Nominace Mikuláše Ferjenčíka do KK

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.

Moderátor: Predsedajici

Nominuji do volby KK Mikuláše Ferjenčíka

Pro

70
40%

Proti

94
54%

Zdržuji se

9
5%

Celkem hlasujících: 173 - Celkem hlasů: 173

Bohdana.Hola
Člen KS Praha
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 803 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Mikuláše Ferjenčíka do KK

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Adam.Rut píše: 14 led 2022, 01:57

Děkuji Mikulášovi za odpověď ohledně primárek. Další dotaz se tedy týká § 2 Jednacího řádu KK - zda by v případě úspěchu ve volbě v KK i v primárkách sám namítal svou podjatost ve všech šetřeních KK týkajících se kandidujících nebo zvolených za Piráty na kandidátce Hl. m. Prahy? Proč ano/ne?

Bohdana: Ponechám Bohdano stranou tvoje dělení čl. základny, se kterým nesouzním, a budu se soustředit na základ pro fungování KK: čl. 13 odst. 2) Kontrolní komise je kontrolním orgánem strany, dohlíží na hospodaření a dodržování obecně závazných právních předpisů a předpisů strany.
Bez ohledu na to, na kolik skupin si členskou základnu rozdělíme a jak je vnímáme, je úloha člena KK jasná. Má spolu s ostatními v KK dohlížet na dodržování obecně závazných předpisů a předpisů strany. Jak je možné na jejich dodržování dohlížet, když nominant/ka prokazuje nejen jejich neznalost, ale vlastně se do nich ani nesnaží podívat a danou věc si najít, než něco napíše?
V tom kontextu mě mate i Mikulášovo doporučení (úplně se to neslučuje s jím obecně definovanými cíli).

Principy viny, trestu, spravedlivého procesu pro všechny stejně je k volbě KK a kandidatuře MF je trochu offtopic a trochu v době volby. Proto balím do OT boxíku reakci.
OFFTOPIC
Možná by nebylo od věci se tu zamyslet nad pojmem "dohlíží na hospodaření a dodržování obecně závazných právních předpisů a předpisů strany".
Kodex je doporučení. Je obtížně vynutitelný. Mnohem funkčnější je dobrý příklad a nejprve soukromé a pak případně veřejné poukázání na nedodržování kodexu.
A úplné divy dělá, když ten, kdo vynucuje, tenhle princip sám dodržuje a že se tenhle princip uplatňuje "padni komu padni" a ne ad hominem.
Pokud se aplikuje ad hominem, připomíná čistky. Ty se dělaly třeba v 50.letech podstatně drsněji (zvláště při kolektivizaci zemědělství a při prosazování revolučního ducha na čistky umřelo poměrně dost lidí a dost lidí a jejich rodin tim bylo doživotně postižených a stigmatizovaných), ale v třeba v 80. letech to bylo třeba vyhození z práce za to, že jsi "dobrovolně" nevstoupil do Komunistické strany nebo že jsi měl nějaký blbý řeči na šéfa podnikový buňky KSČ. Ale protože by to nevypadalo dobře, tak se hledaly zástupný důvody. Třeba docházka. Nebo vyhodnocení výzdoby k VŘSR. Nebo estetika nalepení známek o zaplacení členských příspěvků v legitimaci člena Revolučního odborového hnutí. Díky tomu, že můj táta (vědecký pracovník ve výpočetní technice) byl víc zásadový než ambiciozní, měli jsme tohle jako každoroční kratochvíli. Díky tomu, že lidi od počítačů byli potřeba všude, táta neskončil v nějaké kotelně.
A tátovi to ubralo minimálně 15 let života (umřel v 63 letech v roce 1995).

Ani ti nevim, proč mi to tahle odvolačka Jana Lejčka, zvláště po minulé středě, tak silně připomněla......

Nepište mi prosím na Zulipu, téměř tam nechodím.
Snažím se žít spíše v reálném než ve virtuálním prostoru.
Maminka říkala: nechoď moc blízko k jedovým chaloupkám. Sežerou Tě. ;oP

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 32299 poděkování
Dostal poděkování: 27115 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Mikuláše Ferjenčíka do KK

Příspěvek od Petr.Vileta »

Mikulas.Ferjencik píše: 14 led 2022, 01:36

Vážně ti toto přijde jako adekvátní způsob vyjadřování člena kontrolní komise?

komentar_JB.png

Z přiloženého obrázku se dá vyčíst, že Jakub Backa je jízlivý. ;)

Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“