Odstoupení z kandidátní listiny

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Lucie.Cirkva.Chocholova
Člen KS Středočeský kraj
Profese: pedagog volného času, výstavář, propagac
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstoupení z kandidátní listiny

Příspěvek od Lucie.Cirkva.Chocholova » 27 říj 2019, 23:55

Velice mne Patricku mrzí tvoje odstoupení, protože to vnímám jako výrazné oslabení kandidátky a trošku mi to koliduje, s tebou dříve avizovaným prvkem týmovosti. Mrzí mne to o to víc, že je mi jasné, že sis to oslabení při zvažování svého rozhodnutí musel plně uvědomovat.
Protože se tady dokola omýlají nováčci-nečlenové, kteří jsou na kandidátce dva, předpokládám, že se mne to týká. Na můj zájem o kandidaturu v krajských volbách se mne ptalo několik z vás a překvapuje mne, že jak se dočítám, tak i z "opačných táborů". Teď se tedy dozvídám, že jsem zoufalý výsledek snahy o oslovování nových tváří. Já nejsem z cukru, ale být slabší povahy minimálně by mne to otrávilo. Nicméně nemám z toho pocit, že bych hrála roli užitečného idiota. To proč lidé dávají přednost nováčkům před zkušenými bardy je asi třeba podrobit analýze a hlavně si říct zda je to dobře nebo špatně, protože ani na tom se evidentně neshodnete.
Měla bych být součástí týmu, který volby potáhne, takže bych si tady ráda vyjasnila několik pro mne zásadních věcí. Já bych moc prosila o konkrétní odpovědi.
Můj dotaz na Patricka. Bojíš se, že nebudeme schopni reprezentovat pirátské hodnoty na kraji. Jaké konkrétní prosím? Jak by měla vypadat kandidátka podle tvých představ?

Dalibor tady celkem otevřeně pochybuje o Jirkově schopnosti dělat leadra. Není na čase s tím začít pracovat? Co si myslíš, že by Jirkovi pomohlo? A jak to vnímá sám Jirka?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Cirkva.Chocholova za příspěvky (celkem 8):
Lenka.Kozlova, Marek.Havranek, Tomas.Zmuda, Milan.Krch, Jan.Korbel, Stepan.Drtina, Michal.Hazlinsky, Milan.Zeleny

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 3538 poděkování
Dostal poděkování: 1747 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 28 říj 2019, 07:44

Ahoj, z mediálního hlediska jsem určitě slabší než Patrick. A pracuju na tom, už jsem byl na jednom školení u Ondry. Budu rád, když mi napíšete vaše další výhrady.

Mě mrzí, že Patrick nedodržel svou předvolební proklamaci, že bude pracovat v kampani a v zastupitelstvu, i když se nestane lídrem. Viz citaci v mém předchozím příspěvku.

Já jsem ho v rozpravě vyzýval, aby se více zapojoval, přestože jsem věděl, že jeho zapojení do práce před volbou by mi ubralo hlasy, on ale přišel až na mumble, když probíhalo druhé kolo volby. Já jsem ho vyzýval ze zištných a sobeckých důvodů. Chtěl jsem, aby se Patrick stal přirozeným lídrem našeho týmu. Pro mě je tým klíčový. Nechci skupinu sólistů a chci, aby lídr naplňoval a žil tuto mou představu. Ověřuje se mi, že ve spolupráci je ohromná síla a že jedině spolu zvládneme uspět, nikoli každý sám za sebe a nikoli s představou, že lídr určuje směr. Ten směr má podle mě vycházet z diskuse tak, aby v něm každý viděl kus sebe. A hlavně já jsem víc praktik než teoretik. V neděli od 12:00 se v Mělníku poprvé sejde volební štáb a bude připravovat pracovní rozpočet kampaně. Všichni jste zváni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 5):
Milan.Krch, Jan.Korbel, Stepan.Drtina, Petra.Smutna, Milan.Zeleny
721 356 719, [email protected], https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/, předseda Krajského sdružení Středočeský kraj

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9091 poděkování
Dostal poděkování: 3260 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 28 říj 2019, 08:28

@Jiří.Snížek
V neděli od 12:00 se v Mělníku poprvé sejde volební štáb a bude připravovat pracovní rozpočet kampaně. Všichni jste zváni.
Z čeho bude VV vycházet, když zatím není schválen rozpočet pro kraj a VV neví, kolik peněz KF na kampaň schválí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvek:
Milan.Krch

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 3538 poděkování
Dostal poděkování: 1747 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 28 říj 2019, 08:38

Ahoj, v debatě o rozpočtu, zazněly hlasy, které by rády slyšely, jaký bude rozpočet kampaně. Úkolem volebního štábu je připravovat pracovní rozpočet kampaně, který schvaluje volební výbor. Rád bych, aby z Mělníku vzešly tři hrubé pracovní varianty rozpočtu krajské a senátní kampaně, aby mělo krajské fórum více podkladů k rozhodnutí, kterou variantu rozpočtu podpořit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvek:
Lenka.Kozlova
721 356 719, [email protected], https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/, předseda Krajského sdružení Středočeský kraj

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Patrick.Zandl
Místní předsednictvo
Profese: projektový manažer
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 533 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrick.Zandl » 28 říj 2019, 20:53

Michal.Hazlinsky píše:
26 říj 2019, 01:50

První věc, které nerozumím. Primárky na leadera a čelo začali současně. Do zvolení leadera jste byli dva rovnocenní leadeři. Každý z Vás tedy mohl začít realizovat to, o čem tu píšeš a zajistit, aby se do primárek přihlásili další kvalitní kandidáti. Co by tedy během těch několika málo týdnů bylo jinak a jak by to zásadně ovlivnilo výsledek primárek, kdyby volba leadera dopadla opačně? To, z jakých kandidátů se bude vybírat na čelo, bylo vesměs jasné ještě před spuštěním volby leadera. A kdyby primárky dopadly podobně, odstoupil bys tedy z pozice leadera?
Ano, ale postup pro formování kandidátky je věcí PKS, jehož já členem nejsem. Řadový člen to těžko ovlivní jinak, než názorem, který nebyl vyslyšen.

Ad odstoupení z pozice lídra: to teď neumím říct. Tahle situace se nestala.
Michal.Hazlinsky píše:

Já jsem měl jiný pocit. O volbách se komunikovalo na různých kanálech hodně a často. Když jsem něco nevěděl, ptal jsem se. Když jsem měl podnět komunikoval ho. Tvůj komentář se mě lehce dotýká a evokuje pocit, že ta snaha za nic nestála. To mě mrzí. Ale jsem vnitřně přesvědčen, že stála. Z našeho MS a příznivců jsme podpořili (oslovili) ke kandidatuře tři za mě kvalitní odbornice ve svých profesích a dvě z nich do toho šly, za což jsem rád. Automaticky jsme je seznámili s postupem primárek a včas je navedli ke splnění všech podmínek a navedli skrze naše systémy.
Co bránilo, abys dělal to samé? Nebo jsme to my tady dělali dle tebe špatně? Opět neber to jako nějaký výpad proti tobě, jsem pouze zmaten.
Za to vám patří dík. I my jsme to vyzkoušeli, ale neměli jsme moc úspěch, lidi po nás chtěli vidět, jak rámcově kandidátka bude vypadat a s kým budou spolukandidovat. Což je vcelku pochopitelné. I to byl ten důvod, proč jsem byl toho názoru, že kandidátku je třeba projednat jako celek a ne z ní dělat seznam nejméně vadících.
Michal.Hazlinsky píše:
Prosím objasni mi rozdíl mezi tvořením a navolením kandidátky. Nějak tomu nerozumím. Myslíš obsadit lidmi které vytipuje nějaká užší skupina nějak pověřených lidí? Třeba je i seřadí, nebo minimálně některé označí prioritně pro čelo? Takto by doručila i lidi, které dosud KF nikdy nevidělo? Jak bys ses v takovém případě vypořádal s § 6 a § 6 Volebního řádu? A pokud by to nakonec bylo stejným způsobem volby, nerozumím rozdílu.
Kandidátka je něco, co má mít hlubší smysl. Není to sbírka lidí, kteří nikomu nevadili, má to být skupina lidí, kteří umí obsadit jednotlivé odbornosti a jsou schoopni je zastat - není to tedy náhodný výběr. Podle mě je zcela průchozí systém, když se v dostatečném předstihu začne uvažovat o kandidátech, kteří tohle splňují, začne se s nimi komunikovat, začne se uvažovat, jak jsou volitelní a nakonec se členům předloží a vyargumentuje kandidátka jako tým. Proto jsme chtěli, aby s nimi přicházely spíše jednotlivá MS, než sami ti lidé - aby byla nějaká záruka.

Samozřejmě nutno počítat s tím, že ji KF může shodit, ale to je něco, co se díky trvalé komunikaci o kandidátce ví dopředu a můžou se odstranit rizika. Samozřejmě to předpokládá, že KF se seznámí s lidmi, kteří na kandidátce jsou a probíhá o nich komunikace.

V bodech 5 a 6 nevidím problém, ve VŘ je výslovně uvedeno, že KF sestavuje kandidátní listinu...

Michal.Hazlinsky píše:
Já sám za sebe říkám, že bych mě musel někdo sakra zaujmout a přesvědčit takto během měsíce. Ale spíše bych měl problém se s ním ztotožnit. Něco jiného pro mě je, když nějaké MS jako celek přijde a představí někoho, kdo s nimi v místě již nějakou dobu pracuje a znají ho. I proto jsme u nás oslovili ke kandidatuře RegP, kteří se s námi zkontaktovali již dříve a sami. Pro mě je v tom velký rozdíl. Přesvědčil jsem se o tom už několikrát.
Ano, to byl důvod, proč jsme soudili, že návrhy mají přicházet od MSek.
Michal.Hazlinsky píše:
Obávám se, že postup který popisuješ (stále si nejsem jistý, že jsem tě pochopil správně a pokud jsem to nepochopil, prosím celou tuto část ignoruj) by z nás vlastně udělal STAN, nebo hůře ODS. Koneckonců STAN už takhle loví lidi déle a nevidím důvod se je snažit dohnat. Pro mě je charakteristika Piráta i to, že je "samomotivační" OFFTOPICopět ta hejna atd... .
Asi nepochopil docela, i když já nevím, jak kandidátku sestavuje STAN. Nejde mi o to, obcházet fungující starosty, které neznáme, ale naopak obcházet lidi, které známe, víme, že jsou přínosní a mají k nám blízko a pokoušet se je angažovat. Pár takových lidí máme, bylo potřeba je podpořit, vytáhnout, říct jim, že jejich práce i odbornost je přínosem.

Sebemotivace je hezká vize, ale rozhodně nefunguje samospádem. Potřeba je podpora z naší komunity.
Michal.Hazlinsky píše:
Odstoupil člověk, v jehož přínos jsem já věřil hodně. Mrzí mě to. Jelikož o názorech lidí, které považuji za svého druhu kapacity, mě jistá má část nutí dokola přemýšlet a odnést si z toho maximum poučení, doufám, že věnuješ čas mým otázkám. Opravdu prosím nevylož si to jako útok, nebo snahu kohokoliv hájit. OFFTOPICNemyslím si, že to někdo zrovna ode mě potřebuje, každý tady je svéprávný a hájit se má sám, cítí li se dotčen. Moje motivace je čistě soukromá.
A důvod proč to tedy píšu veřejně sem...?

Nechť tento text poslouží také jako moje message ke stávajícím kandidátům, protože představím-li si sebe na jejich místě, nesl bych tvá slova těžce. A proto jsem cítil potřebu to napsat, protože nesdílím názor, že je vše špatně, naopak!
Nejsem tím dotčen, je dobře, že se nad tím zamýšlíme a že se ptáš. Snad jsem odpověděl na všechno. V souhrnu si myslím, že jsme měli věc se sestavením kandidátky lépe promyslet a uvážit a vyjasnit si ji osobně, ne přes mumbly a elektronické debaty, které mnoho komunikaci neusnadňují. Fakt je, že já jsem pro to z mnoha důvodů také mnoho nestihl udělat. I proto beru odstoupením svůj díl viny na sebe - a také tím dávám odpověď na některé zmínky o tom, že mi jde jen o funkci.

U jednotlivých kandidátů jsem několikrát zdůraznil, že problém nejsou oni ale to, jak jsme celou záležitost uchopili jako celek. I když máš perfektní kousky skládačky, stejně ji nemusíš složit...

díky, Patrick
Tito uživatelé poděkovali autorovi Patrick.Zandl za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Marek.Rebicek
Místní předsednictvo
Profese: majitel firmy - dřevařství
Dal poděkování: 576 poděkování
Dostal poděkování: 554 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Rebicek » 28 říj 2019, 21:05

Nejradši bych sem nic nepsal, neb je jednoduché to odmítnout jako výlev neúspěšného, ale mrzí mě, že jste rozčarováni či nechápete rozhodnutí Patricka.
Tak krátce vysvětlím, jak ho vnímám já.
Jirka nebyl ochoten jít do dohody s Patrickem o leadrovi kandidátky (nehodnotil jeho zkušenosti a mediální dopad jako klíčové, či jak říká, že Patrick na něj nepůsobil jako tvůrce teamu), to je v pořádku, Jirka měl ambice, vyhrál.
Patrick asi sám dobře tuší, že tomu dal méně, než bylo záhodno, pokud jde o seznámení se s členy KF. Anebo spoléhal, že není problém jeho 1336 mediálních výstupů za 10 let vyguglovat. ;)
Od svého vítězství 14. října Jirka s Patrickem nekomunikoval, mimo krátké noticky, že si vyslechne Patrickovi nápady. Když chceš dostat svého soupeře na svoji stranu, asi s ním musíš mluvit a dohodnout si spolupráci. Před volbou čela Jirka podpořil jediného kandidáta - Jana Ličku.

Když proběhla volba čela, já jsem nebyl zvolen a rezignoval jsem do PKS, Patrick avizoval, že tom přemýšlí také. Tady byl ještě prostor, dobrý šéf si také nenechá utéct nespokojeného kolegu, řeší s ním, proč chce odejít.
Současně běželo na pozadí, to co formuloval Vašek a podpořil Štěpán, že Jirka není v něčem lepší, ale že Patrick něco manipuloval, chce postupovat nedemokraticky, prostě je málo autentický a principiální pirát.
To pak opravdu nemáte důvod svým jménem podpořit kandidátku. Já nezpochybňuji, že to tak někdo může cítit a děkuji Martinovi, že třeba vysvětlil kauzu Patrickovi SZ s videem.
Ale nemůžete přeci hovořit o zklamání, když někteří hodnotí takto negativně Patricka a současně chtít pracovat s jeho jménem a schopnostmi. Prakticky byste měli být rádi, že vám tu kandidátku nezatěžuje! :)

Abych to odhlehčil, přijde mi, že máme projet lesem, bažinou, pár brody do cíle v podobě tvrze na velkém kopci. Mohli jsme jet otřískaným Land Roverem, což už pár expedicí absolvoval, ale porovnali jsme tabulky emisí CO2 a tabulkovou spotřebu nafty a vzali si nový Nissan Qashqai a doufáme, že tam vyjede. :D

Speciálně pro @Lucie C. Chocholova Nemyslím, si, že bys neměla co dát STČ pirátům, libí se mi, že někdo by rozuměl problematice příspěvkovek kraje. Patrick určitě nemířil na tebe či či Adélu, že byste tam nepatřily, naopak. Ale měly byste ten team doplnit, ne vítězit nad lidmi s politickou legitimací. Není to osobní, jen povzdech nad preferencemi členů KF, to samé mě udivuje třeba u Milana Zeleného, 20 letý student je náš expert na zdravotnictví a Tomáše Petra, co dělá v ZZS STČ odmítneme?
Land Rover.jpg
Nissan.jpg
Naposledy upravil(a) Marek.Rebicek dne 28 říj 2019, 22:59, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Rebicek za příspěvky (celkem 3):
Patrick.Zandl, Dalibor.Zahora, Hana.Chalusova

Marek.Rebicek
Místní předsednictvo
Profese: majitel firmy - dřevařství
Dal poděkování: 576 poděkování
Dostal poděkování: 554 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Rebicek » 28 říj 2019, 21:07

:D :D Teď to vypadá, že jsme se s Patrickem domluvili na reakci a přitom jsem jen byl na mumble a nestačil odeslat..

Patrick.Zandl
Místní předsednictvo
Profese: projektový manažer
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 533 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrick.Zandl » 28 říj 2019, 21:12

Vaclav.Kubaljak píše:
26 říj 2019, 15:16
Když jsme u toho, mohu říci proč jsem třeba Patrika v těchto volbách nevolil a nemohl podpořit. Není to o osobních účtech, např. já jsem se zeptal při grilování Patrika, co si ve světle diskuze, kterou otevřel Mikuláš Ferjenčík o fungování fóra myslí. Bylo mi sděleno, že Patrik si myslí, že by spolu lidi měli mluvit víc offline, co jsem v tom slyšel já? Mimo záznam netransparentně, tak to totiž mimo fórum zkrátka je. Viděl jsem, že s Markem chtějí netransparentně a bez účasti demokratických principů na kterých strana vyrostla skládat v rámci kraje kandidátku. Viděl jsem jak mi přišlo spěšnou zprávou video, které mi v žádných jiných volbách od nikoho nepřišlo. Kdyby kromě Jirky a Patrika kandidoval jiný Pirát, který k hromadné korespondenci přístup nemá, byl by takovým jednáním vrcholně znevýhodněn! @Patrick.Zandl, bohužel, pro mě od začátku své kampaně popírá principy na které se teď odvolává. Opravdu se omlouvám, Patrik byl Pirát daleko dříve než já, ale zkrátka tohle mi vadí v tom já vidím manipulaci a nefér jednání. Můžete mě teď nemít rádi klidně otevřeně, můžete si o mě myslet, že jsem byl zmanipulovaný Štěpánem, Jirkou, nebo Lenkou, Janou, či Petrou ale volil jsem podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Mimochodem, jak @Jan.Licka ví dlouho jsem byl rozmrzelý, že nemohu volit ani jednoho, o Patrikovi jsem moc nevěděl právě z fóra, ani ze schůzí (třeba na mumble), na Jirkovi jsem viděl jiné mouchy, ale přesvědčil mě při Grilování v PiCe.
Tohle je nesmysl.
Nenavrhovali jsme žádný nedemokratický a netransparentní přístup. Chtěli jsme, aby se MSka podívala po zajímavých lidech, za kterými si mohou stát a kteří mohou být na naší kandidátce z pohledu mnoha parametrů. Chtěli jsme, abychom z těchto lidí postavili ucelený tým obsluhující vše, co kraj potřebuje dělat. Chtěli jsme, aby takto navrženou kandidátku mohlo KF přijmout či odmítnout a samozřejmě, aby o ní mohli všichni členové diskutovat. Na tom není nic netransparentního a nedemokratického. Úplně stejně se dělají kandidátky do místních zastupitelstev a tam to nevadilo nikomu a ničemu.

Za druhé, použil jsem funkci posílání zpráv tak, jak to fórum samo připouští. To, že to některé lidi zaskočilo, to se stává. že v tom vidíš nefér jednání, je právě ten nesmysl - funkci mohl použít každý, čili to nebylo nic nefér, co by bylo výlučně pro mě. Že ji nevyužil, je jiná věc a spíše jeho problém…

Hlavní problém komunikace na fóru je, že se tu lidé neposlouchají. jen vysvětlují své názory a ještě mají problém se vyjádřit. Nejde mi o to, aby nebylo dokladovatelné, co kdy kdo řekl, ale aby spíše než dokladování jsme stavěli na snaze se pochopit a dosáhnout rozumné dohody. Vezmi si příkladmo sebe - máš pochybnosti o tom, proč chci používat fórum jinak a místo toho, aby jsi se mě zeptal, vytváříš nepodložený závěr, který mi vkládáš do úst.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Patrick.Zandl za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Milan.Krch
Člen KS Středočeský kraj
Profese: IT manager
Dal poděkování: 416 poděkování
Dostal poděkování: 156 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.Krch » 28 říj 2019, 21:21

Patrick.Zandl píše:
28 říj 2019, 20:53

Kandidátka je něco, co má mít hlubší smysl. Není to sbírka lidí, kteří nikomu nevadili, má to být skupina lidí, kteří umí obsadit jednotlivé odbornosti a jsou schoopni je zastat - není to tedy náhodný výběr. Podle mě je zcela průchozí systém, když se v dostatečném předstihu začne uvažovat o kandidátech, kteří tohle splňují, začne se s nimi komunikovat, začne se uvažovat, jak jsou volitelní a nakonec se členům předloží a vyargumentuje kandidátka jako tým. Proto jsme chtěli, aby s nimi přicházely spíše jednotlivá MS, než sami ti lidé - aby byla nějaká záruka.

Samozřejmě nutno počítat s tím, že ji KF může shodit, ale to je něco, co se díky trvalé komunikaci o kandidátce ví dopředu a můžou se odstranit rizika. Samozřejmě to předpokládá, že KF se seznámí s lidmi, kteří na kandidátce jsou a probíhá o nich komunikace.

V bodech 5 a 6 nevidím problém, ve VŘ je výslovně uvedeno, že KF sestavuje kandidátní listinu...
Já si Patriku naopak myslím, že s těmi kandidáty přicházejí jednotlivá MS. Není to, podle mě, jen a pouze dotažené formálním procesem. Záruky nelze přeci nijak vyžadovat...
Každý kandidát si předem zjistí zda tu podporu ve svém MS vůbec má...a jde kandidovat...troufám si odhadovat že to tak bylo i u vás v Brandýsem, že ty i Marek jste tu podporu měli...
Určitě prodiskutujeme ...

Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 2213 poděkování
Dostal poděkování: 1772 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Novak » 28 říj 2019, 21:43

OFFTOPICKoukám, že v SčK je pořád stejná sranda. Někdy příjdu na schůzi s popkornem, nebo tak. :fet:

Jo a ať nejsem úplně OT - psaní hromadných zpráv na fóru má samozřejmě svá pravidla!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova

Rychlá odpověď

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“