Primární volby ZMB - Zasedání MF Brno 2/2018

Moderátoři: PKS Jihomoravsky kraj, PMS Brno

MartinFreund
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: aktivista,psycholog
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasedání MF Brno 2/2018 - primární volby ZMB

Příspěvek od MartinFreund » 14 čer 2018, 09:57

Vážené Pirátky a Piráti,
rozhodl jsem se odstoupit z kandidátky Pirátů do ZMB. Před chvílí jsem to sdělil Tomášovi a rád bych to napsal i sem a velmi stručně popsal důvody, které mě k tomu vedly a nad kterými jsem v posledních dnech a týdnech přemýšlel.
1) Sociální politika kterou dělám se podařila v Brně v posledních letech prosadit pouze díky tomu, že jsem měl od hnutí plnou důvěru, že to bylo naše hlavní téma a že jsme ho byli ochotni prosazovat velmi razantně a obětovat kvůli němu třeba i některé jiné věci. U Pirátů tohle necítím. Podporu jak těm tématům, tak mě jako osobě vnímám spíše vlažnou a různě silnou od různých lidí. Vaše primární témata jsou trochu jiná. Beru to, ale nedává mi potom smysl u toho být, protože já tam jdu opravdu primárně prosazovat tohle.
2) Neměl jsem úplně dobrý pocit z toho, co zde na tomto foru proběhlo vůči ŽítBrno a některým mým spolustraníkům a kamarádům a částečně i vůči mě. Myslím, že si to nezasloužili, že jsme poslední čtyři roky dělali politiku v Brně spolu a nemyslím, že to bylo důstojné. A nechci, aby mě kdokoli označoval za oportunistu, nebo prospěcháře.
3) Chci kandidovat na kandidátce, které věřím, že je složena spíše z osobností, které se dlouhodobě zabývají v občanském a profesním životě tématům, za které kandidují a jsou v nich tím pádem uvěřitelní. Nejsem straník a nebaví mě být na kandidátce složené dle stranického klíče. Neuměl bych tomu věřit a neuměl bych přesvědčovat lidi, že jí mají volit.

Tedy tohle jsou důvody, proč odstupuji. Chápu, že se třeba neposlouchají jednoduše, ale přišlo mi fér to sem napsat. Nicméně na druhou stranu jste celkem fajn lidi, Piráti z mého pohledu na celostátní úrovni dělají dobrou politiku a nerad bych, abychom se rozešli zcela ve zlém. Přeji Vám v každém případě mnoho štěstí a doufám, že si to férově rozdáme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi MartinFreund za příspěvek:
Petr.Bohac

Tomas.Kolacny
Republikový výbor
Profese: Zastupitel města Brna
Dal poděkování: 1060 poděkování
Dostal poděkování: 2447 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Kolacny » 14 čer 2018, 11:28

No, je fajn, žes nám to stihl oznámit ještě před tím, než jste dnes s Žít Brno oznámili kandidaturu (i když jen o hodinu). Jen si dovolím podotknout, že i přesto, žes po téměř třech měsících a více než 20ti urgencích nedokázal doložit ekonomiku celého čtyřistamilionového sociálního začleňování (zřejmě záměrně) a že ses z 10ti programových pracovních schůzek zúčastnil jedné jediné, jsme za tématem zvyšování dostupnosti bydlení stáli a nadále stojíme.

Přeji ti, Martine, hodně štěstí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 9):
Miroslav.Barta, Pavel.Moravec, Ivo.Vasicek, Robert.Cuma, Monika.Spilkova, Vaclav_Mraz, Lukas.Mamula, Anna Pivodova, Jaroslav.Kamen
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno a člen republikového výboru
statutární město Brno - radní města Brna, předseda komise organizační a otevřenosti úřadu RMB a člen kontrolního výboru ZMB
tel: +420 736 661 244 e-mail: [email protected]

Petr.Springinsfeld
Krajské předsednictvo
Profese: Student práva
Dal poděkování: 276 poděkování
Dostal poděkování: 133 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Springinsfeld » 14 čer 2018, 22:14

Oznámení moderátora:
Vzhledem k tomu, že Martin Freund uvolnil 7. místo na kandidátce do ZMB, vyhlašuji tímto dovolbu tohoto místa. Do této dovolby se můžete během následujících 6 dnů hlásit přípisem do tohoto vlákna společně s kandidátskou řečí (hlásit se mohou i kandidáti, kteří již byli zvoleni na jiná místa v rámci této kandidátky). Po skončení této lhůty proběhne doba na rozmyšlenou, která potrvá 24 hodin. Poté bude vyhlášeno hlasování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 4):
Tomas.Kolacny, Pavel.Moravec, Monika.Spilkova, Lukas.Mamula
Petr Springinsfeld
3. místopředseda KS JmK
608 366 554, [email protected]

Monika.Spilkova
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: student, OSVČ
Dal poděkování: 38 poděkování
Dostal poděkování: 57 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Monika.Spilkova » 15 čer 2018, 11:00

Milé Pirátky, milí Piráti,

chtěla bych se přihlásit do dovolby 7. místa Pirátské kandidátky do ZMB.
Jmenuji se Monika Spilková a jsem čerstvou členkou MS Brno. Můj profil na wiki je zde: https://wiki.pirati.cz/lide/monika_spilkova

Velmi si vážím toho, že jsem byla zvolena na dvanácté místo kandidátky do ZMB, ráda bych se ale ucházela o vaši podporu i v této dovolbě, protože si myslím, že mohu být Brnu jako zastupitelka prospěšná.

Jak jsem již v tomto vlákně uvedla výše, narodila jsem se v Brně, kde celý život bydlím (zejména Kohoutovice a střed), studuju (FF a PrF Masarykovy univerzity), podnikám (ve vinárně a doma u počítače), sportuju (bazény, cyklostezky či lesy), fotografuju (kdekoliv), řídím (nejraději skútr), chodím pěšky i jezdím MHD, navštěvuji koncerty či kina, posedávám v parcích (zejména na Obilňáku), potkávám se s jeho obyvateli, poslouchám jejich názory či problémy, diskutuju o jeho budoucnosti a moc mi na ní záleží (také kdekoliv).

Osobně chci transparenci a předvídatelnost ze strany veřejné moci k občanovi a také podnikateli, neboť nesmíme zapomínat, že nejen rezidenti, ale také tisíce podnikatelů přinášejí život a diverzitu služeb do Brna. Byla to právě moje osobní zkušenost ze světa OSVČ, která mi pomohla dozrát k rozhodnutí zapojit se do veřejného života. Moje nosné téma proto bude podnikání v Brně, protože se mám zájem zasadit o zlepšení situace podnikatelů z komunální úrovně.

Chci se snažit zejména o maximální míru digitalizace, protože si myslím, že je nepřípustné, aby v roce 2018 musel člověk např. při zařizování banálního povolení pro restaurační zahrádku osobně oběhnout čtyři úřady s vytištěnými žádostmi. Administrativní zátěž je pochopitelně je jednou z mnoha bolístek podnikatelské reality v ČR, a to ve všech politických patrech, proto je nutné se snažit ji zmírnit či zjednodušit na všech možných úrovních.

Chci zde znovu zdůraznit, že znám Brno z mnoha pozic a situací, ovšem mimo přímou politickou zkušenost. Ráda bych s pokorou a pomocí programu, který postavíme na pirátských hodnotách, pomohla k tomu, aby se v něm dobře fungovalo a žilo dál.

Moc děkuju za vaši případnou podporu, M.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Monika.Spilkova za příspěvky (celkem 7):
Pavel.Moravec, Anna Pivodova, Jiri.Ulip, Tomas.Kolacny, Marketa.Gregorova, Marek.Lahoda, Lukas.Mamula
After all this time? ...Always.

Ondrej.Kotas
Místní předsednictvo
Profese: filosof
Dal poděkování: 3473 poděkování
Dostal poděkování: 2964 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární volby ZMB - Zasedání MF Brno 2/2018

Nový příspěvek od Ondrej.Kotas » 19 čer 2018, 20:08

Oznámení moderátora:
Téma přesunuto z fóra "Zasedání MS Brno" do "Místní fórum Brno", aby bylo lépe dohledatelné. V původním fóru ponechán stínový odkaz.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kotas za příspěvek:
Petr.Springinsfeld
Netrol! Trolí samo. „Kasinem se herna nestává, kasinem se rodí!“

Má koryta: 3. místopředseda MS Brno, člen mediálního odboru JmK, kastelán Pirate Space Brno
e-mail: [email protected] | signal/tel: +420 608 828 650 | profil: https://wiki.pirati.cz/lide/Ondrej_Kotas

Zpět na „Místní fórum Brno“