Pirátské páprdstvo

Nemoderované fórum pro témata běžné konverzace.
Pravidla fóra
Fórum Podpalubí je fórum pro libovolná témata běžné konverzace. Fórum není nijak moderováno, v žádném případě nevyjadřuje názory Pirátské strany. Neposkytuje se žádná garance jakéhokoliv druhu.

Podstatná témata prosím zakládejte ve Vnitrostranické diskuzi, nebo jinde kam se hodí.
Barbora.Hruzova
Zástupce vedoucího odboru
Profese: knihovnice, spisovatelka
Dal poděkování: 1639 poděkování
Dostal poděkování: 683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátské páprdstvo

Příspěvek od Barbora.Hruzova »

Vit.Jurasek píše: 12 říj 2021, 10:06

Hele když už nám tu vznikají progresivní frakce jako Mladé pirátstvo, tak co si založit na férovku vlastní frakci, která bude Tradičně liberální? Teda hlavně víc liberální než progresivní, víc liberální než levicová, víc liberální než zelená? Mám trochu pocit, že by stálo za větší připomínání že jsme liberálové, hlavně těm co jsou víc zelení, levicoví a progresivní než liberální.

V lepším případě zjistíme, že se tam přihlásí všichni a že je to šumafuk. V horším že nikdo, že už piráti nejsou liberální vůbec, jen zelení (a že je na čase opustit loď ať neskončíme na dně s Zelenými)

Je strašná škoda, že nemůžeme být zároveň zelení, levicoví, progresivní a liberální a přitom mít taky dost voličů! :-D Ale vážně, frakce jsou cestou do pekel. Beru to jen jako legraci starých páprdů a starých bréc, ke kterým se hrdě hlásím.

Vit.Jurasek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Programátor
Dal poděkování: 9515 poděkování
Dostal poděkování: 2550 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vit.Jurasek »

Barbora.Hruzova píše: 12 říj 2021, 15:40

Hele když už nám tu vznikají progresivní frakce jako Mladé pirátstvo, tak co si založit na férovku vlastní frakci, která bude Tradičně liberální? Teda hlavně víc liberální než progresivní, víc liberální než levicová, víc liberální než zelená? Mám trochu pocit, že by stálo za větší připomínání že jsme liberálové, hlavně těm co jsou víc zelení, levicoví a progresivní než liberální.

V lepším případě zjistíme, že se tam přihlásí všichni a že je to šumafuk. V horším že nikdo, že už piráti nejsou liberální vůbec, jen zelení (a že je na čase opustit loď ať neskončíme na dně s Zelenými)

Je strašná škoda, že nemůžeme být zároveň zelení, levicoví, progresivní a liberální a přitom mít taky dost voličů!

Problém je, že jsou to 4 směry, které jsou navzájem spolu v konfliktu, když dojdeš do důsledků. V různých kombinacích se v části agend podporují, ale není možné mít víc jak jednu prioritu.

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 31452 poděkování
Dostal poděkování: 26533 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Barbora.Hruzova píše: 12 říj 2021, 15:40

Je strašná škoda, že nemůžeme být zároveň zelení, levicoví, progresivní a liberální a přitom mít taky dost voličů! :-D

Levicový liberál je tohle ... jak to říkal ten Paroubek? ... Oxymoron! Kdo chce být levicový, nutně potřebuje změnit chamtivá a sobecká lidská zvířata (co je v tlamě, to už mi nikdo nevezme) a to jaxi dobrovolně většinou nejde. :lol:

Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: strategický zkompetentňovatel
Dal poděkování: 2036 poděkování
Dostal poděkování: 2500 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ludek.Blaha »

frakci, která bude Tradičně liberální

Konzervativní liberalismus? To nezní špatně.
Jakkoli jsem spíš zastánce liberálního konzervatismu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvek:
Roman.Kucera
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Zdenek.Strnad
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: novinář, projektový manažer
Dal poděkování: 146 poděkování
Dostal poděkování: 872 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek.Strnad »

Muzou do Piratskeho paprdstva take RegP? (obnovil jsem po letech).

Josef.Ulehla
Člen KS Karlovarský kraj
Profese: :eseforP
Dal poděkování: 3242 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Řek bych, že páprdstvo nikoho neodhání. Stačí páprdou být.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Michael.Polak
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 31452 poděkování
Dostal poděkování: 26533 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Zdenek.Strnad píše: 12 říj 2021, 20:06

Muzou do Piratskeho paprdstva take RegP? (obnovil jsem po letech).

Jestli seš bílej a inklinuješ ... :D

Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Zdenek.Strnad
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: novinář, projektový manažer
Dal poděkování: 146 poděkování
Dostal poděkování: 872 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek.Strnad »

Petr.Vileta píše: 12 říj 2021, 21:29

Jestli seš bílej a inklinuješ ... :D

jsem heterosexuální bílý muž středního věku, a inklinuju k ledasčemu :D

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Strnad za příspěvek:
Petr.Vileta
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: strategický zkompetentňovatel
Dal poděkování: 2036 poděkování
Dostal poděkování: 2500 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Josef.Ulehla píše: 12 říj 2021, 20:35

Stačí páprdou být.

V plném rozsahu zde platí, že páprdou se člověk nestává, páprdou se člověk rodí!
Svoje ryzí páprdství jsem si začal uvědomovat už někdy ve dvou letech.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvek:
Josef.Ulehla
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Michael.Polak
Člen KS Praha
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Dal poděkování: 2955 poděkování
Dostal poděkování: 6926 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael.Polak »

Tak sorryjako, já teda rozhodně nic, co by bylo méně zelené, podporovat nebudu. Ano, to téma v české společnosti způsobuje polarizaci a nenávist, ale prostě někoho naštvat je známka punku a já se toho nebojím.

Ok, Páprdstvo vymezené "věkově" a dejme tomu nějak rétoricky - jako opozice proti fakt nešťastně formulovaným moudrům, které byly zčásti založené třeba i na pravdě a byly vyslovené v nějakém kontextu, ale zčásti právě byly použité proti Pirátům jako celku a nakonec poškodily i toho, kdo je řekl (Profant sám mám v sobě jistý potenciál budoucí páprdovitosti a fakt zrovna on není "neomarxistou" mezi Piráty :-)

Tradiční liberalismus v sobě zahrnuje věci velmi obdivuhodné - v podstatě byl v podstatě bojem za právo dětí z rodin, které nebyly urozeného původu, na vzdělání, které bylo samozřejmě odjakživa podmínkou výkonu veřejných funkcí - i když samozřejmě, tehdy šlo hlavně o bohaté rodiny, které nebyly urozeného původu, tedy šlo o nějakou vzpouru vůči kolektivním identitám, a aristokracie rozhodně tradiční a významnou kolektivní identitou v té době byla. Vedlejší, ale důležitou linií liberálního uvažování samozřejmě je, že pravidla platí pro všechny - i pro elity - což samozřejmě pak vede k tomu, že elity samy mají zájem na nějaké přiměřeném zmírňování těch pravidel (v konzervativní, hierarchické společnosti mohou být pravidla tvrdá - protože elity automaticky počítají s tím, že pro ně neplatí, že se z toho nějak vykroutí, že i ve válce důstojníci stejně půjdou do zajateckého tábora pro důstojníky, apod.)

Možná tedy bude vtipné, pokud vznik "tradičně liberální" frakce zinicuju, ale sám do ní spadat nebudu. Sám jsem měl zájem na eko-technologické frakci Pirátů, která by zdůrazňovala, že v kritický moment, pokud se objeví technologie schopné nás ochránit třeba před globálním oteplováním, tak je klíčové, aby byly public domain a dostupné všem a ne aby se uvolňovaly mezi lidi způsobem, že nejdřív je na tom přece potřeba vydělat. Toto by mi samozřejmě částečně sbližovalo i s "neomarxistickou frakcí" ale u případné konverze Pirátů na levicovou stranu (středolevá by mi tolik nevadila) se bojím toho momentu, že pro spoustu lidí přeci jen radikální levicovost zahrnuje touhu po jisté "pomstě" vůči bohatým - tedy po nějaké formě revoluce a "vytrestání" pachatelů - tohle čtu mezi řádky když slyším hlasy po "klimatické spravedlnosti", která mi přijde iluzorní, protože pachatelé jsme my všichni a kolektivní životní styl naší civilizace (včetně infrastruktury, kterou používají fakt všihcni, i ti nejchudší - zejména ti totiž nemají žádnou možnost volby) - a jakákoliv "klimatická spravedlnost" pro mě znamená, že bych musel trestat i sám sebe, což se mi samozřejmě nechce (protože v liberalismu právě platí pravidla pro všechny - nerozlišuje se podle nějakého "třídního původu", jako v radikálně levicových liniích myšlelní).

Každopádně věkové vymezení frakce mi nepřijde úplně špatné, protože u starších Pirátů očekávám, že třeba jsou schopni dávat věci do nějakého historického kontextu - zatímco "Mladé Pirátstvo" nikdy nic jiného než demokracii nepamatuje, "totáč" buď nezažili nebo byli úplně malí a splývá jim to s idealizovanými vzpomínkami na rané dětství. V zásadě chápu jejich chuť být "proti všem" - ale fungující demokracie je nakonec o hledání kompromisů s těmi, se kterými si až tolik nemáme co říct - a právě třeba i na základě získání zkušeností s nimi pak můžeme přesvědčovat voliče, že my jsme schopnější a nabízíme lepší řešení, míň krademe, apod.

Některé body, které by "tradiční liberálové" v podmínkách ČR mohli získat:

• na rozdíl od Polska a částečně i Maďarska jsme sekulární společnosti (i když pro Moravu to částečně neplatí). máme dokonanou odluku církve od státu
  • byli bychom protipólem Monarchistů, protože bychom skutečně silně podporovali uspořádání země jako Republiky (i když toto je v našich podmínkách nošení dříví do lesa, ale moho by se to projevovat třeba nechutí k používání novotvaru "Česko")
  • stavět společnost na občanské, nikoliv národní identitě, by jistě bylo žádoucí (v tom případě ale je otázka, ze by tradiční liberálové neměli zkusit naopak vstoupit do ODS a nějak pomoc tu stranu zbavit podivných prvků)
  • "pravidla platí pro všechny, i pro elity", by jistě bylo zajímavé heslo, které by se samozřejmě mezi Pirátskými bonmoty vyjímalo pěkně

Pokud se to ovšem celé zredukuje na Viletovo právo automobilistů srážet chodce na přechodu, tak se mnou počítat nemůžete... v tomhle ohledu, liberalismus je městský proud a lidi co trvale žijí ve městech (nejen, že do nich dojížídí z předměstí) mají svoje zájmy (já bych třeba navrhoval obnovení hradeb... zbourání hradeb byl chybný krok, ke kterému města donutila proradná šlechta... byl to začátek konce všech městských výsad...)

604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista

Rychlá odpověď

Odpovědět

Zpět na „Podpalubí“