Přezkum rozhodnutí KF Praha 8/2020

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1050 členů je to 33 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1050 členů je to 65 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Projednat podnět na půdě CF?

Pro
93
44%
Proti
114
54%
Zdržuji se
6
3%

Celkem hlasujících: 213 - Celkem hlasů: 213

Zdenek.Hrib
Člen KS Praha
Profese: konzultant
Dal poděkování: 886 poděkování
Dostal poděkování: 2657 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přezkum rozhodnutí KF Praha 8/2020

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

Mikulas.Ferjencik píše:
20 kvě 2020, 14:53
Jakub.Dedek píše:
20 kvě 2020, 12:12
Mikulas.Ferjencik píše:
20 kvě 2020, 10:43
Takže na Novinkách vyjde článek piráti opustili princip nekumulace funkcí. To není moc ohleduplné vůči celku. Jinak podle mne by bylo rozumné, aby uvolnění komunální politici a uvolnění krajští radní nekumulovali ani neuvolněné funkce v tom druhém zastupitelstvu. Problém nejsou peníze, ale střet zájmů.
Fakrt nevím, proč by to měl být střet zájmů. Možná Praha, ale zbytek republiky vnímá kraje jako nějakou umělou jednotku a stejně mají tendence podporovat jako zastupitele více věci v okolí svého bydliště než z míst, které absolutně nezná a nikdy tam ani nebyla. Je jedno, jestli je tam zároveň zastupitel na městě nebo případně městském obvodu, tendence rozhodovat za místní bude velká tak či tak. Navíc v momentě, kde kraje nemají personální kapacity to takhle pokrýt. Nemáme kapacity to takhle pokrýt na městě (Ostrava), natož na kraji.

Zase stavíme mantinely příliš úzké bez znalosti dalších poměrů. Z výhody (zastupitel město, zastupitel kraj) zase vytváříme problém, který se nám vymstí. Nevím proč by například Zuzka Klusová, lídryně pro krajské volby, která je jediná zastupitelka v Karviné za Piráty měla pak se kvůli domnělého střetu zájmu na kraji vzdávat mandátu zastupitelky a nechat to na náhradníkovi Michalu Gillovi, který je už dávno v Praze a pak náhradníkovi za STAN OFFTOPIC(i kdyby se za STAN vzdal v náš prospěch, tak pak je další člověk, co se odstěhoval, i když se vrátil nyní zpět, ale nyní asi není možné, aby mandát přijala, takže zase STAN a pokud i ten by se vzdal, tak máme z kandidátky jako zastupitele až sedmého v pořadí :-D). A za nás by jí ani neměl kdo jiný nahradit v daném místě a lokalitě. To je pak pakárna, co? A těch situací podobných tady najdu více a to je pouze jeden kraj.

A co poslanci, kteří jsou zastupitelé nebo neuvolnění radní na městě? Všude jsou místní reálie, které mají velký vliv a bylo by to střelba do vlastní nohy vytvářet plošně taková pravidla
Střet zájmů nastává ve chvíli, kdy si starosta krajský zastupitel zařídí dotace, které mu zajistí znovuzvolení starostou.
Nemusí jít jen o přímé dotace obci, ale třeba také investice kraje v přímém okolí té obce. A mě opravdu překvapuje, že jsou tady někteří schopní ten střet zájmů obhajovat jako benefit. Jsem schopný pochopit odůvodnění "nejsou lidi" ale "provázanost obecních a krajských témat" je prostě mor, který je nutné smysluplně omezovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Jiri.Koudelka, Ondrej.Profant

Zdenek.Hrib
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Rostislav.Reha píše:
20 kvě 2020, 15:18
Jak si prosim muze zastupitel "zaridit dotace"? Z te pozice v tom nema prakticky zadnou vyhodu oproti ostatnim starostum.
Tak někteří šikulové (z jiných stran) to umí dobře zobchodovat :-) Zvláště v nějakých křehkých koalicích.

Zdenek.Hrib
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Michaela.Skokanova píše:
20 kvě 2020, 14:16
Jiri.Hoskovec píše:
20 kvě 2020, 14:13
Já se omlouvám, ale tohle působí trochu úsměvně, když kritizuješ změnu parametru v Praze z pozice radního v Týně a kandidáta krajského zastupitelstva, což je přesně ta neslučitelnost, kterou kritizuješ.
Já vím, že osoba mluvčího by neměla zprávu devalvovat, ale fakt to vypadá zvláštně, když proti tomu jednou rukou brojíš na fóru a druhou si to napíšeš ten samý den do tiskovky :-)
https://jihocesky.pirati.cz/tiskove-zpr ... -orezavani
Jenže oni si taky do strategie tu neslučitelnost nedali, a Honza nekritizuje kumulaci uvolněné a neuvolněné funkce, ale změnu předvolebního slibu v průběhu mandátu. Osoba mluvčího by měla hlavně nakládat s textem nějak rozumně a ne takhle...
Já fakt čumím na ten "jednotný double-think" ze strany KK :shock: (EDIT: a nestačím se divit)
Naposledy upravil(a) Zdenek.Hrib dne 20 kvě 2020, 16:06, celkem upraveno 1 x.

Petr.Vileta
Vedoucí administrativního odboru
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 28422 poděkování
Dostal poděkování: 23402 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jakub.Dedek píše:
20 kvě 2020, 10:33
Můžeš mi prosím Evo vysvětlit, co chceš závádět celorepublikově, když jinde v republice tyto problémy nemáme, protože máme zřejmě "rozumnější" povolební strategie? Naopak by bod "rok a půl" bylo pro nás razantní zhoršení stavu.
Neřekl bych, že máme rozumnější povolební strategie. Buď máme rozumnější / lépe zvolené koaliční partnery, nebo v žádné koalici nejsme, neboť jsme v opozici a tam si většinou každá opoziční strana hraje na svém písečku, protože koalice se tvoří dohodou, ale opozice na sebe prostě zbude. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
jan.zavadil
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Viktor.Derka
Rozhodčí komise
Profese: Právník, doktorand veřejného práva
Dal poděkování: 498 poděkování
Dostal poděkování: 927 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viktor.Derka »

Petr.Vileta píše:
20 kvě 2020, 15:53

Zeptám se tě, ty jsi někde zastupitelem? Nebo chodíš poslouchat zasedání na celou dobu jeho trvání? Já jen chci vědět, zda máš reálnou zkušenost, kolik času to zabírá a jak moc odpovídá odměna za to. Nebo prostě jen tak od stolu tvrdíš "Kumulace je vždycky fuj"?
Šedivá je teorie, jen strom života věčně zelená se.

Johann Wolfgang Goethe
Že je kumulace vždy fuj tu nikde netvrdím, a jinak jsem zastupitelem na Praze 4 (viz můj podpis).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Derka za příspěvek:
Michaela.Skokanova
Viktor Derka
MS Praha 4
Doktorand na Universität Bayreuth
Doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK
Zastupitel MČ Praha 4
[email protected]
Profil na lide.pirati.cz

Michaela.Skokanova
Kontrolní komise
Profese: studentka a sociální pracovnice
Dal poděkování: 9210 poděkování
Dostal poděkování: 3738 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Skokanova »

Zdenek.Hrib píše:
20 kvě 2020, 16:00
Já fakt čumím na ten "jednotný double-think" ze strany KK :shock: (EDIT: a nestačím se divit)
Co s tím má společnýho KK? :shock: a doublethink of tebe teda sedí, když se tu bavíme o prodlužování lhůt tak, abychom to "jakože neporušili".
OFFTOPICBtw, slovy klasika, gynekologové mají motto "ničemu se nedivit", nevím, co jsi za obor, ale asi z nich vezmi příklad :)
administrativní podpora KK - 770 193 715 -- správce FB MRT Návykové chování
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Zdenek.Hrib
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Michaela.Skokanova píše:
20 kvě 2020, 16:14
Zdenek.Hrib píše:
20 kvě 2020, 16:00
Co s tím má společnýho KK? :shock: a doublethink of tebe teda sedí, když se tu bavíme o prodlužování lhůt tak, abychom to "jakože neporušili".
OFFTOPICBtw, slovy klasika, gynekologové mají motto "ničemu se nedivit", nevím, co jsi za obor, ale asi z nich vezmi příklad :)
Já určitě bych neměl tendenci apelovat na přezkum povolební strategie jiného kraje, když by chtěli změnit nějaký technický parametr. To je na rozhodnutí kraje. A upravit tu lhůtu jsem navrhoval už dávno už v jiném členském podnětu: viewtopic.php?p=675879#p675879

Takže já jsem názorově konzistentní a taky nemám selektivní přístup k různým krajům.

Michaela.Skokanova
Kontrolní komise
Profese: studentka a sociální pracovnice
Dal poděkování: 9210 poděkování
Dostal poděkování: 3738 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Skokanova »

Já mám pocit, že reaguješ na nějaký úplně jiný text než můj. :?
administrativní podpora KK - 770 193 715 -- správce FB MRT Návykové chování
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Zdenek.Hrib
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Michaela.Skokanova píše:
20 kvě 2020, 16:33
Já mám pocit, že reaguješ na nějaký úplně jiný text než můj. :?
OFFTOPICNo a tenhle pocit je právě ten double-think o kterém mluvím.

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 11201 poděkování
Dostal poděkování: 18644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Rostislav.Reha píše:
20 kvě 2020, 15:18
Jak si prosim muze zastupitel "zaridit dotace"? Z te pozice v tom nema prakticky zadnou vyhodu oproti ostatnim starostum.
Už to, že o nich ví už ve fázi přípravy a ví, kdy budou k dispozici a do kdy je potřeba mít nachystané projekty, je obrovská výhoda. Navíc může ovlivnit i parametry - třeba jestli se budou týkat obcí do 1000 obyvatel, nebo do 3000 obyvatel.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Milan.Dadourek
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. [email protected], 737 943 770

Zpět na „Členské podněty“