Vrbětice: budem dál evidence based?

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
Odpovědět
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Profese: Product Manager
Dal poděkování: 3581 poděkování
Dostal poděkování: 1264 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrbětice: budem dál evidence based?

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Marek.Krejpsky píše: 04 kvě 2021, 06:09 ...
Já jsem sledoval vyjádření různých vakcinokogů a virologů a z toho vyplývalo, že Rusové jsou extrémně schopní pokud jde o některé výzkumné objevy, ale obvykle selhávání v té následné mravenčí, precizní práci.

Tomu by nasvědčoval i fakt, že se vakcína liší podle toho, který "závod" a v jaké zemi jej vyrábí, jak vyplývá z proběhlých testů, respektive, že se liší vakcína objevená a recenzovaná třeba v Lancetu, a ta, která byla prodána například Slovensku.

Údajně se staví u Moskvy už od října (?) nová moderní továrna, s použitím francouzské, německé a čínské technologie, kde by kvalitou a kvantitou byli schopní vyrobit vakcínu tak, jak "se patří".
Pokud vím, továrna měla velké zpoždění. Ruské léky se v Evropě de facto neprodávají, nežádají o certifikace, nemáme s jejich obecnou kvalitou žádné zkušenosti.

Bylo by dost nemoudré si nechat aplikovat vakcínu, u které jsou tak obrovské pochybnosti, alespoň do chvíle, kdy se nejasnosti vysvětlí a bude záruka, že každá šarže z každého zdroje má smluvenou a cílenou kvalitu.
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Profese: Product Manager
Dal poděkování: 3581 poděkování
Dostal poděkování: 1264 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Zavadil »

qnx píše: 03 kvě 2021, 23:02 ...
Vzhledem k tomu, že jste v diskuzi prokázal, že jste ani netušil rozdíl mezi rezidentem, ilegálem, a způsobem jejich fungování, stejně tak o standardních nástrojích a postupech jejich sledování a obecně vytěžování zpravodajských informací, tak beru Vaše posuzování znalostí jiných lidí v této oblasti za příjemné zpestření a pobavení při úternímu ránu. Zajímalo by mě, jaké "zdroje" ke svému uvažování používáte, určitě to bude solidní nářez, bez urážky 😂
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
istverka
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Dal poděkování: 3 poděkování

Příspěvek od istverka »

:roll:
qnx píše: 03 kvě 2021, 01:33 55108311 Pokud budeme předpokládat, že Zeman lže, můžeme věřit tomu, že Babiš, Hamáček, Zaorálek a Koudelka nikdy nelžou? To asi také ne. Takže podle jakého klíče se určuje, kdy politik lže a kdy mluví pravdu? Pokud je politikovo tvrzení v souladu s mým pohledem na svět, tak mluví pravdu a pokud je s ním v rozporu, tak lže? No, tak to fungovat nebude, že? Proto jsou tak důležitá fakta a pouhá tvrzení jsou bezvýznamná. Držel bych se tedy faktů. Fakta nikdo nepředložil. Co to tady vlastně řešíme? Jen nějaké politicko-zpravodajsko-ekonomické hry. Ono nakonec půjde hlavně o to, jestli naše peníze dostane Rosatom, nebo Westinghouse, jestli vakcína bude ze západu, nebo z Ruska, plyn z Ruska, nebo z USA atd. atd. ty tanečky okolo (včetně BIS a CIA) jsou jen taková marketingová kulisa.
Hmmm, co mi tento narativ připomíná? Trolovací "klasiku". Qui bono?
istverka

Příspěvek od istverka »

Jan.Zavadil píše: 04 kvě 2021, 10:13
qnx píše: 03 kvě 2021, 23:02 ...
Vzhledem k tomu, že jste v diskuzi prokázal, že jste ani netušil rozdíl mezi rezidentem, ilegálem, a způsobem jejich fungování, stejně tak o standardních nástrojích a postupech jejich sledování a obecně vytěžování zpravodajských informací, tak beru Vaše posuzování znalostí jiných lidí v této oblasti za příjemné zpestření a pobavení při úternímu ránu. Zajímalo by mě, jaké "zdroje" ke svému uvažování používáte, určitě to bude solidní nářez, bez urážky 😂
Souhlasím, a v tomto případě "qnx" mi přijde další argumentace nejen marná ale dokonce nežádoucí.
55108311
Dal poděkování: 29 poděkování
Dostal poděkování: 49 poděkování

Příspěvek od 55108311 »

qnx, tvůj způsob diskuze mi přijde poněkud nešťastný: Pokud máš protiargument, předneseš ho. Pokud ho nemáš, argument protistrany prostě ignoruješ a vedeš si dál svou. Příklad:
qnx píše: 02 kvě 2021, 20:48 ... Například docela zásadní informace přímo od prezidenta, který informace dostal. „Mohu konstatovat, že ve zprávě BIS se uvádí, a tuto větu jsem si podtrhl, že neexistují důkazy ani svědectví, že by tito dva agenti byli ve vrbětickém areálu,“
Na to jsem zareagoval, uvedl odkaz na články, kde s Milošem Zemanem nesouhlasí lidé, kteří měli k dispozici stejné informace jako Zeman, a shrnul jsem kdo všechno se Zemanem nesouhlasí:
55108311 píše: 03 kvě 2021, 00:47 https://www.seznamzpravy.cz/clanek/agen ... tem=152835 ...
https://www.e15.cz/domaci/kriminaliste- ... ek-1379915 ...
skupina A: Miloš Zeman, KSČM, SPD
skupina B: všechny ostatní politické skupiny, státní zástupce, BIS, NCOZ
Ty jsi můj příspěvek ignoroval, a po chvíli opakuješ zase to, na co jsem už odpovídal:
qnx píše: 03 kvě 2021, 09:11 Prezident tvrdí, že v tajné zprávě takové důkazy nejsou, takže fakta asi předložena nebyla.

qnx píše: 03 kvě 2021, 01:33 55108311 Pokud budeme předpokládat, že Zeman lže, můžeme věřit tomu, že Babiš, Hamáček, Zaorálek a Koudelka nikdy nelžou? To asi také ne. Takže podle jakého klíče se určuje, kdy politik lže a kdy mluví pravdu?
Já jsem to už psal: Ve "skupině B" jsou také lidé, co si přáli spolupráci s Ruskem: vláda se do poslední chvíle snažila udržet v tendru Rosatom, a ještě teď se snaží dostat k nám Sputnik. Přeci by ti lidé nelhali ve svůj neprospěch.

Proč ty věříš právě prezidentovi a odmítáš tvrzení protistrany? Svou víru v prezidentova slova opakuješ stále dokola, jako by to byl nějaký axiom ...
qnx
Dostal poděkování: 6 poděkování

Příspěvek od qnx »

A jak má reagovat na zcela rozporuplná prohlášení? Asi jen tak, že celá věc nebudí důvěru a jediné rozumné řešení je předložení neprůstřelných faktů. Dokud nebudou předloženy důkazy, tak se pohybujeme jen v rovině dohadů, dojmů, pocitů, nepodložených názorů. Takže ano, prezident tvrdí, že v tajné zprávě takové důkazy nejsou a jiní zase tvrdí, že důkazy jsou. Ovšem, vzhledem k tomu, že nebylo zahájeno trestní stíhání, tak asi žádné přímé důkazy nejsou. Také velice vlažná reakce našich spojenců (do vyhošťování ruských diplomatů na naši podporu se vůbec nehrnou) svědčí o to, že ani oni nejsou moc přesvědčení, že by to bylo jasné, asi se nechtějí ztrapnit, až ta bublina praskne. Co víc na tom chceš řešit?
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 27154 poděkování
Dostal poděkování: 22387 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

qnx píše: 04 kvě 2021, 21:15 A jak má reagovat na zcela rozporuplná prohlášení? Asi jen tak, že celá věc nebudí důvěru a jediné rozumné řešení je předložení neprůstřelných faktů. Dokud nebudou předloženy důkazy, tak se pohybujeme jen v rovině dohadů, dojmů, pocitů, nepodložených názorů. Takže ano, prezident tvrdí, že v tajné zprávě takové důkazy nejsou a jiní zase tvrdí, že důkazy jsou. Ovšem, vzhledem k tomu, že nebylo zahájeno trestní stíhání, tak asi žádné přímé důkazy nejsou. Také velice vlažná reakce našich spojenců (do vyhošťování ruských diplomatů na naši podporu se vůbec nehrnou) svědčí o to, že ani oni nejsou moc přesvědčení, že by to bylo jasné, asi se nechtějí ztrapnit, až ta bublina praskne. Co víc na tom chceš řešit?
Zařekl jsem se, že na anonyma nebudu reagovat, ale ještě jednou to zkusím.
Jedná se velmi pravděpodobně o akci ruské rozvědky a zcela určitě o protiakci naší kontrarozvědky, tudíž se neprůstřelné argumenty dozví možná naši pravnuci, až nikdo z aktérů už nebude naživu.

Nebylo zahájeno trestní stíhání a možná nikdy nebude. K tomu je totiž potřeba mít podezřelého, a pochybuji, že se Pat a Mat pojedou do ČR podívat znovu, aby mohli vypovídat před okresním soudem ve Valašských Kloboukách.

Prezident tvrdí něco a několik desítek lidí tvrdí opak. Kdo asi bude mít pravdu? Soudně usvědčený lhář, nebo ty desítky ostatních?

Vlažná reakce spojenců se dá vysvětlit různými důvody. Například Němci právě dostavují Nord Stream, tak se jim do toho nechce. Navíc možná mají ruské agenty na vysokých místech vlastních státních struktur. Jiné státy mohou mít rozpracované zpravodajské operace na identifikované ruské špióny na ambasádách a nemohou to udělat před skončením operace.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
55108311

Příspěvek od 55108311 »

8-) OFFTOPIC[quote=Petr.Vileta post_id=758265 time=1619965461 user_id=924]
To bylo první, co mě napadlo :) Když přidáš ke svému textu i nějaké jméno, třeba napíšu i nějaký argument, ale mě nebaví diskutovat s anonymními uživateli, co se přidali včera jen proto, aby mohli tlačit ruské argumenty. Já se jmenuji Petr Vileta a ty? :?
[/quote]

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Yossi
55108311

Příspěvek od 55108311 »

Skupina A (kam patří prezident) říká, že nejsou důkazy, skupina B říká, že důkazy jsou zcela jasné.
Ptám se tedy ještě jednou: Proč věříš prezidentovi a nevěříš Babišovi, Hamáčkovi, Zaorálkovi, Černochové, Bartoškovi, Pavlu Zemanovi, Jiřímu Mazánkovi ...

Co se týká (ne)zahájení trestního stíhání, na to jsem už dost obšírně reagoval zde a zde.
Mimochodem dnes řekl nejvyšší státní zástupce toto:
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/vrbetice-sputnik-v-jan-hamacek-pavel-zeman_2105041206_ako píše:„Od samého počátku ale tvrdím, že je pouze jedna vyšetřovací verze a že nelze vyloučit, že trestní řízení skončí odložením věci. Pokud se nám nepodaří oba podezřelé vyslechnout nebo zajistit jejich přítomnost. Takový je zákonný postup“
Jan.Prokop
Místní předsednictvo
Profese: ITak
Dal poděkování: 1212 poděkování
Dostal poděkování: 1791 poděkování

Příspěvek od Jan.Prokop »

55108311 píše: 04 kvě 2021, 21:58 8-) OFFTOPIC[quote=Petr.Vileta post_id=758265 time=1619965461 user_id=924]
To bylo první, co mě napadlo :) Když přidáš ke svému textu i nějaké jméno, třeba napíšu i nějaký argument, ale mě nebaví diskutovat s anonymními uživateli, co se přidali včera jen proto, aby mohli tlačit ruské argumenty. Já se jmenuji Petr Vileta a ty? :?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Yossi
[/ot]
[/quote]

jestli narážíš na to poděkování od Yossiho, tak on není anonym :fet:
viewtopic.php?p=757622
Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“