Máme rádi kebab

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Odbor - medialni

Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti mediálního odboru. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Jiri.Janecka
Člen KS Středočeský kraj
Profese: právník
Dal poděkování: 421 poděkování
Dostal poděkování: 2245 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Máme rádi kebab

Příspěvek od Jiri.Janecka » 07 led 2015, 13:44

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 587 poděkování
Dostal poděkování: 3014 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra.kl » 07 led 2015, 13:56

... ta mě přešla už pro akcích zdejší metanolové party ... začneme kvůli nim také nenávidět čechy?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
Marek.Necada

Dominika.Michailidu
Člen KS Středočeský kraj
Profese: výtvarník
Dal poděkování: 8525 poděkování
Dostal poděkování: 6526 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dominika.Michailidu » 07 led 2015, 14:17

Ivana Hudcova píše:
Dominika Michailidu píše:Diskuze s příslušníky různých přistěhovaleckých etnik (i různých věkových skupin) by byla asi tak nejpřínosnější, co můžem udělat. Nebo sérii nějakých strukturovaných rozhovorů buď psaných nebo na youtube.. Je fakt, že je to téma a tohle by mohlo lidi zajímat a není to zas tak náročný a někoho by to mohlo dokonce i bavit. Někomu jde se přizpůsobit.. někdo se tváří nenápadně, že tady jako ani není.. někdo si prosazuje jakési svoje, které může být v kolizi s tím, co jsme si tu vybudovali a tu historickou zkušenost prostě v sobě nemá.. (nechci nikomu nic nutit, ale skoro jako by to čekalo na tebe, Ivano? :) )
Tyhle věci přece existují, dokonce i v ČT jsou různé pořady jako Babylon a tak. Jsem absolutní skeptik, co se účinnosti něčeho podobného týká. Moje zkušenost říká, že tyhle věci přesvědčí už přesvědčené a odpůrce zas jen ještě víc zatvrdí... Vzpomeňte si na diskuse kolem Romů... Okamura paradoxně odvedl s kebabem nechtě mnohem lepší práci, než by zřejmě svedly takové rozhovory.

A co by vlastně mělo být optimálním výsledkem takových rozhovorů? Obávám se, že by spíše odkrývaly existující rozpory...

No, určitě se něco takového děje.. Ale nevím právě, jestli to není děláno pro, jak píšeš, nějaký "optimální výsledek". Nejsem žurnalista, ani v tom tématu se zas až tak neorientuji (kromě toho, že jsem potomek přistěhovalců, kteří nemají s nějakou asimilací problém), ale Pirátům by mělo jít především o diskuzi, protože podle mě jenom ta může mít v tomto "problému" smysl. A čím víc, tím líp, imho. Možná by se to dalo pojmout nějak vtipně. Dát naprosto nesmyslné protiústavní otázky.. nevím..

Vůbec nechci nic tlačit, spíš mě napadla i možnost zapojení členů/ lidí.. Moh by to vlastně podle návodu spáchat každý se svým třeba sousedem, spolužákem přistěhovalcem...

Nebo to pojmout třeba soutěžně pro veřejnost.. Strukturované otázky dodáme a lidi budou moct posílat natočené (max. třeba 2min.) rozhovory..? Pak se dá hlasovat.. Nějaká vtipná cena - zájezd do Japonska, nebo tak..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvek:
Pavel.Moravec
77S 2I 3I 3I

Ondrej.Marek
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: IT administrátor/tiskař
Dal poděkování: 1154 poděkování
Dostal poděkování: 1541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Marek » 07 led 2015, 14:19

zasadni rozdil je v tom ze metanolova parta to delala pro zisk a ublizeni na zdravi lidem a umrti byly nezadouci vedlejsi efekty.. particka ktera vystrilela redakci to delala z fanatismu ve jmenu posvatneho textu s umyslem vrazdit

proti kebabum nic nemam.. nimranim se v okamurovi mu ale fakt jen nahanime body a ukajime touhu velke casti spolecnosti pohanene primitivnima pohnutkama po silne autorite co zamete se spinou udela "konecne" poradek - presne podhoubi fasismu a nacionalismu ktere ted sili po cele evrope.. u nas uz dlouhou dobu nejsou republikani a je po nich trochu vakuum ktere ted okamura zacina zaplnovat .. pokud se mu totiz dari upoutavat na sebe podporu lidi kteri koketuji s vandasovcema apod, tak vlastne legitimizuje tyhle extremne nizke populisticke pohledy na problematiku pristehovalectvi

mohli bychom vest diskurz na urovni, ktery by mozna spis lidi uspaval nebo nejakou poradnou rachandu, kterou ted rozjizdi nekteri nasi clenove (punkie etc) na fejsu.. dejte si peknou porcicku vepro knedla, zapijte lahvacem, strcte ruku do teplaku a zapnete bednu s novou .. nekdo to muzete brat jako prisnou uzkostlivost a upjatost a nepiratskost, ale lidi ktery jsou timhle skutecne a nikoliv jen domnele dotceny musej resit realny existencialni nebo i zivot ohrozujici stavy ..

pokud chcete skutecne CEMUKOLIV pomoct debatenim o imigraci a stretu kultur tak se zkuste zamyslet trochu hloubejs nad pricinama soucasnyho stavu a resit je misto nejakejch primitivnich vyblitku jednoho populisty a delat z toho vlastne memy a cely jeho PR prizivovat vasim casem a energii
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Marek za příspěvky (celkem 5):
Ondrej.Profant, Rostislav.Reha, Ivo.Vasicek, Ondrej.dj-bobr.Ulehla, Tomas.Vymazal
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU

Ivana Hudcova
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: novinářka
Dal poděkování: 207 poděkování
Dostal poděkování: 135 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivana Hudcova » 07 led 2015, 14:40

Dominika Michailidu píše:
Ivana Hudcova píše:
Dominika Michailidu píše:Diskuze s příslušníky různých přistěhovaleckých etnik (i různých věkových skupin) by byla asi tak nejpřínosnější, co můžem udělat. Nebo sérii nějakých strukturovaných rozhovorů buď psaných nebo na youtube.. Je fakt, že je to téma a tohle by mohlo lidi zajímat a není to zas tak náročný a někoho by to mohlo dokonce i bavit. Někomu jde se přizpůsobit.. někdo se tváří nenápadně, že tady jako ani není.. někdo si prosazuje jakési svoje, které může být v kolizi s tím, co jsme si tu vybudovali a tu historickou zkušenost prostě v sobě nemá.. (nechci nikomu nic nutit, ale skoro jako by to čekalo na tebe, Ivano? :) )
Tyhle věci přece existují, dokonce i v ČT jsou různé pořady jako Babylon a tak. Jsem absolutní skeptik, co se účinnosti něčeho podobného týká. Moje zkušenost říká, že tyhle věci přesvědčí už přesvědčené a odpůrce zas jen ještě víc zatvrdí... Vzpomeňte si na diskuse kolem Romů... Okamura paradoxně odvedl s kebabem nechtě mnohem lepší práci, než by zřejmě svedly takové rozhovory.

A co by vlastně mělo být optimálním výsledkem takových rozhovorů? Obávám se, že by spíše odkrývaly existující rozpory...

No, určitě se něco takového děje.. Ale nevím právě, jestli to není děláno pro, jak píšeš, nějaký "optimální výsledek". Nejsem žurnalista, ani v tom tématu se zas až tak neorientuji (kromě toho, že jsem potomek přistěhovalců, kteří nemají s nějakou asimilací problém), ale Pirátům by mělo jít především o diskuzi, protože podle mě jenom ta může mít v tomto "problému" smysl. A čím víc, tím líp, imho. Možná by se to dalo pojmout nějak vtipně. Dát naprosto nesmyslné protiústavní otázky.. nevím..

Vůbec nechci nic tlačit, spíš mě napadla i možnost zapojení členů/ lidí.. Moh by to vlastně podle návodu spáchat každý se svým třeba sousedem, spolužákem přistěhovalcem...

Nebo to pojmout třeba soutěžně pro veřejnost.. Strukturované otázky dodáme a lidi budou moct posílat natočené (max. třeba 2min.) rozhovory..? Pak se dá hlasovat.. Nějaká vtipná cena - zájezd do Japonska, nebo tak..
Taky se v tom tématu neorientuju, ale klidně se prakticky zapojím, když to někdo vymyslí. Samotnou mě nic, čemu bych věřila, nenapadá. Osobní silnou zkušenost mám paradoxně spíše z opačné strany, protože jsem jako vlastně přistěhovalec a brzy i holá prdel, co si na sebe musela vydělat, žila na začátku 80. let v Japonsku. Od těch dob jsem taky zastáncem přizpůsobení - ale zároveň i vím, jak je to těžké, i když člověk chce (neřku-li, když nechce...)

Ivana Hudcova
Příznivec Pirátů – Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivana Hudcova » 07 led 2015, 15:39

Zárodek zárodku nápadu či inspirace...

Kdysi na mě strašně zapůsobilo zjištění, že existuje spolek lidí, sdružující příbuzné obětí izraelsko-palestinského konfliktu - a to z OBOU stran. To pro mě mělo sílu a věrohodnost - intenzita strašného prožitku těch lidí a přitom jejich velkorysost, fakt, že přesto nezatrpkli a nevidí automaticky vinu "v těch druhých", že netouží po pomstě, ale po smíru...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivana Hudcova za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Peksa, Pavel.Moravec, Marek.Necada

Marek.Necada
Člen KS Praha
Profese: silozpytec
Dal poděkování: 10751 poděkování
Dostal poděkování: 7265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Necada » 07 led 2015, 17:28

Vit Konecny píše:Diskuze s příslušníky etnik není špatný nápad, velmi se mi zamlouvá. Rozhýbeme garanty?
Zkusit se to může, ale souhlasím s Ivanou. Těžko to zasáhne víc lidí než Goranka Oljača. Ale mohli bychom tak rozšířit členskou základnu právě o ty „příslušníky etnik“.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvek:
Ivana Hudcova
Místopředseda finských Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Lukas.Findeis
Komunální zastupitel
Profese: radní MČ Praha 12, běžecký trenér
Dal poděkování: 5048 poděkování
Dostal poděkování: 4347 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Findeis » 07 led 2015, 17:53

Ehm, kebaby a falafely sou proti xenofobii, ne pro extremismus. Teroristický akce s reakcí na Okamuru nijak nesouvisí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Pikal, Mikulas.Peksa, Marek.Necada, Frantisek.Kopriva
uvolněný radní MČ Praha 12 – sociální věci, zdravotnictví, sport ☠ 4. místopředseda PMS Praha 12
[email protected] ☠ 773 569 014
běžecký trenér

Ivana Hudcova
Příznivec Pirátů – Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivana Hudcova » 07 led 2015, 18:26

Marek Necada píše:
Vit Konecny píše:Diskuze s příslušníky etnik není špatný nápad, velmi se mi zamlouvá. Rozhýbeme garanty?
Zkusit se to může, ale souhlasím s Ivanou. Těžko to zasáhne víc lidí než Goranka Oljača. Ale mohli bychom tak rozšířit členskou základnu právě o ty „příslušníky etnik“.
Jo, poslední věta tomu dává zajímavý rozměr, který mě dosud nenapadl... Ani ne kvůli přírůstku samotnému ve smyslu že přibude pirátů, ale že mít ty lidi mezi sebou nám pomůže tisíckrát líp si tříbit názor na věc a chápat pohled "druhé" strany, než nějaký jednorázový rozhovor, anketa apod...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivana Hudcova za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Dominika.Michailidu

Roman.Kucera
Garant programového bodu
Profese: IT
Dal poděkování: 10574 poděkování
Dostal poděkování: 19413 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 07 led 2015, 18:48

Co se týče vcítení se, s tím problém nemám. Našinec, který se kouká na záběry z Paříže, prožívá asi totéž, co člověk od nich, který vidí vyvraždění vesnice bezpilotním letounem nebo založení další izraelské osady na půdě, která patři Palestincům.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Peksa, Pavel.Moravec
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Zpět na „Podatelna mediálního odboru“