Novelizace bodu: Drogy I

Moderátoři: Garanti, Poslanci

Hurvajz.jr
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: elektrikář - manager
Dal poděkování: 357 poděkování
Dostal poděkování: 82 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpracování bodu: Drogy

Příspěvek od Hurvajz.jr » 11 úno 2013, 16:15

Martin Kaleta píše: od tech smluv o drogách které v mnohých případech CZ jeste ani neratifikovalo ??
bohužel naše stavajicí pravní uprava je naprostý paskvil a to zaměrně . kdyby kdosi cosi dělal aspon s tímto ,udělal by lepe než to prodavat nemocným duchodcum za tvrdou vatu .
A nevidím jakýkoli duvod proč od někud nevystoupit pokud to bude mít logický důvod proč .
většina těch mezinarodních smluv je stejně paskvil kterej má jen kohosi omezovat .
jejich smlouvy maji pro nas obyč piráty váhu asi jako sepsaní ACTA . je to kravina na entou tak proč to podepisovat ..či proč nevystoupit .

změna společnosti sebou musí přinašet i bouraní ruzných mýtu a předsudku a to že nejaká smlouva k něčemu je , je jeden z nich .

a je třeba si uvědomit že v tomto oboru jsou všechny smlouvy postavene prohibičně --tedy je to zlé .
takove smyšlene pohadky z dob kdy potřebovala jedna loby cosi přejet ,jsou už davno zastarale a už jen to že mladež se mě na ulici ptá jestli nemam na brko ,misto jestli nemam cígo . holt jiná doba potřebuje nové přístupy .

mno tyty smlouvy ratifikovalo jeste ceskoslovensko
a nemyslel sem to tak ze se nema nic delat jen ze musite zohlednit i mezinarodni pravo ktere je z ustavy nadrazeno nasemu cili kdyz si jen zmenite vlastni zakon bude ve finale knicemu a tudiz je nejprve potreba odstoupit od techto smluv stejne kako to udelala jedna jihoamericka zeme ted newim presne jestli venezuela nebo kolumbije kvuli koka listum a az nasledne resi domaci zakon

co si myslime o ACTA je asi vsem jasene nicmene tam se to teprve schvalovalo tohle je jiz vplatnosti vice nez pul stoleti

a priklad s mladezi neni uplne vzorovy protoze i po novele by mladez z konzumace mela byt vyloucena stejne jako dnes u alkoholu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hurvajz.jr za příspěvek:
Martin.Kaleta

Waseihou
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: moudrý rádce
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 329 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Waseihou » 11 úno 2013, 18:40

Ahoj, se smlouvami neuděláte nic, a přineslo by to spoustu problémů. Kdysi jsem to někam psal na diskuzi na aktuálně, ale už to nemám. V základu je třeba vzít existující znění mezinárodních smluv a najít řešení které mu neodporuje.

V těch smlouvách je něco jako že stát omezí občanům přístup k omamným a psychotropním látkám, nikoliv že ho zakáže. Je tedy třeba zajistit občanům legální proces který jim umožní s posvěcením státu opatřit si přístup k těmto látkám. Na omamné a psychotropní látky rostlinného či živočišného původu se dívejme jako na přírodní bohatství, k němuž stát musí regulovat přístup. A tak jako naše vody a ryby v nich obhospodařuje svaz rybářský, tak i různé rostlinky a látky v nich obsažené by měl obhospodařovat nějaký svaz. Jaký?

Svaz přátel a pěstitelů entheogenů
Svaz přátel a pěstitelů entheogenů umožňuje svým registrovaným členům opatřovat a k různým účelům zpracovávat entheogeny za podmínek definovaných zákonem.

Za entheogeny jsou považovány rostliny či živočiši obsahující či vytvářející omamné a psychotropní látky ve větším než malém množství.

Členem svazu se může stát každý plnoletý občan (starší 18 let) který nebyl trestán v souvislosti s trestnými činy souvisejícími s ilegálním šířením drog (TODO: vyjmenovat) či s trestnými činy v rámci organizované skupiny, dále pak tzv. pouličními trestnými činy (jako kuplířství) a násilnými trestnými činy, prostě to co obvykle dělají mafie které jedou v tom všem dohromady.

Svaz je výhradním distributorem entheogenů, a spravuje seznam povolených druhů a odrůd, které jediné je povoleno pěstovat či chovat, a to v množství a za podmínek určených zvláštním právní předpisem (či vyhláškou?,..., bla bla bla, zákony mívaj nějakou takovou srandu, viz. seznam omamných a psychotropních látek...).

Povinností členů je zaplatit členský příspěvek a dále plnit své povinnosti, například odevzdat část rostlinného materiálu za účelem lékařského využití.

Tohle se bude vztahovat hlavně na marihuanu, kdy členové budou muset pěstovat dle určitých zásad, tedy pouze organická hnojiva, žádná chemie, a budou mít předepsanou odrůdu která bude obsahovat vysoké množství CBD, tedy asi konopí indické, nějaký "hutnější modýlek". Jedním z problémů konopí je že po skunku s vysokým podílem THC a žádným CBD může jeden začít pěkně vyšilovat (špatný trip...), ale CBD zajišťuje mírnější efekt. Takové konopí je vhodné i pro lékařské účely.

(Rybáři taky musí cálovat, vést seznam co ulovili, a pomáhat při výlovu rybníka nebo cálovat navíc). Rybník a řeky = "tráva", THC a CBD = ryby.

Podpora vinařství a pivovarnictví: členové svazu si mohou část příspěvku snížit bezplatnou výpomocí při sklizni révy vinné a nebo chmele, tato pomoc bude přednostně poskytnuta malým vinařům a pěstitelům. Jde o to podpořit toto odvětví, kdy mívají často problém sehnat brigádníky protože i tak jsou neúměrně drazí. Protože alkohol z ovoce je taky entheogen (TODO: přidat tradičním zpracováním vznikne omamná a psychotropní látka), zaslouží si podporu.

Svaz bude rovněž zajišťovat náboženská práva skupin užívajících Ayuahuascu, kdy si ji budou moci pěstovat a užívat ke svým náboženským rituálům.

+ TODO: ještě to budu editovat, tak si to pak ještě někdy časem prolítněte, později rozpracuji ještě to o Ayahuasce, Santo Daime, náboženských právech...

EDIT x: po tom příspěvku o Ayahuasce mi došlo, že jakýkoliv zákon komplexně řešící tuto problematiku by měl počítat také s terapeutickým využití omamných a psychotropních látek za účelem léčby duševních neduhů. Takže by se mělo umožnit, aby psycholog mohl podat některé doposud/nebo už zakázané látky za účelem zlepšení psychického stavu pacientů. Normální antidepresiva neřeší například problémy jako je neschopnost prožívat radost, tedy anhedonii, pouze potlačí negativní pocity či otupí mysl před negativními myšlenkami. Avšam lidem trpícím takovýmito "lehkými" potížemi by ale některé lehké drogy nebo malé hraniční dávky mohly dočasně pomoci, a snad i nastartovat procesy vedoucí k trvalé změně a vyléčení.

viz. některé látky uvedené zde: https://www.biopsychiatry.com/
článek se tváří že i udělali detailní rozbor rizik a přínosů, hlavní nevýhodou je že nenašli řádné dostatečně vhodné řešení, všechny drogy mají své značná negativa a nebo rizika.

další způsob jak protlačit částečnou dekriminalizaci a přístup k omamným a psychotropní látkám:
Listina základních práv a svobod
Článek 15
(2) Svoboda vědeckého bádání a umělecké tvorby je zaručena.

Narozdíl od svobody projevu, není v listině žádná podmínka která by umožňovala toto právo omezit, snad jen implicitní taková že nesmí být porušena něčí práva která z ní vyplývají. Teoreticky vzato má možnost se kterýkoliv pěstitel který neprodává tyto látky bránit tím, že jen využívá svého listinou daného práva. Pro podpoření svých tvrzení by si asi měl vést "cestovatelský" deník kde bude zapisovat a zkoumat změněné stavy vědomí. Protože nelze vyloučit, že při studiu lidské duše je možno využít omamných a psychotropních látek, a mnohé naopak naznačuje tomu že využití mají a už za tímto účelem byly i využity, jedná se o naprosto legitimní právo. Stát proto musí umožnit případným zájemcům o tuto problematiku legální možnost, jak užívat tohoto práva, které jim listina dává.
Naposledy upravil(a) Waseihou dne 11 úno 2013, 22:16, celkem upraveno 4 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Waseihou za příspěvky (celkem 5):
Hurvajz.jr, Martin.Kaleta, Petr.Nemecek, Robert.Cuma, Michal Wagner
Mám Aspergerův syndrom a je to super! Nootropika navrch? Yes!!!

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Dal poděkování: 1128 poděkování
Dostal poděkování: 1110 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 11 úno 2013, 19:19

Martin Kaleta píše:mě by ani nešlo o tu legalizaci ,i když to je blbost jen kvuli tomu že to nekdo kdysi označil za nelegalní .
me vadí to zdanění a to byznys odvětví statu které tu někdo popisuje . zdaníme to :)
dosud to funguje taky a stát k tomu nepotřebujeme . kdo chce ví kde si co sehnat .
dejme lidem svobodu at mají možnost si vybrat ,ale ne že jim to bude dohazovat stat a tvdit že jen to je ta nej kvalitka .
at si sami najdou dodavatele a zjistí kvalitu ,stát jim nemusí dělat dohazovače aby na tom taky cosi trhnul .
nechte lidem vlastní rozum at si každý vybere čím se bude lečit ,nebo případně čím si bude oblbovat mozek .
stát má dávat informace ,pomoc těm který to možná nevzládnou , dělat prevenci ale ne participovat na tom obchodě kterej třeba z trávy udělal drogu místo toho aby vnímana jako lečivá bylina . Nikdo snad nezpochybnuje ted že daleko významější je ta lečivá čast one rostliny než to že si po tom trochu motá škeble :)

dejte lidem možnost si pěstovat ,a seminka do každe rodiny a pak zmizí černý trh s trávou ,protože jen magor by platil 2 kila za 1 g když to má za par bobku hnoje a slunce na zahradě .
učme lidi být zase samostní v jejich rozhodovaní jako to bylo kdysi . konopí rosto skoro na každe zahradě a nepamatuji se že by to zpusobovale velké problemy v období začatku naši země :)
jinak myšlenka toho že by uvedomělí lide zkoušeli ony tripy pod dozerem guru je stará jako lidstvo samo už od dob šamanů
a já myslím že takové lidi by si každý musel najít sam aby si opravdu zažil to co chce a v klatním podání ,ale stát by neměl být ten kdo mu ukazuje cestu do které ordinace :)
to by ztratilo to kouzlo .
V konopí je celkem jasno - všem, kromě těch pár mimozemšťanů, motajících se kolem Parlamentu a Senátu a lidí, kteří ze současného (i toho čerstvě současného) stavu mají nebývalý profit, něco jako fotovoltaika. Vysej (pokud ovšem máš semínka přírodní a ne nějaké feminizované shity) a pěstuj. Skliď a užívej.
Okolo semen je to taky docela mazec - zkus si sehnat v groweshopu semena, díky kterým budeš nezávislý právě na groweshopech. Taková, kde musíš při jejich dospívání hlídat samce, ale když chceš, samice necháš sprášit, abys mohl experimentovat a dělat si třeba vlastní odrůdy sám. Ne - mají nás v hrsti, už je to spíš o GMO ! Ale probůh - kdo, jaké kruhy ? Trochu chyba v matrixu, mi přijde.
-----------------------------
Drog je ale víc, i přírodních. A u těch nejnebezpečnějších, kde je poměrně krátký vznik fyzické závislosti - a které jsou i trošku dražší - a tudíž na ní mají značný vejvar mafie - a nejsou tuzemské - tam by se platit muselo tak jako tak, už jen za tu dopravu. Legalizovat a napařit daně. Prodejce zelinářských přebytků ze svý zahrádky někde na tržnici musí taky platit, tak co.
-----------------------------
Když ale koukám na ty mezinárodní smlouvy - tak to jen přečíst je nadlidský úkol. To musí mít někdo ku-a zájem, aby to udrželi pod pokličkou, když tomu věnujou takový úsilí. A to to trvá jen sto let. To se museli už tak napakovat, že se budou držet i přes mrtvoly, aby to neuvolnili ani o píď.
Naposledy upravil(a) Josef.Kadlecek dne 11 úno 2013, 19:27, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
Martin.Kaleta
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Dal poděkování: 1128 poděkování
Dostal poděkování: 1110 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 11 úno 2013, 19:27

Martin Kaleta píše:...a já myslím že takové lidi by si každý musel najít sam aby si opravdu zažil to co chce...
No, řeknu Ti, že jsem zažil takovej mazec s Ayahuascou, že jsem málem vyskočil (spíš se vyplazil) z okna. Nebýt "gurua", už jsem tu fakt nemusel být. A to jí byl jen malý panák. Fakt mi zachránil život - jen přístupem během rituálu. Ale dělej jak myslíš - já bez zkušeného odborníka už do dalších dobrodružství s něčím ne úplně běžným zkrátka nejdu. Drogy jsou podle mě hlavně o odpovědnosti.
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

Hurvajz.jr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurvajz.jr » 11 úno 2013, 19:49

Martin.Kaleta
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 252 poděkování
Dostal poděkování: 219 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Kaleta » 11 úno 2013, 20:30

Josef Kadlecek píše:
Martin Kaleta píše:...a já myslím že takové lidi by si každý musel najít sam aby si opravdu zažil to co chce...
No, řeknu Ti, že jsem zažil takovej mazec s Ayahuascou, že jsem málem vyskočil (spíš se vyplazil) z okna. Nebýt "gurua", už jsem tu fakt nemusel být. A to jí byl jen malý panák. Fakt mi zachránil život - jen přístupem během rituálu. Ale dělej jak myslíš - já bez zkušeného odborníka už do dalších dobrodružství s něčím ne úplně běžným zkrátka nejdu. Drogy jsou podle mě hlavně o odpovědnosti.

tak v tom jsme za jedno . je to o odpovědnosti každeho jedince a nikoho jiného .A najit si lidi je třeba kvalitní .tedy dobre guru a šamany .
navic v tomto případě jako Ayahuascou je to rituál kterému předchazí nekolika denní příprava gastronomicka atd .takže to já považuji opravdu spíše za ritual
pro zkušene než nejakou rekreační wekendovou drogu .

souhlasím s tím že co se týká konopí tam by nemělo smysl zavádět nějaké special pravidla .
a vubec v prirodě rostou volně druhy které mě zabiji za par minut ,a nikdo nemá snahu a potřebu to nejak kontrolovat ??
protože nevíme jak ty rostliny fungují ?? kdyby věděli tak zakažou pulku přírody ??
co se týka přírodních drog a ruzných bylin je těžke bavit se o jakekoliv regulaci když je to čistě o procesu přirody a tomu jak se umime do něj ješte popasovat .
myslím že nejprioritnější by mělo byt ted resení kolem konopí protože to ted hrozně zpackali a je jasne že tu jde o tunel na ukor nemocných lidí ,což je hyenismus .
poDporuji bezpodmínečný ZDRAVÝ ROZUM!

Hurvajz.jr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurvajz.jr » 12 úno 2013, 11:57

Waseihou píše:
Svaz přátel a pěstitelů entheogenů
Svaz přátel a pěstitelů entheogenů umožňuje svým registrovaným členům opatřovat a k různým účelům zpracovávat entheogeny za podmínek definovaných zákonem.

Za entheogeny jsou považovány rostliny či živočiši obsahující či vytvářející omamné a psychotropní látky ve větším než malém množství.

Členem svazu se může stát každý plnoletý občan (starší 18 let) který nebyl trestán v souvislosti s trestnými činy souvisejícími s ilegálním šířením drog (TODO: vyjmenovat) či s trestnými činy v rámci organizované skupiny, dále pak tzv. pouličními trestnými činy (jako kuplířství) a násilnými trestnými činy, prostě to co obvykle dělají mafie které jedou v tom všem dohromady.

Svaz je výhradním distributorem entheogenů, a spravuje seznam povolených druhů a odrůd, které jediné je povoleno pěstovat či chovat, a to v množství a za podmínek určených zvláštním právní předpisem (či vyhláškou?,..., bla bla bla, zákony mívaj nějakou takovou srandu, viz. seznam omamných a psychotropních látek...).

Povinností členů je zaplatit členský příspěvek a dále plnit své povinnosti, například odevzdat část rostlinného materiálu za účelem lékařského využití.

Tohle se bude vztahovat hlavně na marihuanu, kdy členové budou muset pěstovat dle určitých zásad, tedy pouze organická hnojiva, žádná chemie, a budou mít předepsanou odrůdu která bude obsahovat vysoké množství CBD, tedy asi konopí indické, nějaký "hutnější modýlek". Jedním z problémů konopí je že po skunku s vysokým podílem THC a žádným CBD může jeden začít pěkně vyšilovat (špatný trip...), ale CBD zajišťuje mírnější efekt. Takové konopí je vhodné i pro lékařské účely.

(Rybáři taky musí cálovat, vést seznam co ulovili, a pomáhat při výlovu rybníka nebo cálovat navíc). Rybník a řeky = "tráva", THC a CBD = ryby.

Podpora vinařství a pivovarnictví: členové svazu si mohou část příspěvku snížit bezplatnou výpomocí při sklizni révy vinné a nebo chmele, tato pomoc bude přednostně poskytnuta malým vinařům a pěstitelům. Jde o to podpořit toto odvětví, kdy mívají často problém sehnat brigádníky protože i tak jsou neúměrně drazí. Protože alkohol z ovoce je taky entheogen (TODO: přidat tradičním zpracováním vznikne omamná a psychotropní látka), zaslouží si podporu.

Rozvijel by to spis pres tento prvni bod nez pres druhy hlavne by to resilo pripadne nakladani s latkami jako prave treba u vina a marihuana ma mnohocetne uziti ne jen jako droga v momente kdy se zacne pestovat na zaklade "spolku" je mozne prumyslove vyuziti coz by odstranilo aspon castecne moznost dalsiho tunelu jak je to v soucasnosti

presny model bych nepredepisoval aby bylo zase zachovano pravo pestitele krizit a slechtit odrudy ne jen stroze produkovat jeden predepsany typ ale to uz by asi spis meli resit interni predpisy spolku rybari taky nemaji dano kterou rybu muzou chovat v rybnice v zakone ale podle mistnich moznosti stejne tak vino
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hurvajz.jr za příspěvek:
Martin.Kaleta

Radek.Holodnak
Člen KS Ústecký kraj
Profese: student
Dal poděkování: 1400 poděkování
Dostal poděkování: 1949 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek.Holodnak » 20 úno 2013, 02:04

Jen taková idea (možná, že už to tu i padlo):

- předpokládejme, že drogy jsou dekriminalizovány
- já jako občan starší 18ti let chci rekreačně užít nějakou drogu, nicméně mám oprávněně o svůj zdravotní stav strach, protože nevím, co mi která droga může udělat
- zajdu si k adiktologovi (nebo kdo to řeší), který mi provede vyšetření (hrazené asi z vlastní kapsy; nebo lze nějak odůvodnit hrazení takového vyšetření z prostředků pojišťovny?), a zjistí NAPŘÍKLAD (nejsem lékař, tvrdé drogy neužívám, fakt nevím, berte to jen jako ilustraci): "Máte slabé srdce, náchylné k přetížení. Neměl byste brát žádné drogy stimulující srdeční činnost, což je A, B, C, D. Vzhledem k dobrému duševnímu stavu je pro vás vhodnou rekreační drogou X, Y, Z, které vám nehrozí žádným očekávatelným nebezpečím. Doporučuji TAKOVÉ a TAKOVÉ dávkování (odhadne nebo spočítá vzhledem ke zdravotní dokumentaci, výsledkům, tělesné konstituci apod.), to pro vaše tělo nebude nebezpečné. Opakované užití v kratším, než TAKOVÉM a TAKOVÉM termínu vám nedoporučuji, neboť může vést ke vzniku závislosti, která má TAKOVÉ a TAKOVÉ projevy a následky."
- lékař za případné neřízení se jeho doporučením nenese zodpovědnost, funguje jako poradce (např. dietolog)

Co vy na to? Myslíte, že je to možné?
Podle mně by možnost takového vyšetření vedla k razantní minimalizaci zdravotních rizik spojených s použitím drogy, jejíž efekty mi nejsou dostatečně známé. V jednoduchosti "doktor mi ušije můj drogový jídelníček na míru, řekne mi rizika, a já na něj budu dbát, protože nechci skončit v blázinci ani mrtvej." Už by se nemuselo stávat, že si někdo na párty šlehne moc pika, a praskne mu srdce, protože si neuvědomí, že má šelest nebo nepravidelný rytmus, a je po něm. Doktor mu řekne, že se má pika vyvarovat a dát si radši párkrát do roka LSD.

Prosím zdejší kompetentní diskutéry, jestli by se k mé ideje mohli vyjádřit a případně spolupracovat na podobném návrhu pro tento programový bod.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvky (celkem 2):
Vit.Konecny, Vojtech.Pikal

MrdBrd
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: občan
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 148 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MrdBrd » 20 úno 2013, 10:05

Nedovedu si představit který lékař by toto udělal:). představuju si svého obvoďáka,jak říká,že na heroin to nevidí,ale že bych si mohl šlehat v pohodě perník :) a ať dám pak vědět jaké to bylo.),že by skusil příště se mnou .).

Radek.Holodnak
Člen KS Ústecký kraj
Profese: student
Dal poděkování: 1400 poděkování
Dostal poděkování: 1949 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek.Holodnak » 20 úno 2013, 13:05

MrdBrd píše:Nedovedu si představit který lékař by toto udělal:). představuju si svého obvoďáka,jak říká,že na heroin to nevidí,ale že bych si mohl šlehat v pohodě perník :) a ať dám pak vědět jaké to bylo.),že by skusil příště se mnou .).
Já jsem mluvil o tom, že by to patrně měl být adiktolog, který je, pokud vím, obeznámen s fyzickou i psychickou medicínou. Rozhodně ne obvoďák :)
Muselo by se bezpodmínečně jednat o specialistu a zdůrazněna anonymita.

Zamčeno

Zpět na „Psychotropní látky“