Vlákno úlevné

Nemoderované fórum pro témata běžné konverzace.
Pravidla fóra
Fórum Podpalubí je fórum pro libovolná témata běžné konverzace. Fórum není nijak moderováno, v žádném případě nevyjadřuje názory Pirátské strany. Neposkytuje se žádná garance jakéhokoliv druhu.

Podstatná témata prosím zakládejte ve Vnitrostranické diskuzi, nebo jinde kam se hodí.
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 31252 poděkování
Dostal poděkování: 15262 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlákno úlevné

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 10 pro 2019, 09:55

5:1
Přílohy
untitled (9).png
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Michaela.Skokanova
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

David.Wagner
Vedoucí zahraničního odboru
Profese: Medituji o liniovém řazení
Dal poděkování: 512 poděkování
Dostal poděkování: 3502 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David.Wagner » 10 pro 2019, 10:55

Musím říct, že otevřená výzva k porušování zákona je něco co je fakt velká paráda mit v zápisu republikovýho předsednictva.

Jan.Kochert
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: pirate
Dal poděkování: 1610 poděkování
Dostal poděkování: 1550 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Kochert » 10 pro 2019, 17:32

David.Wagner píše:
10 pro 2019, 10:55
Musím říct, že otevřená výzva k porušování zákona je něco co je fakt velká paráda mit v zápisu republikovýho předsednictva.
Přečetl jsem poslední zápis, nevidím to tam, takže se nabízí otázka co přesně jsi tím myslel... ale vlastně mě stejně víc, než jestli si někam potencionálně ulíváte peníze v EU parlamentu, zajímá otázka, proč chceš omezovat svobodu slova ve jménu něčeho tak abstraktního a nedefinovatelného, jako je politická korektnost. Soubor fluidních pseudopravidel, která omezují svobodu vyjadřování včetně umění a humoru a jejichž hranice určuje ten mob-mind, který zrovna má tu (mediální, exekutivní, finanční, právní) moc.

(a nemotej do toho revizionismus a jeho pohled na historii ze současného kontextu, to je něco jiného)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kochert za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Fortik, Vit.Jurasek
I'm not „future”. You're retro.
Profil !

David.Wagner
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David.Wagner » 10 pro 2019, 17:52

Jan.Kochert píše:
10 pro 2019, 17:32
David.Wagner píše:
Přečetl jsem poslední zápis, nevidím to tam, takže se nabízí otázka co přesně jsi tím myslel... ale vlastně mě stejně víc, než jestli si někam potencionálně ulíváte peníze v EU parlamentu, zajímá otázka, proč chceš omezovat svobodu slova ve jménu něčeho tak abstraktního a nedefinovatelného, jako je politická korektnost. Soubor fluidních pseudopravidel, která omezují svobodu vyjadřování včetně umění a humoru a jejichž hranice určuje ten mob-mind, který zrovna má tu (mediální, exekutivní, finanční, právní) moc.

(a nemotej do toho revizionismus a jeho pohled na historii ze současného kontextu, to je něco jiného)
Já nechci omezovat svobodu slova. Já považuju za důležitý aktivně bojovat proti tomu, když někdo mluví jako třeba rasistický nebo šovinistický prase tím, že je dobrý to nedělat a aktivně to odmítat. Nějaký zákonný omezení jsou samozřejmě naprostý nesmysl a úplně mimo v českým kontextu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Skokanova, Vaclav.Zidek

David.Wagner
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David.Wagner » 10 pro 2019, 17:56

Jinak teda ulejvání peněz samozřejmě podnikáme masivně, ale teda ve chvíli, kdy státní legislativa tak nějak znemožňuje nutit zaměstnance zveřejnit smlouvu tak říct "tak si dejte do výběrka, že chcete zveřejnit smlouvu" tríček za kterej by se nestyděly ani nejhlubší devadesátky.
Podepsáno naší odbornicí na pracovní právo a naším odborník na jakékoliv právo obecně, důvěra plus tisíc bodů.

Jan.Kochert
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: pirate
Dal poděkování: 1610 poděkování
Dostal poděkování: 1550 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Kochert » 10 pro 2019, 19:50

David.Wagner píše:
10 pro 2019, 17:52
Jan.Kochert píše:
10 pro 2019, 17:32
David.Wagner píše:

Já nechci omezovat svobodu slova. Já považuju za důležitý aktivně bojovat proti tomu, když někdo mluví jako třeba rasistický nebo šovinistický prase tím, že je dobrý to nedělat a aktivně to odmítat. Nějaký zákonný omezení jsou samozřejmě naprostý nesmysl a úplně mimo v českým kontextu.
Tak to odmítej, nic ti nebrání. Já zas považuju za důležitý nikomu neříkat, koho smí nesnášet. Stejně tak jsem pro to, aby si hranice toho, co je rasismus, šovinismus, nebo třeba ageismus určovalo svědomí a morálka každého jednotlivce OFFTOPIC(hint: context is EVERYTHING). Jednak protože na fyzický projevy té nenávisti tu máme (díkybohu) zákony a zadruhé, protože to je jediná trvalá možnost jak se člověk té nenávisti může zbavit. Ten odmítavý postoj společnosti musí být přirozený. Jak z toho uděláš prohlášení nějaké skupiny, například politické strany, ty ostatní v jejich názoru o to víc zakonzervuješ.

Snaha o zavedení debaty o politické korektnosti „jen v českém prostředí” je mimo ze dvou důvodů: zaprvé internet nezná hranice a co není na internetu jako by nebylo. A zadruhé, právě příklad západních států nám dostatečně průkazně ukazuje, jak tyto snahy končí: omezením svobody slova a cenzurou vyjádřování včetně uměleckého projhevu, a to včetně důsledků za činy, které někdo provedl před 20 lety v úplně jiném kontextu doby a společnosti OFFTOPICcož je btw. něco, jako kdyby tě někdo v roce 2036 potrestal za použití Ů ve tvém dnešním postu, protože Ů bylo v roce 2031 prohlášeno za společensky nepřijatelné. Čili je úplně irelevantní, zda se o PC bavíme v českém prostředí, jediná skutečně progresivní možnost (v pravém smyslu toho slova) je (český, evropský, globální) boj za absolutní svobodu slova.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kochert za příspěvky (celkem 3):
Antonino, Vit.Jurasek, Dominika.Michailidu
I'm not „future”. You're retro.
Profil !

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: učitel
Dal poděkování: 1800 poděkování
Dostal poděkování: 2088 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ludek.Blaha » 10 pro 2019, 19:55

David.Wagner píše:
10 pro 2019, 17:56
ve chvíli, kdy státní legislativa tak nějak znemožňuje nutit zaměstnance zveřejnit smlouvu...
je nezbytné podniknout všechny kroky pro změnu takové legislativy!
Cokoli placené státem, pokud se to netýká bezpečnosti občanů, tedy platy zaměstnaců státu a platby v rámci státních zakázek, musí být veřejně přístupné.
Svoboda a ochrana soukromí spočívá ve volbě nebýt zaměstnancem státu a o státní zakázky neusilovat.
Tečka. Končím diskusi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvek:
Petr.Vileta
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...

David.Wagner
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David.Wagner » 10 pro 2019, 19:57

Ludek.Blaha píše:
10 pro 2019, 19:55
David.Wagner píše:
10 pro 2019, 17:56
ve chvíli, kdy státní legislativa tak nějak znemožňuje nutit zaměstnance zveřejnit smlouvu...
je nezbytné podniknout všechny kroky pro změnu takové legislativy!
Cokoli placené státem, pokud se to netýká bezpečnosti občanů, tedy platy zaměstnaců státu a platby v rámci státních zakázek, musí být veřejně přístupné.
Svoboda a ochrana soukromí spočívá ve volbě nebýt zaměstnancem státu a o státní zakázky neusilovat.
Tečka. Končím diskusi.
Nejsem si jistý našimi možnostmi měnit belgickou legislativu..

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: učitel
Dal poděkování: 1800 poděkování
Dostal poděkování: 2088 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ludek.Blaha » 10 pro 2019, 20:05

David.Wagner píše:
10 pro 2019, 19:57
Nejsem si jistý našimi možnostmi měnit belgickou legislativu..
Nezbude tedy, než tam vyslat dostatečně silný intervenční sbor poslanců sněmovny parlamentu české republiky napříč politickým spektrem.
Valoni i Vlámové se podrobí svorně. Proti politické diskusi vedené ve zdejším stylu obrany není...
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Dal poděkování: 1620 poděkování
Dostal poděkování: 1473 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 11 pro 2019, 22:29

V Nemocnici Benešov měli widle a někdo si spustil vir. To se dospělému operačnímu systému obvykle nestane, protože je vždycky riziko, že se ke compu dostane exot, který neví, co dělá...
Používání widlí je v kategorii obecného ohrožení!
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

Rychlá odpověď

Odpovědět

Zpět na „Podpalubí“