Resty z minulosti: Vyhlášení usnesení

Rozhodčí komise rozhoduje ve stranických sporech, vydává předběžná opatření, rozhoduje o omezení práv člena za porušení předpisů a o jeho vyloučení, rozhoduje o platnosti právních aktů, odpovídá na předběžné otázky.

Moderátor: Komise - rozhodci

Pravidla fóra
Adam.Skorepa
Asistent senátora
Profese: živnostník
Dal poděkování: 1042 poděkování
Dostal poděkování: 8724 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Resty z minulosti: Vyhlášení usnesení

Příspěvek od Adam.Skorepa » 31 bře 2014, 14:55

Pozvolna pracuji na starých případech, které ještě hnijí v rozhodčím řízení, v tomto vlákně budu publikovat usnesení RK k jednotlivým případům.

Podnět k šetření provozu piratskefilmy.cz
https://www.pirati.cz/rk/01_2012
RK píše:Nedošlo k porušení platných předpisů, orgány strany mohou samostatně či na příkaz RP vytvářet projekty, které jsou v souladu s politikou strany, čímž kampaň „Odkaz není zločin“ (a tedy projekty typu Pirátské filmy či Sleduju seriály) je. RP (a jeho členové) je však zodpovědné za tyto projekty a má povinnost dohlédnout na to, že jsou projekty odpovídajícím způsobem vedeny a spravovány.

RK promíjí složení jistoty.
Úpravy technických systémů v rámci akce SOPA
https://www.pirati.cz/rk/11_2012
RK píše:RK zamítá stížnost, úprava technických systémů v době protestů proti SOPA byla plně v souladu s politikou strany. Interní systémy strany byly sice během protestu nedostupné, nejednalo se však o nijak zásadní výpadek. Zároveň i řadoví členové byli tímto způsobem informováni o probíhajícím celosvětovém protestu. Neopodstatněné vypnutí systémů strany je pochopitelně nepřípustné, v tomto případě se však o neopodstatněné vypnutí nejedná.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvky (celkem 3):
Jakub.Michalek, Mikulas.Ferjencik, Roman.Semik
Author Sensei Tyrant Pervert

Adam.Skorepa
Asistent senátora
Kontaktovat uživatele:

Re: Resty z minulosti: Vyhlášení usnesení

Příspěvek od Adam.Skorepa » 22 čer 2014, 22:35

Pro pořádek píšu ještě sem: RK zamítla několik starých případů (něco z toho bylo i odloženo u KK, ale RK k tomu měla také svou spisovou značku, tak jsem to zprocesoval i u nás). Jedná se o případy 2/2011, 6/2012 a 18/2012.

Dále jsem provedl další updaty na wiki (něco nebylo správně zapsáno, něco bylo staženo), takže ze starých případů zbyly před RK už jen 10/2011, 4/2012 a 4/2013, přičemž první dva už mají několik měsíců založené poradní vlákno (takže doufám, že je už brzy také budu moci uzavřít).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvky (celkem 3):
Vaclav Malek, Michal.Ketner, Roman.Semik

Adam.Skorepa
Asistent senátora
Kontaktovat uživatele:

Re: Resty z minulosti: Vyhlášení usnesení

Příspěvek od Adam.Skorepa » 08 srp 2014, 12:28

Takže další dva pozůstatky z minulosti.

Stížnost na hospodaření PKS Praha
https://www.pirati.cz/rk/10_2011
Nedošlo k porušení pravidel hospodaření, neboť se jednalo o takzvaný „složený výdaj“ (skládaly se na něj ze svých rozpočtů dvě organizační složky). PKS Praha sice nemělo ve svém rozpočtu dostatek prostředků pro krytí výdaje, to bylo však vyřešeno interním převodem z rozpočtu MO.

Stížnost na provoz přidružených systémů
https://www.pirati.cz/rk/04_2012
Předmět sporu, poskytovaná služba (Anonboard) už není provozována Českou pirátskou stranou, není již tedy možné dosáhnout smíru. RP nepřekročilo svou pravomoc. Jako výkonný orgán má mandát k tomu spouštět projekty a kampaně, které prosazují pirátské ideje (čímž web založený na svobodě projevu s kontroverzní tématikou internetového aktivismu byl).

Tím ze starých případů, ke kterým jsem se přihlásil jako zpravodaj, zůstává již jen RK 4/2013, což je chybějící zápis z CF 2012. Osobně to též považuji za marginalitu, takže bych to rovněž doporučil zamítnout.

Mám dobrý pocit, že jsem pohnul se stížnostmi, které v RK ležely velmi dlouho (pro porovnání viz revize stránky RK z března, kdy jsem nastupoval, a nyní). Pro pořádek dodám, že u většiny případů (vyjma akutních hlasování o předběžných opatřeních), u kterých jsem byl zpravodaj, jsem záměrně nehlasoval (s vědomím toho, že sudý počet členů RK může často směřovat k patům, proto jsem se vždy snažil předložit usnesení dle svého nejlepšího svědomí a nechat ho kolegům k posouzení). Vzhledem k podivně napsanému jednacímu řádu RK, zejména části, která praví, že "Člen, který nehlasuje, se bere za nesouhlasícího s výrokem i odůvodněním.", bylo velmi náročné se vůbec nějakého výsledku dobrat. V kombinaci s čtyřčlennou komisí (z nichž nejméně jeden není ani schopen hlasování a porady sledovat - štvě mě, že to musím psát, ale František Ulč na činnost v RK úplně kašle) takový stav představuje dost problémové uzavírání případů. Spoléhám na to, že pokud nalezne někdo nějaký zásadní problém ve vyhlášených usneseních, podá CF žádost o přezkum.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvky (celkem 2):
Michal.Ketner, Vaclav Malek

Rychlá odpověď

Odpovědět

Zpět na „Rozhodčí komise“