Rob Ward

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátor: PKS Praha

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
krozruch
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Učitel / spisovatel / překladatel
Dostal poděkování: 3 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Rob Ward

Příspěvek od krozruch » 22 pro 2017, 18:03

Dobrý den všem,

Jsem česky-mluvící Brit (a nově občan Irska díky Irským rodičům a kvůli Brexitu). Identifikuji se jako evropán. Bydlím v české Republice tenkrát už pět let a celkem jsem tady v Praze žil sedm od 2004. Čtu si česky hodně ale samozřejmě dělám hodně pravopisných chyb. Zajímám se o creative commons, technologii, a politiky vůbec. Studoval jsem politologii na univerzitě v Británii.

Nevím jestli je to možné jako cizinec stát se členem Pirátské strany tady v ČR ale chtěl bych se aspoň informovat o dění ve straně.

Žil jsem tady jako učitel, školní knihovník. Momentálně věnuji psaní, trošku učím soukromé studenty atp. Od ledna budu učit i programování pro dětí.

Piráti mě oslovuji díky tomu, že strana je demokratické na všech urovnách, bere vážně ekologické záležitosti, chápe technologii (ty problémy technologii stejně jako ty výhody) a protože je mezinárodní strana pro kterou je důležité to co se v angličtíně říká grass-roots. U mně ostatní strany tady v ČR jsou víceméně dysfunkční a je to vidět, že cím dál tím víc etablované strany i v Británii, jinde v Evropě a v Americe patří spíš korporátům než lidem. Obávám se, že nové (a bohužel ty momentálně nejúspěšnější) strany nejsou demokratické a že starší strany si nezasloužily důveru veřejnosti. Pro mě s Babišem, Zemanem a SPD současná politická scéna kromě Pirátů nevypadá tady nadějně. Už jsme zjístili s Brexitem a s Trumpem jak rychle demokratické normy můžou kolabovat i v těch zemích kde obyčejný občan mohl mít dojem, že jsou zakořeněný.

To je asi pro teď všechno. Rád bych odpověděl na jakékoliv otázky.

Rob
Tito uživatelé poděkovali autorovi krozruch za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Profant, Jan.Hosek, Vaclav.Fortik

Aneta.Heidlova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Technická podpora a tester
Dal poděkování: 38 poděkování
Dostal poděkování: 91 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rob Ward

Příspěvek od Aneta.Heidlova » 28 pro 2017, 17:39

Ahoj Robe,

velice nás těší, že máš zájem o Piráty i přesto, že jsi z takové dálky. :) Pokud tomu dobře rozumím, máš tedy britské a irské občanství, že? Ohledně tvého případného členství musím zjistit více informací, jelikož si teď nejsem jistá, jak to je po brexitu, ale na to, aby jsi pomáhal Pirátům, členem být nemusíš, stačí být příznivec. :)

Zároveň Tě také srdečně zveme na Posezení s Piráty. Nejbližší takové posezení je ve čtvrtek 11.1.2018 (viz událost na FB). Setkání se opakují jednou za 14 dní, ale klidně přijď na jakoukoli jinou akci, všechny je najdeš na kalendáři.

Pokud chceš, můžeš se na nás přijít podívat i každý první čtvrtek v měsíci, kdy máme krajskou schůzi. Tato akce proběhne již 4.1.2018 v Pirátském Centru (viz událost na FB). V případě zájmu zde můžeš také požádat o členství. Pozor ale na to, že z důvodu nadměrného počtu uchazečů o členství tvé případné přijetí bude chvilku trvat (cca 3 měsíce). Na Piráty je teď velký tlak, tak jsme opatrní.

Jak se nejlépe dostat k pirátským novinkám? Sleduj naší facebookvou stránku a Pirátské listy. Pokud si přeješ dostávat pirátské pozvánky a novinky raději na mail, přihlas se k newsletteru. Určitě se přidej do FB skupiny ve svojí městské části (seznam najdeš na konci příspěvku).

Jelikož vyučuješ soukromě studenty a máš tedy praxi jako učitel, předpokládám, že bys mohl mít nějaké tipy co by se dalo v této oblasti zlepšit nebo jaká negativa vidíš. Pokud máš zkušenosti s výukou i v zahraničí, o to lepší by pak mohlo být srovnání. :) Jak moc se vůbec zajímáš o technologie a životní prostředí? Pokud budeš mít chuť, mohl by ses třeba do něčeho zapojit, ať už jako konzultant pro naše některé programové body nebo i přímo v terénu. Je jedno, jestli by to bylo občas nebo často. Možná bys mohl dokonce pomáhat našim poslancům a dělat jim různé rešerše atp. Pokud Tě to vše láká, zkus kontaktovat Vítka z analytického týmu [email protected] a také nám prosím vyplň tento Pirotazník. :)

V případě, že máš zájem se také zapojit na komunální úrovni v části Prahy, kde nyní bydlíš, popřípadě v jiné části, zkus se přidat do dané skupiny na Facebooku.

Měj se hezky a budu se těšit na viděnou na nějaké akci. :-)
Aneta

Seznam FB skupin městských částí:

krozruch
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Učitel / spisovatel / překladatel
Dostal poděkování: 3 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rob Ward

Příspěvek od krozruch » 29 pro 2017, 00:56

Ahoj Aneto,

díky za odpověď,
Aneta.Heidlova píše:velice nás těší, že máš zájem o Piráty i přesto, že jsi z takové dálky. :) Pokud tomu dobře rozumím, máš tedy britské a irské občanství, že? Ohledně tvého případného členství musím zjistit více informací, jelikož si teď nejsem jistá, jak to je po brexitu, ale na to, aby jsi pomáhal Pirátům, členem být nemusíš, stačí být příznivec. :)
The Pirate Party samozřejmě také existuje v Británii a sledoval jsem Loze Kaye a další píráty z různých národů na Twitteru když byl ještě předsedou (a já jsem ještě použival sociální media). Piráti v ČR jsou přece část mezinárodní hnutí tak to mi dává smysl se o Vás zajámat. Mám pocit že ostatní strany tady v Čechách moc nefungují na mezinárodní uroveň pokud že nepočitáme ultra pravící a ty které stranují s Putinem. Byl jsem na pár akcí kde byli Piráti, a na svobodný filmový festival asi tak v 2014 nebo něco. Také jsem viděl Ivana Bartoše s Václavem Moravcem když Babiš nešel a mi přišel jako jeden z mála politiků který dává smysl poslední dobu. Ano, jsem občan Británie a Irska tak po Brexitu (což bude teprve za dva roky kdy už všechno může vypadat jiné i tady) budu, tuším, dále Evropanem. Stačí být přiznivec? Asi jo :)
Aneta.Heidlova píše:Jak se nejlépe dostat k pirátským novinkám? Sleduj naší facebookvou stránku a Pirátské listy. [...] Určitě se přidej do FB skupiny ve svojí městské části (seznam najdeš na konci příspěvku).
Děkuji :) Použival jsem Twitter pár let ale Facebook jsem smazal už v 2008. Chapu, že je to užitečné ale viděl jsem jak začínal v Británii a komuniu zničil. Jsem rád, že konečně v Británii začalo psát o problémech s data mining atp. Rozšíři tady také všelijaká kravina kvůli Facebooku. Děkuji za tip, určitě nebudu mít nic společného s Facebookem ale měl bych číst pirátské noviny :)
Aneta.Heidlova píše:Jelikož vyučuješ soukromě studenty a máš tedy praxi jako učitel, předpokládám, že bys mohl mít nějaké tipy co by se dalo v této oblasti zlepšit nebo jaká negativa vidíš. Pokud máš zkušenosti s výukou i v zahraničí, o to lepší by pak mohlo být srovnání. :)
V Británii jsem poslouchal svoji maminku celý život jak vyprávila o své zkušenostech ve třídě v Dudley, město co v něcím podobá Ostravě. Sám jsem tam u nás dělal spíš s dětmi které měli problémy s chováním či ADHD, Aspergerův syndrom a podobně. Pracovali s ními na farmě, v lesu, v byvalé sklárně. V těch oboru mám zkušenosti a názory. Školství i tady i v Británii (atd.) je byrokracie což je pro dětí i učitele největší zlo. Tady jsem pak dělal v mezinárodní škole. Tam podstatně dělali reklamu pro Apple den co den. Pak jsem dělal v Montessori. Američani z toho dělaly nějaké zaostalý kult ale kdyby někdo přidal pojmem Creative Commons and usiloval na nějaký pořádný "fork" mohl něco znamenat. Náhodou Hejného metoda je pro mě bezpochybně lepší než Montessori matematika a všechno co jsem dřív viděl. Neměla by být nutné ale pokud nové učitele budou se učit Hejného metodu můžou třeba byt nadšené i návzdory podminkám tady.
Aneta.Heidlova píše:Jak moc se vůbec zajímáš o technologie a životní prostředí? Pokud budeš mít chuť, mohl by ses třeba do něčeho zapojit, ať už jako konzultant pro naše některé programové body nebo i přímo v terénu. Je jedno, jestli by to bylo občas nebo často. Možná bys mohl dokonce pomáhat našim poslancům a dělat jim různé rešerše atp. Pokud Tě to vše láká, zkus kontaktovat Vítka z analytického týmu [email protected]
Až moc. Píšu o technologii. Používám open source software. Pracuji teď na nějaký "Zin" což je částečně o technologii a svobodě projevů na internetů atp. Píšu roman o technologii (a životní prostředí)... To by bylo hezké nějak pomáhat čas od casu. Než bych někomu osobně napsal budu se nejdřív snažit nějak tady být. Měl bych objevit nějak na schůzkách atp. Mám málo času s kterým se snažím dělat přílíš moc ale budu se snažit :) Rešerš atp mě zajímá ale spíš kdybych napsal něco zajimavé tady tak by někdo mě oslovil než abych dělal za sebe frajera :)
Aneta.Heidlova píše:a také nám prosím vyplň tento Pirotazník. :)
Mrknu na to. Děkuji :) A ještě jednou děkuji za odpověď.

Rob

Rychlá odpověď

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha“