Zpětná vazba pro PKS

Moderátor: PKS Stredocesky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.

Jaký je váš názor na práci PKS zvoleného na podzim 2018?

Můžete vybrat 1 možnost

Zobrazit výsledky

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 3229 poděkování
Dostal poděkování: 1544 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětná vazba pro PKS

Příspěvek od Jiri.Snizek » 01 pro 2018, 23:59

Z vyjádření Jany vyplývá, že jednání o četnosti a termínech zasedání krajského fóra nebude dříve, než jí administrativní odbor přidělí moderátorská práva. Jaké lhůty má AO na svou práci, nevím.
721 356 719, [email protected], https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/, předseda Krajského sdružení Středočeský kraj

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 8399 poděkování
Dostal poděkování: 2967 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 02 pro 2018, 00:01

Odpovídala jsem Janě.

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 28337 poděkování
Dostal poděkování: 13814 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 05 pro 2018, 14:00

Protože se aktuálně vysktytla jistá kritika směrem k PKS (a jako zástupce za MO, tak nějak spadám k vedení), dovolil jsem si, abych nezakládal další vlákno, přidat k existujícímu anketu. Protože díky ní, lze mít lepší a jasnější přehled, jak je práce PKS (MO) celkově vnímána. Tak prosím zahlasujte - anketa není časově omezena a hlas můžete průběžně měnit.

Samozřejmě se můžete vyjádřit i konkrétně v diskuzi, zpětná vazba je samozřejmě důležitá. Takže díky za ní.
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 12 čer 2019, 14:51

Michal Trešl rezignuje na funkci místopředsedy kraje a pravděpodobně mířil ve své řeči na mě viewtopic.php?f=406&t=47447
a tady je moje odpověď:

PKS sice rozšířilo možnosti kam se může člen dívat, jenže tomu se nedá říkat komunikace.
Právě rozmělnění "komunikace" na xxx platforem sebou nese spíš izolaci a už vůbec se nemohou projevit zákonitosti hejna (ví někdo z PKS, které to jsou?)
Pak se komunikace stává spíše jednosměrnou. Je to pro práci PKS pohodlnější, ale silně nepirátský přístup, který ve výsledku nikoho nemotivuje.
Uvedu zarážející případ separace jednání PKS při schvalování záměrů. Ke schvalování je používána část fora, kam členstvo nemá možnost psát, ani palcovat.
Podivný byl přístup PKS k materiálnímu zajišťování kampaně. Nikde, krom mumble například neproběhla diskuze o tom co nakupovat a co ne, jak naložit se zbytkem peněz z položky volby do EP také ne. V návaznosti na schvalovací proces PKS v uzavřené sekci se jedná o autoritářský přístup, i když možná neuvědoměle. Jednoduše, kdo není na příslušném mumble, nemá možnost vyjádřit se. PKS má sice možnost schvalovat samo výdaje do určité výše, jenže to neznamená, že se o tom, jak kraj hospodaří, nemusí s nikým dalším bavit. Nenajdete to sice v předpisech,ale kdo to neví a nectí, jde proti zažitým zásadám, které bývaly v kraji samozřejmostí.
Nechat si schválit rozpočet a dál se s nikým nebavit, je přístup hovořící o tom, jak PKS záleží na mínění členů. To se tak zároveň připravuje o nápady, které nikdy nezazní + o motivované lidi.

Pokud čtu zápisy z jednání na mumble, mám velkou výhradu. Člověk, který na jednání nebyl, nemá šanci zjistit např. jaké návrhy tam padají(to opravdu jen výjimečně) nakonec lze zjistit jen závěry bez zdůvodnění a telegraficky. Jistě, nedá se zapisovat každé slovo, ale výstup z jednání není to samé, co zápis

Zapomíná se rádo na to, že hlavním a nejdůležitějším komunikačním kanálem je stále forum, které je v SčK téměř mrtvé.
Každý člen je povinně zaregistrován zde. Mrak, nebo chaty, čert ví kde, jsou jen další možností. PKS tím, že migrovalo mimo forum nutí nepřímo členy, aby jej následovali, což považuju také za znak autoritativního přístupu. Nikde se o tom nevedla široká debata, PKS se prostě rozhodlo.
Kdyby na foru byly aspoň odkazy, ale ani to jsem zde nenašla, kromě piroplácení.
Piráti vyrostli na diskusích, pro ty je forum stále nejlepší možností a bez nich už nejsme hejno, ale aparátčíci + členstvo.
Proto jsem nespokojená.
A co mě mrzí je skutečnost, že na tohle upozorňuji dlouhodobě, ale vždycky to skončí stejně, proto už se na krajské úrovni neangažuji vůbec.
Nechtěla jsem zaplevelit Michalovo rezignační vlákno, proto je moje odpověď zde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Jan.Prokop

Jan.Prokop
Místní předsednictvo
Profese: ITak
Dal poděkování: 520 poděkování
Dostal poděkování: 774 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Prokop » 12 čer 2019, 15:05

Ty platformy jsou odlišné a žádná neslouží jalo náhrada za forum
Mrak je cloudový disk sloužící jako úložiště dat - náhrada za google drive
Chat je instant messaging - náhrada za facebook chat
Jinak mumble se může zúčastnit každý.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova

Jana.Skopalikova
Krajské předsednictvo
Profese: doktorand - obor botanika
Dal poděkování: 579 poděkování
Dostal poděkování: 557 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana.Skopalikova » 12 čer 2019, 15:30

Lenka.Kozlova píše:
12 čer 2019, 14:51
OFFTOPICMichal Trešl rezignuje na funkci místopředsedy kraje a pravděpodobně mířil ve své řeči na mě viewtopic.php?f=406&t=47447
a tady je moje odpověď:

PKS sice rozšířilo možnosti kam se může člen dívat, jenže tomu se nedá říkat komunikace.
Právě rozmělnění "komunikace" na xxx platforem sebou nese spíš izolaci a už vůbec se nemohou projevit zákonitosti hejna (ví někdo z PKS, které to jsou?)
Pak se komunikace stává spíše jednosměrnou. Je to pro práci PKS pohodlnější, ale silně nepirátský přístup, který ve výsledku nikoho nemotivuje.
Uvedu zarážející případ separace jednání PKS při schvalování záměrů. Ke schvalování je používána část fora, kam členstvo nemá možnost psát, ani palcovat.
Podivný byl přístup PKS k materiálnímu zajišťování kampaně. Nikde, krom mumble například neproběhla diskuze o tom co nakupovat a co ne, jak naložit se zbytkem peněz z položky volby do EP také ne. V návaznosti na schvalovací proces PKS v uzavřené sekci se jedná o autoritářský přístup, i když možná neuvědoměle. Jednoduše, kdo není na příslušném mumble, nemá možnost vyjádřit se. PKS má sice možnost schvalovat samo výdaje do určité výše, jenže to neznamená, že se o tom, jak kraj hospodaří, nemusí s nikým dalším bavit. Nenajdete to sice v předpisech,ale kdo to neví a nectí, jde proti zažitým zásadám, které bývaly v kraji samozřejmostí.
Nechat si schválit rozpočet a dál se s nikým nebavit, je přístup hovořící o tom, jak PKS záleží na mínění členů. To se tak zároveň připravuje o nápady, které nikdy nezazní + o motivované lidi.

Pokud čtu zápisy z jednání na mumble, mám velkou výhradu. Člověk, který na jednání nebyl, nemá šanci zjistit např. jaké návrhy tam padají(to opravdu jen výjimečně) nakonec lze zjistit jen závěry bez zdůvodnění a telegraficky. Jistě, nedá se zapisovat každé slovo, ale výstup z jednání není to samé, co zápis

Zapomíná se rádo na to, že hlavním a nejdůležitějším komunikačním kanálem je stále forum, které je v SčK téměř mrtvé.
Každý člen je povinně zaregistrován zde. Mrak, nebo chaty, čert ví kde, jsou jen další možností. PKS tím, že migrovalo mimo forum nutí nepřímo členy, aby jej následovali, což považuju také za znak autoritativního přístupu. Nikde se o tom nevedla široká debata, PKS se prostě rozhodlo.
Kdyby na foru byly aspoň odkazy, ale ani to jsem zde nenašla, kromě piroplácení.
Piráti vyrostli na diskusích, pro ty je forum stále nejlepší možností a bez nich už nejsme hejno, ale aparátčíci + členstvo.
Proto jsem nespokojená.
A co mě mrzí je skutečnost, že na tohle upozorňuji dlouhodobě, ale vždycky to skončí stejně, proto už se na krajské úrovni neangažuji vůbec.
Nechtěla jsem zaplevelit Michalovo rezignační vlákno, proto je moje odpověď zde.

Když to tak čtu, tak si říkám, že v některých věcech máš asi pravdu. Já třeba info mít chci, tak se snažím na mumble chodit a jsem i na chatu (kde se řeší nejčastěji operativa v rámci krajského MO, což podle mě řešit příspěvky na web nebo FB na fóru není nutné a je zdlouhavé a je v kompetenci MO, kam se může kdokoliv přidat) a zúčastnila jsem se i schůzky s PR managerem. Ale když člověk nevyužívá tyto věci, tak se může cítit neinformován.

A je fakt, že třeba to, za co chceme obecně utratit peníze z rozpočtu na Eurovolby, jsme si mohli na fóru prodiskutovat v nějakém vláknu. 10 tisíc na MS + outdoor reklama (co se na fóru hlasovala) je fajn, ale jaký měl být účel třeba toho zbytku jsme neřešili. ☺️ Co se týká informací v kampani, tak to jsem kritizovala jak v Praze když se hodnotila kampaň, tak jsme řešili na schůzce s PR managerem, že jsme byli totálně neinformovaní, co se děje na celostátu, což si myslím že taky souvisí i s neinformovaností v KS. Myslím ale, že do příštích voleb, které se začínají blížit, je to věc, na které bude fajn zapracovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Jan.Prokop, Vaclav.Kubaljak, Lenka.Kozlova

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 12 čer 2019, 20:58

Jan.Prokop píše:
12 čer 2019, 15:05
Ty platformy jsou odlišné a žádná neslouží jalo náhrada za forum
Mrak je cloudový disk sloužící jako úložiště dat - náhrada za google drive
Chat je instant messaging - náhrada za facebook chat
Jinak mumble se může zúčastnit každý.
Já celkem chápu k čemu je Mrak i k čemu je chat a že na mumble má právo přijít každý. Nicméně, postrádám komunikaci a jestli se na chatu řeší jen operativa, nemám nic proti a je mi jasné, že je to potřeba.
Oceňuji Štěpána, za jeho každonedělní porci informací.
Co mi schází je diskuze a doptávání se členů, čili obousměrná komunikace.
Abych to upřesnila, na mumble se dá diskutovat, dokonce i hlasovat (PKS). Jenže, jak jsem si vyzkoušela sama na sobě, nechodíš-li na mumble nemáš v současnosti možnost účastnit se debaty. Ty prostě jinak nevedeme.
Jestli se něco ukládá na na Mrak, nic proti nemám, ale na foru by měl být aspoň odkaz.
Myslím, že Mrak dovoluje použít a komentovat sdílený dokument, podobně, jako google dokument (jestli ne, tak mě opravte) ale to nemůže znamenat, že nahradí debatu. Debaty uchované na foru sloužily vždy členům i jako vodítko k rozhodování v různých vnitrostranických volbách. Je nás stále více a neznáme se a řídit se jen kandidátskou řečí, je po mém dost málo.
Přesto, když by se PKS rozhodlo řešit cokoliv formou komentování dokumentu, mělo by na forum dát aspoň odkaz.
Nebo má člen stále pátrat, jestli někde není něco....?
Co bych ocenila?
Kdyby forum SčK plnilo i funkci, kterou na celostátní úrovni plní sekce Vnitrostrnická dikuze.
Kdyby se na našem foru objevily nápady z mumle a i ti, co na muble nechodí (ať už z jakýchkoliv důvodů) by tak měli možnost vyjádřit se,
protože v současnosti vše vyřeší skupinka, která na spolu chodí (na mumble).
Moc bych stála o to, aby se nad tím PKS zamyslelo a členy prosím, aby nečekali a svoje krajská témata sypali do našeho fora.
Myslím si, že je to, aspoň zatím, jediná cesta, jak oživit funkci hejna.
Vím, že PKS dělá spoustu dobré práce, ale zanedbává KF a KF není 10 lidí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvky (celkem 2):
Hana.Chalusova, Petr.Prochazka

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 12 čer 2019, 21:47

PS: Pro ty, kdo nevědí, co je to funkce hejna:
https://swarmwise.pirati.cz/

PS2: Teď se ke mně donesla zpráva, že existuje několik FB chatů na krajské úrovni. 10x LOL! Takže na co si tu hrajeme?

Hana.Chalusova
Člen KS Středočeský kraj
Profese: psychoterapeutka, lektorka
Dal poděkování: 309 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hana.Chalusova » 18 čer 2019, 15:51

Lenka.Kozlova píše:
12 čer 2019, 21:47
PS: Pro ty, kdo nevědí, co je to funkce hejna:
https://swarmwise.pirati.cz/

PS2: Teď se ke mně donesla zpráva, že existuje několik FB chatů na krajské úrovni. 10x LOL! Takže na co si tu hrajeme?
Vyjádří se k tomu někdo? Paralelní komunikace rozbíjej diskuse, nejspíš se toto děje i v Bene, za mě velmi špatně, když se to děje. Je to prostor pro intriky a manipulace, tvoří se tak elitní jednotky, chceme to? Pokud to není pravda (v Bene a i v sčk), jaké jsou kroky k zapojení, aktivizaci členů a příznivců? Každého diskuse nebaví, to je fakt, ale kdo diskutovat chce, měl by mít tu možnost zapojit se do všech diskusí, které probíhají.
Jinak také děkuji za Štěpánovo pravidelné informování do pošty.
Je to co je, a není to co není.
+420 774 414 213

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 3229 poděkování
Dostal poděkování: 1544 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 18 čer 2019, 16:17

Na toto téma existuje členský podnět Petra Tkadlece a na základě toho vznikla i supertajná skupina, ve které jsi aktivní.
721 356 719, [email protected], https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/, předseda Krajského sdružení Středočeský kraj

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Rychlá odpověď

Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“