Aplikace OVK

Technický odbor působí v oblasti správy, údržby a vývoje technických systémů strany a jejích technických zařízení a poskytuje servis ostatním orgánům strany.

Moderátor: Odbor - technicky

Odpovědět
Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2156 poděkování
Dostal poděkování: 15990 poděkování

Re: Aplikace OVK

Příspěvek od Martin.Kucera » 11 pro 2016, 15:25

Polož tu otázku ve vhodnějším tématu a odpovím ti na ni, tady je to OT a vedlo by to ke flamu.
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

TonLove69
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Student

Příspěvek od TonLove69 » 20 lis 2017, 03:50

Thanks for the info

Marek Nečada moderuje:
Smazána reklama

Lukas.Blazej
Republikový výbor
Dal poděkování: 325 poděkování
Dostal poděkování: 446 poděkování

Příspěvek od Lukas.Blazej » 27 srp 2018, 22:45

Feedback za letošní komunál - aplikace umožňovala duplicity, takže ve výsledném seznamu je více lidí přiřazeno ke stejnému okrsku. Jako koaliční uskupení jsme Pirátský formulář využili právě pro prevenci duplicit; do budoucna by se detekce duplicit měla ověřit před ostrým spuštěním.
778702712

"Co se to v tom Usti zase ksakru deje..." (Zdenek Stepanek)

OFFTOPICObrázek

Stanislav.Stipl
Člen KS Královehradecký kraj
Profese: programátor
Dal poděkování: 1180 poděkování
Dostal poděkování: 2185 poděkování

Příspěvek od Stanislav.Stipl » 27 srp 2018, 23:14

Tohle ale není technická chyba formuláře, ale změna koncepce ze strany AO. Skutečně je možné, aby se do stejného okrsku zaregistrovalo více zájemců, ale samotné provedení registrace negarantuje delegování do komise. To musí potvrdit registrátor a může tak učinit pouze u jednoho komisaře v okrseku. S ostatními zájemci do stejného okrsku se může domluvit na změně okrsku nebo registrace nepotvrdit vůbec. Není možné, aby v jednom okrsku bylo více potvrzených zájemců. A pokud chcete na úřad posílat i nepotvrzené registrace, tak potěš koště.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Stipl za příspěvek:
Michaela.Vodova

Martin.Kucera

Příspěvek od Martin.Kucera » 28 srp 2018, 04:03

Lukas.Blazej píše:
27 srp 2018, 22:45
Feedback za letošní komunál - aplikace umožňovala duplicity, takže ve výsledném seznamu je více lidí přiřazeno ke stejnému okrsku. Jako koaliční uskupení jsme Pirátský formulář využili právě pro prevenci duplicit; do budoucna by se detekce duplicit měla ověřit před ostrým spuštěním.
Četl sis manuál (na který jsme v newsletteru upozorňovali nejmíň třikrát)? Četl sis text před vlastním formulářem?
Kdyby aplikace neumožňovala duplicity, tak by mohlo snadno docházet k blokování okrsků lidmi, kteří by se do formuláře zapisovali aniž by byli předem osloveni a prověřeni.
Potvrdit registraci je samozřejmě možné v každém okrsku jen pro jednoho člověka.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Michaela.Vodova

Lukas.Blazej
Republikový výbor

Příspěvek od Lukas.Blazej » 28 srp 2018, 09:09

Martin.Kucera píše:
28 srp 2018, 04:03
Lukas.Blazej píše:
27 srp 2018, 22:45
Četl sis manuál (na který jsme v newsletteru upozorňovali nejmíň třikrát)? Četl sis text před vlastním formulářem?
Kdyby aplikace neumožňovala duplicity, tak by mohlo snadno docházet k blokování okrsků lidmi, kteří by se do formuláře zapisovali aniž by byli předem osloveni a prověřeni.
Potvrdit registraci je samozřejmě možné v každém okrsku jen pro jednoho člověka.
Přečetl jsem si všechno. V manuálu je uvedeno, že jsou komunální volby nejsložitější, že jsme v předchozích volbách obdrželi stížnosti na naše komisaře, že musíme zájemce prověřovat a oslovovat je sami, že na archu může být jen jeden křížek pro stranu a je riziko dopsání (v reálu není, protože komisaři budou mít dle pokynu MVČR pouze červené propisky), že je třeba nejprve sčítat křížky pro kandidáty stran bez velkého křížku a pak je zopakován postup ze začátku manuálu. K samotné práci s registrační aplikací není v manuálu nic.
Text u aplikace říká skoro to samé, ale má větu navíc: Jestliže nějaký okrsek není v nabídce, je již obsazen.

Tedy:
1) Aplikace funguje jinak, než fungovala v minulých letech.
2) Aplikace funguje jinak, než jak je popsáno (okrsky z nabídky po obsazení zájemcem nemizí).
3) Na změnu fungování aplikace nebylo upozorněno v žádném dokumentu, ačkoliv manuál byl rozesílán třikrát.

Odkaz na registrační aplikaci jsme posílali prověřeným komisařům z minulých let, tedy podle manuálu. Výsledkem je, že pár dní před deadlinem pro odevzdání seznamu musím řešit kolize, a v okrscích, kde všichni na vybraném okrsku trvají, musím (prověřené a námi oslovené) komisaře odmítat. Takovou funkci aplikace nepovažuji za vhodnou a proto píšu tento feedback v příslušném vlákně, aby se situace v dalších letech už neopakovala.
778702712

OFFTOPICObrázek

Martin.Kucera

Příspěvek od Martin.Kucera » 28 srp 2018, 10:02

Lukas.Blazej píše:
28 srp 2018, 09:09
K samotné práci s registrační aplikací není v manuálu nic.
Ne, ale je tam popsán proces obsazování krok za krokem, včetně vysvětlení účelu té aplikace, tedy že ta aplikace má výrazně odlišný účel a smysl než v minulých letech. (Tj. nikoli "zapíšu se a mám garantován zvolený okrsek" nýbrž "poté co jsem osloven a prověřen tak přes tu aplikaci uložím své osobní údaje".)
Lukas.Blazej píše:
1) Aplikace funguje jinak, než fungovala v minulých letech.
Ano, protože celý proces obsazování komisí funguje jinak než v minulých letech. Což je popsáno v tom manuálu.
Lukas.Blazej píše:
2) Aplikace funguje jinak, než jak je popsáno (okrsky z nabídky po obsazení zájemcem nemizí).
Toto není pravda. Okrsek totiž není obsazen tím, že se do něj někdo napíše (tím by vznikala blokace okrsků neoslovenými lidmi), nýbrž tím, že dotyčného registrátor potvrdí (a potvrzuje samozřejmě toho, koho předem oslovil a prověřil).
Lukas.Blazej píše:
3) Na změnu fungování aplikace nebylo upozorněno v žádném dokumentu, ačkoliv manuál byl rozesílán třikrát.
Manuál byl krom toho předtím ještě dvakrát rozeslán k připomínkování koordinátorům, krajským předsednictvům a místním předsedům (k nimž patříš i ty). Obdržel jsem celkem dvě reakce, od tebe žádnou. Takže buď sis ho tehdy nečetl nebo ti tam nic nechybělo a všechno ti bylo jasné. Nebo...?
Lukas.Blazej píše:
Odkaz na registrační aplikaci jsme posílali prověřeným komisařům z minulých let, tedy podle manuálu. Výsledkem je, že pár dní před deadlinem pro odevzdání seznamu musím řešit kolize, a v okrscích, kde všichni na vybraném okrsku trvají, musím (prověřené a námi oslovené) komisaře odmítat. Takovou funkci aplikace nepovažuji za vhodnou a proto píšu tento feedback v příslušném vlákně, aby se situace v dalších letech už neopakovala.
A máš nějaký nápad, jak zajistit, aby se do aplikace nezapisovali neoslovení lidé a neblokovali tak okrsky?
Krom toho trvat na vybraném okrsku, když je nad formulářem napsáno, že preferovaný okrsek není zaručen, mi přijde přinejmenším ... zvláštní.

Lukas.Blazej
Republikový výbor

Příspěvek od Lukas.Blazej » 28 srp 2018, 12:55

Martin.Kucera píše:
28 srp 2018, 10:02
Lukas.Blazej píše:
K samotné práci s registrační aplikací není v manuálu nic.
Ne, ale je tam popsán proces obsazování krok za krokem, včetně vysvětlení účelu té aplikace, tedy že ta aplikace má výrazně odlišný účel a smysl než v minulých letech. (Tj. nikoli "zapíšu se a mám garantován zvolený okrsek" nýbrž "poté co jsem osloven a prověřen tak přes tu aplikaci uložím své osobní údaje".)
Nevyčetl jsem z toho, že půjde ke stejnému okrsku vložit osobní údaje více osob. To bych připomínkoval, ale z první verze manuálu i komentáře k formuláři jsem pochopil, že je „blokační“ funkce pořád stejná. Nejsem jediný, ale pravděpodobně budeme v menšině, případně ke kolizím v jiných místech tolik nedocházelo. Nebo ostatní čekají s feedbackem po volbách, protože toho mají moc.
Martin.Kucera píše:
Lukas.Blazej píše:
Toto není pravda. Okrsek totiž není obsazen tím, že se do něj někdo napíše (tím by vznikala blokace okrsků neoslovenými lidmi), nýbrž tím, že dotyčného registrátor potvrdí (a potvrzuje samozřejmě toho, koho předem oslovil a prověřil).
Způsob provedení blokace v manuálu popsán není. V opačném případě bych se každých pár hodin přihlásil a odklikal obsazené okrsky, aby se už ve formuláři nezobrazovaly. Na příští volby dávám ke zvážení rozdělit manuál na vnitrostranický (popisující způsob provedení delegace a práci se systémem) a vnější (popisující na co se v OVK soustředit, dnešní strana 4-5).
Martin.Kucera píše:
Lukas.Blazej píše:
A máš nějaký nápad, jak zajistit, aby se do aplikace nezapisovali neoslovení lidé a neblokovali tak okrsky?
Krom toho trvat na vybraném okrsku, když je nad formulářem napsáno, že preferovaný okrsek není zaručen, mi přijde přinejmenším ... zvláštní.
Neveřejný formulář, automatické blokace okrsků (tj. nespolehlivého člověka musím smazat, narozdíl od dnešního potvrzení). Možná vymyslím něco lepšího, do dalších voleb je času dost.
Co se týče trvání na okrsku, máme tam lidi důchodového věku, takže chápu, že pro ně může být problematické být komisařem o tři okrsky dál. Je také možné, že se s ostatními členy OVK už znají, protože je složení každoročně podobné.
778702712

OFFTOPICObrázek

Petr.Vileta
Místní předsednictvo
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 20758 poděkování
Dostal poděkování: 18202 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 28 srp 2018, 21:18

Martin.Kucera píše:
Tak tady se musím Lukáše zastat, protože to nepochopilo víc lidí. Například moje žena byla v minulých volbách v komisi, ale nikdo ji neoslovil, zda chce i letos. Naopak mi bylo řečeno několika lidmi, kteří teoreticky měli znát správný postup, že mám manželku zaregistrovat do aplikace, z ní pak přijde každému KoDo seznam zájemců a někdo (asi PMS) z těch zájemců pak vybere jednoho do každého okrsku a prověří jej/ji. Tedy polopaticky "zapište se, mi si pak vybereme", nikoliv jak ty uvádíš, že to bylo myšleno.
Poslední místopředseda místního sdružení Plzeň
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Odpovědět

Zpět na „Technický odbor“