Informace členům o stáhnutí žaloby.

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

CF ukládá RP, informovat o situaci kolem stížnosti na neplatnost voleb.

Pro
96
81%
Proti
13
11%
Zdržuji se
10
8%

Celkem hlasujících: 119 - Celkem hlasů: 119

Petr.Vileta
Vedoucí administrativního odboru
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 28716 poděkování
Dostal poděkování: 23635 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Informace členům o stáhnutí žaloby.

Příspěvek od Petr.Vileta »

Mikulas.Peksa píše:
Tobias.Esner píše:....
Díky. Bohužel konstatuju, že v případě toho stažení stížnosti asi neproběhl "sanity-check", který se jinak snažíme na klubu uplatňovat. Nebo já o tom minimálně nevím. Každopádně se omlouvám, že jsem toto nepohlídal. Mělo mě to napadnout. Je mi to líto.
Už stará Perchta OFFTOPICObrázek říkala "Věř, ale komu věříš, měř!"
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Mikulas.Peksa
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2260 poděkování
Dostal poděkování: 27331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Kucera »

Ještě taková poznámka k tomu tvrzení, že o podání stížnosti by mělo hlasovat RP.
Před třemi lety se podávala řada stížností kvůli komunálkám (jednak klasicky kvůli uzavírací klauzuli, druhak kvůli podezřením na manipulace). Podával je Filip Hajný a já byl jeden z těch, kdo se podíleli na přípravě podkladů. Z tehdejší mailové korespondence, kterou jsme vedli, je zjevné, že rozhodně nebyla každá jednotlivá stížnost před podáním schvalována RP. Takže leda by tehdy RP dopředu bianco schválilo, že budou podány stížnosti, a neřešilo kde všude a s jakým obsahem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Tobias.Esner, Robert.Magni, Lukas.Dubec
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Petr.Vileta
Vedoucí administrativního odboru
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 28716 poděkování
Dostal poděkování: 23635 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lukas.Blazej píše:
Petr.Vileta píše:Když jde doslova o hodiny, tak by se stejně žádný přezkum stihnout nedal.
NSS to podle mě řešit chtěl. Jakubův dopis byl doručen 8. 11., usnesení bylo přijato až 16. 11., šlo o poslední volební stížnost, kterou NSS odmítnul. Měli jsme tak celých 8 dní na to, abychom napsali, že Tobias byl k podání stížnosti oprávněn. Tak dlouhá lhůta je ve volebním soudnictví výjimečná.
Já už se pana poslance ptám, zatím úspěšně mlčí.
diskuse-poslanecky-klub-f886/podani-k-nss-t38416.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Moravec, Robert.Magni
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Marek.Necada
Zahraniční odbor
Profese: silozpytec
Dal poděkování: 10884 poděkování
Dostal poděkování: 7319 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Necada »

Mikulas.Peksa píše:Předpokládám, že nějaký rozbor toho, co ta stížnost věcně udělala špatně, dodá Jakub. Mě v danou chvíli přišlo obskurní, že kvůli špatnému součtu preferenčních hlasů v některých okrscích byly zpochybněna volba všech 200 poslanců. Od Jakuba jsem slyšel, že je to zjevná pitomost, kterou ze sebe mediálně děláme idioty. Od Lukáše Blažeje (autora stížnosti) jsem později slyšel, že to prý jinak udělat nejde, jinak NSS konat nebude. Jako právnímu laikovi mi připadá smysluplnější Jakubovo odůvodnění a jednal jsem s ohledem na něj (co by jediného právníka v RP). Samozřejmě není vyloučeno, že má pravdu Lukáš, skutečně nejsem odborník na psaní stížností na volby a je možné, že se pletu.
NSS vždy postupoval při stížnostech na volby velmi konservativně. Ačkoliv nad petitem žaloby jsem taktéž pozdvihl obočí, opravdu si myslíš, že by hrozilo, aby NSS zneplatnil celé volby? (To je spíš řečnická otázka.)
Nicméně všeobecně - pokud je v RP Jakub a ne Lukáš, má demokratickou legitimitu Jakub. Není automatickou povinností RP podat každou stížnost, kterou vytvoří "hejno" (Lukáš). Je pochopitelně plné právo CF změnit toho, kdo má nebo nemá demokratickou legitimitu (including "vyhodit Peksu, protože nerozumí právničině").
Jakub, ty ani nikdo jiný nemá demokratickou legitimitu k vydávání tajných usnesení. A ani 100 % hlasů ve volbě nikoho nezbavuje (leč nepsané) povinnosti chovat elementární respekt vůči členům a jimi odvedené práci. Promiň, ale fakt si myslím, že takové zlehčování v tuto chvíli není na místě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 6):
Giuseppe.Maiello, Petr.Vileta, Rostislav.Reha, Robert.Magni, Andrej.Ramaseuski, Michaela.Skokanova
Místopředseda finských Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 29785 poděkování
Dostal poděkování: 23193 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Jen doplním, že je dost možné, že jsem v době toho jednání RP nebyl dostupný, neb jsem vypnul a měl problémy s telefonem, které jsem se "zdravotně" rozhodl neřešit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Pavel.Moravec, Jiri.Ulip
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]

Mikulas.Peksa
Poslanec Evropského parlamentu
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7822 poděkování
Dostal poděkování: 10492 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Marek.Necada píše:NSS vždy postupoval při stížnostech na volby velmi konservativně. Ačkoliv nad petitem žaloby jsem taktéž pozdvihl obočí, opravdu si myslíš, že by hrozilo, aby NSS zneplatnil celé volby? (To je spíš řečnická otázka.)
Já fakt netuším. Spíš jsem řešil, že se novináři ptají "jůůůů, fakt chcete zneplatnit celé volby"? Odpověď "ne, byl to omyl, už je to stažené" zněla fajn, daleko spíš než "no, nějaké okrsky bychom přepočítali, protože jsou podezřelé, ale pro jistotu při tom rozeženeme celou sněmovnu z jedné vody na čisto - a já jsem se pod to podepsal". Vzhledem k tomu, že to bylo takové "Ivan má za den 5 televizních vystoupení", přišlo mi vůči němu fér mu "dodat podklady" pro takové vyjádření. Ono je do jisté míry fajn, nevypadat v televizi jako idiot....
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!

Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 3726 poděkování
Dostal poděkování: 3389 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Mikulas.Peksa píše:
Marek.Necada píše:NSS vždy postupoval při stížnostech na volby velmi konservativně. Ačkoliv nad petitem žaloby jsem taktéž pozdvihl obočí, opravdu si myslíš, že by hrozilo, aby NSS zneplatnil celé volby? (To je spíš řečnická otázka.)
Já fakt netuším. Spíš jsem řešil, že se novináři ptají "jůůůů, fakt chcete zneplatnit celé volby"? Odpověď "ne, byl to omyl, už je to stažené" zněla fajn, daleko spíš než "no, nějaké okrsky bychom přepočítali, protože jsou podezřelé, ale pro jistotu při tom rozeženeme celou sněmovnu z jedné vody na čisto - a já jsem se pod to podepsal". Vzhledem k tomu, že to bylo takové "Ivan má za den 5 televizních vystoupení", přišlo mi vůči němu fér mu "dodat podklady" pro takové vyjádření. Ono je do jisté míry fajn, nevypadat v televizi jako idiot....
Takže teď jako idioti nevypadáme jo? :D
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Mikulas.Peksa
Poslanec Evropského parlamentu
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7822 poděkování
Dostal poděkování: 10492 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Petr.Tkadlec píše:
Mikulas.Peksa píše:
Takže teď jako idioti nevypadáme jo? :D
Můj táta vždycky říkal, že existují situace, které nemají dobré řešení :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 9):
Petr.Tkadlec, Tobias.Esner, Marek.Necada, Vojtech.Pikal, Robert.Magni, Pavel.Moravec, Karel.Nejedlik, Jiri.Ulip, Hana.Ancincova
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!

Marek.Necada
Zahraniční odbor
Profese: silozpytec
Dal poděkování: 10884 poděkování
Dostal poděkování: 7319 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Necada »

Takhle vypadá „good enough“ rozhodování v praxi.
No nic, končím pro dnešek s trollením a jdu raději spát. :)
Místopředseda finských Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 29785 poděkování
Dostal poděkování: 23193 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

OFFTOPIC[quote="Marek.Necada"]Takhle vypadá „good enough“ v praxi.
No nic, končím pro dnešek s trollením a jdu raději spát. :)[/quote]
To se někdo má...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 4):
Marek.Necada, Tobias.Esner, Mikulas.Peksa, Pavel.Moravec
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“