Rozřešení volby 4. místopředsedy na CF 2012

Volební komise zabezpečuje tajné a spravedlivé hlasování a vyhlašuje výsledky osobnostních hlasování na celostátním fóru.

Moderátor: Komise - volebni

Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Profese: student práva na UK
Dal poděkování: 1915 poděkování
Dostal poděkování: 3471 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Rozřešení volby 4. místopředsedy na CF 2012

Příspěvek od Adam.Zabransky » 29 srp 2012, 00:31

Odkaz na pad s navrhovaným usnesením všichni (VK) máte. Jestli vám přijde lepší o něčem diskutovat zde, prosím. Zde taky provedeme odsouhlasení usnesení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Zabransky za příspěvek:
Marcel.Kolaja
Pražský radní pro bydlení a transparentnost, student práv na Karlovce, bojovník za práva zvířat a efektivní altruista.
Tel. +420 721 006 868
FB: https://www.facebook.com/adam.zabransky Twitter: https://twitter.com/adamzabransky

Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozřešení volby 4. místopředsedy na CF 2012

Příspěvek od Adam.Zabransky » 29 srp 2012, 01:30

Vyjádření VK ve složení Jan Widerlechner, Zdeněk Štěpánek a Adam Zábranský (v tomto složení byla VK přítomna v neděli do konce volby 4. místopředsedy):

V neděli měli možnost hlasovat členové s modrými kartičkami, protože volba 4. místopředsedy i hlasování o logotypu byly do pořadu dne přidány procedurálním hlasováním, neboť nebyly původně na pořadu (u místopředsedy proto, že předchozí den se CF shodlo na odložení na neurčito, tudíž volba v neděli byla doplňková volba, která předem oznámena nebyla). Volební komise jednala v dobré víře na pokyn předsedajícího, že v opakované volbě mají hlasovat i členové přijatí po oznámení (modré kartičky).

Volební komise má za to, že dvě jednání najednou neprobíhala. Na konci soboty CF hlasovalo o konci jednání pro ten den. Panovaly nejasnosti v tom, co to znamená pro volbu předsednictva, nicméně předsedající nakonec navrhl, že tento bod programu odložíme na neurčito a další den se rozhodneme, zda ho do programu pro ten den zařadíme. Proti tomu nikdo nevznesl námitku a s tímto byl tento bod programu odložen.

Voličů s modrou kartičkou bylo minimálně. V případě volby 4. místopředsedy si kdokoliv může zjistit přesné číslo, a to porovnáním těchto seznamů: seznam vydaných hlasů (vysvětlení - první dva seznamy jsou pro první kolo, druhé dva pro druhé kolo) a seznam oprávněných hlasujících. V průběhu nedělní volby 4. místopředsedy provedla VK ověření oprávněných hlasujících. Tzn že kartičky oprávněných hlasujících byly opatřeny dalším podpisem člena VK (celkem tedy dva podpisy), aby bylo v nedělních hlasováních na první pohled poznat, zda se jedná o oprávněného hlasujícího. Tím bylo znemožněno, aby neoprávněný hlasující zneužil odloženou kartu hlasujícího z předchozího dne.

Platnost hlasování je možné nechat přezkoumat u kontrolní komise.
Tak, teď o tom budeme hlasovat.
Pražský radní pro bydlení a transparentnost, student práv na Karlovce, bojovník za práva zvířat a efektivní altruista.
Tel. +420 721 006 868
FB: https://www.facebook.com/adam.zabransky Twitter: https://twitter.com/adamzabransky

Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adam.Zabransky » 29 srp 2012, 01:30

SOUHLASÍM
Tel. +420 721 006 868

Jan Widerlechner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Finanční poradce
Dal poděkování: 376 poděkování
Dostal poděkování: 470 poděkování

Příspěvek od Jan Widerlechner » 29 srp 2012, 08:07

Souhlasím
Homo mensura

Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Profese: IT Expert
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 2944 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek.Stepanek » 29 srp 2012, 08:11

Souhlasím
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 776 189 619
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner

Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: manažer
Dal poděkování: 11034 poděkování
Dostal poděkování: 11462 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 29 srp 2012, 09:49

1)S těmi podpisy to nechápu. Já měl na kartičce podpis jen jeden. Nepostřehl jsem, že by se dělala nová registrace a doplňovaly další podpisy. Navíc při hlasování zvedáním rukou nebylo možné kontrolovat počet podpisů. Víte kdo měl na kartičce dva podpisy a kdo jen jeden? (dva měl ten koho osobně neznáte?).Nicméně jsem přesvědčen, že k žádnému zneužití nedošlo. Ale do budoucna mi vadí představa, že je taková zmatečnost možná. Proto by příště měla probíhat další den nová registrace.
2)vzhledem k tomu, že o výsledku rozhodl 1 hlas je celkem irelevantní, zda bylo "modrých" málo. Přesto by mě zajímalo kolik hlasovalo těch, kteří vstopili do strany až po vyhlášení CF. Když je to tak jednoduché zjistit, tak to sem prosím napište. Zřejmě jste to zjišťovali, když píšete, že jich bylo málo (nechápu proč to má "každý" hledat).
Naposledy upravil(a) Ivo.Vasicek dne 29 srp 2012, 09:54, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Marcel.Kolaja
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Martin Broz
Profese: SMRT MODERACI
Dal poděkování: 1593 poděkování
Dostal poděkování: 5539 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Broz » 29 srp 2012, 09:49

Dekuju moc.
Ja jsem to cetl uz v noci, ale musim rict, ze jsem vubec nepochopil proc jste to napsali. Nechal sem si to ulezet do ted v hlave a jsem na tom stejme.

Jednak to byla volba, ktera predem oznamena nebyla, protoze se to v sobotu odrocilo a nereklo se na kdy. Je jeste rozpor mezi tim, zda se odrocila volba nebo jednani. To se musi jeste vysvetlit podle zaznamu co probehl na kameru a mikrofon.

A ted pozor.
Voličů s modrou kartičkou bylo minimálně.
Vazeni. Marcel byl zvolen o jeden jediny hlas. Takze jake mensi mnozstvi hlasu nez JEDEN je minimalne? Stacil prave jeden aby zvolen nebyl.

Takze ja vam za to vyjadreni dekuji, ale pokladam to za stejne zmatecne, jako cele jednani CF v sobotu i v nedeli a to vcetne Ivanova vyhlaseni, kde je SEZNAM lidi, kteri maji platny hlas.

Zaroven jsem nepochopil, proc jste nenapsali do zpravy PRESNE cislo, kolik bylo lidi s modrou a zelenou kartickou a musim to lovit nekde na ulozisti, ktere me cpe do pocitace reklamu. Od toho mame nasi Wiki a navic je to material, ktery by tam stejne mel byl ulozen tak jako tak z duvodu zaruceni informovanosti a transparence.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvky (celkem 3):
Ivo.Vasicek, Marek.Necada, Vojtech.Pikal

Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adam.Zabransky » 29 srp 2012, 10:28

Martin Broz píše:Ja jsem to cetl uz v noci, ale musim rict, ze jsem vubec nepochopil proc jste to napsali. Nechal sem si to ulezet do ted v hlave a jsem na tom stejme.
To si snad děláš prdel. Snažili jsme se ti odpovědět na otázky, které jsi položil zde viewtopic.php?f=225&t=13040 a podle první věty je docela jasné, že chceš vyjádření VK. Jestli jsi odpovědi nechtěl, proč ses ptal?
Martin Broz píše:Zaroven jsem nepochopil, proc jste nenapsali do zpravy PRESNE cislo, kolik bylo lidi s modrou a zelenou kartickou a musim to lovit nekde na ulozisti, ktere me cpe do pocitace reklamu. Od toho mame nasi Wiki
Protože zatím nikdo nerozhodl o tom, že lidi s modrou kartičkou neměli právo hlasovat. Ono porovnávat ty seznamy zabere čas, takže jestli ti to za to stojí, udělej si to sám. Můžu ti rovnou říct (z toho, co si pamatuju), že alespoň někomu s modrou kartičkou hlasovací lístek vydán byl. Až bude zápis na wiki, doplníme tam počet vydaných hlasů. (Kde bys to prosimtě teď chtěl mít?) Jestli RK rozhodne, že modří hlasovat nemohli, tak teprve potom rozlišíme modré a zelené kartičky.
Ivo Vasicek píše:Já měl na kartičce podpis jen jeden. Nepostřehl jsem, že by se dělala nová registrace a doplňovaly další podpisy.
Tak to jsi byl jeden z opravdu mála. Druhý podpis jsme doplňovali my, a to hlavně u lidí, které jsme neznali.
Ivo Vasicek píše:Proto by příště měla probíhat další den nová registrace.
Souhlas, nicméně to neřeš s námi, ale s organizátory ;)
Ivo Vasicek píše:Zřejmě jste to zjišťovali, když píšete, že jich bylo málo (nechápu proč to má "každý" hledat).
Viz odpověď Broochovi. To, že jich bylo málo, odhaduju z toho, co si pamatuju. Předpokládám, že ten kdo to zjistí první, to sem napíše.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Zabransky za příspěvek:
Marcel.Kolaja
Tel. +420 721 006 868

Martin Broz
Profese: SMRT MODERACI
Dal poděkování: 1593 poděkování
Dostal poděkování: 5539 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Broz » 29 srp 2012, 10:33

Adam Zabransky píše:
Martin Broz píše:Ja jsem to cetl uz v noci, ale musim rict, ze jsem vubec nepochopil proc jste to napsali. Nechal sem si to ulezet do ted v hlave a jsem na tom stejme.
To si snad děláš prdel. Snažili jsme se ti odpovědět na otázky, které jsi položil zde viewtopic.php?f=225&t=13040 a podle první věty je docela jasné, že chceš vyjádření VK. Jestli jsi odpovědi nechtěl, proč ses ptal?
No ne pockej. Ja vim proc jste to psali, ze to bylo kvuli me, ale proc jste napsali zrovna toto. Ja jsem nepochopil ten obsah, protoze me tam proste chybela ta cisla a pri konstatovani ze jich bylo minimalne, sem spadnul ze zidle.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvek:
Marcel.Kolaja

Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 28920 poděkování
Dostal poděkování: 22217 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 29 srp 2012, 11:26

Pro upřesnění doplním, že ono doplnění 2. podpisu mělo představovat druhou registraci. Ovšem souhlasím, že při sčítání hlasů v sále to není úplně nejlepší řešení a mělo by to být uděláno vyditelněji. (Nová barva?)

Pro tok, jak je to s modrými a zelenými a jejich právech hlasovat v jednotlivých dnech respektive hlasováních lze podat dotaz k RK na výklad předpisů.(ten je nezávazný) Pokud bys měl pocit, že v tomto došlo k chybě, nebo k ní dojít mohlo obrať se na KK, zkus to ovšem podložit odkazem na předpis a ne jen dojmem. Vím, že přímo na zasedání byl přijímán nějaký člen (což je možné, pokud bylo přítomno předsednictvo a splnil ostatní podmínky), jestli a jaký mu byl vydán lístek netuším.

Vice se zde k tomuto vyjadřovat nebudu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Petr.Bajgar
člen RP, AO, PO, ZO, FT;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Zamčeno

Zpět na „Volební komise“