CF 8/2020 Volba vedoucího mediálního odboru

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Ondrej.Klimes
Člen KS Středočeský kraj
Profese: Marketing & PR Manager, Product Manager
Dal poděkování: 19 poděkování
Dostal poděkování: 138 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 8/2020 Volba vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Ondrej.Klimes »

Děkuji vám za vaše hlasy a podporu. Těším se na druhé kolo.
Pokud máte nějaké otázky, sem s nimi. Rád na všechny odpovím.
Ondřej Klimeš, t: 724 288 051, m: [email protected]

Petr.Vileta
Vedoucí administrativního odboru
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 28426 poděkování
Dostal poděkování: 23408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ondrej.Klimes píše:
12 kvě 2020, 23:31
Mám dotaz na oba kandidáty.

Vzhledem k tomu, že nejbližší volby jsou krajské, jste ochotni záměrně upozadit OFFTOPICfuj to je hnusné slovo poslance a Sněmovnu a dávat záměrně dávat přednost krajským lídrům či čelu krajských kandidátek? Záměrně jsem zdůraznil slovo záměrně ;)
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

David.Wagner
Vedoucí zahraničního odboru
Profese: Medituji o liniovém řazení
Dal poděkování: 554 poděkování
Dostal poděkování: 3935 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David.Wagner »

Říkal jsem si, že bych vlastně chtěl před druhým kolem maximum informací a příležitost si vyjasnit nějaké věci. Zkusil jsem to rozdělit tématicky.
Předem díky za odpovědi!

TikTok!
(pro přehled - TikTok je sociální síť krátkých videí, dost populární v GenZ a shromažďující tuny dat, které pak dle čínských zákonů posílá rovnou dál čínské vládě)

Ondřej - jak přesně myslíš tebou zmiňovanou část "dělat tam osvětu"? Protože pokud chceme být konzistentní v postojích ohledně digitálního sebeurčení a postoje k Číně, tak jediná osvěta která mě napadá je "jděte pryč a my se teď taky mažeme", není tam vzhledem k formátu mód chování který by byl inherentně bezpečnější.

Mikuláš - jak se stane, že zatímco tady píšeš "je to složité a musíme to probrat", tak zaměstnanci odboru to bez tvého vědomí už předsedovi zavedli?

Prioritizace

Jaká témata vidíte v dalším půlroce do voleb jako prioritní, kde se k nim vezmou obsahové podklady a kdo k nim má být mluvící hlava? (max pět prosím)

Která témata naopak chcete omezit, kde cítíte, že naše komunikace může být na nějakou dobu tišší? (neomezeně, prostě vyberte, co nechcete dělat)

Kontrola kvality

a) drobné chyby. Občas se něco prostě netrefí - třeba post o lékařích a sestřičkách včera, který byl na FB nahrazen, na instagramu teda pořád visí. Kdo má dělat finální kontrolu kvality a mít za šířený obsah odpovědnost a jak to zlepšovat?

b) jak řešit situaci, kdy vedoucí je zároveň tím jehož obsah je komunikován? Kdo třeba u sedmi minutového jakoby humorného videa je teda ta hlavní autorita, která řekne "to je fakt dobrý/ trapný" a nese odpovědnost? Vůči všem ostatním by to ideálně u větších výstupů měl být vedoucí, kdo to má dělat vůči vedoucímu?

c) vyhodnocování úspěchů: které kampaně/ dlouhodobé aktivity připravované MO považujete z posledních dvou let za úspěch v poměru cena/ výkon, kde naopak vidíte rezervy a co byste zpětně měnili?

Participace a pravidla
Nyní přijde trochu té snahy o procesy, prosím předem, ať následující úvahu moc netočíme na tom kdo konkrétně v ní co udělal a kdo se s kým zná, fungovalo by to 1:1 i s prohozením osob myslím.
Dám příklad z tohoto a minulého týdne, kterého jsem si všimnul jenom díky tomu že výstupy Mikuláše Peksy pečlivě sleduju z pochopitelných důvodů, někdo by třeba nabral lepší příklady.
Minulý týden byl Mikuláš na CNN hovořit o Green Dealu s Vondrou a Havlíčkem. Na FB nic, na twitteru Piráti přesdíleli Mikulášův tweet, ten pak dosáhl na twitter relativně slušných 135 lajků (v tuhle chvíli https://twitter.com/vonpecka/status/125 ... 25152?s=20).
Včera byla na CNN Olga, obratem šla na FB (https://www.facebook.com/ceska.piratska ... =3&theater, kde teď má nějakých 65 reakcí, na FB a hlavně jednu z nejvýraznějších tváří strany imho velmi slabé).

Jaká logika rozhoduje o tom, kdo jde na největší komunikační kanál strany a kdo na vedlejší? A dokážeme tuhle logiku nějak zachytit a komunikovat do strany? Přece jenom by to možná bylo fajn pro transparenci, když mezi nejpropagovanějšími (a nehodnoťme jestli z dobrých nebo blbých důvodů) politiky strany jsou vedoucí mediálního odboru a jeho blízká příbuzná (a tahle otázka by samozřejmě platila, kdyby vedoucí a jeho blízká příbuzná byly naopak z opatrnosti nejméně propagovaní). Jde mi o to, že když se dovíme "obecně máme mnohem větší důraz na sociální než ekologická témata" (což je fér rozhodnutí samozřejmě), tak to pak může strana nějak ovlivňovat, bavit se o tom, jestli je to dobře a navrhnout změnu. Stejně tak pokud máme pravidlo "ne, moudra o vodě nebude komunikovat autor Vítek Rous, je účinnější, když mluvící hlava bude poslanec". Když budeme mít někde tuhle logiku jako aspoň naznačenou, tak můžeme podle mě dosáhnout mnohem lepší participace na činnosti odboru. Momentálně je to černá skříňka, kde musíme věřit, že ty rozhodnutí se dějí správně.
Ondřeji, Mikuláši - chcete tohle nějak měnit a nastavit věci a priority nějak víc čitelně do strany, nebo to naopak považujete za důležité z nějakých (třeba taktických vůči konkurenci) důvodů tajit? Vnímám to tak, že personální nouze strany (prostě a jednoduše moc funkcí na moc málo lidí) klade na nějakou transparenci vyšší nároky, obzvlášť, když jasná pravidla a absence střetu zájmů jsou jedním z našich hlavních motivů v obsahu politiky.

Největší chyba
Kdybyste mohli změnit v mediální komunikaci strany za poslední dva roky jednu větší věc, co by to bylo?

Střet zájmů
A teda poslední, která jde hlavně na Mikuláše, protože holt tam ta kombinace je. Hrozně rád bych se na podobně asi nepříjemné věci ptal Ondřeje, ale, no, není na co zatím.
Mikuláš
a) poměrně často v posledním týdnu zaznělo, že o něčem nevíš nebo si to musíš zjistit (Rous a voda, TIkTok). Je podle mě super, že to normálka přiznáš, ale nevnímáš to trochu jako značku, že tu vnitrostranickou funkci (jednu z nejnáročnějších) v rámci výkonu mandátu na plno prostě moc nestíháš? U politických funkcí bojujeme za omezení kumulací hlavně z důvodů nemožnosti to stíhat, není tahle vnitrostranická funkce (vedení mediální mašinerie druhé největší strany, zahrnující řadu lidí na částečné a celý tým na plné úvazky) taky už prostě moc vytěžující když stále přibývají nové mediální prostory ve kterých se musíme postrkovat a obsahy, které musíme komunikovat?

b) vskutku nevnímáš, že tvoje osobní (podzimní kauza, hodnocení pohrotu Jakuba a Olgy vůči eurodelegaci na CF jako super) a politické (kritický postoj k Evropě, kde zároveň pro naší základnu se jedná o docela zásadní otázku) postoje nějak ovlivňují práci co děláš? Chceš nějak s novým mandátem tyhle věci nějak řešit nebo to vnímáš tak, že když dostaneš mandát, tak máš jasnou politickou důvěru a stalo se to všechno jak mělo?

Ondřej
Jak vlastně vidíš svojí budoucnost ve straně a co si představuješ dělat v dalších letech? Dokážeš si sám sebe představit jako třeba kandidáta do Sněmovny 2021?

EDIT pro jasnost:
Jinak pro přehled a aby to bylo jasné (a psal jsem tak předtím):

Myslím, že Mikuláš a Olga, která to za blízkost k němu nějak slízává dělají hodně poslanecké práce a nechci řešit jejich viditelnost. Stejně tak si myslím, že ve chvíli střetu zájmů je třeba mít když už tak co nejvíc transparentní a participativní pravidla, která odstraní všechny pochybnosti a v této otázce "ovládání médií" (jako asi nejcitlivější politické otázce vůbec) to vnímám jako velmi citlivý. To chceme po jiných, to bych si přál i u nás, no. Cíl není vidět více nebo méně konkrétních lidí nebo řešit, že by někdo měl speciální protekci, ale mít co nejlepší rámec. Zároveň na pocity "to je určitě propojený" narážím a zdá se mi fér je vytáhnout na světlo a řešit jak se jim vyhnout než dělat, že se nic neděje.
Naposledy upravil(a) David.Wagner dne 13 kvě 2020, 19:03, celkem upraveno 1 x.

Ivan.Bartos
Předseda strany
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4296 poděkování
Dostal poděkování: 16251 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos »

David.Wagner píše:
13 kvě 2020, 07:02
Říkal jsem si, že bych vlastně chtěl před druhým kolem maximum informací a příležitost si vyjasnit nějaké věci. Zkusil jsem to rozdělit tématicky.
Předem díky za odpovědi!

TikTok!
Mikuláš - jak se stane, že zatímco tady píšeš "je to složité a musíme to probrat", tak zaměstnanci odboru to bez tvého vědomí už předsedovi zavedli?

Střet zájmů

Mikuláš
a) poměrně často v posledním týdnu zaznělo, že o něčem nevíš nebo si to musíš zjistit (Rous a voda, TIkTok). Je podle mě super, že to normálka přiznáš, ale nevnímáš to trochu jako značku, že tu vnitrostranickou funkci (jednu z nejnáročnějších) v rámci výkonu mandátu na plno prostě moc nestíháš? U politických funkcí bojujeme za omezení kumulací hlavně z důvodů nemožnosti to stíhat, není tahle vnitrostranická funkce (vedení mediální mašinerie druhé největší strany, zahrnující řadu lidí na částečné a celý tým na plné úvazky) taky už prostě moc vytěžující když stále přibývají nové mediální prostory ve kterých se musíme postrkovat a obsahy, které musíme komunikovat?

b) vskutku nevnímáš, že tvoje osobní (podzimní kauza, hodnocení pohrotu Jakuba a Olgy vůči eurodelegaci na CF jako super) a politické (kritický postoj k Evropě, kde zároveň pro naší základnu se jedná o docela zásadní otázku) postoje nějak ovlivňují práci co děláš? Chceš nějak s novým mandátem tyhle věci nějak řešit nebo to vnímáš tak, že když dostaneš mandát, tak máš jasnou politickou důvěru a stalo se to všechno jak mělo?
Ahoj, dovolím si reagovat, neboť zde vidím jistou tendenčnost a bohužel i trochu neupřímnou snahu povozit se skrze kauzu na samotném kandidátovi MikFer.

O to smutnější mi v první části citace přijde, že David odpověď zná, neboť jsem mu ji na FB (:-) chatu sám napsal včetně videa. A zároveň tedy musím říci že v optice naší diskuse zde David lže.

Real storry: Po nezávazné diskusi s Andy a Karolínou o tom, co je to TikŤok, jsem se rozhodl do experimentu "mladý je jen ten kdo je na tikťoku" viz první video. Pak jsem zjistil, že Anička Tikťok používá a točili jsme spolu nějaká videa. To jsem Davidovi napsal. Prošel jsem si ten chat a nevidím cestu, kudy by se toto dalo jakkoliv jinak interpretovat, aby z toho byl tento závěr. "zaměstnanci nainstalovali a jaktože to Mikuláši nevíš. "

První část o tom, že něco neví. Spousta lidí komentuje něco, o čem "ví z doslechu" (když vím kolik školení MO udělalo našim lidem a zde čtu 1 školení za rok) a na základě toho si udělá nějaký obrázek. Je-li kdokoliv konfrontačně dotázán, snaží se vyhovět, aby pak nedostal v eskalaci ještě větší ceres. Pak ho lidi chytají za slovo, hledají zaměrnost a zlou vůli, nebo mu vyčtou neinformovanost. Já to nedělám a tahle kultura se mi od řady lidí velmi ekluje. Nicméně to zařívám taky často, „Ty jsi ale v lednu na jednání RV v odpovědi na otázku…“ Fakt nevim z hlavy argumenty, které jsem třeba někde použil byť měsíc dozadu, neboť se věc vyřešila a nahradím to aktuální agendou.

Kdybych tě Davide přezkoušel na 20 náhodných tématech a pak ti vyčetl, že o něčem něco nevíš? Vědom si svých vlastních limitů se denně na libovolné úrovni Pirátů setkávám s deficitem znalostí "aktuálních událostí", dodávek měsíce po termínu, přesahu kompetencí nebo vzniklých mezer. A vždycky si řikám, sakra jak to nemůže ab) vědět, že cd). To ví každej.

Střet zájmů?
Nebudu otevírat staré rány a role, ve kterých kdo kdy figuroval. Nebudu! Výhrada k názoru Mikuláše vůči EP týmu (viz DF) není k výkonu pozice vedoucího MO relevantní. Jsi jeho názorový oponent. Za nové RP jsme již druhý den situaci de-eskalovali a následně se dobrali přijatelného stavu. To fakt s MO nesouvisí a vkládáš do toho osobní rovinu a kmenovou rovinu.

Naopak u Mikuláše za ty roky vidím konzistentnost právě v tom, že se snaží věci řešit dle svého přesvědčení, které je vyřčené a transparentní a naopak není součástí žádného z našich kmenů (kromě tedy toho "jsme v tom od začátku"), jehož zájmy by v určité chvíli apriori bránil. Není navíc eskalační typ. Jako každý si kritiku někdy zaslouží, ale často vidím kritiku názorových oponentů, prezentovanou jako kritiku jeho vedení MO.

Závěr se pokusím obecněji, jako reakci na 17 stran textů..

Vedení MO Pirátské strany rozhodně není rutinní záležitost a není to práce, kterou si pod ní spousta lidí, kdy někteří pamatují dřevní doby Pirátů, představuje tzn. průtokový ohřívač jednosměrné komunikace tiskovými zprávami.

Je to komplex proaktivní a reaktivní činnosti, která pracuje jak s datovými sadami, tak analýzami na vstupu, znalostí atmosféry a témat na úrovni regionů (je-li to třeba) dodávkou vnitrostranicky zpracovaných témat, témat naših velikých měst i sněmovní agendy, legislativního plánu vláda (rámcově) strategické rozvaze a plánování. Tyhle kvality u Mikiho vidím.

V toto chvíli nezpochybňuji kvalitu nikoho z kandidátů, ale s čistým svědomím se stavím do obrany jednoho, neboť jsem si přečetl řadu reakcí zde?

Za sebe musím říci, že mně historicky Mikuláš "vytočil do běla" mnohokrát, ale "protože byl "mladej a tvrdohlavej" a s celkovým fungováním MO to vlastně až tak společného nemělo, kromě termínů. Ale z pohledu toho, co jsme prošli za dva a něco let od zajájení sněmovní cesty, je to doba pravěku.

Od nástupu do sněmovny a postavením stabilního týmu s postupným růstem a celostátním přesahem jsem s prací mediálního dobrou, kdy naopak naši lidi ze strany s týmem mají tendence zacházet jak s onucí (sprostý výčitky i mluva, přímá konfrontace lidí, co pro nás pracují, noční telefonáty), za což se pak stydím a často je čirapuju, spokojen a vidím obrovský zápřah, progres a výsledky.

A je to kromě všech, co pomáhají a co pro nás pracují, i zásluha Mikuláše, neboť nabízí velmi hluboký vhled do fungování Pirátské strany a jejich principů i potřebnou pragmatičnost v prní linii a mediální a politicko historický přehled.

Furt je trochu lajdák (ale to není pracovní error, to je prostě osobností), ale delegací na kompetentní řešitele a přesun z roviny control (častá chyba ve vedení v Pirátské straně, kterou se nám daří odbourávat jinde) do roviny manage ,dává týmu jak cíl tak integritu. Má respekt.

Podobenství: Řadu výhrad i zde vidím na úrovni vztahu k technickému oddělení firmy. Kde když všechno funguje a sluníčko svítí, technický support (ajťáci) nikoho nezajímá. Ale běda. Když mi nejde přihlásit se do emailu, co to IT dělá za ty peníze. (btw Miki vede MO bez nároku na honorář)
U nás tedy někdo opublikuje 100 grafik, denně jeho tým komunikuje s desítkami médií příběhy a témata desítek pirátů od sněmovny po MSku, ale 1 věc jde blbě, a je zde "zásadní problém" a eskalace. Jako otočit se na „dni sester“ že v jednom copy někoho neseplo, že je ještě třeba rozbíjet stereotyp jsou jen „sestřičky“ a pak už jen doktoři. Nápravu jsem pořešil, když mne na to doma Lyl upozornila přes dva chaty během 5 ti minut. Ilusrovat to na tom cokoliv, je xmíchu.

Atmosféra organizace, která trestá (neučí se, neřeší kooperativně issues) a ukazuje prstem není zdravá. Chápu byť i konfrontační výhrady v těchto 17 stranách diskuse, ale řadu z nich neshledávám fér a spravedlivými. Což je hodnota, která by měla prostupovat našimi procesy a chováním dovnitř i navenek.
předseda Pirátů
[email protected]

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 11202 poděkování
Dostal poděkování: 18644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Petr.Vileta píše:
13 kvě 2020, 03:42
Ondrej.Klimes píše:
12 kvě 2020, 23:31
Mám dotaz na oba kandidáty.

Vzhledem k tomu, že nejbližší volby jsou krajské, jste ochotni záměrně upozadit OFFTOPICfuj to je hnusné slovo poslance a Sněmovnu a dávat záměrně dávat přednost krajským lídrům či čelu krajských kandidátek? Záměrně jsem zdůraznil slovo záměrně ;)
Obecně se v takové situaci snažíme o co největší pozornost straně a o co největší pozornost našim kandidátům. Tedy pokud budou na výběr dvě "mluvící hlavy" a bez dopadu na celkovou viditelnost aktivity bude možné využít "mluvící hlavu" z kraje, dáme přednost krajskému zástupci. Stejně tak vyhradíme významnou část prostoru na našich mediálních a síťových kanálech, které máme k dispozici na představení našich krajských kandidátů. Každopádně strategii upozadět celostátní témata považuju za kontraproduktivní, protože by měla významný dopad na celkovou viditelnost Pirátů. Eurovolby potvrdily, že naši voliči daleko více volí "Pirátskou stranu" než jednotlivé lidi. Nicméně i tak se pokusíme naše kandidáty při každé příležitosti propagovat. (Že občas v této věci dojde k nedorozumění a příslušný psavec například neví, že podnět na medializaci je od kandidáta mě mrzí a zapracujeme na tom).
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. [email protected], 737 943 770

David.Wagner
Vedoucí zahraničního odboru
Profese: Medituji o liniovém řazení
Dal poděkování: 554 poděkování
Dostal poděkování: 3935 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David.Wagner »

Ivan.Bartos píše:
13 kvě 2020, 13:33
Ahoj, dovolím si reagovat, neboť zde vidím jistou tendenčnost a bohužel i trochu neupřímnou snahu povozit se skrze kauzu na samotném kandidátovi MikFer.

Prosím tě a co z tý snahy mi tak jako může vyplynout?
O to smutnější mi v první části citace přijde, že David odpověď zná, neboť jsem mu ji na FB (:-) chatu sám napsal včetně videa. A zároveň tedy musím říci že v optice naší diskuse zde David lže.

Real storry: Po nezávazné diskusi s Andy a Karolínou o tom, co je to TikŤok, jsem se rozhodl do experimentu "mladý je jen ten kdo je na tikťoku" viz první video. Pak jsem zjistil, že Anička Tikťok používá a točili jsme spolu nějaká videa. To jsem Davidovi napsal. Prošel jsem si ten chat a nevidím cestu, kudy by se toto dalo jakkoliv jinak interpretovat, aby z toho byl tento závěr. "zaměstnanci nainstalovali a jaktože to Mikuláši nevíš. "

Anička mi výslovně napsala "bylo to jinak, Ivanovi to doporučilo MO". Což ano, si ve chvíli kdy Mikuláš píše že o tom neví se rád zeptám jak to jako je a nepovažuju to za nějakou šílenou otázku, třeba říct, že to chce řídit hands off je úplně v pohodě. Dál bych tuhle tichou poštu asi hrát nechtěl. Kdyby ses třeba chtěl omluvit za tyhle nařčení ze lži, bylo by to fajn, ale chápu, že to je blbá a emotivní situace.

První část o tom, že něco neví. Spousta lidí komentuje něco, o čem "ví z doslechu" (když vím kolik školení MO udělalo našim lidem a zde čtu 1 školení za rok) a na základě toho si udělá nějaký obrázek. Je-li kdokoliv konfrontačně dotázán, snaží se vyhovět, aby pak nedostal v eskalaci ještě větší ceres. Pak ho lidi chytají za slovo, hledají zaměrnost a zlou vůli, nebo mu vyčtou neinformovanost. Já to nedělám a tahle kultura se mi od řady lidí velmi ekluje. Nicméně to zařívám taky často, „Ty jsi ale v lednu na jednání RV v odpovědi na otázku…“ Fakt nevim z hlavy argumenty, které jsem třeba někde použil byť měsíc dozadu, neboť se věc vyřešila a nahradím to aktuální agendou.

Kdybych tě Davide přezkoušel na 20 náhodných tématech a pak ti vyčetl, že o něčem něco nevíš? Vědom si svých vlastních limitů se denně na libovolné úrovni Pirátů setkávám s deficitem znalostí "aktuálních událostí", dodávek měsíce po termínu, přesahu kompetencí nebo vzniklých mezer. A vždycky si řikám, sakra jak to nemůže ab) vědět, že cd). To ví každej.

Teď úplně nevím, co se snažíš říct. Mikuláš není z něčeho zkoušenej, normálně se ho VE DRUHÉM KOLE ptám stejně jako Ondřeje na otázky, který mi přijdou relevantní. Má klidně tři dny na to na ně odpovědět, nemusí na ně odpovídat vůbec, je to na něm. A není to zkoušení v pět ráno z počtů.

Střet zájmů?
Nebudu otevírat staré rány a role, ve kterých kdo kdy figuroval. Nebudu! Výhrada k názoru Mikuláše vůči EP týmu (viz DF) není k výkonu pozice vedoucího MO relevantní. Jsi jeho názorový oponent. Za nové RP jsme již druhý den situaci de-eskalovali a následně se dobrali přijatelného stavu. To fakt s MO nesouvisí a vkládáš do toho osobní rovinu a kmenovou rovinu.

Ano, dal jsem příklad, kdy jsem byl na jiné straně sporu než Mikuláš a mám proto v paměti, že to řešení dle mého názoru nebylo neutrální. A rovnou říkám, že je úplně v pohodě, jestli Mikuláš řekne "CF potvrzuje, že to takhle chce". Asi bych se tím ale nechtěl promlčet, v tom jsem docela špatnej.
A s MO to právě souvisí docela těsně no, v tom je ten střet zájmů, kterému se holt v personální nouzi asi teda nevyhneme. Zdá se mi dobrý hledat mechanismy jak snižovat jeho následky, je to třeba docela velká část práce kterou děláme kolem AB, tak nevím, proč bych měl přestat "doma".

Stejně jako ano, přesně jak říkáš, je to velmi náročná práce. Taky je docela důležitá, tohle nastavení má nějaký problémy který vnímám a radši bych se bavil o konkrétních řešeních (snažím se psát jenom systematický a které jsou co nejvíc relevantní pro oba, jednorázové problémy tady nějak netahám), protože z toho může plynout, že třeba nějaký procesy jeden nebo druhý řekne, že změní, nějak se to posune třeba nebo si aspoň transparentně potvrdíme "ano, takhle to nastavení chceme". To je pro mě fakt úplně dobrej výsledek.
Posunout to do toho, že to je nějakej sprostej útok na Mikuláše, který je tady za oběť, se mi zdá od tebe upřímně takový vlastně blbý.

Ondrej.Klimes
Člen KS Středočeský kraj
Profese: Marketing & PR Manager, Product Manager
Dal poděkování: 19 poděkování
Dostal poděkování: 138 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Klimes »

Petr.Vileta píše:
13 kvě 2020, 03:42
Upozaďovat nikoho není potřeba. Ale už je nejvyšší čas rozjet regionální témata a taky začít představovat lídry. Vím, že to může vypadat, že je na to brzo a že to nevydržíme táhnout až do začátku října, ale léto je blbá doba i když zrovna neřádí apokalypsa a za září toho moc nestihneme. V krajích lidé s Piráty zatím nemají zkušenost (až na výjimky). Proto bude potřeba překonat u voličů silnější mentální bariéru.
Ondřej Klimeš, t: 724 288 051, m: [email protected]

Marketa.Gregorova
Zahraniční odbor
Profese: europoslankyňa
Dal poděkování: 905 poděkování
Dostal poděkování: 2694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Ivan.Bartos píše:
13 kvě 2020, 13:33
David.Wagner píše:
Ahoj Ivane,

jelikož respektuji a vím, že toho máš každý den hodně co ke čtení a hodně informací, vč. toho "doslechu", dovol mi ti dodat ucelenou, stručnou informaci k TikToku: Zeptala jsem se na jeho všeobecné používání s použitím tebe a Zdeňka jako příkladu, Ferda se od toho v odpovědi za MO distancoval. Následně zakolovala informace od Andy s tím, že MO o tom vědělo a tak tu proběhla úplně normální otázka na to, jak to teda je. Je v pořádku sem přijít s tím, že si situaci vysvětlíme (a všichni napjatě čekáme na Mikuláše), není v pořádku někoho z tvojí pozice obviňovat ze lži. Ano, říkám to já, antihierarchik, který má CF na prvním místě - pokud jsi předseda strany a běží volba jednoho z nejdůležitějších vedoucích, přijít do vlákna a házet tendenčností a lhaním po osobě, která jednomu z kandidátů úplně normálně pokládá otázky, je nevhodné. Pokud bys pouze vysvětlil posloupnost dění za tebe, přišlo by mi to v cajku.
Děkuji, že ti mohu jako běžný člen dát zpětnou vazbu. .)

===

K těm technickým výtkám a samotné práci současného MO: Přiznejme si, oba jsme v bublině. Ty se setkáváš s násobně jinými problémy v běžném chodu, než třeba já, nebo ostravský radní atp. Ty budeš moci vyjmenovat úspěchy a selhání MO za poslední dva roky úplně jiné, než já. A o to mimojiné v této rozpravě právě jde - aby si budoucí vedoucí MO uvědomil, že má každý jiné problémy, témata, nastavení, pokrytí atp. Doopravdy uvědomí, ne jen "ale tak jo, zkusíme si v budoucnu všimnout, že poptává propagaci kandidát". Že to bude zahrnuto do mediálních plánů jako pravidelná kolonka ("oni ti europoslanci ještě nedodali pravidelný výstup tenhle týden? pingněte někdo jejich PRistu", "máme na další týden naplněny aspoň tři posty z krajů? Ne? Koordinátore pro kraje, poptej u jejich mediálních spojek ten třetí výstup, dík").
Já se do volby nepřihlásila, protože nemám odpověď na všechno, takže mě nechytej za slova - ale o vizi jsem se tady s členskou základnou pokoušela, a snad se otřela o uši i našemu budoucímu vedoucímu, ať to bude kdokoli. A vizi bychom chtěli všichni, ne? .)
Europoslankyňa.
O morálce: OFFTOPICObrázek

Jan.Bednarik
Republikový výbor
Profese: vývojář SW
Dal poděkování: 3421 poděkování
Dostal poděkování: 4239 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Mikulas.Ferjencik píše:
13 kvě 2020, 13:39
Obecně se v takové situaci snažíme o co největší pozornost straně a o co největší pozornost našim kandidátům. Tedy pokud budou na výběr dvě "mluvící hlavy" a bez dopadu na celkovou viditelnost aktivity bude možné využít "mluvící hlavu" z kraje, dáme přednost krajskému zástupci. Stejně tak vyhradíme významnou část prostoru na našich mediálních a síťových kanálech, které máme k dispozici na představení našich krajských kandidátů. Každopádně strategii upozadět celostátní témata považuju za kontraproduktivní, protože by měla významný dopad na celkovou viditelnost Pirátů. Eurovolby potvrdily, že naši voliči daleko více volí "Pirátskou stranu" než jednotlivé lidi. Nicméně i tak se pokusíme naše kandidáty při každé příležitosti propagovat. (Že občas v této věci dojde k nedorozumění a příslušný psavec například neví, že podnět na medializaci je od kandidáta mě mrzí a zapracujeme na tom).
Eurovolby jsou podobně jako parlamentní celostátní, a jde v nich především o značku. Ale to nejde úplně srovnávat s krajskými volbami, které jsou regionální, podobné komunálním, a hrají v nich velkou roli konkrétní osobnosti na kandidátkách. My v těch krajích budeme soutěžit o hlasy s daleko známějšími a profláknutějšími osobnostmi na kandidátkách jiných stran. A dle mého názoru by to MO mělo reflektovat a dát prostor lidem z krajských kandidátek. A z regionů obecně, protože budeme potřebovat "udělat známými" spoustu potenciálních kandidátů na poslance a ministry, kteří třeba teď v parlamentu nesedí. A neznamená to nutně upozaďovat celostátní témata. Spousta krajských témat má celostátní přesah, stejně tak ti odborníci z krajských kandidátek. Ono by stačilo někdy prohodit to paradigma, že se k tématu hledá poslanec který se vyjádří, a místo toho hledat odborníky z krajských kandidátek aby se vyjádřili.
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen RV • člen TO • člen AO • emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
[email protected] • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 11202 poděkování
Dostal poděkování: 18644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

David.Wagner píše:
Předem díky za odpovědi!

TikTok!
(pro přehled - TikTok je sociální síť krátkých videí, dost populární v GenZ a shromažďující tuny dat, které pak dle čínských zákonů posílá rovnou dál čínské vládě)

Ondřej - jak přesně myslíš tebou zmiňovanou část "dělat tam osvětu"? Protože pokud chceme být konzistentní v postojích ohledně digitálního sebeurčení a postoje k Číně, tak jediná osvěta která mě napadá je "jděte pryč a my se teď taky mažeme", není tam vzhledem k formátu mód chování který by byl inherentně bezpečnější.

Prioritizace

Jaká témata vidíte v dalším půlroce do voleb jako prioritní, kde se k nim vezmou obsahové podklady a kdo k nim má být mluvící hlava? (max pět prosím)

Která témata naopak chcete omezit, kde cítíte, že naše komunikace může být na nějakou dobu tišší? (neomezeně, prostě vyberte, co nechcete dělat)

Kontrola kvality

a) drobné chyby. Občas se něco prostě netrefí - třeba post o lékařích a sestřičkách včera, který byl na FB nahrazen, na instagramu teda pořád visí. Kdo má dělat finální kontrolu kvality a mít za šířený obsah odpovědnost a jak to zlepšovat?

b) jak řešit situaci, kdy vedoucí je zároveň tím jehož obsah je komunikován? Kdo třeba u sedmi minutového jakoby humorného videa je teda ta hlavní autorita, která řekne "to je fakt dobrý/ trapný" a nese odpovědnost? Vůči všem ostatním by to ideálně u větších výstupů měl být vedoucí, kdo to má dělat vůči vedoucímu?

c) vyhodnocování úspěchů: které kampaně/ dlouhodobé aktivity připravované MO považujete z posledních dvou let za úspěch v poměru cena/ výkon, kde naopak vidíte rezervy a co byste zpětně měnili?

Participace a pravidla
Nyní přijde trochu té snahy o procesy, prosím předem, ať následující úvahu moc netočíme na tom kdo konkrétně v ní co udělal a kdo se s kým zná, fungovalo by to 1:1 i s prohozením osob myslím.
Dám příklad z tohoto a minulého týdne, kterého jsem si všimnul jenom díky tomu že výstupy Mikuláše Peksy pečlivě sleduju z pochopitelných důvodů, někdo by třeba nabral lepší příklady.
Minulý týden byl Mikuláš na CNN hovořit o Green Dealu s Vondrou a Havlíčkem. Na FB nic, na twitteru Piráti přesdíleli Mikulášův tweet, ten pak dosáhl na twitter relativně slušných 135 lajků (v tuhle chvíli https://twitter.com/vonpecka/status/125 ... 25152?s=20).
Včera byla na CNN Olga, obratem šla na FB (https://www.facebook.com/ceska.piratska ... =3&theater, kde teď má nějakých 65 reakcí, na FB a hlavně jednu z nejvýraznějších tváří strany imho velmi slabé).

Jaká logika rozhoduje o tom, kdo jde na největší komunikační kanál strany a kdo na vedlejší? A dokážeme tuhle logiku nějak zachytit a komunikovat do strany? Přece jenom by to možná bylo fajn pro transparenci, když mezi nejpropagovanějšími (a nehodnoťme jestli z dobrých nebo blbých důvodů) politiky strany jsou vedoucí mediálního odboru a jeho blízká příbuzná (a tahle otázka by samozřejmě platila, kdyby vedoucí a jeho blízká příbuzná byly naopak z opatrnosti nejméně propagovaní). Jde mi o to, že když se dovíme "obecně máme mnohem větší důraz na sociální než ekologická témata" (což je fér rozhodnutí samozřejmě), tak to pak může strana nějak ovlivňovat, bavit se o tom, jestli je to dobře a navrhnout změnu. Stejně tak pokud máme pravidlo "ne, moudra o vodě nebude komunikovat autor Vítek Rous, je účinnější, když mluvící hlava bude poslanec". Když budeme mít někde tuhle logiku jako aspoň naznačenou, tak můžeme podle mě dosáhnout mnohem lepší participace na činnosti odboru. Momentálně je to černá skříňka, kde musíme věřit, že ty rozhodnutí se dějí správně.
Ondřeji, Mikuláši - chcete tohle nějak měnit a nastavit věci a priority nějak víc čitelně do strany, nebo to naopak považujete za důležité z nějakých (třeba taktických vůči konkurenci) důvodů tajit? Vnímám to tak, že personální nouze strany (prostě a jednoduše moc funkcí na moc málo lidí) klade na nějakou transparenci vyšší nároky, obzvlášť, když jasná pravidla a absence střetu zájmů jsou jedním z našich hlavních motivů v obsahu politiky.

Největší chyba
Kdybyste mohli změnit v mediální komunikaci strany za poslední dva roky jednu větší věc, co by to bylo?

Střet zájmů
A teda poslední, která jde hlavně na Mikuláše, protože holt tam ta kombinace je. Hrozně rád bych se na podobně asi nepříjemné věci ptal Ondřeje, ale, no, není na co zatím.
Mikuláš

Ondřej
Jak vlastně vidíš svojí budoucnost ve straně a co si představuješ dělat v dalších letech? Dokážeš si sám sebe představit jako třeba kandidáta do Sněmovny 2021?
Děkuju za otázky

Ad Tik Tok:
Tik tok si předseda zavedl sám, s Karolínou a Andreou to konzultoval. MO rozhodně nic nezavedl.

Prioritizace:

Ekonomika a záchranný plán pro hospodářství v krajích - očekávám, že ekonomické otázky budou v říjnu největší téma země
Zdravotnictví - dominantní krajské téma již před koronou
Životní prostředí - především sucho, ale i střet o přístup k politice životního prostředí do budoucna, kde my jsme modernizátoři a Babiš udržovatel statusu quo.
Digitalizace - relevantní téma, kde máme konkurenční výhodu, s krizí narostl jeho význam, jak ve veřejné správě, tak ve školství.

Poklesne podle mne význam tématu doprava, což bývá tradičně jedno z dominantních krajských témat, ale rozhdně bych ho z komunikace nevypouštěl, budouvání
infrastruktury by mělo být bezpochyby součástí plánu záchrany hospodářství v krajích.

Obsahové podklady musejí dodávat resortní týmy a krajské expertní týmy a komunikaci si musejí vzít za svou vždy konkrétní lidé.

Kontrola kvality:

drobné chyby

To záleží na významu věcí, jsou věci, které autorizuju já - například launch nějaké kampaně, jsou věci které autorizuje Karolína - typicky tiskové zprávy, jsou věci které autorizuje Honza Vrobel - strategické příspěvky na sítích, jsou věci které dělají naši pracovníci samostatně a řešíme to obratem na podnět. TO je příklad postu ke zdravotním sestrám. Organogram MO naleznete zde: https://wiki.pirati.cz/mo/start, chyby u kterých je potřeba abych je řešil já řešíme na poradě každá pondělí, případně operativně.

Propagace mne

Já nespravuju náš Facebook ani další sítě a plán postů nechávám na Honzovi Vrobelovi. Ten se mnou konzultuje, pokud něco považuje za "velkou věc" na což má jako profík cit. Co se týče formátu politické hejtíčky a zmiňovaného videa: https://www.youtube.com/watch?v=T7Zydi21AcE, já v něm vystupuju, protože mně o to Honza požádal jakožto člověk, který to má na starost. Předpokládám, že jeden z důvodů bylo, že chtěl přitáhnout moji pozornost k tomuto formátu a chtěl mít přímý feedback, že to dává smysl (podle mě je to výborný formát pro Youtube). Současně je často dobré si věci tohoto typu sami zkusit, když pak chcete radit ostatním, jak to dělat lépe. Řazení tohoto videa do post plánu jsem nijak neřešil. Každopádně pokud mám rozhodnout, jestli je nějaký můj výstup dobrý nebo blbý, nechávám to posoudit Honzu, Karolínu, případně Ivana. O tomto videu si myslím, že je úplně v klidu, rozhodně nás nijak nepoškodilo a je docela slušně virátlní. Ostatně reakce diváků jsou v drtivé většině pozitivní, pokud odmyslíme profily, které nápadně připomínají Karla Světničku.

Vyhodnocování úspěchů:

Za nejlepší dlouhodobé rozhodnutí považuju to, že dáváme přinejmenším ve srovnání s konkurencí hodně peněz do práce a málo peněz do PR. Analytický tým poslaneckého klubu financovaný z peněz strany, to je unikum, které nám přináší obrovské množství výsledků, díky kterým se i to PR následně dělá lépe.

Jinak mám za to, že fungujeme úsporně, profesionálně a efektivně. Určitě by se našlo něco, co se dalo udělat lépe, nebo levněji, ale z fleku mě nenapadl žádný příklad, který by stálo za to pitvat před celou stranou.

co mi chybí je mediální newsletter (připomněl mi ho Jakub Dedek, ale vnímám to jako dlouhodobou slabinu) a velká výzva je otázka, jak řešit dezinformace, které o nás kolují.

Participace a pravidla

Mediální plán má na starosti Karolína Sadilková, post plán na Facebooku Jan Vrobel. Obecně respektujeme výsledky vnitrostranických voleb (takže prezentace naší první místopředsedkyně je naprosto logická) a rozhodnutí o stranických prioritách (proto jsem například často já na našem FB s tématem EET, protože revize EET je jedna z priorit poslaneckého klubu schválená celostátním fórem a já ji mám na starosti). Pokud by byl libovolný náš politik nespokojený s tím, že je málo propagovaný na sítích, prosím ať se obrátí na uvedené lidi, a pokud nebude spokojen s reakcí, ať se obrátí na mne, dále je možné to eskalovat k RP, případně CF, ale z mé zkušenosti se snažíme vycházet vstříc.

Jinak já mám při rozhodování v případech, kdy mám nějakou otázku tohoto typu rozhodnout jednu hlavní zásadu - práce má přednost před komentováním. Kdykoli máme připravený Pirátský návrh, analýzu, čin, který můžeme prezentovat, má to přednost před komentářem.

Největší chyba

Věc za kterou cítím osobní odpovědnost bylo vyhlášení cíle vyhrát eurovolby. Vzniklo to mylnou interpretací dat o odhodlání našich voličů se eurovoleb zúčastnit, za kterou jsem zodpovědný já a Tomáš Mrkvička.

Střet zájmů

a) Mám dojem, že máš zcela mylnou představu o tom, co jako vedoucí MO dělám. Já se snažím s určitým nadhledem udávat směr. Mám na to cca jeden den v týdnu (podobně jako Ondřej Klimeš) akorát jsem připraven si prakticky kdykoli udělat čas a řešit velký průšvih. Můj styl vedení odboru je nabrat dobrý lidi a těm dát důvěru, dělat převodní páku mezi stranou a externími profesionály, poskytovat vhled do vnitrostranického fungování když ho náš tým potřebuje, ale rozhodně neřeším jednotlivé posty na FB, ani když si chce předseda udělat radost videem na Tik Toku. Navíc Ivan má kancl přímo vedle naší PR manažerky, takže z podstaty lidského fungování víc věcí řeším napřímo s ní. Plus řeším strategická rozhodnutí, celkový směr, velké výzkumy veřejného mínění atp.

Pokud máme nastavenou přímou volbu vedoucích odborů, dává mi to takhle i smysl.

b) Moje osobní postoje určitě mají velký vliv na to, jak tuhle práci dělám. Ad kauza Jakub, tu jsem reflektoval už ve své kandidátské řeči. Že máme zveřejňovat odměny lidí, co pro nás pracují v Bruselu si myslím i nadále. Ad politické postoje. Striktně respektuju rozhodnutí strany v rámci naší komunikace a když komunikuju osobní názor, snažím se vždy zdůraznit, že je to můj osobní názor. Každopádně považuju za nespravedlivé, když mě někdo nálepkuje jako "eurokritického". Já jsem velký fanoušek evropské spolupráce. Nechci, abychom jako strana prosazovali euro, protože prosazovat věc, na které jsme vnitrostranicky i voličsky výrazně štíplí mi nedává smysl, vždy jsem prosazoval zásadu, aby byl náš program pokud možno vnitrostranicky konsenzuální (mám za to, že proti Euru jsou i pádné ekonomické argumenty, ale to pro mě není rozhodující). Stejně tak si myslím, že to nejsme od toho, abychom "zlepšovali obraz EU" máme zlepšovat EU. Současnou šéfku evropské komise považuju za obrovský průšvih (ne nadarmo jí Piráti říkají Cenzuršula - https://knowyourmeme.com/memes/zensursula ). Nicméně, kdyby strana rozhodla, že budeme prosazovat euro, nebo evropskou federaci, tak srazím paty a budu to respektovat (v rozpravě bych se pokusil vysvětlit, proč toto rozhodnutí považuju za nemoudré). Jinak, na tom, že je EU smysluplný projekt a rozhodně z ní nemáme vystupovat se snad shodnu jak s tebou, tak s našimi voliči.

Ad mandát: nikdy jsem nesdílel postoj mám mandát, můžu si dělat co chci, vnímám že část strany mé vnitrostranické postoje odradily od mé volby. Rozhodně udělám maximum, abych své vnitrostranické kritiky netrestal v rámci výkonu své funkce a obecně se snažím spíš s lidmi s jinými názory a postoji než mám já komunikovat, než hloubit příkopy.

Díky všem, kdo dočetli až sem.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. [email protected], 737 943 770

Zpět na „Celostátní fórum“