Přezkum rozhodnutí KF Praha 8/2020

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1050 členů je to 33 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1050 členů je to 65 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Projednat podnět na půdě CF?

Pro
93
44%
Proti
114
54%
Zdržuji se
6
3%

Celkem hlasujících: 213 - Celkem hlasů: 213

Tereza.Vovesova
Profese: monitor klinických hodnocení
Dal poděkování: 574 poděkování
Dostal poděkování: 636 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přezkum rozhodnutí KF Praha 8/2020

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Zdenek.Hrib píše:
20 kvě 2020, 08:02
OFFTOPICOpět snaha paní Bohuslavové vyrobit senzaci. Tentokrát si pomohla tvrzením, že můj poradce Martin Štěrba kumuluje funkce, protože je zároveň místostarostou Prahy 8. To je normální lež, protože není ani zastupitelem. Předpokládám, že to opraví, ale samozřejmě nadále ten článek bude manipulativní a nedala tam ani moji klíčovou citaci: "Zákaz kumulace uvolněných placených funkcí zůstává zcela nedotčen a platný. Toto pravidlo se v povolební strategii nijak nemění. Zastupitelé tak mohou být členy pouze nejvýše jedné dozorčí rady a to pouze, pokud zvítězili v otevřeném výběrovém řízení. Já jsem nicméně v souladu s předvolebním slibem po zvolení rezignoval i na členství ve správní radě VZP."
OFFTOPICNe, neříkala jsem ti to. :lol:
Příště než se na mě osopíš, tak si prosím vzpomeň třeba na paní Bohuslavovou. ;) Děkuju.
Tereza Vovesová

Zdenek.Hrib
Člen KS Praha
Profese: konzultant
Dal poděkování: 886 poděkování
Dostal poděkování: 2657 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

Tereza.Vovesova píše:
20 kvě 2020, 08:26
Zdenek.Hrib píše:
OFFTOPICOpět snaha paní Bohuslavové vyrobit senzaci. Tentokrát si pomohla tvrzením, že můj poradce Martin Štěrba kumuluje funkce, protože je zároveň místostarostou Prahy 8. To je normální lež, protože není ani zastupitelem. Předpokládám, že to opraví, ale samozřejmě nadále ten článek bude manipulativní a nedala tam ani moji klíčovou citaci: "Zákaz kumulace uvolněných placených funkcí zůstává zcela nedotčen a platný. Toto pravidlo se v povolební strategii nijak nemění. Zastupitelé tak mohou být členy pouze nejvýše jedné dozorčí rady a to pouze, pokud zvítězili v otevřeném výběrovém řízení. Já jsem nicméně v souladu s předvolebním slibem po zvolení rezignoval i na členství ve správní radě VZP."
Příště než se na mě osopíš, tak si prosím vzpomeň třeba na paní Bohuslavovou. ;) Děkuju.
OFFTOPICPardon jestli jsem byl prili usecny, ale ja nechci delat politiku tak, aby o tom nemohla napsat Bohuslavova manipulativni clanek vylepseny zjevnou lzi o mych poradcich. To bychom totiz nemohli delat vubec nic.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvky (celkem 2):
jan.zavadil, Petr.Benes

Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 2992 poděkování
Dostal poděkování: 2285 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Novak »

Hmm. Takže až se sněmovna rozhodne ztrojnásobit tresty za držení omamných a psychotropních látek, tak Tomáš Vymazal vstane a řekne "Cajk! To je jenom technická úprava, vlastně se nic neděje".
Až podělíme o tři maximální rychlost na pozemních komunikacích, tak taky řekneme "Cajk, jde jen o technickou změnu, nic se nezmění!".
A zpětně řekneme, že změna etického kodexu hnutí ANO, je úplně vpohodě, protože je to vlastně technická změna.

Já v zásadě rozumím, že ten bič, který si na sebe Pražští Piráti upletli, není příjemný. Ovšem přijali ste si ho sami, sami jste ho slíbili voličům a sami jste tedy nechali ostatní čelit otázkám "proč to v Praze máte takhle a u vás v Horní dolní to máte slabší?". Nevím jak je to ve zvyku v Praze, ale my v jčK svoje slovo držíme.
Docela mě zaráží, že je vám úplně jedno, že všichni ostatní v krajských volbách budu odpovídat na otázky "Budete si svoje sliby taky upravovat podle toho jak se vám bude v politice dařit/nedařit?", no hlavně, že vám se bude snáže pracovat, žejo.
Nejspíš nám to nějaký ty hlasy ubere, a pak ještě navrch budeme poslouchat, že v Praze jste nejlepší a máte nejlepší čísílka, i když je ostatním svou dosebezahleděností kazíte.

Pirátství je i o tom brát ohledy na ostatní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 6):
Vladimir.Vlach, Michaela.Skokanova, Ladislav.Dvorak, Jan.Bednarik, Rostislav.Reha, Lenka.Kozlova

Tereza.Vovesova
Profese: monitor klinických hodnocení
Dal poděkování: 574 poděkování
Dostal poděkování: 636 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Zdenek.Hrib píše:
20 kvě 2020, 08:40
Tereza.Vovesova píše:
20 kvě 2020, 08:26
Zdenek.Hrib píše:

OFFTOPICPardon jestli jsem byl prili usecny, ale ja nechci delat politiku tak, aby o tom nemohla napsat Bohuslavova manipulativni clanek vylepseny zjevnou lzi o mych poradcich. To bychom totiz nemohli delat vubec nic.
OFFTOPICKdybys býval reagoval rovnou v tomhle stylu, protože bylo naprosto jasné, že se něco takového stane a ujistil si nás tak, že s tím počítáme a snadno si svůj postoj uhájíme, bylo by to asi řekněme ... věcnější. ;)
Naposledy upravil(a) Tereza.Vovesova dne 20 kvě 2020, 09:05, celkem upraveno 1 x.
Tereza Vovesová

Bara.Soukupova
Člen KS Praha
Dal poděkování: 119 poděkování
Dostal poděkování: 201 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bara.Soukupova »

Nemyslím si, že by KF Praha nemělo na takovou změnu povolební strategie právo. Již se v minulosti povolební strategie měnila. Avšak vždy tomu bylo z nějakého vážného důvodu - třeba z důvodu uzavření možné koalice. Zde však o nic vážného nejde - pokud povolební strategii dodržíme, nastoupí do Zastupitelstva HMP místo jedněch kvalitních lidí jiní kvalitní lidé. A to je přeci jeden z důvodů, proč nechceme kumulovat - aby více lidí získalo politické zkušenosti. Ač to krátkodobě může být nepříjemné, dlouhodobě nám to pomůže.

Souhlasím, že nastavených 6 měsíců kumulace mohla být chyba, měnit to takto v průběhu je chybou ještě mnohem větší a skutečně to (zbytečně) ohrožuje dobré jméno strany, jak ukazuje dnešní článek na Novinkách. Krajně se mi rovněž nelíbila celá obhajoba této změny, kdy byla vykládána jako pouhá změna technického parametru. Přitom načasování i zákulisní informace jasně ukazují na konkrétní personálie. Jediná, kdo se k návrhu vyjádřila upřímně byla @Eva.Horakova , ač později svůj příspěvek smazala.

Mrzí mě, že se naše politika v Praze posouvá k neupřímnému politikaření. Ještě pár takových kauz a budeme v očích voličů těmi "politickými dinosaury", které jsme před třemi lety kritizovali.

Zdenek.Hrib
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Jan.Novak píše:
20 kvě 2020, 08:41
Hmm. Takže až se sněmovna rozhodne ztrojnásobit tresty za držení omamných a psychotropních látek, tak Tomáš Vymazal vstane a řekne "Cajk! To je jenom technická úprava, vlastně se nic neděje".
Až podělíme o tři maximální rychlost na pozemních komunikacích, tak taky řekneme "Cajk, jde jen o technickou změnu, nic se nezmění!".
A zpětně řekneme, že změna etického kodexu hnutí ANO, je úplně vpohodě, protože je to vlastně technická změna.

Já v zásadě rozumím, že ten bič, který si na sebe Pražští Piráti upletli, není příjemný. Ovšem přijali ste si ho sami, sami jste ho slíbili voličům a sami jste tedy nechali ostatní čelit otázkám "proč to v Praze máte takhle a u vás v Horní dolní to máte slabší?". Nevím jak je to ve zvyku v Praze, ale my v jčK svoje slovo držíme.
Docela mě zaráží, že je vám úplně jedno, že všichni ostatní v krajských volbách budu odpovídat na otázky "Budete si svoje sliby taky upravovat podle toho jak se vám bude v politice dařit/nedařit?", no hlavně, že vám se bude snáže pracovat, žejo.
Nejspíš nám to nějaký ty hlasy ubere, a pak ještě navrch budeme poslouchat, že v Praze jste nejlepší a máte nejlepší čísílka, i když je ostatním svou dosebezahleděností kazíte.

Opet zduraznuji: povolebni strategie se menila v Praze i v minulem volebnim obdobi. Takze vsem rozhodne doporucuji upozornit primo v povolebni strategii, pokud ji budete mit, ze muze dojit k jeji zmene. Je to pomerne bezna situace.

Jinak omezeni proti soubehu mandatu clena rady kraje a zastupitele v nejake obci se lhutou 1.5 roku na vyreseni soubehu je samozrejme na zvazeni KF kazdeho kraje.

Zdenek.Hrib
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Bara.Soukupova píše:
20 kvě 2020, 08:48
Nemyslím si, že by KF Praha nemělo na takovou změnu povolební strategie právo. Již se v minulosti povolební strategie měnila. Avšak vždy tomu bylo z nějakého vážného důvodu - třeba z důvodu uzavření možné koalice. Zde však o nic vážného nejde - pokud povolební strategii dodržíme, nastoupí do Zastupitelstva HMP místo jedněch kvalitních lidí jiní kvalitní lidé. A to je přeci jeden z důvodů, proč nechceme kumulovat - aby více lidí získalo politické zkušenosti. Ač to krátkodobě může být nepříjemné, dlouhodobě nám to pomůže.

Souhlasím, že nastavených 6 měsíců kumulace mohla být chyba, měnit to takto v průběhu je chybou ještě mnohem větší a skutečně to (zbytečně) ohrožuje dobré jméno strany, jak ukazuje dnešní článek na Novinkách. Krajně se mi rovněž nelíbila celá obhajoba této změny, kdy byla vykládána jako pouhá změna technického parametru. Přitom načasování i zákulisní informace jasně ukazují na konkrétní personálie. Jediná, kdo se k návrhu vyjádřila upřímně byla @Eva.Horakova , ač později svůj příspěvek smazala.

Mrzí mě, že se naše politika v Praze posouvá k neupřímnému politikaření. Ještě pár takových kauz a budeme v očích voličů těmi "politickými dinosaury", které jsme před třemi lety kritizovali.
I ten manipulativni clanek na Novinkach obsahuje informaci, ze stale budeme jedinou stranou, ktera v Praze nejak resi soubeh mandatu na mestske casti a magistratu. A jsem zvedav, kolik nasich kraju si da ted do povolebni strategie zakaz soubehu mandatu clena rady kraje a obecniho zastupitele se lhutou 1.5 roku.

Michaela.Skokanova
Kontrolní komise
Profese: studentka a sociální pracovnice
Dal poděkování: 9219 poděkování
Dostal poděkování: 3739 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Skokanova »

Zákaz souběhu uvolněné s neuvolněnou funkcí už asi nikdo, nicméně ze lhůt mi přijde neracionálnější ta Danova.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Skokanova za příspěvky (celkem 2):
Martin.Stanek, Petr.Vileta
administrativní podpora KK - 770 193 715 -- správce FB MRT Návykové chování
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Viktor.Derka
Rozhodčí komise
Profese: Právník, doktorand veřejného práva
Dal poděkování: 498 poděkování
Dostal poděkování: 927 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viktor.Derka »

Zdenek.Hrib píše:
20 kvě 2020, 08:51
Jan.Novak píše:
20 kvě 2020, 08:41

Opet zduraznuji: povolebni strategie se menila v Praze i v minulem volebnim obdobi. Takze vsem rozhodne doporucuji upozornit primo v povolebni strategii, pokud ji budete mit, ze muze dojit k jeji zmene. Je to pomerne bezna situace.

Jinak omezeni proti soubehu mandatu clena rady kraje a zastupitele v nejake obci se lhutou 1.5 roku na vyreseni soubehu je samozrejme na zvazeni KF kazdeho kraje.
Pláčeš trochu na špatném hrobě. Snad nikdo tu netvrdí, že povolební strategii nelze za žádných okolností měnit (Honza jen považuje jiný orgán za příslušný pro tuto změnu), naopak výslovně jsem uvedl, že změna možná je, ale ne jakákoliv a kdykoliv. Jestli Tvým pointem je to, že protože se v minulosti již změnila povolební strategie, můžeme tedy měnit cokoliv, kdykoliv a jakkoliv, tak s Tebou asi souhlasit nebudu, nadto pokud si toto myslíš, tak skutečně už nemusíme přijímat žádné povolební strategie.

Proto možná raději napři svou energii vysvětlování, proč tato změna byla tak nutná a potřebná, než že se změny již stávaly, popř. aspoň vykresli, v čem je současná změna srovnatelná se změnami dřívějšími.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Derka za příspěvky (celkem 8):
Michaela.Skokanova, Vladimir.Vlach, Jan.Bednarik, Rostislav.Reha, Dan.Lestina, Jan.Novak, Adam.Jaros, Lenka.Kozlova
Viktor Derka
MS Praha 4
Doktorand na Universität Bayreuth
Doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK
Zastupitel MČ Praha 4
[email protected]
Profil na lide.pirati.cz

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2260 poděkování
Dostal poděkování: 26922 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Kucera »

Zdenek.Hrib píše:
20 kvě 2020, 08:56
A jsem zvedav, kolik nasich kraju si da ted do povolebni strategie zakaz soubehu mandatu clena rady kraje a obecniho zastupitele se lhutou 1.5 roku.
To by bylo dost na hlavu, vzhledem k tomu, že zvolenému krajskému zastupiteli, který je již zastupitelem komunálním, ten komunální mandát stejně skončí za 2 roky, což už je nepodstatný rozdíl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 9):
Viktor.Derka, Michaela.Skokanova, Vladimir.Vlach, Jan.Bednarik, Jan.Novak, Lenka.Kozlova, Petr.Vileta, Milan.Dadourek, Josef.Spak
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Zpět na „Členské podněty“