[ot z Senioři na palubě] Jazyk podcastu Europoslance

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 32429 poděkování
Dostal poděkování: 25653 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [ot z Senioři na palubě] Jazyk podcastu Europoslance

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Oznámení moderátora:

Dovolil jsem si diskuzi rozstřihnout od původního tématu, se kterým věřím nemá nic společného.

člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Vlastimil.Bednarik
Člen KS Olomoucký kraj
Profese: Sabatikl
Dal poděkování: 222 poděkování
Dostal poděkování: 283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlastimil.Bednarik »

Zdravím, ...
... můj příspěvek byl v sekci "senioři na palubě" z důvodu toho, že mne jako seniora zajímal názor i jiných "starších" na způsob mluvy. Že nežijeme "jen zvýšením důchodů a řetězovými maily". Že vnímáme i způsob komunikace, zde způsob mluvy jedné z našich bližních.

Samotný podcast a jeho autora jsem vynechal, snad i trochu pochválil, nosná parketa projevu však také nebyla meritem věci samé.

Žel, ozval se jen, a to zcela očekávaně, Petr. Potom už "to" začalo žít vlastním životem.

Z jiných seniorů nikdo.

Děkuji tedy za příspěvek Vás neseniorů a protože nejsem žádná autorita v oboru komunikace a tudíž žádný arbitr, nepřísluší mi jakkoliv posuzovat práci jiných, zde podcast.

Prostě mne jen jednotlivost "tahala za uši". Byl-li to záměr, nebo obecnost, bůh suď, je mi to jedno.
A to je všecho.

2 + 2 = 5 ...při velmi vysokých hodnotách dvou
Letnímu vánku o bouři,
studniční žábě o moři
a polovzdělanci o tom, co nikdy ve škole neslyšel, nevyprávěj.
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 8094 poděkování
Dostal poděkování: 11436 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Senioři na palubě

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Petr.Vileta píše: 31 črc 2021, 16:33
Mikulas.Peksa píše: 31 črc 2021, 15:25

Já jsem, jakoby, rád, že moje podcasty jsou, co do kvality kulturního prožitku, srovnávány s Národním divadlem, moje původní ambice byla max. něco jako studentská čajovna. Teď začínám mít strach uvést další díl, abych nezklamal vysoko nastavená očekávání....

No tak malá rada, snad pomůže. Chce to jednu obrovskou kameru i s kameramanem. Nemusí být funkční, natáčet se může třeba mobilem, ale musí tam být z psychologických důvodů. Hostovi rovněž sděl, že to je přímý přenos a budou to přebírat dvě lokální televize a tři internetové. Pak naznač, že občas nespisovný výraz nevadí, ale není vhodné používat vysloveně mluvu iV. cenové. No a samozřejmě již předem klaď důraz na vhodný dress code, od bussiness casual po semi formal.

No a nakonec hosta uklidni, že se to teprve mírně sestříhá a největší řečnické fauly se vystřihnou a přetočí. :P A když ti tam přijde znovu Dana Balcarová, tak ji prostě požádej, ať mluví jako ve Sněmovně u pultíku. ;)

Hele a nemohl bych si prostě dělat dál svoje podcasty "jak mi/hostům zobák narostl" a vy si uděláte vlastní podcast ve stylu "Národní divadlo"?

Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 31129 poděkování
Dostal poděkování: 26233 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Senioři na palubě

Příspěvek od Petr.Vileta »

Mikulas.Peksa píše: 01 srp 2021, 12:35

Hele a nemohl bych si prostě dělat dál svoje podcasty "jak mi/hostům zobák narostl" a vy si uděláte vlastní podcast ve stylu "Národní divadlo"?

Ale klidně si je dělej "jak zobák narost", akorát to bude působit na lidi tedy fakt dost divně. Obzvlášť, když jeden mluví skoro spisovně a druhý mluví jako helfr vod zedníků. :) OFFTOPICA můžete k tomu třeba přikusovat pelmeně. :P

Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Veronika.Murzynova
Vedoucí zahraničního odboru
Profese: Operations manager
Dal poděkování: 1099 poděkování
Dostal poděkování: 1035 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Veronika.Murzynova »

Já na to teda od seniorky ze svého okolí mám veskrze pozitivní reakce, prý konečně něco, čemu je rozumět. Holt asi kraj razovity...

Zastupitelka Magistrátu města Ostravy a Městského obvodu Poruba
Asistentka poslance Ondřeje Polanského

"What doesn't kill you, only makes you.... stranger."
Vlastimil.Bednarik
Člen KS Olomoucký kraj
Profese: Sabatikl
Dal poděkování: 222 poděkování
Dostal poděkování: 283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlastimil.Bednarik »

A copak seniorka z blízkého okolí říká na "formální" styl projevu "Masarykovy úvahy o demokracii" proneseného v parlamentu dne 28. října 1928?

A co říká na názor z Čapkova "Mlčení s TGM., Spisy XX:
"(Masarykova) věta... dejte si s ní na čas, a vydá vám nejenom svůj celý smysl, ale i osobní přízvuk a duchovní typus toho, jenž ji vyslovil".

A co seniorka myslí, je zobecnitelné "po ovoci poznáš strom" i na naši budoucí ministryni ŽP?

... a ať prosím napíše sama, naplníme tak moře, když už jsme na palubě.
Bo, ač už starší, nejsme žádná ořezávátka a nepotřebujeme mluvčí...

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vlastimil.Bednarik za příspěvek:
Petr.Vileta
2 + 2 = 5 ...při velmi vysokých hodnotách dvou
Letnímu vánku o bouři,
studniční žábě o moři
a polovzdělanci o tom, co nikdy ve škole neslyšel, nevyprávěj.

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“