WIKI poradna a krajský web

Moderátor: PKS Liberecky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Jan.Kohler
Člen KS Liberecký kraj
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: WIKI poradna a krajský web

Příspěvek od Jan.Kohler » 29 dub 2015, 09:44

To nějak vymyslíme, všechno jde. Jen jde o to, co nám bude povoleno a jak budeme moc chtít :)

Jen nadhodím otázku, jestli je možné mít základní web na githubu, jekyllu atd...tedy na konceptu TO, a aby si do jedné části tohoto webu tahaly články z externí joomly? nebo jiného editoru, který zmákne téměř kdokoliv?

Nemusí to být Joomla, ale cíl je ten, aby uživatel mohl napsat článek, stanovisko atd. v něčem co bude pro něj přátelské a systém tato data zveřejnil i na koncepci TO (iframe a jiné "prasárničky")?
| Jan Köhler | E-mail: [email protected] | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |

Ondrej.Kolek
Krajské předsednictvo
Profese: chemik (technolog vývoje)
Dal poděkování: 807 poděkování
Dostal poděkování: 700 poděkování

Příspěvek od Ondrej.Kolek » 29 dub 2015, 15:51

Teď každopádně potřebuji dokončit web v joomle, ať máme něco, co funguje a nemusíme se spoléhat na možnosti TO...
Krajské předsednictvo LK; Garant bodu Věda a Výzkum; [email protected]
"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Jan.Kohler
Člen KS Liberecký kraj

Příspěvek od Jan.Kohler » 30 dub 2015, 13:54

Teď jako teď, nebo teď za měsíc?

Asi bych se měl zapřít a nějak to po večerech udělat, aby byl ten základ v čisté podobě.
Resp tam mohu zatím udělat pár základních věcí, abychom už mohli dávat odkazy na aktuální plánované akce a časem to doplňovat k našemu obrazu.

Takže úkol mám stejný, termín si stanovím na pondělí 4.5., aby byla čistá verze šablony, která ale nebude mít všechna plánovaná menu a komponenty.
Pokusím se průběžně předvádět k připomínkám.

H.
| Jan Köhler | E-mail: [email protected] | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |

Ondrej.Kolek
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Ondrej.Kolek » 30 dub 2015, 14:04

Jan.Kohler píše:Teď jako teď, nebo teď za měsíc?
Čím dřív, tím líp, ale zase to nelámej přes koleno, děláš toho dost... pokud bys cítil, že to nemůžeš dotáhnout dejme tomu do toho termínu, který zmiňuješ, dej vědět, jakou pomoc potřebuješ a něco vymyslíme.

Jan.Kohler
Člen KS Liberecký kraj

Příspěvek od Jan.Kohler » 30 dub 2015, 15:22

Ondrej.Kolek píše:
Jan.Kohler píše:Teď jako teď, nebo teď za měsíc?
Čím dřív, tím líp, ale zase to nelámej přes koleno, děláš toho dost... pokud bys cítil, že to nemůžeš dotáhnout dejme tomu do toho termínu, který zmiňuješ, dej vědět, jakou pomoc potřebuješ a něco vymyslíme.
Díky...ono to s tou pomocí je na začátku těžké, dokud nepostavím ten základ, tak bych potřeboval, aby to někdo udělal, ale to je podle mne nesmysl, když už jsem se s adminsitrací seznámil, tak to udělám, protože mi to zabere méně času, než kdyby se někdo začal teď seznamovat s Joomlou a tvorbou webu....to zmáknu, mám to tady napsané červeně, tak se na to zaměřím více, než doposud....

Pak až to bude, tak bude práce skoro pro každého, kdo bude chtít plnit web obsahem, který je jasně daný a neměnný (něco jako zkopírovat informace z WIKI na WEB)

Jan.Kohler
Člen KS Liberecký kraj

Příspěvek od Jan.Kohler » 05 kvě 2015, 09:25

Dávám sem kopii emailu, co jsem včera posílal, aby to bylo pro všechny:
zdar, tak jsem naladil novou responsivní šablonu, která se chová inteligentně i na mobilech...

Takže mrkni na: https://piratiliberec.mfnet.cz/

Aktuálně tedy potřebuji:

A) Doména
Nekonečné téma, ale s ohledem na nemožnost působit s tímto na pirati.cz, tak jsou alternativy
Napadlo mne oslovit TO, jestli plánují nějaké jednotné URL, abychom se mu co nejvíce již nyní přiblížili (např. pokud bude podle jednotné koncepce lk.pirati.cz, tak bych volil lk-pirati.cz = jen vyměníme tečku a pomlčku?)

lk-pirati.cz
piratiliberecko.cz
pirati-kraj-lbc.cz

Nebo jejich přesmyčky.....nebo úplně jiné? to ale vymyslete, předhoďte a já vám pak k tomu něco povím :)

B) Hosting - Mára
Možná to jen propojíme se stávajícím testovacím, snad jsem tam žádné nechutnosti nedělal (to kdyžtak Mára pak zkontroluje minimálně oprávnění souborů a složek)
Jen tedy pak odeberu práva tomu týpkovi z Mariánek (dělal jsem mu administrátorský účet, aby mi poradil a on se i přiznal, že se nechal inspirovat, což je vidno na stránkách Mariánských lázní ;)

C) Plnit obsah - klidně již nyní se to může plnit, data nezmizí!
Toto by mohl dělat kdokoliv, kdo má základy práce s Office.
Nemám problém udělat workshop, kde bych se i já určitě něco přiučil...zatím jsem formátování článků úplně neočuchal...spíše předpokládám :)

Jedná se o tvrdá data, resp. vytvořit článek, zkopírovat a zformátovat data, tvorba tabulek atd., jedná se hlavně menu:
Aktuality (ty starší + doplnit třeba úklid)
Volby (doplnit data, tabulky, kandidátky a odkazy)
Piráti v Libereckém kraji
Dokumenty
Kontakty

Upozorním na pár odlišností oproti původnímu

1) vyhledávání nahoře v hlavičce
To tam původně nebylo

2) Druhé menu bylo nahrazeno jen těma třema velkýma barevnýma butonama
- osobně bych se asi zbavil toho pohybu po najetí, jen jsem to zatím nedohledal v CSS, ale ona to možná bude JAVA
- tyto butony pak ještě nastavím, na jakých stránkách se budou objevovat (zatím jen na úvodní straně, ale osobně bych je logicky viděl i na stránce kontakty, odkazy a piráti v lib. kraji)

3) U voleb jsem poslední level přejmenoval jen na roky voleb
- přišlo mi zbytečné dokola opakovat název voleb i v posledním kroku, kde se vybírá jen rok

4) Momentálně ladím formát článků
- jak na úvodní stránce, aby to hezky vypadalo, včetně úvodníku a fotky v článku
- tak v jednotlivých kategoriích i v samotném článku
- týká se to i ostatních informací u článku (zdroj, autor, datum, kategorie, tisk, poslet emailem, kolikrát to bylo přečteno, možnost proklikávání .....číst dál, atd..)

5) Kalendář jsem tam dal ten stejný
Jen bych něco mezi něj a menu něco dal, neb se mi tam něco od pohledu nezdá

6) Patička je taky mimo mísu, tu upravím do barev i do textu

Mějte se, H.
Prosím kdo by měl čas a chuť pomoci s tím plněním dat, tak se hlaste, zaškolím, naučím, povedu..... přísahám, že to je vcelku jednoduché ;)

Ondrej.Kolek
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Ondrej.Kolek » 07 kvě 2015, 08:53

...s tou doménou:
Uděláme to přesměrování - domluv to Honzo prosím s TO (platný tvar url) a s Márou (hosting).
lk.pirati.cz budeme používat pro oficiální odkazování, ale dokud se nevyřeší funkční a uživatelsky přístupný systém, budeme kvůli nevůli TO přesměrovávat na naše joomla stránky na lk-pirati.cz

Jan.Kohler
Člen KS Liberecký kraj

Příspěvek od Jan.Kohler » 07 kvě 2015, 10:34

Ondrej.Kolek píše:...s tou doménou:
Uděláme to přesměrování - domluv to Honzo prosím s TO (platný tvar url) a s Márou (hosting).
lk.pirati.cz budeme používat pro oficiální odkazování, ale dokud se nevyřeší funkční a uživatelsky přístupný systém, budeme kvůli nevůli TO přesměrovávat na naše joomla stránky na lk-pirati.cz
Tak teď nevím, nechci být štiplavý, ale občas je mi nabízena pomoc a podpora, pak si o ní řeknu a nakonec se to stejně vrátí ke mne, nebo je ticho po pěšince... :D
Nijak neprudím, já to klidně udělám, ale neočekávejte rychlost.... prostě si to rozložím do své agendy a může se to prodloužit,,, ale jelikož je pro mne web docela priorita, tak jdu teď napsat na TO, co se chystáme udělat, a Márovi, aby zaregistroval doménu lk.pirati.cz

ps.: Podle mne zatím žádné přesměrování řešit nemusíme, jestli mám dobrý pocit, tak ty krajské weby jsou ve vývoji, takže to bych řešil, až to TO spustí oficiálně a pak si zažádáme (leda že se budeme bavit o přesměrování z WIKI).

Jan.Kohler
Člen KS Liberecký kraj

Příspěvek od Jan.Kohler » 07 kvě 2015, 11:06

Hlavně čekám, až se někdo přihlásí o bod C) Plnění webu.

Bez toho to nemá cenu spouštět, nebo ty prázdné a nehotové kategorie vypnu. (zase platí, že to klidně udělám, ale termíny po mě nechtějte ;)

To se nikomu nechce dělat, nebo z toho máte strach, že to je složité a jen pro IT?

Ondrej.Kolek
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Ondrej.Kolek » 15 kvě 2015, 08:36

Jan.Kohler píše:Hlavně čekám, až se někdo přihlásí o bod C) Plnění webu.

Bez toho to nemá cenu spouštět, nebo ty prázdné a nehotové kategorie vypnu. (zase platí, že to klidně udělám, ale termíny po mě nechtějte ;)

To se nikomu nechce dělat, nebo z toho máte strach, že to je složité a jen pro IT?
Prosím o strpení, o víkendu tam začnu ládovat, do zasedání KF tam bude rozjezdový obsah, tak přísahám :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kolek za příspěvek:
Jan.Kohler

Odpovědět

Zpět na „Liberecký kraj“