Co říct k Sýrii

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Odbor - zahranicni

TomasMikus
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: biolog
Dal poděkování: 209 poděkování
Dostal poděkování: 312 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co říct k Sýrii

Příspěvek od TomasMikus » 11 dub 2017, 15:31

Je poměrně trefné i když je to opravdu šílené. Stejnou karikaturu by bylo možné nakreslit nad oběťmi druhé světové války při použití jaderných zbraní v Hirošimě vypadalo by to zhruba stejně samozřejmě v měřítku apokalypsy druhé světové valky. Přesto si svět vzal takové ponaučení, že právě zbraně hromadného ničení jsou tou čarou, za kterou nelze zajít. Například chemické zbraně přes obrovské zásoby v druhé světové válce v Evropě už nikdo s nepatrnými výjimkami nepoužil. Je zde tedy jasná hranice.

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 7443 poděkování
Dostal poděkování: 2866 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 11 dub 2017, 21:20

TomasMikus píše:
Ivo.Vlasaty píše: Je rozděleno a panuje se.
pane Vlasatý byly použity zbraně hromadného ničení proti civilnímu obyvatelstvu !!!!!
možná se pletu, ale kde je vyjádření pirátů k této události ???? Proč celou věc rozvířili až americké rakety o kterých byly Rusové i Syřani zpraveni Americkou administrativou s dvouhodinovým předstihem Je to jenom výkřik beznaděje nad nekonečným barbarstvím. Ale kde je pirátská objektivita a neideologický pohled na svět?
Vážený pane, a mohu se zeptat, co byste k tomu tak říkal a jak byste si realistické řešení představoval vy? Opravdu mě to zajímá.
Mikulas.Peksa píše:Radeji bych se moc nehlasil k Syrske verzi udalosti v Chán Šajchúnu. Sarin se - pokud vim - pouziva jako binarni chemicka zbran (dve neskodne latky se smichaji tesne pred utokem, jejich reakci vznika samotny jed). Jednou z tech latek je isopropanol, ktery je sam o sobe vysoce horlavy.
...
Kolem udalosti je proste momentalne hodne alternativnich faktu - takze bych na zadnou "verzi reality" nevsazel a pockal, ktera se ukaze jako pravdiva. Fakt nemusime strilet od boku. Vseobecny nahled typu "zabijeni lidi je spatne, plynovani deti jeste horsi a cizi zeme by se napadat nemely" asi mame a vic neni treba rikat.
Co se alternativních faktů týče, víme vůbec, jestli to byl sarin? Pokud vím, tak tahle nevěrohodná osoba byl hlavní zdroj té informace. Taky jsem zaznamenal tvrzení, že se zasaženými sarinem je důležité zacházet s patřičným vybavením, aby člověk sám nebyl kontaminován, což je prý v rozporu s tím, co bylo na videích. Ale to byly prorežimní zdroje, já toho o sarinu moc nevím a není pro mě priorita to ověřovat. Tudíž nic nevyvozuju, zajímá mě, co k tomu máte vy, kdo se tomu věnujete víc.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvek:
Giuseppe.Maiello
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
[email protected]
733224619

TomasMikus
Příznivec Pirátů – Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasMikus » 11 dub 2017, 22:26

Myslím že by Vás asi nezajímalo co bych říkal já, ale řeknu Vám co bych ocenil jako Váš volič kdybych slyšel. Ten samý den kdy došlo k chemickému útoku tedy několik dnů ještě před Americkou odvetou, kdyby Piráti sdělil světu. Něco ve smyslu. "Byly použity zbraně hromadného ničení, navíc proti civilním obyvatelům Sýrie. Tato skutečnost je pro piráty naprosto nepřijatelná. Jako neparlamentní strana ČR podpoříme snahu o usvědčení, dopadení a potrestání viníků tohoto zločinu proti lidskosti".
Pokud toto nezaznělo, jsou následné debaty navíc vyprovokované až teprve americkým raketovým útokem na vyklizené letiště absurdní. Většina vašich voličů si to pak může vysvětlit tak že Pirátům nevadí ani tak použití chemických zbraní proti civilistům, ale spíše to, že se do toho angažovali Američané. Přiznám se že mě to mrzí a proto jsem možná reagoval emocionálněji, jak mi to tu bylo vytčeno.

Giuseppe.Maiello
Garant programového bodu
Profese: Vysokoškolský učitel
Dal poděkování: 981 poděkování
Dostal poděkování: 488 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Giuseppe.Maiello » 11 dub 2017, 22:41

TomasMikus píše:Myslím že by Vás asi nezajímalo co bych říkal já, ale řeknu Vám co bych ocenil jako Váš volič kdybych slyšel. Ten samý den kdy došlo k chemickému útoku tedy několik dnů ještě před Americkou odvetou, kdyby Piráti sdělil světu. Něco ve smyslu. "Byly použity zbraně hromadného ničení, navíc proti civilním obyvatelům Sýrie. Tato skutečnost je pro piráty naprosto nepřijatelná. Jako neparlamentní strana ČR podpoříme snahu o usvědčení, dopadení a potrestání viníků tohoto zločinu proti lidskosti".
Pokud toto nezaznělo, jsou následné debaty navíc vyprovokované až teprve americkým raketovým útokem na vyklizené letiště absurdní. Většina vašich voličů si to pak může vysvětlit tak že Pirátům nevadí ani tak použití chemických zbraní proti civilistům, ale spíše to, že se do toho angažovali Američané. Přiznám se že mě to mrzí a proto jsem možná reagoval emocionálněji, jak mi to tu bylo vytčeno.
Všichni normální lidí na celém planetě, tak jako piráti, ten den a ještě dnes, si položí otázkou: kdo je používal (a ani nechci si položit otázkou proč)?

TomasMikus
Příznivec Pirátů – Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasMikus » 11 dub 2017, 22:48

to jsou dvě věci. První je postoj k události a k tomu co by mělo následovat. Druhá je vypátrání viníka a to od pirátů samozřejmě nikdo neočekává.

Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Dal poděkování: 2475 poděkování
Dostal poděkování: 5792 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael.xChaos.Polak » 11 dub 2017, 22:57

Já se obávám, že situace k Sýrii se dostává do stavu, kdy k tomu prostě nejde říct v podstatě nic rozumného.

A možná by bylo zajímavé, abychom zase nebyli za idioty, co nesledující světové dění, kdybychom sebrali odvahu, a nahlas řekli, že se k tomu fakt nedá říct nic, co by dávalo jakýkoliv smysl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.xChaos.Polak za příspěvky (celkem 2):
Vit.Jurasek, Mikulas.Peksa
604 282398 | Jabber: [email protected] | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
@[email protected] | člen MS Praha 6 | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel

Ales.Sura
Člen KS Praha
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Dal poděkování: 1888 poděkování
Dostal poděkování: 2976 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ales.Sura » 11 dub 2017, 23:50

Citace příspěvku Anonymous:
https://www.facebook.com/ArmyAnonymous/ ... =3&theater

Murder of American Journalist Serena Shim: https://goo.gl/XUByDd
US Backed Plan for Chemical Weapon Attack in Syria to Be Blamed on Assad: https://goo.gl/CFkAO2
What the Media isn't telling you about the former gas attacks in Syria and who did them: https://goo.gl/9oUffY
Putin Exposes 40 Countries That Finance ISIS: https://goo.gl/yrnNFt
Syrie.jpg
Happy reading..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvek:
Giuseppe.Maiello
Aleš Sůra - můj pirátský Jabber je momentálně Obrázek, PGPID: 9C1B3043
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Vit.Jurasek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Programátor
Dal poděkování: 5691 poděkování
Dostal poděkování: 1672 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vit.Jurasek » 12 dub 2017, 10:26

TomasMikus píše: "Byly použity zbraně hromadného ničení, navíc proti civilním obyvatelům Sýrie. Tato skutečnost je pro piráty naprosto nepřijatelná. Jako neparlamentní strana ČR podpoříme snahu o usvědčení, dopadení a potrestání viníků tohoto zločinu proti lidskosti". Pokud toto nezaznělo, jsou následné debaty navíc vyprovokované až teprve americkým raketovým útokem na vyklizené letiště absurdní. Většina vašich voličů si to pak může vysvětlit tak že Pirátům nevadí ani tak použití chemických zbraní proti civilistům, ale spíše to, že se do toho angažovali Američané. Přiznám se že mě to mrzí a proto jsem možná reagoval emocionálněji, jak mi to tu bylo vytčeno.
To je hezké, ale to bysme mohli taky denně vydávat stanovisko ke každému padlému vojáku ve válce s tím, že nesouhlasíme s válčením, protože jsme pacifisti. Nebo ke každému civilistovi, kterého zabijí US droni v Pákistánu (a že jich pár je)

Tento komentář k plýtvání slovy mi docela sednul: OFFTOPIC[quote]
Kdykoliv se poslední dobou stane v Evropě nějaký teroristický útok – a že od Charlie Hebdo (leden 2015) jich už bylo dost – začnou na nás shůry pršet vyjádření...
Anglicky, německy, švédsky, francouzsky, italsky, španělsky, česky. Pořád to samé. Ještě, než krev zaschne na chodníku, dozvíme se od našich politických lídrů, že:
- jsou hluboce šokováni,
- útok důrazně odsuzují,
- s pohnutím myslí na oběti a jejich příbuzné,
- nadešel čas pro semknutí se a solidaritu,
- teroristé nás nikdy nezastraší (koho „nás“?),
- a zejména nikdy neuspějí v tom, změnit náš způsob života.
Tato záplava posvátných frází se opakuje ad nauseam. Číst to jednou nebo dvakrát, nic bych neřekl. Ale podesáté, podvacáté, potřicáté, to už jednomu opravdu leze krkem.
...
Výše zmíněné velevýroky se dají rozdělit na totální banality, naprosté lži a různá zbožná přání, přičemž hranice mezi posledními dvěma kategoriemi je nejasná.
...
Ty výše zmíněné výroky politiků, to je řečnický ekvivalent UHO. Podobně jako UHO předstírá obsah živin, předstírají ony myšlenkový obsah. Podobně jako UHO, i ony jsou „levné“: nestojí žádné úsilí a lze je vyrábět podle poptávky v libovolném množství. Podobně jako UHO, i ony jsou všudypřítomné.
https://kechlibar.net/wordpress/2017/04 ... ni-omacka/
[/quote]

Michael.xChaos.Polak píše:A možná by bylo zajímavé, abychom zase nebyli za idioty, co nesledující světové dění, kdybychom sebrali odvahu, a nahlas řekli, že se k tomu fakt nedá říct nic, co by dávalo jakýkoliv smysl.
Jednoznačně palec nahoru. Jediné co víme je, že američani řekli že vybombardovali Asadovo letiště. Přiznali se k tomu sami a porušili tím pár zákonů/dohod. Ale přiznat se, že víme velké kulové co se tam děje, protože jedni lžou přes druhé, a že nemáme dost drzosti* si jednu z verzí vybrat "protože se nám líbí", by mohlo být velmi upřímné a spoustě lidí by to udělalo radost, že nejsou zmatení sami.
* nebo "máme dost soudnosti si nevybírat"
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Jurasek za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Peksa, Giuseppe.Maiello

TomasMikus
Příznivec Pirátů – Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasMikus » 12 dub 2017, 11:24

[quote="Vit.Jurasek"]

To je hezké, ale to bysme mohli taky denně vydávat stanovisko ke každému padlému vojáku ve válce s tím, že nesouhlasíme s válčením, protože jsme pacifisti. Nebo ke každému civilistovi, kterého zabijí US droni v Pákistánu (a že jich pár je) OFFTOPIC[quote]

Dobrý, Pane Jurásku pokud nevidíte ten rozdíl pak k tomuto tématu už nic nemám
Tito uživatelé poděkovali autorovi TomasMikus za příspěvek:
Giuseppe.Maiello

Rychlá odpověď

Odpovědět

Zpět na „Zahraniční odbor“