn., že budeme pravděpodobně mít pracovní pozici "správce kraje", který bude mít na starost jipice a administrativu, vč. podpory MS v těchto věcech(píšeme náplň práce). Předsednictva doplněna či zvolena v Třebíčsku, Telčsku, Chotěboři. Píšeme koncepci JiPiCe. Běží jednání k nominacím do primárek EU, jednání k rozpočtu 2019 kraje. Kampaně komunálu vyúčtováno, senátní trochu drhnou.
PlK - Volilo se nové PMS - Tachovsko, volí se nové PMS v Plzni, řešíme rozpočet a výhled na další roky, kandidáta na eurovolby, v Plzni v Pirátském centru promítání, vánoční večírek a budeme možná zakládat nové MS, administrativa, KET.
PaK - Řešíme eurovolby, budeme stavět jednoho kandidáta, převolili jsme PKS, vznikly 3 nové MS, ve čtvrtém MS padlo předsednictvo, rozpočet s novým PKS, hledáme v Pardubicích pirátské centrum, zatím hledáme prostory, na pivo s poslancem, rozjeli se swapy, v Pardubicích se vaří guláš pro bezdomovce, využívají se k tomu potravinové banky, chceme dělat akce s občany v Chrudimi, bohužel neřešíme KET.
ÚsK - Připravujeme se na eurokampań, pravděpodobně 2 nominanti, snažíme se dát dohromady KET, jde to špatně, máme pár krajských garantů, nabíráme odborníky.
2) pravidelné newslettery v krajích - v mnoha krajích se pravidelně neposílají, je potřeba to zlepšit. Jak je to u vás?
KhK - vychází pravidelně koncem měsíce, rozesílka mailchimpem na všechny členy, RegP, příznivce z nalodění. Náplň 2/3 krajská, 1/3 celostátní. Tvořím ho já sama, info sbírám velmi složitě napříč krajem celý měsíc.
Teď řešíme, jestli využít sdíleného PR-istu, vedeme rozpravu na fóru, zatím je minimální zájem, spíš by ho chtěli využít členové zastupitelstev.
ZlK/YF:snažím se na nich pracovat, ale je hloupost tyto NL tvořit sama, tudíž se snažím vydolovat z MS jednotlivé články pro tyto NL, následně umístění na web a sdílení v NL, Marek Houser(také vytížen, proto jej musím neustále uhánět) tyto NL tvoří v kompetenci vedoucího krajského MO, proto rozjíždíme i debatu o PRistovi pro tři kraje, v nabídce řešení buďto krajský dotovaný PRista-sdílený ve 3 krajích, nebo freelancera (100k/rok) pro MO a nebo loajálního Piráta pro MO (100k/rok)
vys: https://redmine.pirati.cz/issues/4828 - doplnila jsem archiv, pravidelně jednou měsíčně posíláme (na starost MO kraje)
ÚsK - posíláme, v současnosti je dělal Adam K., přibližně 2x do měsíce. Cca 420 lidí.
PrK - Posíláme pravidelně na přelomu měsíce, archiv na redmine. Cca 400 lidí.
PlK - Posíláme na konci měsíce, co se událo a co se dít bude, archiv na forum.Cca 400 lidí.
Pha - U nás posíláme dva typy - pro členy a pro příznivce, archivujeme na goodle drive. Cca 2500 lidí.
JmK - Obvykle posíláme na konci měsíce, 1x měsíčně, archiv na google drive, cca 750 lidí.
SčK - Žádný jsem ještě neposlala, ale ke konci měsíce budeme posílat 1x měsíčně ke konci měsíce, archiv na google drive, cca 400 lidí.
JčK - Zatím jsem posílala 2 informativní maily, budeme to dávat dohromady s vedoucím krajského MO.
MsK - Máme v tom mezery, občas obesílám lidi s cíleným setkáváním, máme cca 1400 lidí, newsletter před volbama, jednou po volbách a aktuálně budu sepisovat druhý.
LiK - Na začátku jsme posílali 1x měsíčně, před volbama 4x měsíčně a aktuálně tak 2x měsíčně, cca 370 lidí.
KvK - Posíláme 1x za dva týdny, archiv máme na redmine, máme tam, co se děje, různé akce, rozhovory se zastupiteli cca 150-170 lidí.

Poznámka od J. Dedka - Bylo by fajn mít nějaký celostátní newsletter o dění z poslanecké sněmovny a celorepublikové agendy.
3) vánoční besídka - vyplnit dotazník
V ČePiCi - Hradební 13, České Budějovice.
KhK - počítám s tím, dorázím v počtu 2ks, dovezeme dárky, cukroví a klobásky. Budeme nocovat na kari.
ZlK/YF:počítám s ní, ovšem doprava na jihozápad (České Budějovice) je tak náročná, že bych ráda nabídla OlK/Miloš Zmeškal a JmK/Magdaléna Škapová cestu autem, že bych je po cestě nabrala, pokud plánují účast na akci. Jinak počítám s tím, že povezu 1 dárek pod stromek a pokusím se, aby byl co nejlegračnější. Nafukovačka tam snad bude, potáhnu jen spacák :)
vys: ještě nevím
LiK: těšíme se celá rodina, něco přivezem, všechno sežerem :-)
Pha - Marcela Š. - pojedeme s Toníkem rádi. Michal Jokeš - My ještě uvidíme, protože malý je ještě furt malý.
PrK - Pavel Š. - Jedeme celá rodina. S tyčí.
LiK - My jedeme také. S obručí.
MSK - jedu.
Sčk - Klára - bohužel nemohu dorazit
JmK- Využiju nabídku Yvči na odvoz a přijedu. Vezmu s sebou Šárku Václavíkovou.

4) sebehodnocení - co vám jde, co vám nejde, s čím potřebujete pomoci a kolik bodů z 5 byste si sami dali? :¨)
ZlK/YF:Co mi jde- komunikace napříč krajem, domluva se členy=dobré vztahy (pro moji práci základ). Plnění úkolů (mám to radši, než si hledat náplň práce sama). Práce "otrokáře" (tahle funkce mě teda moc nebaví, ale co slýchám od mé členské základny, asi mi jde). Pro nové žadatele o členství jsem příjemná a lidská spojka s Piráty (také bych to do sebe neřekla, jen mi to často říkají)
Co mi nejde- MO (na tom by se dozajista dalo zapracovat, jen nemám čas se tomu tolik věnovat. Politika celkově, ovšem nejsem si jista, jestli to naopak není plus :D. Mé největší mínus je jazyk-tím myslím AJ (ten svůj používat umím) s tím souvisí i další má otázka č.2 to se týká především platforem, které jsou pouze v AJ :(
Potřeba pomoci: určitě by jsem na něco přišla, ale zrovna mne nic nenapadá. Třeba se k tomu dostane jiný kolega a budu odpovědi sdílet. Snad jen bych chtěla od odstatních slyšet co nabízí nově příchozím (zapojení ve straně), chápu, že musíme nejdříve zjistit co koho baví atd., atd.....mě zajímají konkrétní nabídky. Díky za odpovědi.
LIK/HEL: Co mi jde - Myslím, že nejlíp mi jde komunikace. Nemám problém s tím komukoliv kdykoliv zavolat a i přes prvotní odpor se mi podaří druhou stranu přijmout můj názor či dospět k oboustrannému kompromisu. Myslím,že dobře organizuju akce,ale mám problém s tím je vymyslet. Daří se mi organizovat čas a plnit úkoly v termínu. Málokdy na něco zapomenu a pokud ano,umím se omluvit.
Co mi nejde - cítím, že mám rezervy v politickém know how.Taky mi nejde komunikace ven,takže MO
Potřeba pomoci: Uvítala bych nějaké politické minimum, novodobá politická historie a tak.
Dala bych si 4,5 :-)
Pha/Mrcl: 4
Co mi jde - dělám, co je třeba a to mě baví. Raději vymýšlím kreativní způsob realizace u zadaného než určuju směr, ale i to dokážu krátkodobě dělat v oblastech, kde mám pocit, že to neudělá nikdo jiný a mám k tomu potřebnou znalost. Pozitivní/otevřený přístup, snaha vždy najít řešení, práce s osobnostním potenciálem druhých, vidět širší kontext věcí.
Co mi nejde - po 3/4 roce stále neumím některé části KoDo agendy (což jsem si uvědomila a snižuju si hodnocení :), někoho k něčemu nutit, dlouhodobě pracovat v prostředí lidí, kteří nemají vnitřní ani vnější motivaci, budovat komunitu na osobní rovině - spíš ráda věci propojuju a sama stojím v pozadí. Zajímat se o politku. Někdy říct Pirátům ne a věnovat se rodině :). VÝKAZ PRÁCE!
Potřeba pomoci - Vybudovat funkční vztah s PKS
Pha/Michal (4):
Co mi jde - všestrannost, krizový managment, kontakt s lidmi, zachytávání nápadů, pořádání akcí, networking, psaní (obsah, ne gramatika :-D )
Co mi nejde - prioritizace, výkyvy ve výkonnosti a soustředění - zkrátka ADHD :D
Potřeba pomoci - Hodně chytám zvyky a atmsféru z prostředí, takže jsem moc rád, že teď máme super tým, který mě motivuje praocvat co nejléepe. Moc se těším až bude nalodění fungovat naplno a nebudu muset řešit synchronizaci s tabulkami atp.

/Aneta - Co mi jde - administrativa, pořádání akcí.

- Co mi nejde - udržování péče o nováčky, předávám je MS, odkladám věci na nejzažší termín.

- Hodnocení - 3,7

KvK - Anežka - Co mi jde - nováčci, newslettery, pořádání akcí, různé mediální výstupy, rozhovory ad.

- Co mi nejde - komunikace s některými jedinci, řešení zbytečných sporů mezi některými členy

- Potřeba pomoci:nevím, kdyžtak doplním

- Hodnocení - 3,8

MsK - Jakub - Co mi jde - rozdělil jsem si kraj na různých 24 celků, dobrý krok k postupnýmu upgradu a rozšíření sítě příznivců.

- Co mi nejde - Spát.

- Hodnocení - 4.

JčK - Klára - Co mi jde - kontakt s nováčky, organizování akcí,

- Co mi nejde - Říkat ne, snažím se všem pomoct, nechávám to jen na sobě.

- Hodnocení - 3.

SčK - Klára - Co mi jde - komunikace s nováčky, se členy.

- Co mi nejde - organizace času.

-Hodnocení - 3,5.

JmK - Magdalena - Co mi jde - Komunikace s PKS, nováčky, se členy, když je málo času, dokážu se vyhecovat, organizace akcí

- Co mi nejde - často odkládám záležitosti, když je na ně více času, sebekázeň, organizace práce

- Hodnocení - 2,8

PlK - Míra - Co mi jde - komunikace se členy, vždy, když se na mě obrátí, tak pomůžu.

- Co mi nejde - Být kulantní po několikátém vysvětlování.

- Hodnocení - 4.

PaK - Pavel - Co mi jde - organizace práce, plnění termínů,

- Co mi nejde - komunikace směrem ven, bližší kontakt se zájemci,

- Potřeba pomoci - Najít někoho v mediální oblasti, někoho, kdo nám pomůže s KET.

- Hodnocení - 4.

ÚsK - Václav - Co mi jde - komunikace s PKS, plánování akcí, údržba webů a technické záležitosti, vysvětlování ostatním členům .

- Co mi nejde - věnovat se prioritám, radši se věnuju tomu, co mě baví, než co je důležitější, psaní.

- Potřeba pomoci - psaní.

- Hodnocení - 4.

- Adam - Co mi jde - proplácení

- Co mi nejde - komunikace s PKS,

- Hodnocení - 3,5.

PO asistentka - Míša - Co mi jde - tabulečky, administrativa

- Co mi nejde - Rychlost v plnění úkolů, vše mi trvá bohužel déle, než by mohlo trvat, být za pochodu kreativní, někdy komunikace s lidmi, organizace času, výkaz práce

- Hodnocení - 2,8

PO vedoucí - Jana - Co mi jde - výběrka, pomoc krajům a MS, sbnažím se všem vyjít vstříc

- Co mi nejde - uplatňovat zákon padajícícho hovna...a odmítám to měnit

- Hodnocení - 3,5 - nemám tolik času na koordinátory a nedaří se mi svojí pracovní dobu natlačit pod 13h denně.

Dotazy

ZlK/YF: 1) zajímalo by mne jakým způsobem Vysočina či Liberecký kraj dělá krajské schůze...všimla jsem si velkého počtu KS a dobrého fungování Vysočiny-třeba by se dalo přiučit :) Díky :)
LiK pro YF: Vzhledem k tomu, ze máme jenom 1 MS, schází se hlavně krajské schůze na mumble a to minimalne každý týden
2) chtěla bych se zeptat na kurz sebevzdělávání v jazyce anglickém, je možnost přispění PO na nějaké kurzy? Nebo spíš žádat na kraji? Nebo je to OT úplně a jde to na mé náklady?
V rozpočtu na příští rok máme 2000 na koordinátora na sebevzdělávání.
3) proč se bude muset přehlasovat PMS Jablonec nad Nisou? viz viewtopic.php?f=989&t=44743
[email protected]
770113643

Jana.Kolarikova
Kontaktovat uživatele:

9.1.2018 od 20:00

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 23 led 2019, 20:30

Pravidelný mumble PO
9.1.2018 od 20:00
Přítomni: Michaela Vodová, Aneta Heidlová, Jana Koláříková, Marcela Šroubková, Michaela Kleslová, Michal Jokeš, Miroslav Mašek, Václav Židek
Omluveni:
Miloš Zmeškal, Jakub Dedek, Líva Věříšová, Lucka Trčková, Magda Škapová, Adam Komenda, Klára Bidařová, Yveta Martinková
Program:
1) co se děje v krajích, akce leden/únor
Miloš Zmeškal: Leden je vlažný, v Picolu nemáme ani jednu akci. V únoru to opět rozjedeme.
KhK - Máme odhlasovaný rozpočet, čekáme na registraci. Už to vážně hoří, nemám z čeho proplácet, lidi sjou nervózní. Měli jsme KS, grilovali 9 kandidátů do EP - velký úspěch i u nich, ale zejm. u členské základny, kvitovali, to že ty lidi poznali líp než z medailonku na foru. dali jsme tomu 2 hodiny. Zvolili jsme nominanty jak na lídra, tak i další místa. Chystáme svůj jednací řád, inspirovali jsme se u celostátního, ústeckého, ale Standa Štipl nám do toho neustále hází vidle. Teď už je tam 68 připomínek a nikdo se nevyzná, zbyde to asi až na nové PKS, staré už nemaká. takže se chystáme na převolbu PKS, nominace by byli, řešíme, jestli nového předsedu alespoň částečně finančně nemotivovat. KraPiCe - leden je vlažnější, pouze 2 velké akce, ale nastavily se pravidelné čtvrtky se zastupiteli, 5 zastup. se střídá a je tam pro občany. Vzniká nové MS Trutnovsko, je to celé nachystané, teď se vede rozprava na fóru. trochu zklamání z Nalodění, registrovaní nekomunikují, zapojovat se moc nechtějí.
Pha - Anetka se loučí. V současnosti probíhá přerozdělování práce mezi koordinátory, podařilo se nadefinovat si dlouhodobé úkoly, rádi bychom najeli na redmine, popisujeme naše činnosti, vzniká jakási koordinátorská strategie, snažíme se vzdělávat městksé části, vznikla prezentace na proplácení, máme nové PKS, zatím proběhly jen dvě schůzky, v lednu jsme zahájili různá školení pro místní sdružení a lidi z nich, aby byli co nejvíce samostatní, chystáme PR, sociální sítě atd.. Jde o to, že se nám znásobil počet členů a my jim chceme dát patřičné knowhow. Příští týden budeme mít přednášku od Michala Bláhy, dále 27.1. Piratecon pro zastupitele na kosmonautiku, uvažujeme o pivu s poslancem, snídaně s poslancem, setkání se Zdenkěm Hřibem.
LiK - Řešíme rozpočet, jednací řád, protože chceme mít vlastní, strategii, plán, v sobotu bude krajská schůze, kterou bychom chtěli mít každý měsíc, udělali jsme krátké rozdávání guláše po pražském vzoru, připravujeme se na eurovolby, Jsme fér nás oslovilo, abychom udělali debatu na manželství v souvislosti s prvním čtením ve sněmovně, ladíme termín, chtějí panelovou diskuzi, kde budou odborníci od nich a my dodáme případně nějakého politika.
SčK - Řešíme rozpočet, v pátek budeme schvalovat, v sobotu budeme mít setkání se zájemci o členství, na Kladně dělají sdílené středy, v Benešově vyrýběli deskové hry a budou objíždět okres, v Kutné Hoře budeme dělat nějaké sportovní aktivity s místostarostou, budeme převolovat posledního člena PKS, v Mladý Boleslavi se snaží zvolit PMS.
PlK- Řešíme rozpočet, máme dva návrhy, tak hlasujeme o změnách, do konce ledna to chceme mít vyřešené, 3 nebo 4 dny před zastupitelstvem se zastupitelé sejdou s veřejností a debatuje se o tom, jak budou Piráti v něčem hlasovat, sladili jsme data krajskch schůzí, tento měsíc není, potom rutinní záležitosti jako administrativa apod.. Jako koordinátor budu končit, v Únoru pomůžu zaučit, v březnu konec.
ÚsK - Rozpočet je hotový, chystáme RV, připravujeme akce pro eurovolby na zviditelńování strany na téma exekuce, sociální věci apod., plánujeme co bude v kampani.
PaK - Založili jsme MS, rozjíždíme KET, zacvičujeme předsednictva, nejvíce se věnujeme KET, měli jsme předvánoční schůzi, v současnosti budou spíš po těch sdruženích.
Vysočina: koncepce JiPiCe schválena KFkem: https://drive.google.com/file/d/1PoyaHz ... sp=sharing, zaučování správce kraje (provádí KoKS) - náplň práce správce https://docs.google.com/document/d/1rrP ... sp=sharing ; krajská schůze; organizování akcí v centru pro veřejnost ve velkém měřítku jsme stopli pro velké časové zatížení správce, centrum tak bude dostupné veřejnosti a veřejným aktivitám, budeme propagovat, aby se veřejnost zapojila do plánování a organizování akcí. Plánujeme centru začít více využívat pro pirátské aktivity, schůzky pro politickou činnost kraje, školení členů apod. KoKS opět začne nabízet workshopy k systémům Pirátů, zaškolování členů. Pravidelné scházení MS, nejen zasedání, ale i setkávání s příznivci. V Tře
bíči se chystá FSF. Proběhla transformace wiki kraje na rozcestník pro členy, veřejnost, média a nováčky. https://wiki.pirati.cz/regiony/vysocina/start Vyšla TZ k nominacím do primárek. https://vysocina.pirati.cz/aktuality/ev ... ament.html Plánujeme, že KoKS se více zaměří na rozvoj členské základny na Vysočině a vzdělávání členů, příznivců a dalších dobrovolníků. Rozpočet 2019 je schválen, čekáme na jeho registraci, abychom mohli proplácet.
Yf:ZlK - leden je asi ve znamení odpočinku :) Nechávám posádku v klidu a dodělávám své resty+hlasování PMS, nebo hlasování o rozpočtu a jiné. Školení pro nováčky na Pirate ID, Redmine, Fórum, Wiki a Rocket chat. Plánujeme nadcházející akce, celkově si hledáme co nejjednodušší komunikaci mezi zastupiteli a Piráty. Ani Nalodění nám do této doby neposkytlo větší počet zájemců o členství. Spíše se za poslední dobusetkáváme s tím, že se nám posádka zmenšuje a to o tzv. spící členy. Což také není od věci :) Stále řešíme náš krajský MO, který je nedostatečný, ráda bych už tento problém měla z krku. Je na řadě další tvorba NL. Na EU volby už bych měla ráda MO funkční.
MSK - Věci se začali hýbat. Bude se stěhovat Opice, pracujeme na krajské mediální spojce a dalších věcech předsednictva. Děláme schůzky po krji, kde nejsou buňky, už funkční buňky jsou do sebe uzavření.
KvK - proběhla krajská schůze, v pirátském centru je cca 1 akce týdne, deskovky, setkání s poslancem a další. řešíme hodně celokrajských témat, koalici na kraji, zastupitelé, radní a starostové mají dost práce a agendy ve svých městech. PLánujeme vydání novin, mejdan pro členy a příznivce, VyOsení. Máme schválený krajský rozpočet na rok 2019, visí na FO. Snažím se doladit poslední doklady k proplácení z rozpočtu 2018. Budeme přijímat 5 nových členů. Řešíme web, uchopení krajského centra, provozní řád, jednací řád KF. Máme zájem o mediální spojku! A já se těším na CF do Tábora :-)
2) CF - kdo s čím pomáhá +setkání s volební manažerkou na CF
- volební manažerka nás požádala, abychom se v rámci jednoho z workshopů s ní sešli. Jde o plánování kampaně, zapojení koordinátorů atd. (bude spojeno s workshopem pro krajská MO)
Vašek Židek bude mít nějakou aktivitu s 1. pirátskou.
Miroslav Mašek - Rád pomůžu s jakoukoliv aktivitou. Takže ZÁPIS.
Pavel Štěpánek - Zápis dopoledne.
Yf ZlK - kromě zápisu jsem k ruce kdykoliv během CF...a ráda :) Zn.:HOLKA PRO VŠECHNO
Líba - pomůžu s čímkoliv, se zápisy klidně, ale píšu pomalu. Řekněte si, budu v sobotu
Lucka - určitě jedu na celý víkend, pomohu se zápisem a když bude třeba tak i s nějakou organizací

3) dotazy:
kdy se plánují ty aliasy a razítka pro kraje? a zda a kdy plánuje MO další vlnu novin, případně, zda se plánuje nějaká finanční dotace pro kraje. Děkuji
Martin Rejman je průběžně dodělává, razítka pro kraje musíme probrat s AO a vlnu s MO, v pátek máme setkání exekutivy, kde zjistím všechny odpovědi.
V pátek budeme mít schůzku exekutivy, takže tam dotazy přednesu/Jana
Máme někde seznam kapel, které jsou ochotné/chtějí vystupovat na Vyosení?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
[email protected]
770113643

Jana.Kolarikova
Kontaktovat uživatele:

Re: Mumble PO zápisy

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 23 led 2019, 22:50

Pravidelný mumble PO
středa 23.1.2019 od 20:00

přítomni: Michaela Vodová, Lucie Trčková, Miloš Zmeškal, Yveta Martinková,, Líba Věříšová, Martina Kavanová, Jana Koláříková, KLára Bidařová, Magdaléna Škapová, Miroslav Mašek, Michal Jokeš, Klára Kocmanová, Helča Vondráková, Václav Židek
omluveni: Pavel Štěpánek

1) co se děje v krajích - 20:00
2) v jakém stavu jsme s doplněním informací k zastupitelům a členům komisí (svatá) - 20:30
3) krajské newslettery - kdo nedělá 1x měsíčně? 20:40
4) pokec s volební manažerkou (fungování, otázky a odpovědi) 20:45
5) prosba vedoucícho kanceláře: prehled bezuplatnych plneni (vyveseni banneru, prace dobrovolniku apod.) Pokud byste něco takoveho u sebe evidovali, treba z komunalni kampane nebo z normalniho provozu, ozvěte se mu (Aleš Krupa)
6) volná diskuze, dotazy

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zápis:
1) co se děje v krajích - 20:00

Miloš OLK: schůze PKS , polepy v PiCE, Dan Halamíček špatný workshop, nemáme peníze na EU volby
Vysočina: v centru a na kraji pravidelné akce - https://calendar.google.com/calendar/em ... e%2FPrague , měníme koncept zasedání kraje každý měsíc, budeme střídat s online jednáním KS kvůli dojiždění do centra na zasedání, probíhá předávání servisní práce na kraji správci, slaďování s koks, začátek týmu ke krajskému programu, oslovování dobrovolníků , konkrétní podpora MS a dalších týmů kraje od KoKS-nutné probudit dvě ms ze zimního spánku, rozjedeme pravidelné akce pro Piráty a veřejnost (lanparty, deskovky, tym pro program, festival svobodneho filmu, piratska putovni univerzita)
koncepce jipice: https://drive.google.com/open?id=1PoyaH ... URGlazeo2U
Miloš OlK: zatím mám jen jmenný seznam
Klára JčK: řešili jsme CF, ČEPICE jede, řešíme MS v Českém Krumlově, máme zastupitelské středy, Tejn nic moc a to samé Strakonicko, Pivo s poslancem 2x
Líba KhK : Krajská schůze, schůze MS každých 14 dní, dnes vznik MS Trutnov a chystáme MS Rychnovsko, chceme oslovit zájemce v Jíčíně a Červeném Kostelci, KRAPICE pouze 2x akce, zastupitelské čtvrtky pro občany, Trutnov zastupitelské středy+ starosta má své ordinační hodiny, peníze na volby řešíme a voíme volební tým+ MO, máme svůj jednací řád který je akceptován celým krajem, nová volba PKS, máme rozpočet 2019, odhlasovaný i nahozený, již čerpáme, začínáme řešit kampaně, tipujeme outdoor reklama, busy, máme volební tým a začínáme vymýšlet aktivity. Řešíme zda ano/ne mediální spojka, zatím jsme tak 50/50, rozhodnout ostatní města.
Lucie KvK: v PICE akce pravidelné (deskovky, promítání, setkání s poslancem a jiné akce pro veřejnost), hlasování o uchopení PICE - nastavení užívání, provozní doby atd., únor - přednášky o konopí nebo dluhové politice, příjmání nových členů - v lednu 4, dovolba PKS, krajská schůze pravidelně každý měsíc, zastupitelé si jedou po své lajně - zajišťuji běžný support a výpomoc dle potřeb, máme nahozený rozpočet 2019, Anežka je marod, nyní zkouška ohněm a krizové komunikace. Začínáme řešit volby do EP - kampaň...dále krajská témata - UNESCO, školství, doprava, zdravotnictví a další. Doufám, že bude brzy mediální spojka.
Magdaléna JmK: leden pomalejší, řešili jsme problém s KS, rozpočet Brna a rozpočet na EV, Radek má naplánované přednášky, pivo s poslancem, dáváme dohromady věci ke kampani, Brno jede!
Helča: řešíme rozpočet, který není schválený, nemáme hotový jednací řád, plánujeme primárky do EV, rozeslána výzva do všech našich měst ohledně Outdooru, rozjíždí se nám pěkně liberecké MS-nový, aktivní příznivci, KS proběhla 1x, naplánovaná únorová schůze, PXEL málo využit, hledáme správce, dnes v PIXEL zatupitelský večer- týdenní opakovaná akce, SVAP-promítání.
Marcelka Praha: rozpočet shválen, KoKS zlepšení spolupráce, komunikace s PKS jiná a myslím, že lepší, PICE akce předávání znalostí, dovedností, Hlídači státu, přednáška o Fundraisingu, snažíme se oživit naše PICE které má pevně v rukou Aleš, připravujeme se na EV, seznam akcí, chceme mít stánek pro mladší. Michal - nastavujeme si nové cetsy k PKS, dříve jsme měli volnou ruku a nyní PKS chce více úkolovat
PlK: schválen rozpočet, rozjíždíme KET, nové výběrka do dozorčích rad, akce- Plzeň/přednáška o Pirátech a fungování vnitřních systémů/, krajská schůze, řešíme konkrétní věci k EV, setkáí zastupitelů s občany, akce v krajích se pomaleji rozjíždí, chci rozjet dění v PICE
ÚsK: RV (zajištění technologického upgrade SUPICE), rozpočet schválen, v sobotu schůze KF a chystání na EV, 9.2.2019 velká akce - masopustní průvod + koncert v kostele , už skoro každé MS má web, kdo si jej nezřídil sám, tomu jsem ho "nastartoval" a zaškolik přidávání článků (už chybí jen Most :-))
YF ZlK: rozpočet schválen a podánv podatelně, PICE nemáme, takže moc kcí se u nás za poslední dobu neudálo, pivo s poslancem, každý měsíc krajská schůze, mapování a rezervace Outdooru, řešíme akce k EV to samé ostatní technikálie, jako jsou uložení Pirlistů atd., snažím se probudit naše MS, jelikož poslední měsíc došlo k těžkému zazimování všech, KokS - ordinační hodiny a založila jsme členům i příznivcům vlákno na fóru - ptej se své KoKS, stále řešíme mediální spojku a resuscitaci MO, MS Zlín dovolba PMS tento týden, další MS Vsetín je potřeba také převolit tedy spíš dovolit.
SčK: máme podstav v MS Příbram, pozvali jsme si Martinu na KS, schůzeka se zájemci 1x měsíčně, 2 nový zájemci jsem za ně ráda- řečnický klub, dovolba PKS, WEB- neaktuální, další zájemci, řešíme mediální spojku, MERCH, Nalodění- také velký zájem.
MsK - nic zvláštního, pořád to samé. Řešíme mediální koncepci, zítra jedu na schůzku do Šenova (první), v úterý mám Havířov a okolí. Budu pracovat na Newsletteru stěhování OPICE atd. Mediální spojka záměr je vykopnutý, máme to na 30 tisíc měsíčně.

2) v jakém stavu jsme s doplněním informací k zastupitelům a členům komisí (svatá) - 20:30

KhK - má hotovo a doplněno
Vysočina: nemáme všude jasno, sbírám data, doplním do konce týdne
Usk - doplníme do konce týdne, finalizuju po schůzi
KvK - chybí mi už jen Aš a u pár lidí kontakty, urguji jak to jde, co krajské komise a výbory, taky doplnit? Jo! OK, dodám
MsK - doplnil jsem, co mi doplnili lidé, budu muset rozeslat druhou výzvu
ZlK - sbírám všechny data (všude rozhodnuto není)
SčK - zastupitelé vyplněni, komise zatím ne ( také všude nebylo ještě uplně rozhodnuto)
PlK - hotovo

3) krajské newslettery - kdo nedělá 1x měsíčně? 20:40
JčK - neděláme, potřebuji probrat s MO, řeším se Zbyňkem Konvičkou
Usk - 1 x měsíčně, plus několik menších podle akcí
KhK - 1x měsíčně a zatím to tak zůstane, 1x měsíčně přehled akcí, pozvánky na schůze, upozornění na hlasování atd.
Miloš: NL děláme, a budou ještě lepší než doposud, chceme zhustit a zlepšit
Vysočina: na starost MO kraje, pravidelně 1xměsíčně rozesílá, archiv doplňuji
KvK - vydávali jsme 2x měsíčně (Anežka), budu se to snažit udržet, max. 1x měsíčně
MsK - šel po novém roku a další půjde ještě tento týden, v budoucnu to bude na mediální spojce a na mě
ZlK - snažíme se každý měsíc, ale né vždy se podaří
PlK - jednou měsíčně, většinou na konci měsíce - následující a uplynulé akce, informace o dění, pozvánka na krajskou schůzi, nalodění

Kdy bude fungovat nalodění jako i mailchimp? Bude, dodělává se, horizont cca 14 dní celostátní newslettery, následně krajské NL.

4) pokec s volební manažerkou (fungování, otázky a odpovědi) 21:00

Martina Kavanová
složka pro koordinátory - zde bude vše uloženo, odkaz: https://drive.google.com/drive/folders/ ... v3VrBtmg-x
Outdoor - BB budou placeny z krajských rozpočtů, na centrále na ně nejsou peníze!!!
Na konci týdne - tabulka, revize všech outdoorových ploch, které řešíme na krajské úrovni
Dotazy od koks:
Nebylo by dobré poptat centrálně - ano je to v řešení, bude záležet na objemu a slevě, Martina pošle přehled, je potřé vyhodnotit plochy, zda jsou v dobrých lokalitách
Co je myšleno outdoorem - BB, hromadná doprava, citylighty
Martina:
Shromáždit informace o akcích v kraji - kam bychom se mohli přidat se stánky, případně dle zkušeností jaké akce se vyplatili (byly úspěšné, osvědčili se) a budeme je opakovat
Do konce týdne bude vypsáno výběrko na šéfredaktora PirListů a mediální spojky - info od Karolíny
PlK Míra - dotaz jaká by měla být funkce krajského volebního manažera, budou jasně nastavené kompetence mezi koks a vol. manažerem, aby se nedublovali
Martina - koks je hlavní člověk pro komunikaci a koordinaci kraje s centrálou a u sebe má např. volebního asistenta, pro výpomoc koks, např. ve větších krajích, je to na domluvě s PKS
Budu mít moci přehled o čerpání na kampaň z krajských rozpočtů - není problém, tabulka s odkazem na dílčí krajské záměry

Jak bude řešeno placení fcb propagace v eurokampani?
Apel od koks - vyřešení plateb za fb reklamu
Vašek - 1.pirátská - placení přes platební karty - technicky to možné je, ale problém s cash flow + doklady a proplácení
Jana řeší s kanceláří strany - v jednání, budeme informováni

Stav kampaně - Martina
- grafika a texty - již se na tom pracuje
- za měsíc oficiální start kampaně
- horká fáze měsíc před volbami
- do 14 dní bude komplexnější prezentace, strategie, typy akcí, zapojení lidí a dobrovolníků - např. debaty

Dotaz - zda bude centrální linka a kraje s ní budou pracovat a spojovat, či mít vlastní krajská témata
Martina: bude 5 hlavních témat + story - pracujeme na tom, bude do 14 dní hotovo
Grafika bude barevná, prodraží nám to výrobu

Prosba při komunikaci s PKS, dávat vždy do kopie koks

5) prosba vedoucícho kanceláře: prehled bezuplatnych plneni (vyveseni banneru, prace dobrovolniku apod.) Pokud byste něco takoveho u sebe evidovali, treba z komunalni kampane nebo z normalniho provozu, ozvěte se mu (Aleš Krupa)
prosba vedoucí PO o vyplnění tabulky dodavatelů IČO (pokud víte ještě o někom jiném v kraji.
Připomínám závaznou vyhlášku: https://wiki.pirati.cz/po/smlouvy
KvK - nemáme
KhK - nic nemáme
Vysočina - nemáme

6) OVK
Jakub - apel, aby centrálně bylo zajištěno a včas
Jana prověří s AO a předá info - bude probráno na další schůzi exekutivy 4.2.
Způsob komunikace s úřady, abychom ověřili, že naše OVK dorazilo pro aktualizaci Černé listiny.
Vytvořit už manuál taky dopředu, jakmile bude systém, aby to tam už rovnou vyselo. Manuál by měl být interaktivní.

7) volná diskuze, dotazy

Jana
tabulka PO přehled zaměstnaných lidí na DPP a IČO - úkol pro koks zkouknout tabulku, zkontrolovat za kraje
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kolarikova za příspěvek:
Jakub.Dedek
[email protected]
770113643

Jana.Kolarikova
Kontaktovat uživatele:

Re: Mumble PO zápisy

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 15 úno 2019, 10:45

6.2.2018
20:00

Přítomni: Jana, Klára K., Michal J., Martina K., Míša Vodová, Yveta Martinková, Adam, Miloš Zmeškal
Omluveni: Líba, Klára B., Míra, Magda, Simča, Jakub, Káča, Helena, Lucie

Program:
1) co se děje v krajích
SčK-Klára: řešíme billboardy /vysoká cena/ zatím to vypadá na 10 měst, včera jsme dovolili posledního člena PKS, krajská schůze/dost zájemců/, pravidelné mumbly, na Kladně sdílené třetí středy v měsíci, 17.2. krajská schůze v Berouně, řešíme webové stránky (jak krajské, tak jednotlivých MS), 7.2. schůze MS Kutná Hora ve Zruči nad Sázavou - několik potenciálních zájemců o členství a o založení MS, Benešov plánuje výjezdní schůzi v Týnci nad Sázavou
Praha-Michal : pokračujeme v ožovování PiCe, nemáme peníze - nezvelebujeme /rádi bychom alespoň dětský koutek a kavárnu/, jedeme akce, končíme vzdělávací akce pro členy, spíš plánujeme dělat akce pro veřejnost vzhledem k EV a volbám do senátu, grilujeme kandidáty, 3.3.2019 zahájení eurokampaně v Praze, vyhlášení VŘ na KoKS.
Vysočina-Vodovka : informujeme všechny o kampani, organizace, online schůze, pořádáme akce, zájemci v Pelhřimově, dvě MS nám trochu pokulhávají, oslovujeme kandidáty do EV, žádáme po nich jejich požadavky, které budou ušité kandidátům na míru, požadavek z centra na Outdoore, petiční stánky, kontaktní kampaně.
KhK - Líba - Probíhají VŘ do dozorčích rad v HK a Trutnově. Rozhodli jsme se pro mediální spojku, probíhá také VŘ ( dotaz na Janinku - už se někdo přihlásil?) . Vznikají MET, zatím jen na místní úrovni HK. 17.2. máme krajskou schůzi, kde by mělo dojít ke grilování kandidátů do volby PKS. Zatím je přihlášeno 5 lidí, ale nehýbe se rozprava na fóru, nikdo se na nic neptá, ,myslím, že všichni horcí kandidáti taktizují a vyčkávají s přihlášením na poslední chvíli. Začínáme se chystat na eurokampaň, vznikl volební tým ( zástupce z každého aktivního města v kraji ). Máme naplánován předběžně rozpočet a akce, postupně ladíme, přidáváme nápady a rušíme ty předchozí, tak jak chodí kalkulace od reklamek a snižuje se počet volných outdoorových ploch.https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing. KraPiCe - únor máme naplněný 2 akcemi týdně viewtopic.php?f=1024&t=45895. Zavedli jsme pravidelné zastupitelské čtvrtky, proběhly 4, z nichž poslední 2 byly hojně navštívené. MS Trunovsko - proběhlo školení nového předsednictva na předpisy a systémy, zdají se být velmi aktivní a soběstační, bohužel registrace MS probíhá strašně pomalu a dlouho, zřejmě z důvodu předávání aktivit a kompetencí od MartinaK.na Lucii S., doufám, že se to usadí a bude to fungovat pružněji. Akvizice nových příznivců strany - uspořádali jsme 2x tour de KhK - Rychnov a Červený Kostelec - oslovili jsme příznivce z nalodění a pozvali je kus řeči u piva. Přišlo 5 a 2 lidi, spíš se zajímali o proběhlé CF a volby do EV, aktivněji se chtějí zapojit do kampaně před volbami.
UsK-Adam: 2 kandidáti do EV, ladíme BB, řešíme s šéfkou kampaně EV, vzniklo u nás nové MS Kadaň, předsedkyní a místopředsedkyní jsou naše zastupitelky Jana Hladová a Hana Vodrážková, akce s Ivanem zrušena. Akce s Lukášem Kolaříkem příští měsíc, bude to diskuze o exekucích v hospodě Severka, schůze MS Most v čajovně, zároveň to bude setkání se zájemci, dále se připravuje pravidelná měsíční krajská schůze. Plánuji setkání se zájemci o členství v Teplicích, kde chceme obnovit místní sdružení, máme tam už několik členů, sháníme další. Za dva týdny se bude konat přednáška o elektronických službách měst a obcí v Terezíně s Pirátem Martinem Strnadem, který je tajemníkem přes IT na radnici v Děčíně. Dále připravujeme setkáni se zastupiteli a členy krajského expertního týmu, cílem je výměna zkušeností mezi zastupiteli a členi expertního týmu jim budou moci rovnou poradit. Proběhla schůze MS Žatec, kde se projednala skutečnost, že MS Žatec rozšířilo oficiálním hlasováním svou působnost na město Louny, kde máme 8 velmi aktivních zájemců, kteří se k nám snad brzo připojí jako členi, Louny se tedy snad brzo stanou dalším městem, kde Piráti budou fungovat naplno, což by se mohlo hodit v kampani do EU. V měsíci lednu jsme překročili milník 50 členů a je nás nyní 53.
Pardubice-Pavel : schůze MS i KS, putujeme po místních pivovarech, nový šéf odboru, KET-sběr kontaktů, rozjíždíme kampaň, dáváme dohromady tým dobrovolníků.
Yveta-ZlK : Plánování akcí/Ukliďme Česko, přednášky o výzkumu v Arktidě a o klimatické změně s Jirkou Lehejčkem, workshop šití věcí z bannerů s pracovním názvem Upcycling/, hlasování rozpočtu stopnuto a řešíme dál v rozpravě MO spojku, řešíme problémy v místních sdruženích /první komunikační a druhý personální kvůli nedostatku členů v PMS/ to nás asi vyčerpává nejvíce, příjem 1 člena v MS Zlín, stále nastavujeme komunikaci v Rocket chatu, odhlasován 2x JdŘ/Zlín a Valmez/, stále nastavujeme předávání informací od radních/někde fungují dobře někde ne, ale snažíme se to zlepšit, plníme obsah NL.
JčK -Klára B. - plánujeme zasedání krajského fora na 9.3. v Českém Krumlově, kde je velká šance založit nové MS (snaživí, šikovní); dáváme dohromady web JčK; V Táboře pravidelné středy před zastupitelstvem pro veřejnost; v ČB - také schůze pro veřejnost (neděle); Čepice teď kulhá - žádné akce, kromě 9.-10.2. LARP. 28.2. Na pivo s poslancem v Kaplici - zájemce o založení MS; Problémy s MS Jindřichův Hradec - řeší se nedodržování systémů - velké téma na KF v ČK; KET - zamrzly, rozmrazíme opět na KF :) ; EV - Martina přijede na KF, doufám, že už se to také začne hýbat, chci vytvořit tým na EV; řeším se Šárkou A. a Míšou K. NDA - chci nechat podepsat všechna předsednictva (MS i KS) = pracují s přihláškami, podle Šárky bude 15.2.2019 hotový konečný vzor, ketrý bude právně zkontrolován; 2 členi z MS Písek už nechtějí být mezi námi, neplatiči - AO vyřeší; další 3 přihlášky se už řeší asi 2,5měsíce (ke mně se pořád žádná nedostala) a 2 zájemce mám nahlášené z JH
PlK - Míra - proběhla krajská schůze, schválený koncept na KS po kraji - v dubnu bude v Klatovech, hlasování o dalším členovi PKS a hlasování o volebním manažerovi pro Eurovolby, na konci měsíce přednáška T. Vymazala na jeho zákon o legalizaci, v Plzni vytvořen CityVizor - bude se představovat na zastupitelstvu, v Sušici se plní program - Sušická nemocnice půjde nejspíše pod kraj - velký úspěch, přednáška v PiCe pro zastupitele od O. Profanta, KET nám fungují
LiK- nejvíc nás zaměstnává situace v Liberci. Máme několik sporných uchazečů o člentsví a názory na jejich přijetí budí velké emoce. Vše vyústilo v to, že předseda KS vyvolal anketu s otázkou, zda má naši důvěru. Dobře se rozjely guláše v Liberci, v sobotu bude krajská schůze. Plánujeme Zasedání KF na březen/duben v České Lípě. Káča se postarala o to, aby se u nás také rozjelo téma KET. Byl schválený rozpočet a konečně i zaregistrovaný, takže teď budu asi týden v kuse proplácet. Dostáváme málo informací z MS Jablonec. Nabídla jsem jim k ruce pirátskou dobrovolnici, která by jim psala TZ, tak to proberou a doufám, že přijmou. Čekáme na PRistu.
KvK - Lucie - na krajské úrovni jsme řešili nominace do RV, uchopení pirátského centra, již vyřešeno, 15.2. krajská schůze - témata budou volby, zasedání RV v ML, máme nové zájemce o členství, možné založení dalších dvou MS, v lednu jsme přijali 5 lidí, proběhly VŘ na dozorčí rady v ML, chceme mediální spojku, doufám, že bude brzy, začínám se více soustředit na kampaň do EP, řešíme hodně krajských témat - UNESCO, školství, polygon BMW, komunální aktivity běží na úrovni všech 8 MS, kde jsme aktivní. Řešili jsme i pár interních věcí, problémů, vše zatím v pohodě...

2) OVK
Ze setkání exekutivy:
MO interně zpropaguje dotazník, nejdříve pro lidi, kteří za nás už v OVK seděli + členům; 10.2.2019 bude zaktualizovaná databáze, poté dotazník; 16.2. by měl jít dotazník k registraci už newsletterem. PO zdůrazňuje, že je třeba začít řešit dotazník včas, lidi se hlásí už teď.
Nutné pro volby do EP delegovat zmocněnce. Musí mít datovku a musí umět komunikovat s úřady (a ví o co jde). V minulosti řešil Vojta a Martin Kučera.
Do neděle Martin dodá harmonogram voleb.

3) okénko volební manažerky
- vysvětlení, co budou tedy platit kraje a co centrála
Tabulka Outdoor- vyplněno pouze 4 kraji, AKCE- sesbírat info ke kterým akcím se můžeme připojit, Akce s kandidátama- musíme probrat jaké akce a s jakým kandidátem by o akce měli zájem, Pirlisty- seznami MS a specifikace počtu roznosů v nich. Zaktivizovat co nejvíce dobrovolníků, od konce dubna budeme potřebovat každou pomocnou ruku.
Kampaně si hradí kraje...MO nás podpoří jen s Pirlisty, grafikou+bannery.
Veškeré výlohy kraje se musí platit z volebního účtu-propojit s volebním účtem!!! MUSÍ JÍT z VÚ!!!!!!!!!!!
Všechny DARY musí mít smlouvu-finanční i nefinanční

4) revize smluv koordinátorů-dodatky smluv od března/zamyšlení o navýšení odměn/ - kontaktujte vedoucí :)

5) databáze people - pro každý kraj jeden KoKS!

Úsk - Adam Komenda
Praha - Michal Jokeš
LiK - Helena Vondráková
JčK - Klára Bidařová
KvK - Lucie Trčková

6) dotazy, připomínky

Líba - Dotaz k Piroplaceni: bylo by možné nasadit filtry např. na záměry a evidované žádosti? PKS se tam nevyzná :-(
Dotaz na merch k eurokampani - jak to bude s financováním, bude nějaký budget od centrály? Ale to se asi bude řešit v okénku VM...
Opět připomínám nedořešený způsob placení fcb kampaní - Janinka slíbila se někde zeptat
Zatím platí oldschool přístup, budeme se snažit řešit
Bylo by možné řešit zadávání trvalých příkazů v Piroplacení?
Řešila jsem s Luckou Spáčilovou, mělo by jít, více asi na školení hospodářů.
Bylo by možné rozšířit školení k systémům a předpisům pořádaném AO o účastníky z řad členů KS? V KhK je zájem.
Za sebe nevidím problém, AO jistě také uvítá.
NDA-budou se řešit celokrajsky nic nikam zatím neposílat!
Kavárna v PiCe - jak to máte právně zařízené? info doplní Janča :)
[email protected]
770113643

Rychlá odpověď

Odpovědět

Zpět na „Personální odbor“