Schůze MS Pirátská Tvrz 7.12. 2021

Místní sdružení pro obce Blatec, Brodek u Přerova, Bystročice, Císařov, Citov, Čelechovice, Dub nad Moravou, Grygov, Charváty, Kokory, Kožušany-Tážaly, Krčmaň, Majetín, Rokytnice, Tovačov, Troubky, Tršice Velký Týnec, Věrovany


Moderátoři: Odbor OlK - administrativni, PMS Piratska tvrz

Pravidla fóra

Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení a pro všechny, kdo se nepřidají do skupiny Skryt Regiony kraj - OlK (Nastavit zobrazovaná fóra).

  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.

Uživatelský avatar
Radek.Vojtek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 592
Registrován: 01 lis 2013, 11:39
Profese: Sales Manager
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 339 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Schůze MS Pirátská Tvrz 7.12. 2021

Příspěvek od Radek.Vojtek »

Ahoj,

z moci mi svěřené vyhlašuji schůzi MS Pirátská TVRZ na úterý 7.12 2021 od 18:00 hod. Schůze bude probíhat online na https://jitsi.pirati.cz/Tvrz.

Návrh programu schůze MS Pirátká Tvrz:

1) Zahájení, schválení programu
2) Report z dosavadní činnosti, podněty pro zastupitelstva a komise
3) Zájemci o členství
4) Přijímání nových členů
5) Komunální a senátní volby 2022
6) Různé
7) Diskuze

Můžete navrhovat a doplňovat další body programu.

Předseda MS Pirátská TVRZ (Brodek u Přerova, Majetín, atd.), člen Sportovně-kulturní komise v městysi Brodek u Přerova, KV Olomouckého kraje.
* E-mail: [email protected]
Uživatelský avatar
Viktor.Tichak
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 923
Registrován: 04 úno 2018, 20:55
Profese: odborný asistent na FF UK
Dal poděkování: 1131 poděkování
Dostal poděkování: 1430 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Schůze MS Pirátská Tvrz 7.12. 2021

Příspěvek od Viktor.Tichak »

Jen poznámka, že se vám to kryje s krajskou schůzí...

Wenn dir ein Vogel aufs T-Shirt kackt, ärgere dich nicht. Freue dich, dass Kühe nicht fliegen können...

předseda XOLKu
zastupitel v Olomouci
předseda Finančního výboru ZMO
viktor.tichak(at)pirati.cz, OFFTOPIC777 152 528
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Mediální odbor
Příspěvky: 3985
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 3215 poděkování
Dostal poděkování: 6146 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Schůze MS Pirátská Tvrz 7.12. 2021

Příspěvek od Martin.Smida »

správná připomínka.
bych rád navrhl, abychom schůzi tvrze přesunuli o hodinu dopředu nebo o dvě dozadu :-)

Uživatelský avatar
Radek.Vojtek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 592
Registrován: 01 lis 2013, 11:39
Profese: Sales Manager
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 339 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Schůze MS Pirátská Tvrz 7.12. 2021

Příspěvek od Radek.Vojtek »

Taky už jsem to zaregistroval. Takže čas posuneme 2 hodiny po krajské?

Předseda MS Pirátská TVRZ (Brodek u Přerova, Majetín, atd.), člen Sportovně-kulturní komise v městysi Brodek u Přerova, KV Olomouckého kraje.
* E-mail: [email protected]
Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Zástupce vedoucího odboru
Příspěvky: 1232
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Hostuje: MS Pirátská Tvrz
Dostal poděkování: 597 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Schůze MS Pirátská Tvrz 7.12. 2021

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

Mne by vice vyhovovalo o hodinu dopredu. O:)

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za PaK
soucasti technickeho odboru

Uživatelský avatar
Radek.Vojtek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 592
Registrován: 01 lis 2013, 11:39
Profese: Sales Manager
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 339 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Schůze MS Pirátská Tvrz 7.12. 2021

Příspěvek od Radek.Vojtek »

Čas začátku posunut na 20 hod., tak aby navazoval na schůzi KS.
Fb událost schůze zde :arrow: https://www.facebook.com/events/318141253282733/

Díky za vytvoření @Michal.Langer

Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Vojtek za příspěvek:
Viktor.Tichak
Předseda MS Pirátská TVRZ (Brodek u Přerova, Majetín, atd.), člen Sportovně-kulturní komise v městysi Brodek u Přerova, KV Olomouckého kraje.
* E-mail: [email protected]
Uživatelský avatar
Viktor.Tichak
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 923
Registrován: 04 úno 2018, 20:55
Profese: odborný asistent na FF UK
Dal poděkování: 1131 poděkování
Dostal poděkování: 1430 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Schůze MS Pirátská Tvrz 7.12. 2021

Příspěvek od Viktor.Tichak »

Super ;) díky. Aspoň budeme mít motivaci s krajskou skončit včas!

Wenn dir ein Vogel aufs T-Shirt kackt, ärgere dich nicht. Freue dich, dass Kühe nicht fliegen können...

předseda XOLKu
zastupitel v Olomouci
předseda Finančního výboru ZMO
viktor.tichak(at)pirati.cz, OFFTOPIC777 152 528
Uživatelský avatar
Michal.Langer
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 110
Registrován: 04 říj 2018, 13:46
Profese: student politického marketingu (FF UPOL)
Dal poděkování: 42 poděkování
Dostal poděkování: 122 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Schůze MS Pirátská Tvrz 7.12. 2021

Příspěvek od Michal.Langer »

Zápis ze schůze:

Schůze MS Pirátská tvrz 7.12.2021 online na jitsi.pirati.cz/Tvrz

Vyhlášena zde: viewtopic.php?f=640&t=59177

Přítomní členové: Radek Vojtek, Martin Šmída, Jan Koutný

Hosté: Michal Langer, Pavla Studená, Zdeněk Kubala, Viktor Tichák

Předsedající: Radek Vojtek
Zapisovatel: Michal Langer
Začátek: 20:25

Program:

1) Zahájení, schválení programu
2) Report z dosavadní činnosti, podněty pro zastupitelstva a komise
3) Zájemci o členství
4) Přijímání nových členů
5) Komunální a senátní volby 2022
6) Různé
7) Diskuze

1.
Program schválen.

2.
MŠ: Proběhl festival Kytary in Majetín, pořádali jsme taky nohejbalový turnaj. Dříve jsme bývali aktivnější. Důvody jsou ale objektivní. Předpokládám, že nejdrsnější věc, co se stala byl ten pokus o cenzuru.
PS: Co se týče té snahy o cenzuru, tak Mirka se asi chytla za nos a dokonce nám vzali článek čtyři dny po uzávěrce. Na zastupitelstvu se nic kromě odpadů, vodného a stočného nic neřešilo. Musíme vymyslet, jak nahradit u odpadů ten systém záloh.
MŠ: V odpadech OLK plánujeme osvětovou činnost týkající se alternativních systémů plateb za odpady. K návrhu zákona jsme ale poměrně kritičtí. Chtěli bychom, aby se dal zkombinovat ten systém paušálu a "pay to". Pokud se mi to nepodaří během příštího roku nějak pořešit s ministryní, tak to podáme jako zákonodárnou iniciativu kraje.
RV: V Brodku začne ten systém "pay to" platit od roku 2022.
PS: My počkáme, jak to dopadne v Citově a pak to budeme řešit. Dále budeme řešit, aby lidi neblokovali auty silnice.
RV: Zastupitelstvo bude v Brodku 13.12. od 18:00. Bude se tam řešit výběr toho, kdo bude svážet odpad v příštím roce, ale pravděpodobně to budou Odpady města Přerov.
RV: My máme zastupitelstvo 15.12. v 18:00.

3.

-

4.

-

5.
RV: Budeme mít kandidátky v Majetíně, v Brodku a v Tovačově.
JK: Zatím se u nás v Majetíně debata o komunálních volbách nerozjela.
MŠ: Na minulé schůzi jsme řešili, kdo tady bude ty komunálky primárně řešit, tak se podívejme do zápisu.
RV: Budeme muset být Tomášovi nápomocni s komunálkama v Tovačově, protože to tam budou dělat poprvé.
V Brodku bude asi vznikat samostatná pirátská kandidátka.
V Majetíně se asi ještě uvidí, jak to bude s Lidovci.
RV: Do senátního obvodu č.61 spadá i Majetín, Grygov atd., ale nemáme teď asi žádnou osobnost, kterou bychom mohli navrhnout.
MŠ: Do kdy musíme mít hotové primárky?
RV: Zatím jsem žádný termín nezaregistroval.
ML: Zkusím to zjistit...
RV: Viděl bych to tak, že by bylo ideální, kdyby proběhly v průběhu února a března...
RV: Chtěl bych navrhnout zvýšení frekvencí schůzí Tvrze, abychom mohli řešit ty komunálky. Viděl bych další schůzi na leden. Na schůzi v lednu už bychom si mohli navrhnout nějaká data, do kdy chceme mít co hotové.
JK: Bylo by dobré, aby nám Martin radil se skládáním kandidátky atd. Protože Pavla to předpokládám vědět nebude.
MŠ: Tyhle technikálie nám případně pomůže vyřešit Michal Langer jako koordinátor, měli bychom hlavně řešit programové otázky.
JK: Potřebujeme někde sehnat ještě 4 kvalitní kandidáty. Bylo by dobré najít silnou osobnost, která nám může přinést hlasy.
MŠ: Musíme teď rozhodit sítě a za měsíc si říct, koho jsme sehnali.

6.
RV: Je potřeba nějak zlepšit komunikaci...
MŠ: To je pravda, v RT ŽP nám funguje, že máme facebookový chat, ale vkládají se do něj odkazy na Zulipu. I v těch chatech musí být ale pořádek.
RV: Vezmu si to po technické stránce na starost a pořeším ty chatové skupiny.

Schůze ukončena ve 21:20.

Rychlá odpověď

   
Odpovědět

Zpět na „Pirátská tvrz“