RV 62/2018 Odvolání kandidátky do zastupitelstva v Hranicích

Republikovému výboru je svěřena moc zákonodárná. Republikový výbor schvaluje stranické předpisy, programové dokumenty a kandidátní listiny.

Moderátoři: Jednatele, Republikovy vybor

Pravidla fóra
Do fóra mohou psát členové skupin Republikový výbor, Vedoucí orgánů, Garanti a Účastníci. Do skupiny Účastníci se přidává na základě oprávněné žádosti v podatelně RV nebo jednateli, eventuálně předsedajícímu. Jednáním předsedají Jednatelé eventuálně Předsedající.
Do fóra hlasování píšou jen členové republikového výboru a předsedající.
Zamčeno
Radim.Racek
Člen KS Olomoucký kraj
Profese: Student
Dal poděkování: 40 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 62/2018 Odvolání kandidátky do zastupitelstva v Hranicích

Příspěvek od Radim.Racek » 10 zář 2018, 23:03

Hynek.Kliment píše:
10 zář 2018, 22:31
Ještě si dovolím jeden komentář:
Vážení Piráti v Hranicích
jestli celou tuto záležitost vnímáte jako zásadní, já nemám problém (a nikdy jsem neřekl nic jiného) s tím, že odstoupím z kandidátky a uvolním vám prostor pro vaši realizaci. To, co mě opravdu mrzí, je fakt, že jste nikdy nedokázali vy, ani kraj normálně přijít, jako slušní lidé a říci: "je tady problém, pojďme ho řešit". Zakládal jsem MS s představou, že reprezentuji vznosné a progresivní myšlenky, které stojí za to obhajovat. Místo toho již několik měsíců řeším samé drobné půtky, vzájemnou nevraživost, zákulisní boje apod. Mnohokrát jsem vás upozorňoval, že s takovou nesoudržností neobstojíte v "ringu" ani měsíc.Vysvětloval jsem vám, že můj recept na spokojenější společnost spočívá ve slušnosti, sounáležitosti, poctivosti a osobní síle tyto zásady nekompromisně hájit. Možná je moje představa o Pirátech a politické korektnosti Pirátů příliš naivní a snová. Možná vy razíte jinou strategii. Pokud nesouhlasíte s mým pojetím pirátství, pak vám sice s lítostí v srdci, ale uhnu z cesty. Přestaňte ale hrát tyto trapné a nedůstojné komedie.
Na tento komentář musím opět zareagovat, to že bys odstoupil jsem od tebe neslyšel. S tou informaci že v “ringu” bez tebe neobstojíme ani měsíc si přišel na jednání čtyř členů čela kandidátky 4.9 kdy jsme měli rozhodnou co a jak bude, nepovažuješ to jako lehké vydírání? “Buď semnou a nebo padnete?” Já to tak vnímám.
S tím že je problém jsem za tebou nepřišel jako jednotlivec ale požádal jsem kraj, beru to jako správnou věc a myslím že jsem neudělal nic špatného.
Sám píšeš že recept na spokojenější společnost spočívá ve slušnosti, sounáležitosti, poctivosti a osobní síle tyto zásady nekompromisně hájit.
Tak se chci zeptat jak moc jsi byl na členy MS poctivý když jsme tě volili jako lídra?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radim.Racek za příspěvky (celkem 2):
Jan.Bednarik, Ivo.Vlasaty

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 1897 poděkování
Dostal poděkování: 1544 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 11 zář 2018, 07:58

U Pirátů majetky nejsou moc osobní záležitostí, páč sledujeme jejich progres třeba při podání majetkových přiznání u volených lidí. Tato záležitost rozhodně nejde brát jako osobní. Takovýto člověk se podle mě nemůže ucházet o vysoké posty a kór ve stavu, kdy tu situaci zjevně nemá vůbec pod kontrolou, Posledním "hřebíčkem do rakve" je tady hláška ohledně trapné a nedůstojné komedie. Ze strany Hynka mi celá jeho argumentace přijde jako nějaký manipulativní nátlak. Rozhodně jsem minimálně pro zrušení jeho kandidatury.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Jan.Bednarik, Ivo.Vlasaty
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Marek.Necada
Republikový výbor
Profese: silozpytec
Dal poděkování: 7747 poděkování
Dostal poděkování: 4964 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Necada » 11 zář 2018, 08:21

Rád bych slyšel vyjádření ostatních kandidátů k situaci a případným alternativám k odvolání celé kandidátní listiny.
jednatel republikového výboru Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 11 zář 2018, 08:41

Navrhuji tedy alternativní usnesení.
Republikový výbor odvolává Hynka Klimenta z kandidátní listiny Pirátů do zastupitelstva města Hranice.
OFFTOPICTřeba se dobereme k jinému řešení, ale prozatím to tady hodím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 3):
Andrej.Ramaseuski, Frantisek.Kopriva, Ivo.Vlasaty

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 765 poděkování
Dostal poděkování: 992 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 11 zář 2018, 08:41

Ondrej.Profant píše:
10 zář 2018, 13:24
@Andrej: Ještě je možnost, že v tom máme bordel my.
Jako ze AO? No, pravda, ze podminka veku, clenstvi ve strane a t.d. musi byt splnena ne ke dni nominace, ale ke dni voleb. Tak treba by to stihali. Jinak by mohli byt stihani :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvek:
Petr.Tkadlec
two beers or not two beers?

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 765 poděkování
Dostal poděkování: 992 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 11 zář 2018, 08:55

Petr.Tkadlec píše:
11 zář 2018, 08:41
Republikový výbor odvolává Hynka Klimenta z kandidátní listiny Pirátů do zastupitelstva města Hranice.
Take nevidim zadne podstatni duvody k odvolani cele kandidatky. Kdyz nechteji kandidovat bez stavajiciho lidra - muzou stahnout sve kandidatury samostatne.

Mj, k medialni strane kauzy - kdyz uz jsme u otevreneho jednani, a zustali transparentni, tak v mediich bych byl ofenzivni a necekal na okamzik kdy o nas budou psat ruzne heity o rozhadanych piratech a t.d. - tiskovka o tom, ze pirati odvolali potencialne rizikoveho kandidata, pri dobre priprave a podani, dokazala by dostat i do celostatnich medii a byla by prospesna pro celou komunalni kampan.
two beers or not two beers?

Tomas.Svoboda
Krajské předsednictvo
Profese: osvč
Dal poděkování: 681 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Příspěvek od Tomas.Svoboda » 11 zář 2018, 09:06

Andrej.Ramaseuski píše:
11 zář 2018, 08:55
Petr.Tkadlec píše:
11 zář 2018, 08:41
Take nevidim zadne podstatni duvody k odvolani cele kandidatky. Kdyz nechteji kandidovat bez stavajiciho lidra - muzou stahnout sve kandidatury samostatne.

Mj, k medialni strane kauzy - kdyz uz jsme u otevreneho jednani, a zustali transparentni, tak v mediich bych byl ofenzivni a necekal na okamzik kdy o nas budou psat ruzne heity o rozhadanych piratech a t.d. - tiskovka o tom, ze pirati odvolali potencialne rizikoveho kandidata, pri dobre priprave a podani, dokazala by dostat i do celostatnich medii a byla by prospesna pro celou komunalni kampan.
Karolína Sadílková je opačného názoru. Myslím tím tiskovku, celostátní media, etc.
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 11 zář 2018, 09:16

Prosím Vás, neřešte tady mediální záležitosti. Je to irelevantní pro toto jednání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 5):
Marek.Necada, Jitka.Novotna, Radim.Racek, Vojtech.Pikal, Ivo.Vlasaty

Martin.Smida
Republikový výbor
Profese: Kompostář
Dal poděkování: 2269 poděkování
Dostal poděkování: 3930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Smida » 11 zář 2018, 14:45

Mě by ani nevadilo, že má exekuce (nebo zkrátka finanční problémy), ale spíš to, že to předem neřekl.
že se nikdo nezeptal, je chabá výmluva.
ale taky je pravda, že PKS mohlo při přijímání členů a zakládání nového místního sdružení postupovat poněkud obezřetněji. Ostatně to byla první věc, co jsme jako předsednictvo strany sepsali po volbách - doporučení, aby se v nabírání členů a zakládání MS postupovalo s rozmyslem. Kuba Michálek chtěl nařizovat direktivněji, já jsem lobboval, aby zůstalo jen u doporučení, že přece máme k těm tehdejším našim "funkcionářům" nějakou důvěru... takže vlastně trochu i moje chyba :-D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvek:
Radim.Racek
Zastupitel za Piráty v obci Majetín (od října 2014). V Pirátské straně v současnosti člen Republikového výboru (zvolený celostátním fórem v prosinci 2017) a Strategického týmu pro upgrade strany. Během parlamentních voleb 2017 člen volebního výboru. Od dubna 2016 do prosince 2017 - 2. místopředseda České Pirátské strany. Od listopadu 2013 do dubna 2016 předseda XOLKu.
Člen mediálního odboru, social media týmu, člen venkovského místního sdružení Pirátská Tvrz.

Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo
Profese: programátor, konzultant, řemeslník
Dal poděkování: 858 poděkování
Dostal poděkování: 1141 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik » 11 zář 2018, 17:24

Myslím si (většina věcí šla mimo mě, jsem v předsednictvu až od 16.6.), že bylo postupováno dostatečně obezřetně:
* místopředsedkyně MS Hranicko byly členky cca od března 2015
* Hynek, předseda MS Hranicko, byl zájemce o členství od 4.12.2017, byl přijat 16.2.2018
* ustavující schůze MS Hranicko byla 7.5.2018
* v MS Hranicko bychom měli mít od počátku hostující členy z kraje (Vojtěch Pikal, Tomáš Svoboda a Antonín Štěpán měli zájem o hostování, ale nevím jestli je to formálně dořešeno)
* členy z Hranic, které jsme přijímali jako PKS do KS, jsme prověřili standardně (nějakou dobu spolupracovali, proběhlo grilování)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 3):
Radim.Racek, Tomas.Svoboda, Ivo.Vlasaty
krizový manažer KS OlK (oficiálně předseda) • člen TO • [email protected] • 603 439 481

Zamčeno

Zpět na „Republikový výbor“