Odvolání Ivo Vašíčka

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Jednat o odvolání 3. republikového místopředsedy Pirátů Ivo Vašíčka

Pro
51
43%
Proti
61
51%
Zdržuji se
8
7%

Celkem hlasujících: 120 - Celkem hlasů: 120

msuchan
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1401 poděkování

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od msuchan » 15 led 2015, 19:40

Petros Michailidis píše:Souhlasím s Honzou, že opravdu každý (tedy si myslím, že ano v této straně) má PRÁVO vyjádřit svůj postoj vyhlášením členského podnětu. A každý z nás má právo (já bych řekl povinnost) tento postoj podpořit nebo nikoliv.

Takže pokud máte potřebu komentovat, pak komentujte. Ale hlavně HLASUJTE. A tím dáte podnětu jasně najevo, kde stojí. Ale pohoršovat se nad tím, jak "hloupý" nebo "chytrý" daný podnět je, je vcelku proti myšlence plebiscitní, kterou má ve svém referátu tato strana jako důležitý prvek. Nebo se mýlím?
Souhlasím, s tím, že následně bude zblebiscitován a OHODNODNOCEN Ivo Vlasatý...A ať už probohla nepřitvrzuje...!!! ten poslední příspěvek už skoro nedávám...
Viz ´:
- zrušení voleb je O.K.
- zavádět "speciální systémy" pro urážku domácího a pro urážku imigranta je O.K.
- "Existují důvěryhodné a nedůvěryhodné servery" o čemž rozhoduje Ivo Vlasatý
- Ivo Vašíček je "sympatizant" nacionalistické a xenofobní strany (jen srabácky podáno "nepostižitelnou slovní formou )
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvek:
Robert.Magni

Ivo.Vasicek
Krajský zastupitel
Profese: manažer
Dal poděkování: 10480 poděkování
Dostal poděkování: 11049 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 15 led 2015, 19:42

Ivo Vlasaty píše: Všimni si, že opět situaci popisuješ optikou sympatizanta nacionalistické a xenofobní strany. Rozhodně to není objektivní popis. Souhlasím, že je důležité mít pochopení, proč věci vnímá, jak je vnímá, přemýšlet, jestli mu dokážeš nabídnout konstruktivnější řešení či postoj. To ale neznamená, že máš legitimizovat a přejímat jeho rétoriku a přesvědčení namísto navrhování řešení pro to, co sami považujeme za příčiny, řešit kriminalitu, sociální problémy a vyloučrní, integraci. Stejnou nesnášenlivost a stejné argumenty používají lidé, jejichž okolí nikdy nezažilo, že by jim nějaký přistěhovalec (nějaký Čech ale dost možná ano, jenže ten byl "vlastní", takže nemůžou ukolektivně vinit) poškodil majetek OFFTOPIC- a pokud ano, neudělal to kvůli svému přistěhovalectví. Jen si představují, že by mohl, a preventivně by jej sem nikdy nepustili nebo jej dokonce vyhnali.
předpokládám, že komentuješ ten příběh - všechny jsou psány v první osobě, jsem islámský radikál, otrokyně, popravčí,...
..
se stranou a politikou to nijak nesouvisí - je to dramatizace příběhu OFFTOPICale už se ničemu nedivím, potom co obviňovali stropnického za roli v seriálu
Ivo Vlasaty píše: Tahle strana nesmí problémy zjednodušovat, nesmí za příčinu označovat například přistěhovalectví jako takové (i když je nepopiratelný jeho potenciál komplikovat společenské problémy), protože pak ztratí schopnost problémy řešit.
nevím nic o takovém postoji, kde jsi něco takového četl?
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 10315 poděkování
Dostal poděkování: 15915 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 15 led 2015, 19:47

Já si myslím, že je důležité, aby si volení představitelé Pirátů (jak ti ve veřejných funkcích, tak zástupci strany) uvědomovali, že nepostují jen za sebe, ale i za stranu (ostatně to by si měli uvědomovat i členové a příznivci, každý Pirát je vysílač, ale jen u volených představitelů je to jakš takš vynutitelné).

Osobně jsem taky párkrát ujel, třeba, když jsem sdílel, že za odchodem Libora Michálka z klubu Zelených v senátu je jednání Cabrnochové, i když to tak nebylo.

Mám za to, že když člověk udělá zjevnou chybu (třeba sdílí nesmyslný článek z obskurního serveru) a někdo ho na to upozorní, tak se nemá obhajovat, ale má se omluvit a příště víc ověřovat zdroje. Tím se snažím řídit já, Cabrnochové jsem se omluvil a doporučil bych to i Ivošovi, protože z nás všech dělá v očích gramotných lidí idioty.

(V očích negramotných lidí to může být úspěšná strategie, Okamura je ve sněmovně a my ne, ale měl jsem za to, že touto cestou jít nechceme).
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. [email protected], 737 943 770

trinitrofenol
Profese: chemik
Dal poděkování: 1344 poděkování
Dostal poděkování: 3488 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trinitrofenol » 15 led 2015, 19:49

"Existují důvěryhodné a nedůvěryhodné servery" o
čemž rozhoduje Ivo Vlasatý
Tak když nějaký server dlouhodobě zkresluje fakta, tak já si o něm taky myslím, že je nedůvěryhodný. Co je v tom za problém?
SMRT MODERACI
Free your hate.
6nula7 547 3nula9

Jakub.Burget
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Profese: právník, advokátní koncipient
Dal poděkování: 430 poděkování
Dostal poděkování: 1038 poděkování

Příspěvek od Jakub.Burget » 15 led 2015, 19:51

Holt ode zdi ke zdi je na hovno přístup, ale jako Ivo Vlasatý má názor, což respektuju. Nicméně musí mít i odvahu čelit názorům na jeho názor.

Každopádně až budou mít ve straně větší slovo cenzoři tohoto typu, tak já už tu nebudu, takže pohoda... :fet:

Za mě je tento podnět mimo, hlasuju proti
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Burget za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Michal.Kalab
Mgr. Jakub Burget KSOLK !

Ivo.Vasicek
Krajský zastupitel
Profese: manažer
Dal poděkování: 10480 poděkování
Dostal poděkování: 11049 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 15 led 2015, 20:02

Mikulas Ferjencik píše:Já si myslím, že je důležité, aby si volení představitelé Pirátů (jak ti ve veřejných funkcích, tak zástupci strany) uvědomovali, že nepostují jen za sebe, ale i za stranu (ostatně to by si měli uvědomovat i členové a příznivci, každý Pirát je vysílač, ale jen u volených představitelů je to jakš takš vynutitelné).

Osobně jsem taky párkrát ujel, třeba, když jsem sdílel, že za odchodem Libora Michálka z klubu Zelených v senátu je jednání Cabrnochové, i když to tak nebylo.

Mám za to, že když člověk udělá zjevnou chybu (třeba sdílí nesmyslný článek z obskurního serveru) a někdo ho na to upozorní, tak se nemá obhajovat, ale má se omluvit a příště víc ověřovat zdroje. Tím se snažím řídit já, Cabrnochové jsem se omluvil a doporučil bych to i Ivošovi, protože z nás všech dělá v očích gramotných lidí idioty.

(V očích negramotných lidí to může být úspěšná strategie, Okamura je ve sněmovně a my ne, ale měl jsem za to, že touto cestou jít nechceme).
problém je v tom, že ten článek až tak nesmyslný není - zrušení předčasných voleb a kriminalizace kritiky jsou faktem. - a na svém webu to tak mají i švédští Piráti
..já osobně se právě takových opatření obávám, obvykle mají zcela opačné výsledky než bylo zamýšleno
Pozn.: Nicméně potom co mi tam napsal Milan Tibenský jsem si uvědomil, že ten text není ok a nedal bych ho tam, ale já nemažu, nemažu nic, po chvíli to zapadlo v historii, oživila to až tato diskuse
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 2):
Martin.Shanil, Marek.Dluhos
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Ivo.Vlasaty
Republikový výbor
Dal poděkování: 6674 poděkování
Dostal poděkování: 2585 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 15 led 2015, 20:19

msuchan píše:- zrušení voleb je O.K.
Tak ještě jednou. Volby nikdo nezrušil. V roce 2018 budou. Na dřív je nikdo nevyhlásil.
- zavádět "speciální systémy" pro urážku domácího a pro urážku imigranta je O.K.
Je to legitimní opatření proti projevům nenávisti. V našich podmínkách bych s ním nesouhlasil, narozdíl od jiných zde ale nehodlám kategoricky posuzovat opatření, které přijali v prostředí, které neznám.
- "Existují důvěryhodné a nedůvěryhodné servery" o čemž rozhoduje Ivo Vlasatý
Žádný server není důvěryhodný. Některé servery ovšem skutečně jsou nedůvěryhodné.
- Ivo Vašíček je "sympatizant" nacionalistické a xenofobní strany (jen srabácky podáno "nepostižitelnou slovní formou)
Nedáváš smysl. Ivo Vašíček je člen post-/inter-nacionalistické strany odmítající xenofobii.
Ivo Vasicek píše:předpokládám, že komentuješ ten příběh - všechny jsou psány v první osobě, jsem islámský radikál, otrokyně, popravčí, ... se stranou a politikou to nijak nesouvisí - je to dramatizace příběhu
Četl jsem jen ten jeden díl, který jsi oživil a odkazoval před dvěma týdny na FB. Nechtěl jsem se k němu vyjadřvat, protože chápu, že je to fikce. Ale když jsi jej jako argument použil i tady, připojil jsem k tomu svůj postřeh (uznávám, podobně jako ty jsem komentoval bez znalosti kontextu - ovšem s tím rozdílem, že ten díl lze snadno číst vytrhnout ze zbytku série, narozdíl od politické situace ve Švédsku).
..
nevím nic o takovém postoji, kde jsi něco takového četl?
Říkám, že se to nesmí stát do budoucna. Protože společenský tlak, abychom se tam posunuli, bude velký. A když nebudeme hlasitě křičet, ukřičí nás ti, kdo ted křičí z druhé strany.
Jakub Burget píše:Každopádně až budou mít ve straně větší slovo cenzoři tohoto typu
Nikoho necenzuruji. Nevím, proč tolik lidí reaguje, jako bych Ivoše snad chtěl vylučovat ze strany nebo trestat. Kritizovat, diskutovat, přít se, to je snad legitimní.
Volená funkce je privilegium, ne právo. A trvám na tom, že není nic špatného chtít, aby volení zástupci zastupovali své voliče.
Co si o tom myslí členská základna, se pochopitelně ukáže. A vzhledem k tomu, že úspěch svého podnětu neočekávám, jde tu především o upozornění na problém, otevření tématu, o tu diskusi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 2):
Petr.Bajgar, Ivan Sirko
Ivo Vlasatý
člen RV a komunálního týmu v Českých Budějovicích, místopředseda MS Českobudějovicko
člen Hnutí DiEM25
[email protected]
733224619

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9102 poděkování
Dostal poděkování: 9103 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 15 led 2015, 20:28

Ivo Vlasaty píše:A vzhledem k tomu, že úspěch svého podnětu neočekávám, jde tu především o upozornění na problém, otevření tématu, o tu diskusi.
Upozornit na chybu je důležité a myslím žes to hned na tom FB udělal. Až po tom jsem si taky uvědomil že lajkuju něco co asi není uplně ověřené. Ale tak to na FB chodí. tragedie se nekoná :) A že jako místopředseda by si měl dávat víc bacha, tak to asi taky jo, ale valí se to na nás ze všech stran a někdy holt je lépe být aktivní a občas udělat chybičku, než být alibisticky zticha.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 3):
Marek.Dluhos, Milan.Muller, Robert.Magni

Marek.Dluhos
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: filosof, kriminolog, teolog
Dal poděkování: 797 poděkování
Dostal poděkování: 723 poděkování

Příspěvek od Marek.Dluhos » 15 led 2015, 20:29

Ivo Vlasaty píše:
Tahle strana nesmí problémy zjednodušovat, nesmí za příčinu označovat například přistěhovalectví jako takové (i když je nepopiratelný jeho potenciál komplikovat společenské problémy), protože pak ztratí schopnost problémy řešit.
Nejde o to co smí strana, ta sama nic neudělá, ale jednotliví členové. Ty mi tím co píšeš přijdeš daleko nebezpečnější než Ivo Vašíček. Přímo nám říkáš, co si jako Piráti snad musíme myslet abychom byli Ti správní Piráti? Tváříš se jako znalec, který pochopil celou řadu souvislostí fungování vesmíru - to mi přijde podobně nebezpečné jako Tvůj odkaz na nebezpečné "xenofobní a rasistické servery", ze kterých se nesmí nic převzít.

Každopádně tento Tvůj návrh na Odvolání I.V. ukazuje, proč jsou nejvíce ve stranách obecně nahoře "leklé ryby". Lidé, kteří se nejlépe sami nevyjadřují, pokud jim to nesepíše tým odborníků, nezjistí pozici názoru ve straně a pak se to ještě publikuje přes mluvčího. Aby náhodou něco "závadného" či mimo linii neřekli. O těch se hlasuje nejlépe - jsou "bezproblémoví". Právě takovou stranou by ale Piráti podle mne být neměli, neboť ztratí podporu svých členů i veřejnosti daleko rychleji, než občasnými možná ne zcela ověřenými závěry na základě nějakého údaje. Tohle prostě k zvídavému životu patří a spíše to ukazuje, že I.V. je člověk a "funkcionář", se kterým se dá skutečně nezávisle diskutovat o vesmíru a dění v něm. Budiž mu za to dík!

A pak Tvůj názor:
Ivo Vlasaty píše: Politická korektnost je nutnost.
Tak to už snad ani nelze Pirátsky komentovat. Kdo bude určovat hranice té korektnosti? Ty a ti správní z jednotlivých kateder "odborníků" na daný problém jmenovaní vládou? Nebo u Pirátů zřídíme politický komisariát? Podle mne propaguješ čistý fašismus.. (ti si také byli naprosto jistí, co je "politicky korektní" řeč, stejně jako komunisté za Stalina).
Naposledy upravil(a) Marek.Dluhos dne 15 led 2015, 20:42, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Dluhos za příspěvek:
Robert.Magni

Lukas.Findeis
Komunální zastupitel
Profese: zastupitel MČ Praha 12, běžecký trenér
Dal poděkování: 4473 poděkování
Dostal poděkování: 3785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Findeis » 15 led 2015, 20:41

Ivoši, ty tomu co se v tebou sdílených článcích píše opravdu věříš? Ověřoval sis ty informace někde? Mně by stačila omluva a větší obezřetnost při práci s informacemi, ale jestli obsah článků budeš nadále obhajovat, tak mou podporu nemáš. Doufám, že budu mít důvot svou volbu v anketě změnit. Jsi jedním z předních představitelů strany, kteří ti důvěřovali a svěřili ti tenhle mandát. Uvědomuješ si, že bys to měl brát na zřetel, když cokoliv publikuješ a sdílíš na Internetu? Média by z toho mohla udělat pěknou kauzičku a začít nás prezentovat jako partičku magorů.

Lidi, proberte se. Tohle není cenzura, ale přímá demokracie. Odvolatelnost politiků máme v programu.
aka Xeelee ☠ mob.: 735 07 66 99zastupitel MČ Praha 12
Pražský participativní projekt na Praze 12 – realizace již brzy, díky za podporu!

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“