Přezkum rozhodnutí KF Praha 8/2020

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1050 členů je to 33 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1050 členů je to 65 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Projednat podnět na půdě CF?

Pro
93
44%
Proti
114
54%
Zdržuji se
6
3%

Celkem hlasujících: 213 - Celkem hlasů: 213

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 7117 poděkování
Dostal poděkování: 7208 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přezkum rozhodnutí KF Praha 8/2020

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Zdenek.Hrib píše:
20 kvě 2020, 18:43
Z meho pohledu je nejvetsi problem clen rady na kraji a koalicni zastupitel na obci/mestske casti. Upravit to ale takhle v Praze, to by ale byla uz urcite vyznamna zmena povolebni strategie (neslo by jen o zmenu parametru), takze upravu v tomhle smyslu v prubehu volebniho obdobi nenavrhuji.
Ale bylo by to mnohem cistsi reseni. Takhle se snazis lavirovat "technickym parametrem" a pritom vylijes s vanickou i dite.
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

Zdenek.Hrib
Člen KS Praha
Profese: konzultant
Dal poděkování: 886 poděkování
Dostal poděkování: 2657 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

Martin.Stanek píše:
20 kvě 2020, 19:40
Tomas.Pastircak píše:
20 kvě 2020, 11:01
...
Může prosím Praha dodat nějakou analýzu rizik (s mírou pravděpodobnosti i závažností) pro případ, že to CF shodí?
...
Pokud odvracíme riziko, které je alespoň adekvátní nebo vyšší, klidně svůj názor ještě přehodnotím, ale zatím žádné takové nevidím.
Taky bych rád věděl jak to cítí ZKHMP.
Lukas.Hejduk píše:
20 kvě 2020, 11:26
OFFTOPICAno. Dost se nám to zamotává, zdá se k že tomu datu došlo nerezignací k nedodržení k tomu datu platné strategie. Radši se na to ani neptám...
---
Bylo by skvělé, kdyby ze strany dotčených (+/- ZKHMP) bylo osvětleno jak konkrétně vnímá tu (donedávna standardní a očekávatelnou) možnost, že by nastoupili náhradníci. Jak koukám na tu kandidátku, vidím tam velkou zásobu solidních jmen (a jedno ještě před polovinou seznamu znám velmi dobře - nevěřím, že by znamenalo oslabení pro ZKHMP, pokud by na něj došlo).
Je-li realistické, že při volbách do PS tam odejde celý současný ZKHMP, tak je to stále řešitelné, byť chápu, že by to byl trabl. Můžete se (tedy asi ty Zdeňku, pač takřka nikdo jiný z magoše se tu nevjadřuje), prosím vyjádřit konkrétně v číslech a jménech jak tu možnost, že by přišlo v reálný potaz následujících cca 20 náhradníků, vidíte? Pokud možno realisticky až pesimisticky, ať máme lepší šanci si představit nebezpečí situace z vašeho pohledu.
Zastupitelsky klub na HMP mne poveril k podani toho clenskeho podnetu ke zmene. To to se resilo i v rozprave. Takze pozice klubu je asi jasna.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvek:
Milan.Dadourek

Zdenek.Hrib
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Rostislav.Reha píše:
20 kvě 2020, 20:53
Zdenek.Hrib píše:
20 kvě 2020, 18:43
Z meho pohledu je nejvetsi problem clen rady na kraji a koalicni zastupitel na obci/mestske casti. Upravit to ale takhle v Praze, to by ale byla uz urcite vyznamna zmena povolebni strategie (neslo by jen o zmenu parametru), takze upravu v tomhle smyslu v prubehu volebniho obdobi nenavrhuji.
Ale bylo by to mnohem cistsi reseni. Takhle se snazis lavirovat "technickym parametrem" a pritom vylijes s vanickou i dite.
Dite bych vyleval, kdyby ten parametr byl vetsi nez 18 mesicu, pro ktere jsou zjevne duvody. Tedy kdyby ten parametr byl meneny neprimerenym ci neodduvodnenym zpusobem.

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Kontaktovat uživatele:

Ale ten parametr je v primem rozporu s tim, co chces tim pravidlem vyresit. Jako kdyz si ten clovek bude prihravat dotace 18 mesicu, tak je to v norme?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Skokanova, Dalibor.Zahora, Jan.Bednarik

Zdenek.Hrib
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Rostislav.Reha píše:
20 kvě 2020, 21:07
Ale ten parametr je v primem rozporu s tim, co chces tim pravidlem vyresit. Jako kdyz si ten clovek bude prihravat dotace 18 mesicu, tak je to v norme?
To by nebylo ok ani 6 mesicu. Nastesti se to v nasem pripade nedeje vubec a proto to nemusime resit.

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Kontaktovat uživatele:

Ale je to duvod zavedeni toho pravidla, ne?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 3):
Martin.Stanek, Dan.Lestina, Jan.Bednarik

Zdenek.Hrib
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Rostislav.Reha píše:
20 kvě 2020, 21:27
Ale je to duvod zavedeni toho pravidla, ne?

Jeho hlavni prinos je v tom, ze upozornuje lidi na mozny stret zajmu u mandatu na magistratu/kraji a na mestske casti/obci. Je to vlastne takovy indikativni "red flag".

Prihravani dotaci bchom nepochybne netrpeli ani jeden den.

Lukas.Hejduk
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Bookmaker v sázkové kanceláři
Dal poděkování: 833 poděkování
Dostal poděkování: 1418 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Zdenek.Hrib píše:
20 kvě 2020, 21:03
Dite bych vyleval, kdyby ten parametr byl vetsi nez 18 mesicu, pro ktere jsou zjevne duvody. Tedy kdyby ten parametr byl meneny neprimerenym ci neodduvodnenym zpusobem.
Takze to mame chapat tak, ze 17. mesic je to jeste ok a 19. uz je to problem? Nebo jak jste se jako dobrali k tomu cislu 18?

Mne tohle prijde fakt bizarni a nedostujny. Bud ten soubeh uvolnena fce v mc a neuvolnena v zastupku (nebo vice versa) je problem a pak logicky musi byt problem 2., 7., 17. i 25. mesic toho soubeho a nebo to problem neni. Pred volbami jste si rekli, ze to problem je, pak jste zkouseli rict, ze teda neni a zrusit to pravidlo (s cimz jsem nesouhlasil, ale aspon jsem chapal smysl toho kroku) a ted tvrdite, ze to problem teda porad je, akorat prvnich 18 mesicu neni? Come on!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Hejduk za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Skokanova, Dalibor.Zahora, Martin.Stanek, Jan.Bednarik
+420 777 212 272
Bydlím aktuálně v Brně-Stránicích.
Nastavuji Pirátům zrcadlo since 2016.

Zdenek.Hrib
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Lukas.Hejduk píše:
20 kvě 2020, 21:59
Zdenek.Hrib píše:
20 kvě 2020, 21:03
Takze to mame chapat tak, ze 17. mesic je to jeste ok a 19. uz je to problem? Nebo jak jste se jako dobrali k tomu cislu 18?

Mne tohle prijde fakt bizarni a nedostujny. Bud ten soubeh uvolnena fce v mc a neuvolnena v zastupku (nebo vice versa) je problem a pak logicky musi byt problem 2., 7., 17. i 25. mesic toho soubeho a nebo to problem neni. Pred volbami jste si rekli, ze to problem je, pak jste zkouseli rict, ze teda neni a zrusit to pravidlo (s cimz jsem nesouhlasil, ale aspon jsem chapal smysl toho kroku) a ted tvrdite, ze to problem teda porad je, akorat prvnich 18 mesicu neni? Come on!
Odpoved viz vyse

jan.zavadil
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Product Manager
Dal poděkování: 1411 poděkování
Dostal poděkování: 663 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan.zavadil »

Omlouvám se, už čtrnáct stran jsem jak na trní, ale už to nevydržím.

Téměř osamocený Pirátor Prahy, pověřený zastupitelským klubem magoše, a posílený rozhodnutím KF, sem přichází, aby vás požádal o pomoc při řešení situace jednoho z našich krajů, protože nějaký jeden parametr nějakého jednoho rozhodnutí, které sám stvořil (za což si několikrát posypal hlavu), způsobuje tomuto kraji vleklé problémy. Přichází a nabízí řešení, které je schválené daným ZK, daným KF, a které je ochotný si obhájit před SVÝMI voliči v daném kraji, jako lídr krajské kandidátky...

A drtivá většina jeho oponentů, které ten problém, který chce vyřešit, ani trochu nepálí, mu říká, Zdeňku, je to sice blbost, všichni to víme, ale ty si nesmíš tu hlavu posypat, ty to prostě šanci obhájit před voliči nedostaneš, protože nás se bude někdo ptát, proč to v tom daném kraji demokraticky odhlasovali. Vrcholným argumentem jest bulvární článek naší vytrvalé kritičky, která i kdybychom zařídili zlaté chodníky a platinové kanály, by našla na Pirátech zásadní "neomarxistickou" a "feťáckou" vadu, pro kterou jsou prostě "nevolitelní"...

Řady lidí z těch oponentů si lidsky vážím, čtu denně vaše příspěvky v různých fórech na spoustu témat, s řadou z vás se lidsky i politicky shodnu na spoustě věcí, ale nechápu, proč pro i to nejmenší riziko, že se vás někdo na něco zeptá, ze strachu, vetujete řešení problémů jiného člověka, jiného kraje. Pro vlastní pohodlí, a neuražte se, chcete pohodlně proplout.

Upřímně se přiznám, sám jsem hodně rozpolcený, a řekl jsem to i na MS, svědci potvrdí, ale pokud tu ten problém prostě je, tak se musí řešit a to teď, ne za tři roky a to s okamžitou platností.

Pronesu "moudro" ze svého zaměstnání. Jsem osoba odpovědná za velkou část komerční a z určité části marketingové strategie naší firmy, výběr zboží, planning, forecasting, ceny, spolupráce s partnery, marketing... Za těch 12 let v této brandži jsem udělal hodně špatných rozhodnutí. Nejsem na to pyšný, ale je to tak. Kdykoliv jsem rozeznal, že jde o špatné rozhodnutí, okamžitě jsem se pokusil udělat opatření k nápravě. Šel jsem za centrálou, šel jsem za partnery, za distributory, posypal jsem si hlavu a vymyslel jsem řešení a to řešení jsem taky udělal. Ale pokud by můj šéf (jako CF) slyšel, že teda vím, že jsem udělal chybu, ale že jí napravím až za dva roky, resp. teď vymyslím řešení, a za dva roky ho implementujeme, tak to bych dostal kopačku takovou, že bych se ani ve dveřích nezastavil.

Ano, byl jsem za blbce, musel jsem jít s kůží na trh, ano, někteří partneři mi řekli, Honzo, to jste pěkně podělal, ale patrně vždycky nakonec ocenili, že jsem k nim upřímně šel, situaci jim vysvětlil, a vymyslel řešení, pro TEĎ, ne za dva roky. Jasně, je to nepohodlné, je možná pohodlnější dělat mrtvého brouka, jak říkal ironicky a s úsměvem jeden můj letitý, ostřílený kolega v Datartu, "dead beatle"... Přátelé, ale takhle to nefunguje a fungovat nemůže.

Trvat na blbosti není zásadovost, ale kravina, a zodpovědný člověk koná a koná hned, i když mu to přinese diskomfort vysvětlování, musí si posypat hlavu, to k tomu patří.

Dejte Pirátorovi a nám pražským Pirátům prosím šanci to vysvětlit voličům. Věřím ze zkušeností, které mám, že jejich verdikt bude mnohem lepší, než když budeme v současném nesprávném (v tom, co nikdo z vás nepraktikuje) pokračovat dále a dělat, jakože to je problém, který se má řešit za dva roky. Voliči nás nebudou hodnotit za to, jestli je někde napsáno 6 nebo 18, ale budou nás hodnotit podle toho, jestli funguje hromadná doprava, jestli se zlepší obslužnost, jestli se podniknou kroky v klíčových investicích, jestli bude správně opečovávaná veřejná zeleň, jestli se sníží kriminalita, jestli budeme hospodařit ekonomicky a jestli se jim bude žít líp.

Proto prosím, abyste hlasovali PROTI přezkumu a nechali kraj, ať svoje rozhodnutí pro svůj kraj, ne celostát, protože tam nic takového neplatí, svým voličům vysvětlí.

Omlouvám se za long post :oops: a expresivitu, způsobenou pozdní noční hodinou.

Zpět na „Členské podněty“