Otázka koalice ve sněmovních volbách 2021

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.

Souhlasím se snahou Pirátů o vytvoření volební koalice pro sněmovní volby 2021

Pro
12
14%
Proti
68
82%
Zdržuji se
3
4%

Celkem hlasujících: 83 - Celkem hlasů: 83

Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 1279 poděkování
Dostal poděkování: 1550 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázka koalice ve sněmovních volbách 2021

Příspěvek od Antonino »

Btw, ke KDU a STAN. Je to hodně o vůdcích a tématech. Je třeba to vnímat nestaticky.

Než Bělobrádek napsal svůj slavný výrok OFFTOPIC(„Zvířata uhynou, pojdou, chcípnou, padnou, zhasnou, jsou zabita, poražena... Dávat zvířatům lidské vlastnosti a používat u nich lidské výrazy (umírat, jídlo, jíst, kakat atd.) je modernistické, levicové a liberální a hodí se k městské eko-etno-bio vychrtlině s korálky na krku, náušnicemi v nose, pupku a obočí, s plandající sukní (lunty) a pijící čaj z misky“), tak KDU měla potenciál využít volný prostor a nabídnou přátelskou relativně moderní slušnou na rodinu i mladé orientovanou politiku bez větších škraloupů. Měli k tomu tehdy našlápnuto. Svým výrokem předseda KDU toto pohřbil a odkázal KDU do patřičných konzervativních končin. Úspěch Pirátů u voleb byl IMHO mimo jiné i díky této lapálii KDU, protože někteří voliči hledali "pouze" slušnou politiku a Bělobrádkův výrok paradoxně přímo útočil na tyto potenciální nové voliče.

Dnes je STAN ve stejné situaci jako tehdy KDU. Pokud bude mít charismatického leadera a témata, které osloví mlčící apolitickou (velkou část) voličů, kteří chtějí jen slušnou politiku bez korupce ("a podivnosti zvanou "Piráti" stále nerozumí"), tak mohou relativně rychle získat velkou podporu a být pro Piráty nepříjemnou konkurencí. STAN bych nepodceňoval. Naštěstí pro Piráty, ti těží z práce hejna odspodu. STAN zatím nemá vybudovanou odpovídající infrastrukturu. Ale zase má podporu v obcích.

Pro mne z toho vyplývá, se STAN ve volbách do sněmovny nespolupracovat, vnímat ho jako konkurenci a velmi pečlivě připravovat volební strategii a program, aby v souladu s autentickými pirátskými hodnotami byl osloven každý potenciální mikrosegment občanů, pokračovalo vysvětlování principů pirátské politiky a sundávání starých nálepek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino za příspěvky (celkem 2):
Vit.Jurasek, Daniela.Weissova
Antonino Milicia "Když se dva perou, Babiš se směje"

Martin.Stanek
Předseda místního sdružení
Profese: geolog
Dal poděkování: 977 poděkování
Dostal poděkování: 381 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Stanek »

Kromě toho, s kým nespolupracovat, bude potřeba si taky ujasnit s kým spolupracovat ;) Když tu vidím napsáno, že se STANem ne, říkám si kdo je méně špatný (a zároveň má nezanedbatelné preference). Je-li tedy tématem diskuze "koalice".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Stanek za příspěvky (celkem 5):
Lukas.Dolezal, Yossi, Zdenek.Jaron, Zbynek.Janoska, Milan.Dadourek

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 15516 poděkování
Dostal poděkování: 2918 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni »

Martin.Stanek píše:
17 kvě 2020, 12:01
Kromě toho, s kým nespolupracovat, bude potřeba si taky ujasnit s kým spolupracovat ;) Když tu vidím napsáno, že se STANem ne, říkám si kdo je méně špatný (a zároveň má nezanedbatelné preference). Je-li tedy tématem diskuze "koalice".
Tohle je vlákno o koalici ve volbách,ne o spolupráci po.
Potom v parlamentu už spolu zpolupracují konkrétní lidé na konkrétních věcech ,na stranickost už se tolik nehraje.
A koalice s kýmkoliv nám křesla ubere(už jen proto,že se budeme muset dělit),což je špatně.
Babiš má své jisté, není důvod obětovat program a zásady v sebevražedných kamarádšoftech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
Denis.Rychtar
Robert Magni
[email protected]
704051696
799796575
Rokycansko

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 691 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yossi »

Martin.Stanek píše:
Já bych řekl, že radši do voleb se STAN a pod., než po volbách do koalice s ANO. Trošku mě překvapuje, jak se u STAN, TOP, i KDU, vytahuje ideologické neslučitelnost pro případnou koalici, když v samotné pirátské straně jsou zastoupeny zcela protichůdné ideologické proudy od extrémní levice a vystupovačů z NATO, až po středopravé městské liberály. Ideologické čistota fakt není stěžejní důvod, proč lidi Piráty volí.

Chápu, že Piráty nemusí přímo trápit hrozba propadnutí tak 15% liberálních hlasů, ne nepodobná Slovensku, jen pak bude na výběr koalice ANO+ODS, nebo ANO+Piráti. A pohádky o tom, že to bude ANO bez Babiše bych ponechal má dlouhé zimní večery.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Yossi za příspěvky (celkem 3):
Vit.Jurasek, Zdenek.Jaron, Milan.Dadourek
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Yossi píše:
17 kvě 2020, 12:41
Martin.Stanek píše:
Já bych řekl, že radši do voleb se STAN a pod., než po volbách do koalice s ANO. Trošku mě překvapuje, jak se u STAN, TOP, i KDU, vytahuje ideologické neslučitelnost pro případnou koalici, když v samotné pirátské straně jsou zastoupeny zcela protichůdné ideologické proudy od extrémní levice a vystupovačů z NATO, až po středopravé městské liberály. Ideologické čistota fakt není stěžejní důvod, proč lidi Piráty volí.

Chápu, že Piráty nemusí přímo trápit hrozba propadnutí tak 15% liberálních hlasů, ne nepodobná Slovensku, jen pak bude na výběr koalice ANO+ODS, nebo ANO+Piráti. A pohádky o tom, že to bude ANO bez Babiše bych ponechal má dlouhé zimní večery.
Nepřekonatelný rozpor s kýmkoliv je vnitřní přímá demokracie u nás proti fungování ostatních,kde se šéfuje,,zhora,,
To je ta zásadní ideologie,ne nějaké ,,názory,, a ,,proudy,,
Proto je nesmysl jít do voleb s jinou stranou.
Martin.Stanek
Robert Magni
[email protected]
704051696
799796575
Rokycansko

Antonino
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Antonino »

Martin.Stanek píše:
Pokud reaguješ na mne, tak já jsem napsal, že STAN mi připadne fajn a po volbách spolupráce s nimi mi dává smysl. Tohle vlákno je o návrhu na PŘEDVOLEBNÍ koalici do sněmovních voleb a já psal o důvodech, proč s nimi ne. Je to třeba striktně odlišovat. Nejsi ale první, kdo ten detail přehlédnul, název vlákna k tomu svádí.
Yossi píše:
17 kvě 2020, 12:41
Já bych řekl, že radši do voleb se STAN a pod., než po volbách do koalice s ANO.
Není to falešné dilema?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino za příspěvek:
Robert.Magni

Martin.Stanek
Předseda místního sdružení
Profese: geolog
Dal poděkování: 977 poděkování
Dostal poděkování: 381 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Stanek »

Antonino píše:
17 kvě 2020, 14:09
Budiž. S kým tedy do předvolební koalice podle tebe?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Stanek za příspěvky (celkem 2):
Antonino, Zdenek.Jaron

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Martin.Stanek píše:
17 kvě 2020, 14:20
Antonino píše:
S nikým.
Antonino
Robert Magni
[email protected]
704051696
799796575
Rokycansko

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 691 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yossi »

Antonino píše:

Pokud reaguješ na mne, tak já jsem napsal, že STAN mi připadne fajn a po volbách spolupráce s nimi mi dává smysl. Tohle vlákno je o návrhu na PŘEDVOLEBNÍ koalici do sněmovních voleb a já psal o důvodech, proč s nimi ne. Je to třeba striktně odlišovat. Nejsi ale první, kdo ten detail přehlédnul, název vlákna k tomu svádí.

Není to falešné dilema?
Nepřehlédl a reagoval jsem na celkový dojem z vlákna. Bez předvolební koalice se STAN, nemusí být po volbách v parlamentu žádný sTAN ke spolupráci. A falešné dilema to není, pokud se výrazně nezmění volební preference, tak hrozí, že jiná alternativa než ODS+ANO, nebo Piráti+ANO, nebude v parlamentu možná.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Yossi za příspěvky (celkem 3):
Antonino, Martin.Stanek, Milan.Dadourek
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!

Antonino
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Antonino »

Martin.Stanek píše:
17 kvě 2020, 14:20
Antonino píše:
V případě sněmovny s nikým. Jediný dobrý důvod se spojit před volbami se STAN, je pomoci STAN. A já bych zde nebyl altruista, ale doporučil bych spíše pracovat na tom, stát se volitelným pro jejich voliče (viz níže i výše).

Možnou strategii jsem naznačil zde: viewtopic.php?p=696190#p696190 (nemám samozřejmě všechny informace).
Babiš a ANO je realita. Neznamená to, že se nemá s tímto oligarchou bojovat a nemít ambice uspět jako vítěz, ale je to krajně nepravděpodobné. V jiných příspěvcích jsem doporučil se zaměřit na pilování komunikace pro různé mikrosegmenty, sundávat nálepky, parciálně usilovat o senátory atd.

Volebnímu vítězství by prospělo racionální uvažování a ne ideologická slepota a přílišná sebedůvěra. Piráti, pokud se nestane něco přelomového, typu zatčení a veřejné zostuzení Babiše, příští volby nevyhrají. Nebudou patrně ani ve vládě. Není to poraženectví, ale věřím, že je třeba uvažovat trošku dlouhodoběji. Zaměřit se dovnitř (stabilizovat stranu atd.) a jiné příležitosti a cíle.
Yossi píše:
17 kvě 2020, 14:41
Bez předvolební koalice se STAN, nemusí být po volbách v parlamentu žádný sTAN ke spolupráci. A falešné dilema to není, pokud se výrazně nezmění volební preference, tak hrozí, že jiná alternativa než ODS+ANO, nebo Piráti+ANO, nebude v parlamentu možná.
Souhlasím, to je ten altruismus, viz výše.
Rovněž souhlasím, ale docházím k jinému postupu, opět viz výše.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Vit.Jurasek

Zpět na „Zjišťování názorů členů“