Anketa: Spotřební daň na slazené nápoje?

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Toto fórum slouží k anketám, kdy je potřeba orientačně zjistit převažující názory na nějakou oblast mezi členstvem (např. pokud přijde dotaz zvenku). Hlasovat zde mohou pouze členové.
Pro členské iniciativy v rámci celostátního fóra slouží Členské podněty.

Souhlasili byste se zavedením spotřební daně na slazené nápoje?

Ano
38
45%
Ne
40
48%
Nevím
6
7%

Celkem hlasujících: 84 - Celkem hlasů: 84

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Dal poděkování: 1060 poděkování
Dostal poděkování: 1069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Spotřební daň na slazené nápoje?

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 12 úno 2018, 22:27

Petr.Vileta píše:...případně že to bylo jen prolobované výrobci neslazených balených vod...
Stačí PETka od piva, mít filtr s nějakým tím aktivním uhlím a natočíš si totéž, akorát že mnohem méně závadné než z PETky byť i kojenecké vody. Bublinková? SodaStream.

Jakpak nás (populaci ČR) zhovadila ta reklama v ranných devadesátkách (celá široká rodina sedí u fortelnýho stolu, slavnostní příežitost - asi narozky a - rozlévá se IMHO "Dobrá voda"! A všichni rázem začali kupovat tu správnou DobrouVodu - 1000x dražší, než desetiletí používanou kohoutkovou.
A prašulky se přelily z polštářů širokých rodin na konta majitelů Dobré vody...

Holt vymyslet mechanismus, aby bylo dost prostředků na prevenci - ochranou před slazenými nápoji. Daně mi taky nepřijdou nijak vhodné. Čím složitější podnikatelské prostředí, tím větší prostor pro ty vládnoucí právnické psychopaty, kteří si vždycky vydupou ze země výjimku/skulinku => královské zisky.
OFFTOPICPetře, jsi si jistý, že dvěma deckami toho černýho mlíka (Cola) je Tvé tělo oproti dvěma litrům vody dokonale saturováno tekutinami? (subjektivní pocit žízně/nežízně bych jako měřítko moc nebral). Nejsi z toho nějak chabrus? Byl jsi, pokud si vzpomínám, před časem, někde ve špitále. Nemůže tam být spojitost? Nepiješ málo piva (vína/střiků), tedy převlečené vody, ale bez cukru? :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Marek.Necada
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

Zdenek.Hrib
Garant programového bodu
Profese: konzultant
Dal poděkování: 700 poděkování
Dostal poděkování: 2152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek.Hrib » 13 úno 2018, 01:19

Petr.Vileta píše:Zdeňku, požádej ZO o cesťák a jeď to opsat do Chile :D
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ob ... 47ab5f122/
nojo,aleoni to dělají jakože motivace k zanechání nezdravého chování. tonení úplně too co mi jde. já chci jen peníze navíc do zdravotnictví.

Jiri.Janecka
Člen KS Středočeský kraj
Profese: právník
Dal poděkování: 387 poděkování
Dostal poděkování: 2138 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Janecka » 13 úno 2018, 21:35

Tak když jsme u těch naprosto jasných externalit, předevčírem povídali v televizi, že každý druhý úraz na lyžích se považuje za vážný a na snowboardu jsou vážné dokonce dvě třetiny. Takže co třeba odvádět 10 % z každého skipasu?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Petr.Vileta

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Dal poděkování: 1060 poděkování
Dostal poděkování: 1069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 13 úno 2018, 22:02

I když zdravotnictví dostane desetkrát tolik, nad penězi se zavře voda a nikde to nebude vidět. Nikde! OFFTOPICA už vůbec ne na platech sester a tuplem ne na jejich zaměstnaneckém syndromu.
A co se lyžařů týká, úrazy se odstraňují. Nepřenositelností permic, skiareály začnou konečně platit za vodu do umělého zasněžování => dražší permice. Za dva roky budou hory prázdné, jako ty v Jihokorejské rep: https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/fo ... 47ab5f122/
A já jim to ze srdce přeju, navzdory tomu, že lyžování je jediný sport, který mě baví. Ale už si ho jako rodina prostě nemůžeme dovolit! :twisted:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
Petr.Vileta
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

Petr.Vileta
Místní předsednictvo
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22453 poděkování
Dostal poděkování: 19592 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 13 úno 2018, 23:29

Zdenek.Hrib píše:
nojo,aleoni to dělají jakože motivace k zanechání nezdravého chování. tonení úplně too co mi jde. já chci jen peníze navíc do zdravotnictví.
Profesor Horák? Tak ses konečně přiznal, Fučíku. :twisted:

Proč ty tanečky kolem? Tohle se dělá jinak. Na všech státních úřadech zavedeš něco jako turnikety, kde se změří výška a váha osoby a pokud se vypočte nadváha, vstup na úřad bude zpoplatněn. Buď na místě v hotovosti (státní úřady se nezahrnují do EET ;) ), nebo prostě přirážkou k dani, splatnou na konci roku. Takže do rozpočtu získáš spoustu peněz a zároveň zajistíš nová pracovní místa pro výrobce turniketů, montážní a servisní firmy i pro tvurce SW jak pro turnikety, tak pro Finanční správu. Sice se na tom celkově prodělá, ale na to lidi nepřijdou a budou hubnout. :twisted:
Jiri.Janecka píše:Tak když jsme u těch naprosto jasných externalit, předevčírem povídali v televizi, že každý druhý úraz na lyžích se považuje za vážný a na snowboardu jsou vážné dokonce dvě třetiny. Takže co třeba odvádět 10 % z každého skipasu?
Ne. Zavede se povinnost rozlišovat na sky-pasy, snowboard-pasy (lidově bitchpas) a sledge-pasy.
Poslední místopředseda místního sdružení Plzeň
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Zdenek.Hrib
Garant programového bodu
Profese: konzultant
Dal poděkování: 700 poděkování
Dostal poděkování: 2152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek.Hrib » 14 úno 2018, 01:06

Petr.Vileta píše:
Zdenek.Hrib píše:
Profesor Horák? Tak ses konečně přiznal, Fučíku. :twisted:

Proč ty tanečky kolem? Tohle se dělá jinak. Na všech státních úřadech zavedeš něco jako turnikety, kde se změří výška a váha osoby a pokud se vypočte nadváha, vstup na úřad bude zpoplatněn. Buď na místě v hotovosti (státní úřady se nezahrnují do EET ;) ), nebo prostě přirážkou k dani, splatnou na konci roku. Takže do rozpočtu získáš spoustu peněz a zároveň zajistíš nová pracovní místa pro výrobce turniketů, montážní a servisní firmy i pro tvurce SW jak pro turnikety, tak pro Finanční správu. Sice se na tom celkově prodělá, ale na to lidi nepřijdou a budou hubnout. :twisted:
Nebude lidem vadit, že si budou muset sundat pro průchod turniketem boty a oblečení?

Petr.Vileta
Místní předsednictvo
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22453 poděkování
Dostal poděkování: 19592 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 15 úno 2018, 01:17

Zdenek.Hrib píše:Nebude lidem vadit, že si budou muset sundat pro průchod turniketem boty a oblečení?
Dal bych nějakou toleranci, jako je u dechové zkoušky na alkohol, nebo při měření rychlosti. Kolik asi tak můžou vážit boty a zimník, když chlap měří 170 cm a váží 130 kg, nebo ženská 165 cm a 90 kg? :D
https://hubnuti.peknetelo.eu/idealni-vaha.html
Poslední místopředseda místního sdružení Plzeň
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Jiri.Janecka
Člen KS Středočeský kraj
Profese: právník
Dal poděkování: 387 poděkování
Dostal poděkování: 2138 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Janecka » 15 úno 2018, 09:24

Já bych myslel, že by se na to měly vyrobit takové vyhřívané (přece jen je zima), ale průhledné (transparentnost) budky. Kdo by se do nich ani nevlezl, tak by se převážil oblečený, ale ti hubenější by se svlíkali, protože u nich je pochopitelně poměr tělo:výstroj a výzbroj významnější.

Karel666
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Mám
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel666 » 15 úno 2018, 09:57

Zdenek.Hrib píše:
Ale to pak toto vlákno zamkni, máš jedinou jistotu, slazené nápoje pak budou ochucené a peníze mít nebudeš. Takže se skončí na tom, že se zavede daň na jídlo a protože faktem je, že nexistuje špatná potravina, ale pouze její snězené množství s ní dělá špatnou, tak se skončí na zavedení plošné daně, kterou budóu piráti vysvětlovat jak, když nechtějí vše zdaňovat?
Přijde další krok, aby se nemuselo vysvětlovat, čemu jinému sebrat peníze, sportu, sociálce, dodacím atd. a pak bude řvat další skupina.

To vlákno se strhlo do extrému, kdy se má počítat BMI (vtipné, že i když jsem za mlada necvičil a na škole měřili obsah tuku, tak jsem měl 13procent, tak jsem stejně byl v interval nadváha :D), apod. píp. Prakticky celá diskuse popřela skutečnost, že piráti bojují za odpovědnost člověka samého za sebe a "daněma" nemá docela velká část pirátů problém lidi omezit, protože přeci nemůžou dopustit aby se někdo o své vůly užral k smrti, protože by se tím porušili lidská práva nebo co? PArdon, vlastně protože žere tak MUSÍ platit víc, nikoho nenapadne, že nebude paltit-nebude odbírat služby, ale pak se to zvrhává do nastavování ala 1984, kdy se počítá BMI atd. což samo o sobě je pouze návod jestli něco může být, ne že něco je a nějakej úředníček bude rozhodovat jestli vás vyléčí :D, zkušenost se stavebním úřadem, kde podobné nastavení platí ukazuje, že toto může myslet jenom někdo kdo žije asi celej život v lese a nepřišel do styku s birokracíí a úředníkem :D

Janka.Michailidu
Profese: student biotechnologie léčiv
Dal poděkování: 2224 poděkování
Dostal poděkování: 4172 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Janka.Michailidu » 15 úno 2018, 12:04

jenom takový dotaz.. možná (asi určitě) to tu už někdy padlo.. ale proč radši nedotujeme _prokazatelně_* zdravé potraviny (ovoce, zelenina, oříšky, luštěniny) místo danění těch nezdravých?
(a ne. dnešní způsob dotování živočišné výroby neberu jako příklad takového chování.. tohle je založené naopak na tradicionalismu a nepřiklánění se k výzkumu posledních 20-30 let)

*existují důkazy, že ty potraviny nemají ani při každodenní konzumaci nežádoucí vedlejší efekty (narozdíl od například hovězího masa apod.). (samozřejmě se bavíme o aspoň rámcově vyváženém jídelníčku, ne o jednodruhovém stravování)

Subsidies for healthy foods are a price worth paying to tackle obesity
Taxes (a 10 per cent tax on all unhealthy food) were the least effective way of reducing the percentage of overweight people – to about 34 per cent of the population. But even though this was the least effective policy, it was the only one which would generate any revenue. The British Government could expect to make around £86m from this idea.
So subsidies outperformed the other two policies in both effectiveness at reducing the number of overweight people, and generating a benefit to the Government.

tzn. chceme prachy, nebo chceme, aby to fungovalo?
≖‿≖ 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6 ≖‿≖

Rychlá odpověď

Odpovědět

Zpět na „Členské ankety“