KF Vys 06/2020 Primární volby pro senátní volby v okrsku č. 15 (Pelhřimov) a 51 (Žďár nad Sázavou)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Vysocina, Predsedajici

Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Profese: učitel SŠ
Dal poděkování: 358 poděkování
Dostal poděkování: 470 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF Vys 06/2020 Primární volby pro senátní volby v okrsku č. 15 (Pelhřimov) a 51 (Žďár nad Sázavou)

Příspěvek od Jan.Brizdala »

Na základě usnesení předsednictva PKS Vys 30/2020
PKS Vys pověřuje Jana Břížďalu zahájením jednání ve věci primární volby pro senátní volby v okrsku č. 15 (Pelhřimov) a 51 (Žďár nad Sázavou)

přijatého na jednání dne 12. 5. 2020

zahajuji jednání v této věci.

Pro možné kandidáty platí ustanovení volebního řádu:
§ 10 Podmínky kandidatury
(1) Ve volbách za Českou pirátskou stranu smí kandidovat pouze její člen nebo registrovaný příznivec, který ke dni podání kandidátní listiny
a) podepsal čestné prohlášení, které obsahuje náležitosti podle volebního zákona a souhlas kandidáta s demokratickým minimem, kodexem pro danou veřejnou funkci, pokud byl schválen a programem pro dané volby, a
b) vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec, a
c) nekandiduje souběžně do více funkcí, jejichž neslučitelnost stanoví zákon nebo program strany.
(2) Nezpůsobilému kandidátovi poskytne organizátor voleb pomoc se splněním podmínek kandidatury, je-li to možné. Pokud nezpůsobilý kandidát podmínky přesto nesplní nebo pokud mu pomoci nelze, k jeho kandidatuře se nepřihlíží. Proto nebude připuštěn k primárním volbám, nebude zařazen na kandidátní listinu, případně ho volební zmocněnec z kandidátní listiny odvolá.

V rámci jednání se mohou přihlašovat kandidáti pro nominaci či podporu České pirátské strany v Kraji Vysočina (prosím specifikovat při své nominaci) v rámci senátních voleb ve dvou volebních okrscích (senátních obvodech) ve volebním okrsku (senátním obvodu):
- č. 15: Pelhřimov
- č. 51: Žďár nad Sázavou

Navrhuji dobu pro diskuzi a podávání nominací do pondělí 1. června 2020 23:59, načež bude následovat doba na rozmyšlenou do čtvrtka 4. června 2020 12:00.

První kolo volby bude zahájeno v pátek 5. června 2020 8:00 a ukončeno v pondělí 8. června 2020 22:00.
Případné druhé kolo by proběhlou v pátek 12. června 2020 8:00 a ukončilo by se v pondělí 15. června 2020 22:00.
Pro každý volební obvod se volba uskutečňuje v uvedený termín samostatně.
Přihlášení kandidáti:
Stanislav Zíma (nominace za č. 51: Žďár nad Sázavou) - souhlas s kandidaturou - kandidátská řeč - profil - závěrečné slovo
Josef Klement (podpora kandidatury za č. 51: Žďár nad Sázavou) - žádost o nominaci - nominace
EDIT: Vyčlenění volebního obvodu č. 15 Pelhřimov do samostatného tématu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Brizdala za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Wiche, Milan.Dadourek, Hana.Hajnova, Roman.Pasek
Jan Břížďala
1. místopředseda KS Vysočina, člen MS Třebíč
Třebíč: místopředseda komise pro rozvoj města, člen majetkové komise
Profil na wiki.pirati.cz

Eva.Novakova
Místní předsednictvo
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 643 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 06/2020 Primární volby pro senátní volby v okrsku č. 15 (Pelhřimov) a 51 (Žďár nad Sázavou)

Příspěvek od Eva.Novakova »

Díky za vykopnutí. Obvod 15 sdílíme s JčK - jsi s nimi v kontaktu, Honzo?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Novakova za příspěvky (celkem 3):
Milan.Dadourek, Jan.Posvar, Michaela.Vodova
Profil, [email protected], 775 666 988
Členka Zastupitelstva města Jihlavy
1. místopředsedkyně Místního sdružení Jihlavsko

marauder
Příznivec Pirátů – Vysočina
Profese: cestovní ruch, marketing, P.R.
Dostal poděkování: 38 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 06/2020 Primární volby pro senátní volby v okrsku č. 15 (Pelhřimov) a 51 (Žďár nad Sázavou)

Příspěvek od marauder »

Vážené Pirátky, vážení Piráti,
jmenuji se Stanislav Zíma a jsem příznivcem Pirátů od března 2018. Bydlím na Vysočině v Třebíči, mám tři děti (s jednou manželkou) a je mi 55 let. Do voleb ve 2018 jsem byl (15let) marketingovým ředitelem cestovní kanceláře.
Ucházel jsem se o vaši podporu mojí kandidatury do Senátu již v roce 2018, kdy jsem s odstupem vyhrál první kolo primárek a o jeden hlas nakonec prohrál kolo druhé s Michalem Šalamounem. Nenechal jsem se tehdy odradit a šel jsem do toho potom sám, což byl trochu bláznivý nápad.. Možnost se voleb účastnit jsem ale nakonec získal a to na základě petice podpisů občanů na Třebíčsku.
Protože se celou svoji profesní kariéru věnuji cestovnímu ruchu a marketingu, stal jsem se ve 2019 členem pirátské pracovní skupiny pro cestovní ruch, který je součástí Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj PSP ČR. Jedná se o velice ožehavé a aktuální téma zejména posledních dní. Záměr jít do senátních voleb jsem konzultoval s Ivanem Bartošem a Martinem Jiránkem, který naši pracovní skupinu vede. Konečné rozhodnutí je ale na Vás.
Mimo cestovní ruch se dále angažuji v ekologických otázkách, jsem členem spolku SOS na Skalním, kde bojujeme proti záměrům vybudování úložiště vysoce jaderného odpadu v lokalitách ČR. Dále, a to s cestovním ruchem přímo souvisí, chci něco udělat pro udržení a vytváření nových pracovních příležitostí v regionech. Ty se nám postupně vylidňují, což je špatně.

Pokud mě do toho boje vyšlete, chci, abychom udělali jednotnou kampaň do komunálu i Senátu a síly tak netříštili, nýbrž spojili. Nebude tedy nutné navyšovat rozpočty, naopak chci do nich něco přinést. Vzájemně bychom se podpořili a vytvořili jednotnou, silnější kampaň do komunálu a Senátu. Mimochodem pokud by toto ve 2018 proběhlo na Třebíčsku a kampaně do se tehdy spojily v jednu, mohl tam být výsledek lepší.. Jinak moje hlavní téma je tedy domácí cestovní ruch,velice důležité odvětví, které má potenciál vytvářet další pracovní příležitosti v regionech, kde je o práci nouze. Věnuji se této problematice intenzivně více jak 20 let a rád bych v této práci pokračoval v Senátu, kde bych inicioval vytvoření podvýboru pro cestovní ruch, kdy bychom propojili současnou práci Pirátů v PS s prací v Senátu.

Vážené Pirátky, Vážení Piráti,
chci být Vaším - Pirátským kandidátem do Senátu a tímto se ucházím o Vaši podporu. Zda-li mě do tohoto boje vyšlete, je na vás.

Standa Zíma
Tito uživatelé poděkovali autorovi marauder za příspěvky (celkem 5):
Ondrej.Tuma, Milan.Dadourek, Michaela.Vodova, Eva.Novakova, Roman.Pasek
Stanislav Zíma

Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Jelikož je volební okrsek č. 15: Pelhřimov sdílený s Jihočeským krajem, bylo přesunuto téma volby v tomto senátním obvodu do samostatného tématu, aby mohli k problematice diskutovat zástupci obou krajů a ti potom i hlasovat v primárních volbách. Navrhuji tedy vyřazení rozpravy k tématu primárních voleb pro obvod č. 15 (Pelhřimov) z tohoto jednání a ponechat zde pouze rozpravu a nominace k senátnímu obvodu č. 51: Žďár nad Sázavou. Prosím o podávání připomínek ke změně tohoto postupu do středy 27. 5. 2020 14:00. Nebude-li podán protest, provedu uvedenou změnu.
Jan Břížďala
Profil na wiki.pirati.cz

marauder
Příznivec Pirátů – Vysočina
Profese: cestovní ruch, marketing, P.R.
Dostal poděkování: 38 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marauder »

Ahoj všem,
ohledně mého zájmu o kandidaturu se objevil nějaký šum a proto dovolte, abych věci uvedl na pravou míru. Ano se členy krajského předsednictva (Blankou Lednickou a Honzou Břížďalou ) jsem jednal o kandidatuře do Senátu za Vysočinu v okrsku 15 nebo 51. Po první schůzce mi bylo Honzou doporučeno se spíše přiklonit k okrsku 15. Zároveň se výběrem okrsku (doporučením) začal zabývat analytický tým PS, konkrétně Petr Fojtík. Schůzka však i díky koronaviru a vytíženosti lidí proběhla až dnes. Tedy dnes ráno (8:30) na schůzce ve sněmovně padlo na základě analýzy doporučení a tedy i konečné rozhodnutí.

Vážené Pirátky, Vážení Piráti, ucházím se o vaši nominaci do Senátních voleb v okrsku č. 51- Žďár n. Sázavou.

Omlouvám se všem, protože to mohlo působit z mojí strany jako nerozhodnost, nebo něco horšího, ale nebylo to jenom na mě a nemohl jsem to ze svojí pozice urychlit.
Zároveň se musím důrazně ohradit proti nařčení, že jsem se současně ucházel o nominaci za ODS. Nevím, jak tato nepravda vznikla, ale je to věc, která mě uráží a poškozuje.
Nedovedu si ani představit jaký zájem za šířením takových informací stojí. Snad se jedná o informační šum. Kdo z vás mě zná, tak ví, že při mojí kandidatuře v roce 2018 jsem byl na černé listině ODS v Třebíči a pan Vítězslav Jonáš dokonce o mě měl vystoupení v poslanecké sněmovně, protože bojuji proti záměru vybudovat na Vysočině úložiště vysoce jaderného odpadu..
Pro Pirátskou stranu pracuji poměrně intenzivně od roku 2019, kdy jsem byl zvolen členem expertního týmu pro cestovní ruch a zvláště poslední koronavirové měsíce jsme si v ní opravdu mákli.
( za PS jsem poslední dobu jednal i na MMR, organizoval telekonference s náměstkem ministryně MMR, kdy jsme se snažili zmírnit dopady krize na zaměstnanost v cestovním ruchu a regionech.
Moje postoje (dohledatelné např. na FCB), nebo ještě lépe u lidí , co mě znají jsou zcela transparentní.

Omlouvám se vám za emotivnější závěr, ale poprosím každého, kdo by měl jakoukoliv pochybnost, či dotaz, aby se mě na skutečný stav věci zeptal. Na otevřenosti je přece Pirátská strana postavena, ne na zákulisních šuškandách a dezinformacích.

Děkuji a všechny vás zdravím. Standa Zíma
Tito uživatelé poděkovali autorovi marauder za příspěvky (celkem 4):
Eva.Novakova, Michaela.Vodova, Ondrej.Tuma, Vit.Zacek
Stanislav Zíma

Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

V návaznosti na jednání KF dne 10. 5. 2020 registruji také žádost o vyslovení podpory nominace pana Josefa Klementa, místostarosty města Žďár nad Sázavou (nezávislý za KDU-ČSL). S panem Klementem nyní řešíme po technické stránce dokončení registrace na foru, aby se zde mohl účastnit rozpravy.
Jan Břížďala
Profil na wiki.pirati.cz

Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Vkládám představení, které mi zaslal pan Klement do e-mailu a mám sem vložit za něj. Snad co nejdříve bude jeho profil aktivní a bude moc se všemi komunikovat napřímo.
Vážené členky, vážní členové Pirátské strany,

již šestým rokem působím jako místostarosta města Žďár nad Sázavou. Jsem zařazen jako bezpartijní do klubu KDU-ČSL, se kterým úzce spolupracuji několik let. V loňském roce mě členové KDU-ČSL oslovili, jestli bych nekandidoval za jejich stranu do senátních voleb ve volebním okrsku č.51 a pokračoval tak v práci současného senátora Františka Bradáče. Já jsem souhlasil. Byl bych rád, kdybych mohl kandidovat s Vaší podporou na Žďársku. Před několika dny jsem se představil na krajském fóru Pirátů. Dovolte mi, abych se Vám v několika bodech přestavil.

Narodil jsem se 22. 7. 1971 v Novém Městě na Moravě. Jsem 26 let ženatý a máme tři děti. Kde dva synové studují na VUT v Brně a dcera je žákyní základní školy. Od narození žiji ve Žďáře nad Sázavou.

Pracovní zkušenosti:
1994 – 1997 - REFERENT PRO DÍLENSKÉ ŘÍZENÍ VÝROBY, ŽĎAS A.S.
Jako čerstvý absolvent VUT fakulty strojní po úvodním seznámení s několika provozy ve společnosti Žďas, jsem pracoval a vyvíjel programy, které zajišťovaly chod výrobků přes jednotlivé strojní místa, pracoviště a dílny. I po mém odchodu, tyto programy a systémy fungovaly řadu let, než se změnila celková softwarová databázová struktura ve firmě.

1997 – 2012 - PROGRAMÁTOR, COMPAS-AUTOMATIZACE S.R.O.
Po dobu 15 let, jsem ve firmě působil jako programátor automatů v průmyslu, později jako programátor a vizualizačních software, které sloužily operátorům řídit a kontrolovat technologie firem. Automatizaci jsme zaváděli v potravinářském, chemickém, automobilovém a strojírenském průmyslu. Některé mé vizualizace se staly standardem velkých nadnárodních firem. Působil jsem i řadu let v zahraničí (Německo, Bulharsko, Čína), kde jsme uváděli automatizaci do praxe.

2012 – 2014 - PROJEKTOVÝ MANAŽER, AUTOMOTIVE-LIGHTING S.R.O.
V roce 2012 jsem vyhrál výběrové řízení na pozici projektového manažera pro uvádění nových výrobků (předních světlometů aut) do sériové výroby. Byl jsem vedoucí projektového týmu daného výrobku. Automobilový průmysl a spolupráce pro velké automobilky, jako je BMW, Daimler, VW, Škoda, Renault, Opel, Peugeot, a další, byla pro mne velkým přínosem.

2014 – dosud - MÍSTOSTAROSTA, MĚSTO ŽĎÁR NAD SÁZAVOU
V roce 2014 jsem jako lídr kandidátky byl zvolen místostarostou města. Ve druhém volebním období od roku 2018 jsem pozici obhájil a obdržel jsem ze všech kandidátů nejvíce preferenčních hlasů ve městě. V gesci mám rozpočet a finanční řízení, školství, sociální věci, včetně dotčených příspěvkových organizací města (školy 5x, a sociální služby města) a spolupráci s nestátními neziskovými organizacemi.

Vzdělání:
1977 – 1985 - 4. ZŠ ŽĎÁR NAD SÁZVOU
1985 – 1989 - GYMNÁZIUM NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ
1989 – 1994 - ING., VUT FAKULTA STROJNÍ BRNO
Na VUT v Brně jsem vystudoval obory přístrojová technika, optika a jakost. Moje diplomová práce byla zařazena do soutěže vysokoškolské odborné činnosti, kde jsem se umístil na třetím místě. Samotnou státní závěrečnou zkoušku jsem absolvoval se samými výbornými.

Z komunální politiky vidím, že je třeba klást důraz na zajištění kvalitního odborného vzdělávání se zaměřením na uplatnitelné pracovní pozice. Držet sociální systém. Udržet mladé lidi v regionech, tzn. zajistit práci (ne "montovny", ale práci s přidanou hodnotou) a bydlení.

Myslím si, že dostatek zkušeností ze soukromé sféry v kombinaci s komunálními zkušenostmi (ve vedení města mám v gesci školství, sociální věci a finanční řízení města), mi dávají znalostní předpoklady v 49 letech pro práci v Senátu.
Z mích zálib a koníčků: Cykloturistika, fotbal, tenis, historie. Jsem cílevědomý. Když se do něčeho zakousnu, nepustím ;-)
Prošel jsem několika sporty, včetně Tae-kwon-do. Snažím se s životem poprat ;-)

Děkuji moc za Vaši podporu

S pozdravem

Josef Klement
Jan Břížďala
Profil na wiki.pirati.cz

Michaela.Vodova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: osvč
Dal poděkování: 4444 poděkování
Dostal poděkování: 5764 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Jan.Brizdala píše:
01 čer 2020, 11:44
V návaznosti na jednání KF dne 10. 5. 2020 registruji také žádost o vyslovení podpory nominace pana Josefa Klementa, místostarosty města Žďár nad Sázavou (nezávislý za KDU-ČSL). S panem Klementem nyní řešíme po technické stránce dokončení registrace na foru, aby se zde mohl účastnit rozpravy.
Ahoj,
toto naprosto nepatří do vlákna primárních voleb, ale jde o vyjednávání spolupráce, kdy to může udělat jen RP a pověření k vyjednávání má Lukáš Wagenknecht @Lukas.Wagenknecht a Petr Fojtík @Petr.Fojtik.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvky (celkem 3):
Eva.Novakova, Ondrej.Tuma, Jan.Posvar
Michaela Vodová,
Koordinátorka KS Vysočina
tel. 6O2 276 233, michaela.vodova(a)pirati.cz, můj profil

KS Vysočina: wiki kraje, web kraje , web JiPiCe
nejrychlejší způsob jak mne kontaktovat je zavolat, dále sleduji email a fórum
pracovní doba:
po-pá 9 - 15 hod.
(+ po - pá mezi 15 - 20 hod. pohotovost na telefonu + naplánované aktivity v kalendáři Vysočiny či celostátní v odpoledních hodinách a o víkendech)

Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Michaela.Vodova píše:
01 čer 2020, 15:30
Jan.Brizdala píše:
01 čer 2020, 11:44
Ahoj,
toto naprosto nepatří do vlákna primárních voleb, ale jde o vyjednávání spolupráce, kdy to může udělat jen RP a pověření k vyjednávání má Lukáš Wagenknecht @Lukas.Wagenknecht a Petr Fojtík @Petr.Fojtik.
Děkuji za Tvůj názor. Konečné slovo v případě vyjádření podpory má rozhodně centrální orgán, avšak z mého pohledu je relevantní možností pro hlasování varianta, že KF si zvolí vlastního kandidáta, nebo vyjádří podporu některému z dalších kandidátů s tím, že to bude následně potvrzeno z centra. Princip subsidiarity považuji za jeden z prvků demokracie, na kterých Pirátská strana stojí. Nepředpokládám, že by nám bylo "shora" diktovano, koho podporujeme, a na tato jednání by se přistupovalo bez vyjádření samotného dotčeného KF. Možnost nominace či podpory jsem připouštěl již při zahájení jednání 17. 5. 2020 a nebyl proti tomu vznesen protest.
Jan Břížďala
Profil na wiki.pirati.cz

Hana.Hajnova
Místní předsednictvo
Profese: projektová manažerka
Dal poděkování: 1038 poděkování
Dostal poděkování: 862 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hana.Hajnova »

marauder píše:
27 kvě 2020, 21:18
Ahoj všem,
ohledně mého zájmu o kandidaturu se objevil nějaký šum a proto dovolte, abych věci uvedl na pravou míru. Ano se členy krajského předsednictva (Blankou Lednickou a Honzou Břížďalou ) jsem jednal o kandidatuře do Senátu za Vysočinu v okrsku 15 nebo 51. Po první schůzce mi bylo Honzou doporučeno se spíše přiklonit k okrsku 15. Zároveň se výběrem okrsku (doporučením) začal zabývat analytický tým PS, konkrétně Petr Fojtík. Schůzka však i díky koronaviru a vytíženosti lidí proběhla až dnes. Tedy dnes ráno (8:30) na schůzce ve sněmovně padlo na základě analýzy doporučení a tedy i konečné rozhodnutí.

Vážené Pirátky, Vážení Piráti, ucházím se o vaši nominaci do Senátních voleb v okrsku č. 51- Žďár n. Sázavou.
Ahoj Stando,

už týden marně přemýšlím, co ti na toto odpovědět. Nezlob se na mě, ale pokud si nedokážeš obhájit výběr svého volebního obvodu a stát si za svým rozhodnutím, jak v něm chceš přesvědčit voliče, aby tě volili?

A doplňující otázka tedy již konkrétně ke Žďársku - jakou formou bys tady vedl kampaň? Kdo by měl být v tvém volebním týmu?
kandidátka na hejtmanku (https://vysocina.pirati.cz/lide/hana-hajnova)
vedoucí mediálního odboru na Vysočině
zastupitelka města Telč

Zpět na „Krajské fórum Vysočina“