Návrh na zrušení povinného očkování

Moderátoři: Odbor - administrativni, Odbor - medialni, Financni tym, Odbor - zahranicni, Garanti

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 912 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na zrušení povinného očkování

Příspěvek od Yossi »

Hana.Simeckova píše:
18 kvě 2020, 21:37
Jiri.Kaderavek píše:
14 kvě 2010, 21:05
Já jsem osobně dlouhodobě proti povinnému očkování. Nechal bych to na rodičích. Pokud je pravda, že v sousedním Rakousku a Německu očkování povinné není, tak bych se toho vůbec nebál. Piráti toto však nediskutovali. Jakékoliv zde vyslovené názory jsou tak osobní postoje.
Naposledy, když jsem byla u své obvodní doktorky, tak mi říkala, že v Rakousku už se očkuje povinně i proti klíšťatům (zřejmě kromě jiných očkování). Stát, potažmo daňové poplatníky, to totiž vyjde levněji, než následná léčba, protože případů encefalitidy neuvěřitelně přibývá. Jinak pro ilustraci- moje prababička byla z jedenácti dětí, z toho šest zemřelo při jediné epidemii záškrtu. Stačila by jediná vlna takové hrůzy- protože covid je o ničem, proti tomu, co bývalo-a všichni by volali po zavedení povinného očkování.
Tak ony jiné země turistům, kteří plánují v ČR jet do přírody, důrazně doporučují očkování proti encefalitidě. Tak je pak vtipné, že na to náš stát kašle. Přijde mi to jako kdyby rozvinutá africká země měla očkování proti malárii a bylo dobrovolné.
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!

Jiri.Kaderavek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2565 poděkování
Dostal poděkování: 7139 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

@Hana.Simeckova Chápu, na druhou stranu nelze abstrahovat od tehdejších hygienických podmínek a mozností zdravotnictví. Neboli, tu situaci nelze jen tek přenést do 21. století.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvek:
Mikulas.Ferjencik
Zakladatel České pirátské strany
„Svobodu si nekoupíte, tu si volíte“

Michal.Lupecka
Člen KS Olomoucký kraj
Profese: webař
Dal poděkování: 532 poděkování
Dostal poděkování: 305 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Lupecka »

Hana.Simeckova píše:
Jiri.Kaderavek píše:
14 kvě 2010, 21:05
Já jsem osobně dlouhodobě proti povinnému očkování. Nechal bych to na rodičích. Pokud je pravda, že v sousedním Rakousku a Německu očkování povinné není, tak bych se toho vůbec nebál. Piráti toto však nediskutovali. Jakékoliv zde vyslovené názory jsou tak osobní postoje.
Naposledy, když jsem byla u své obvodní doktorky, tak mi říkala, že v Rakousku už se očkuje povinně i proti klíšťatům (zřejmě kromě jiných očkování). Stát, potažmo daňové poplatníky, to totiž vyjde levněji, než následná léčba, protože případů encefalitidy neuvěřitelně přibývá. Jinak pro ilustraci- moje prababička byla z jedenácti dětí, z toho šest zemřelo při jediné epidemii záškrtu. Stačila by jediná vlna takové hrůzy- protože covid je o ničem, proti tomu, co bývalo-a všichni by volali po zavedení povinného očkování.
Je to 10 let starý příspěvek, od těch dob se toho hodně změnilo, jak v Rakousku tak v Německu ( https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3056 ... do-vakcinu ). Protože se ukazuje že dobrovolnost je sice teorie hezká, ale v praxi nefunguje. Kdyby to bylo rozhodování jen sám o sobě, kde člověk nikoho dalšího neovlivní, tak to je ještě pohoda, jenže u infekčních nemocí dobrovolnost jednoho zasahuje i ostatní. A nejhorší situace s dětmi, tam se dobrovolnost také neosvědčila, to že se totiž z člověka stane rodič automaticky neznamená že je chytrej.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Lupecka za příspěvky (celkem 3):
jan.zavadil, Vit.Jurasek, Yossi
@iiic
PGP Key IDs: 0x760CC8FBFF5A6EA7 | 0x8BC4688A2B9556EF

Co znamená mediální vyváženost? "Dnes vám zprostředkujeme rozhovor s předním odborníkem na dané téma a v rámci vyváženosti i s někým kdo nemá ani ponětí o čem mluví, ale cokoliv si vymyslí"

klivan
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: lékař
Dal poděkování: 466 poděkování
Dostal poděkování: 648 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klivan »

Ohledně kl. virové encefalitidy patříme s Rakouskem mezi endemické země, tj. s vysokým výskytem virové encefalitidy Jedná se poměrně o dost závažné, někdy i smrtelné onemocnění.
Někdy však probíhá onemocnění takřka asymptomaticky. Očkuje se 3x, každá vakcína (FSME) stojí cca asi 800 Kč. Druhé očkování je po měsíci, třetí po 9-12 měsících...pak je kompletní imunita .
Po druhé vakcíně, tj. po měsíci, už vzniká částečná imunita. Imunita po očkování vydrží 5 let u lidí do 60 let, nad 60 let je vhodné se přeočkovat po 3 letech. Tj. jedná se o dost drahou vakcinu,
ne každý stát si může dovolit plošné očkování... Asi bych volil individuální přístup, lesáci, kdo chodí často se psem do přírody a pod.... Třeba se díky Covidu-1 probudí zájem i o jiná očkování.
Já osobně se nechal naočkovat, protože často chodím se psem po loukách..
Tito uživatelé poděkovali autorovi klivan za příspěvek:
jan.zavadil
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers

Maria.Vasickova
Profese: terapeut energetické psychologie
Dal poděkování: 1743 poděkování
Dostal poděkování: 1559 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Michal.Lupecka píše:
19 kvě 2020, 16:37
Hana.Simeckova píše:

Je to 10 let starý příspěvek, od těch dob se toho hodně změnilo, jak v Rakousku tak v Německu ( https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3056 ... do-vakcinu ). Protože se ukazuje že dobrovolnost je sice teorie hezká, ale v praxi nefunguje. Kdyby to bylo rozhodování jen sám o sobě, kde člověk nikoho dalšího neovlivní, tak to je ještě pohoda, jenže u infekčních nemocí dobrovolnost jednoho zasahuje i ostatní. A nejhorší situace s dětmi, tam se dobrovolnost také neosvědčila, to že se totiž z člověka stane rodič automaticky neznamená že je chytrej.
Hm, opravdu tak nutně potřebujete fabulovat? Ani v Německu ani v Rakousku není doposud očkování povinné. Pravdou je, že jsou snahy lidi k očkování přimět, třeba jiným ( omezovacím) způsobem. U soudu by však neuspěli. Fakt mne dojímá, jak jednoduché je lidem zblbnout hlavu "rouškami"...Včera bylo pozdě, že ještě nemáme vakcínu proti covid19.
Navrhuji, dejme do volebního programu pro příští parlamentní volby: " Povinné očkování proti cenzuře" Jistě uspějeme, zejména, když se v létě bez roušek v klidu ani nevykoupeme :D

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés

jan.zavadil
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Product Manager
Dal poděkování: 1350 poděkování
Dostal poděkování: 626 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan.zavadil »

Já osobně se přiznám, že mě nikdy nepřestane udivovat, jak je jednoduché lidi zblbnout nesmysly o autismu způsobeném očkováním, ploché zemi, o chemtrails, o HAARP a seismických zbraních, o svobodných zednářích, Rockefellerech, Šorošovi, Opus Dei, CDS, MMS, Aštarem Šaranem a Ještířky z kosmu, elixíry mládí, archandělem Zadkielem a dalšími špeky... Leč lidská mysl má spoustu zákoutí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi jan.zavadil za příspěvky (celkem 4):
Yossi, Pavel.Moravec, Vojtech.Pikal, Katerina.Stojanova

Maria.Vasickova
Profese: terapeut energetické psychologie
Dal poděkování: 1743 poděkování
Dostal poděkování: 1559 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maria.Vasickova »

jan.zavadil píše:
21 kvě 2020, 02:06
Já osobně se přiznám, že mě nikdy nepřestane udivovat, jak je jednoduché lidi zblbnout nesmysly o autismu způsobeném očkováním, ploché zemi, o chemtrails, o HAARP a seismických zbraních, o svobodných zednářích, Rockefellerech, Šorošovi, Opus Dei, CDS, MMS, Aštarem Šaranem a Ještířky z kosmu, elixíry mládí, archandělem Zadkielem a dalšími špeky... Leč lidská mysl má spoustu zákoutí.
Jj, lidi je jednoduché zblbnout
Přílohy
covi19.jpg

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés

Rychlá odpověď

Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“