Ladislav Kos ml.

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátor: PKS Praha

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.

Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).

Ladislav Kos ml.

Příspěvekod Ladislav.Kos » 07 zář 2017, 09:58

Ahoj Piráti,
jmenuji se Ladislav Kos a chci se k Vám přidat.

Je mi 31 let, bydlím na Praze 11. Od roku 2014 se zabývám komunální politikou. Teď pozor, zhluboka nadechnout a chvilku vydržet :roll: ...Byl jsem osloven tehdy vznikajícím Hnutím ANO ke spolupráci. V té době se lidé v ANO na P11, stejně jako v občanském hnutí HPP11 či TOP09 snažili o jediné. Dostat z radnice pryč Dalibora Mlejnského, Jiřího Janečka, komunisty, socany, Passerovce a podobnou havěť. Stal jsem se tedy sympatizantem, v roce 2015 i členem. Po vítězných komunálních volbách 2014 jsem se jako nezastupitel (druhý pod čarou) aktivně zúčastňoval politického života a nabíral první zkušenosti v komisích (dopravní, sportovní), výborech (územní rozvoj a ŽP) a dozorčí radě Jihoměstské sociální. Bohužel, koalice HPP11, ANO, TOP 09 se po necelých dvou letech rozpadla, stejně tak to začalo skřípat mezi lidmi v ANO. Začali první rozbroje, kdy jsme s několika kolegy nesouhlasili s tím, jak je místní buňka vedena a s jakými dinosaury se spojuje. Naše hlasy byly razantně umlčeny hned v zárodku.

Vedle toho mi nepomohl můj původ, moje jméno. Otec, angažující se v HPP11, se stal nepřítelem číslo 1. Vše vyvrcholilo senátními volbami, kde se v druhém kole otec (kandidující za koalici Pirátů, SZ, lidovců a HPP11) střetl s kandidátkou ANO Válkovou. No lépe ten příběh vymyslet nelze :D Samozřejmě, že jsem podporoval otce, který prosazoval program proti korupci, zjednodušení zákonů, a podporující ochranu ŽP. Vše dospělo k nechutnému boji, který pro mě byl poslední kapkou. V březnu 2017 jsem rezignoval na členství v ANO a ukončil veškeré vazby s těmito lidmi.

Po několika měsících odpočinku od politiky mě láká se znovu zapojit. Nemůžu jen sedět doma a nadávat, co se kolem mě děje. A že se toho děje a bude dít mnoho. Prahu 11, i celou Prahu je třeba chránit před nájezdy developerů, je třeba řešit dopravní otázky (podoba okruhu, parkování, rozvoj hromadné dopravy) a zamezit sosání různých zájmových skupin z veřejného rozpočtu. Pokud to chci řešit, jediná smysluplná možnost je být aktivní v politice.

Proč Piráti? Piráti jsou pro mě symbolem svobody a transparentnosti. Piráti prosazují využívaní IT technologií ve státní správě. Piráti chtějí svobodu internetu. Tyto myšlenky se mimo jiné dotýkají i mé profese. Sleduji Piráty v Praze a smekám před tím, jak pracují. Věřím, že se povede Pirátům dostat na celostátní úroveň a tuto skvělou práci provádět i v poslanecké sněmovně.

Svou osobou mohu přinést nadšení z Pirátských myšlenek, které kolem sebe intenzivně šířím. To se jistě může hodit nyní, v posledních týdnech před volbami do parlamentu. Mám zkušenosti z kampaně v ulicích města, nebojím se promluvit k lidem. Neskromně mohu nabídnout zkušenost z komunální politiky, kterou ještě nyní částečně vykonávám (sportovní, dopravní komise - z těch mě ještě ANO nevyhodilo). Rád bych s kolegy z P11 pomohl založit místní organizaci a v roce 2018 s ní uspěl v komunálních volbách. První kontakty jsem s Vámi Piráty již nasbíral v minulých dnech na společných akcích, věřím, že se teď uvidíme častěji.

Díky za přečtení mého příspěvku a snad i za vlídné přijetí :P Jsem k dispozici na mailu [email protected], telefonu 732168903 nebo na Facebooku (https://www.facebook.com/ladislavkos111)

Ladislav.Kos
Člen KS Praha

Dal poděkování: 107 krát
Dostal poděkování: 33 krát

Re: Ladislav Kos ml.

Příspěvekod Petr.Vileta » 07 zář 2017, 14:49

Hele, přeběhlík. To se Andrejkovi nebude páčiť. :D
Poslední místopředseda místního sdružení Plzeň
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
----------------------------------------
stínový ministr švihlých nápadů
OFFTOPICMotto: Já vyjdu s každým, ale s kým nemohu vyjít, s tím vyběhnu.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Petr.Vileta poděkování od:
Ladislav.Kos
Petr.Vileta
Místní předsednictvo

Dal poděkování: 22075 krát
Dostal poděkování: 19359 krát

Příspěvekod Ladislav.Kos » 19 říj 2017, 11:59

Děkuji za vlídné přijetí. :)
Ladislav.Kos
Člen KS Praha

Příspěvekod Zdenek.Hrib » 24 říj 2017, 15:35

Ahoj, bydlím teď na Hájích a na tebe mám dotaz:

Nepřišlo ti už v roce 2014 (když jsi do něj vstupoval) hnutí ANO nějaké divné?

Jako třeba to, že ho vede oligarcha vlastnící tisk. Notabene bývalý spolupracovník StB a kariérní komunista z rodiny kariérních komunistů.
ANO bylo přece založeno 2011 a organizace na P11 asi vznikla později, ale přece jen v roce 2014 už bylo podle mě zjevné, co je projekt ANO zač.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Zdenek.Hrib 6 poděkování od:
Adam Jaros, Ales.Jakl, Bara, Ladislav.Kos, Tomas.Murnak, Tomas.Zmuda
Zdenek.Hrib
Garant programového bodu

Dal poděkování: 686 krát
Dostal poděkování: 2073 krát

Příspěvekod Ladislav.Kos » 12 pro 2017, 14:37

Ahoj,
v té době mi ANO na Praze 11 nepřišlo divné. My jsme tu měli specifické podmínky a hlavním zájmem bylo dostat z radnice pana Mlejského a jeho partu. Což se povedlo. ANO mělo dobře připravený program, který mi přišel správný. To že ho kluci po volbách přestali naplňovat, dokonce se od něj o 180 stupňů otočili, mě otevřelo oči a donutilo k postupné pasivitě a odporu.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Ladislav.Kos 6 poděkování od:
Honza.Hora, Jan.Mejsnar, ondra-kliment, Ondrej.Profant, Vit.Simral, Zdenek.Hrib
Ladislav.Kos
Člen KS Praha

Podobná témata

Zpět na Zájemci o členství Praha