Lukáš Machota

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátor: PKS Praha

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.

Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).

Lukáš Machota

Příspěvekod Mor_timer » 10 lis 2015, 02:29

Dobrý den.
Omlouvám se, že jsem se tak rozepsal. Původně to mělo být jen pár vět, ale nějak se mi to vymklo z rukou. Doufám, že mi odpustíte

Jsem třiatřicetiletý rodilý Pražák. Občanským jménem Lukáš Machota ,ale většina lidí mě zná pod přezdívkou Mortimer (Morty,Mort a podobně).
Vyučil jsem se na Kuchaře a díky tomu že v osmnácti jsem byl mladý a blbec jsem se oženil, rozvedl a vykašlal na další studia, čehož do dnes lituji.
V současné době se starám o svou matku a jako externista pomáhám s administrativou v projektu ELI

Trpím nadprůměrnou inteligencí (tedy alespoň podle těch psychotestů co jsem dělal) a nezdravou zvídavostí. Což jak jsem zjistil, bývá někdy hendikep, zvláště při diskuzích s průměrným českým voličem. Navíc díky tomuto prokletí si neustále uvědomuji kolik toho nevím a že neexistuje nic takového jako jednoduché řešení.

Vstoupit do politického dění jsem se rozhodl, kvůli tomu, abych se mohl učit o politice, fungování společnosti a o tom jak pracovat s lidmi. Teoretických znalostí mám mnoho, ale potřebuji se naučit, co funguje a jak nápady uvést do praxe. A tyky proto že už mi došla trpělivost co se okolo nás děje a jediná cesta jak z toho nezešílet je začít něco dělat. Možná se mi nepodaří toho mnoho změnit, ale alespoň můžu prudit a klást nevhodné otázky.
Piráty jsem si vybral kvůli vašemu programu, který je mi velmi blízký. Některé věci sice nechápu, nebo mi přijdou nedomyšlené, ale věřím, že se mi dostane vysvětlení, popřípadě se o nich budu moci bavit s ostatními (jak říkám neznám všechno, takže klidně vaše cesta je ta nejlepší a když se mi vysvětlí proč, nemám problém změnit názor).
Také se mi velmi libý váš styl, způsoby a hlavně způsob jek se někteří z vás prezentují. Mám totiž slabost pro dobré bláznovství, a pro ty kdo se nestydí dělat ze sebe klauna jen pro to, aby mohli říkat pravdu (pan Werich coby moudrý klaun je mi vzorem už od dětských let).
Nevím, jaký bude vývoj pirátu, věřím však, že tato strana má nejlepší šanci bránit se korupci. A nemyslím tím úplatky nebo tak něco. Myslím tím korupci mocí, ono přesvědčení že je člověk něco víc než druzí. Doufám piráti jsou schopni navzájem si pomoci udržet zdravý rozum.

A čím bych mohl být pirátům prospěšný. Nejsem nijak zběhlý v IT, a jak jste si už možná všimly, mám problémy s pravopisem a gramatikou. Pokud by ale potřeba abych napsal něco k uveřejnění, tak slibuji sehnat člověka, který mi udělá korektury (tentokrát jsem to neudělal, nechci nic předstírat a pokud se mě rozhodnete přijmout tak se všemi mými nedostatky). Také nejsem ze své podstaty vůdce a ani typický následovník a rozhodně ne sólový hráč. Sem spíše samotář co rád pomáhá, popřípadě jako šedá eminence co stojí za svým vůdcem.
Přesto si myslím, že pro Piráty toho můžu udělat dost. Za prvé mám zdravé ruce a nohy a rychle se učím. Také jsem komediant a nevadí mi se předvádět na veřejnosti a dělat ze sebe blázna, zvláště když je to v nějaké partičce.
Mám celkem dost známých a kamarádu všech možných profesí, (novináři, bankéři, dělníci, vědci, podnikatelé a spoustu jiných). Díky tomu mám přehled co na kterou “komunitu platí“, spousta zajímavých informací a klepů, ale hlavně mám spoustu lidí, které můžu požádat o pomoc nebo alespoň radu.
Jsem vyučený kuchař a rád vařím, takže když budete potřebovat catering jsem váš člověk. Možná se to zdá banální, ale nepodceňujte důležitost dobrého jídla a pití. Kupříkladu novinaří spíš, než pozvání na tiskovku ocení pozvání na pohoštění zdarma. Stejně tak lidé vám spíš budou naslouchat, když jim dáte něco dobrého na zub.
No a v neposlední řadě mám spoustu nápadů a nebojím se je říct na hlas. Devětkrát z deseti případů jde sice o kravinu, ten desátý ale většinou má hlavu a patu. Potřebuji ale lidi okolo sebe, aby mi řekli do které kategorie ten, který nápad spadá, a v ideálním případě mi pomohly s jeho uskutečněním. Doufám, že mezi piráty takovéto lidi naleznu.
Pokud jste dočetli, až jsem tak vám děkuji a doufám ,že mě uznáte hodným stát se členem Pirátského bratrstva.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Mor_timer 4 poděkování od:
Mikulas.Ferjencik, Tobias.Esner, Vaclav.Fortik, Viktor.Mahrik
Mor_timer
Uživatel fóra – není člen Pirátů

Dal poděkování: 1 krát
Dostal poděkování: 4 krát

Re: Lukáš Machota

Příspěvekod Tobias.Esner » 11 lis 2015, 18:24

Tak se stav na naší schůzi 26/11
778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich
Tobias.Esner
Asistent pro administrativu

Dal poděkování: 5630 krát
Dostal poděkování: 3903 krát

Re: Lukáš Machota

Příspěvekod Lukas.Findeis » 13 lis 2015, 13:54

Mor_timer píše:Piráty jsem si vybral kvůli vašemu programu, který je mi velmi blízký. Některé věci sice nechápu, nebo mi přijdou nedomyšlené, ale věřím, že se mi dostane vysvětlení, popřípadě se o nich budu moci bavit s ostatními.

Ahoj, koukám že náš program jsi četl :) Jaký teze nechápeš a co se ti na nich nezdá?
aka Xeelee ☠ mob.: 735 07 66 99 ☠ ENTP
zastupitel MČ Praha 12, člen RV /volený CF/, PKS Praha /3. místopředseda/
správce +Piráti | profil na pirati.cz OFFTOPICObávám se, že lidé s tvým myšlením mají na svědomí třeba Miladu Horákovou.“ „Ano opravdu si myslím, že lidé s tvým uvažováním mají na svědomí spoustu mrtvých, vězněných a mučených.“ – Ivo Vašíček || Díky, Ivoši. Něco tak hezkýho mi ještě nikdy nikdo neřekl.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Lukas.Findeis 2 poděkování od:
Mor_timer, Ondrej.Profant
Lukas.Findeis
Komunální zastupitel

Dal poděkování: 4971 krát
Dostal poděkování: 4296 krát

Podobná témata

Zpět na Zájemci o členství Praha