Členský podnět: Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1050 členů je to 33 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1050 členů je to 65 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Podporuji svolání jednání k odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Ano
74
48%
Ne
68
44%
Zdržuji se
12
8%

Celkem hlasujících: 154 - Celkem hlasů: 154

Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 2980 poděkování
Dostal poděkování: 2282 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět: Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Novak »

Daniel.Lebduska píše:
20 kvě 2020, 22:03
Než odvolání, bych to řešil narovnáním stavu - tj. opravdu vypsat to výběrové řízení, vybrat správného člověka (možná lépe, aby se nehlásil stávající), neodvolávat se na to, že ten člověk v představenstvu není politik, trošku si nahřát máslo na hlavě a říct: "Omlouváme se, tohle jsme fakt udělali extrémně špatně, ale nehledejte za tím zlý úmysl."

Fertig ✌️
To se samozřejmě stane. Opravdu jsme si neuvědomili, že to může být nějak výbušné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Skokanova, Lukas.Hejduk, Eva.Novakova

Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 1261 poděkování
Dostal poděkování: 1537 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Antonino »

Jan.Novak píše:
20 kvě 2020, 22:12
Daniel.Lebduska píše:
Než odvolání, bych to řešil narovnáním stavu - tj. opravdu vypsat to výběrové řízení, vybrat správného člověka (možná lépe, aby se nehlásil stávající), neodvolávat se na to, že ten člověk v představenstvu není politik, trošku si nahřát máslo na hlavě a říct: "Omlouváme se, tohle jsme fakt udělali extrémně špatně, ale nehledejte za tím zlý úmysl."

Fertig ✌️
To se samozřejmě stane. Opravdu jsme si neuvědomili, že to může být nějak výbušné.
Ale přece není problém, že je to výbušné a že to tu Mikuláš hodil. Problém je, že je to ŠPATNĚ. To by měl být hlavní důvod to udělat DOBŘE.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino za příspěvky (celkem 5):
Tereza.Hubackova, Vit.Jurasek, Milan.Dadourek, Michal.Soltys, Mikulas.Ferjencik
Antonino Milicia "Když se dva perou, Babiš se směje"

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 11185 poděkování
Dostal poděkování: 18611 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Lukas.Hejduk píše:
20 kvě 2020, 22:09
Mikulas.Ferjencik píše:
20 kvě 2020, 21:53
Přijdou ti reakce členů kontrolní komise v tomto vlákně nestranné?
A vůbec nevím, jak to souvisí s tím, že jako první při zjištění problému jdeš dotyčného odvolávat z KK.
Jako první věc jsem zkontaktoval dotyčného, podnět jsem založil, když mi potvrdil, že je to pravda a nevyjádřil vůli s tím cokoli dělat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Sramek, Dalibor.Zahora, jan.zavadil
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. [email protected], 737 943 770

Mikulas.Ferjencik
Kontaktovat uživatele:

Jan.Novak píše:
20 kvě 2020, 22:12
Daniel.Lebduska píše:

Fertig ✌️
Škoda, že se to děje až v reakci na podnět a vyšetřování, místo v reakci na upozornění.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
Tereza.Hubackova, Vit.Jurasek

Michaela.Skokanova
Kontrolní komise
Profese: studentka a sociální pracovnice
Dal poděkování: 9153 poděkování
Dostal poděkování: 3714 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Skokanova »

Matej.Sandor píše:
20 kvě 2020, 22:11
Já si tedy pamatuji jak Jan Novák spolu s další členkou KK veřejně, ještě než bylo příslušné řízení u KK skončeno obviňovali Prahu, jak špatně dělala výběrka do dozorčích rad.
?
Pamatuji si jak Jan Novák spolu s další členkou KK přenasledovali Jirku Hoskovce na facebooku i u jeho zaměstnavatele, protože chtěli od něho podklady k výběrovému řízení, do kterého se hlásil jako uchazeč a které (jelikož nebyl jako uchazeč členem výběrové komise) nemohl mít. Rovněž si pamatuji (opět bez toho aby to řízení bylo skončeno) jak byl obviňován bez ukončení příslušného řízení, že to bylo provedeno špatně.
OFFTOPIC
Fakt ti nestojim ani za to, abys napsal moje jmeno? :D
Prosim? Napsala jsem pouze komentar "a ted jeste to vyberko :)" pod jeho status o tom, ze jde delat na magistrat. Nevim, co je na tom za pronasledovani, byla to zcela zdvorila otazka, na kterou se dalo jednoduse odpovedet. Ze se Jiri vykrucoval jak had a nebyl ochoten naprimo odpovedet, takze tam nakonec zapojil pulku strany a viselo tam 200 komentaru, tak to se mi snazi davat za vinu uz dlouho a ja to teda stale odmitam. Obvinovan byl prosim kde? Krome teda zapisu z RV, kde padlo, ze to casove nesedi?
Jsme dost offtopic, ale prijit si kopnout do KK je vzdycky on topic, co :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Skokanova za příspěvky (celkem 5):
Daniel.Mazur, Jan.Bednarik, Rostislav.Reha, Georgia.Hejduk, Sarka.Vaclavikova
administrativní podpora KK - 770 193 715 -- správce FB MRT Návykové chování
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Lukas.Hejduk
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Bookmaker v sázkové kanceláři
Dal poděkování: 833 poděkování
Dostal poděkování: 1418 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Mikulas.Ferjencik píše:
20 kvě 2020, 22:16
Jako první věc jsem zkontaktoval dotyčného, podnět jsem založil, když mi potvrdil, že je to pravda a nevyjádřil vůli s tím cokoli dělat.
Nuž teď tu jasně padlo, že ta vůle s tím něco dělat je, že si dotyčný uvědomuje chybu a plánuje sjednat nápravu. Bez ohledu na to, co ti napsal v bezprostřední reakci v osobní konverzaci, vnímáš tohle jeho vyjádření zde jako dostatečné k tomu, abys tenhle podnět stáhl a obrazně nesypal sůl do rány?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Hejduk za příspěvky (celkem 6):
Eva.Novakova, Ivo.Vlasaty, Lenka.Kozlova, Sarka.Vaclavikova, Michaela.Skokanova, Michal.Kalab
+420 777 212 272
Bydlím aktuálně v Brně-Stránicích.
Nastavuji Pirátům zrcadlo since 2016.

Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 2645 poděkování
Dostal poděkování: 2361 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dan.Lestina »

Přestože bych velice často rád, aby kolega Novák radikálně změnil své chování, neerodoval standardy vztahů v KS a obecně mě přestal sr#&@štvát, tady mi to přijde nedůstojné hlavně od Mikuláše (edit: A Zdeňka, který se zde manipulativně táže, jako by nevěděl, že KK funguje na základě stížností. To fakt smutný.)

Mikuláši, jaké jsi podnikl kroky k nápravě situace? Upozornil jsi Honzu na chybu, vyčkal, jestli to napraví a výběrko vyhlásí, vyslechl jeho argumentaci a pak ho upozornil, že podáš tento podnět atd.? Takhle to fakt působí jen jako zneužití váženého institutu členského podnětu s cílem poškodit buď tento, nebo KK.

Honzo, říkáš, že jsi jednal za plného vědomí místního fóra. Nepodařilo se mi o tom teď dohledat záznamy, ale byl jsem v té době v bornejských pralesích, a i jinak jsem se o ty týnské věci nikdy moc nezajímal, tak mě snadno mohlo něco z nepozornosti minout. Ale v koaliční smlouvě, kterou jsme hlasovali, je jen věta o tom, že budeme mít člena představenstva, ale není tam koho, ani jak by měl být vybrán: viewtopic.php?f=773&t=44318&p=587337 Kde jsi to říkal?
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Mikulas.Ferjencik
Kontaktovat uživatele:

Lukas.Hejduk píše:
20 kvě 2020, 22:20
Mikulas.Ferjencik píše:
20 kvě 2020, 22:16
Nuž teď tu jasně padlo, že ta vůle s tím něco dělat je, že si dotyčný uvědomuje chybu a plánuje sjednat nápravu. Bez ohledu na to, co ti napsal v bezprostřední reakci v osobní konverzaci, vnímáš tohle jeho vyjádření zde jako dostatečné k tomu, abys tenhle podnět stáhl a obrazně nesypal sůl do rány?

Pro mě je nejdůležitější aspekt důvěryhodnost kontrolní komise a tu u mě rozhodně neposiluje, když dotyčný pod tlakem otočí. Já si prostě nemyslím, že Honza má být v kontrolní komisi, protože až bude vyšetřovat výběrka, všichni se mu (oprávněně) akorát vysmějou.

Mikulas.Ferjencik
Kontaktovat uživatele:

Dan.Lestina píše:
20 kvě 2020, 22:26

Mikuláši, jaké jsi podnikl kroky k nápravě situace? Upozornil jsi Honzu na chybu, vyčkal, jestli to napraví a výběrko vyhlásí, vyslechl jeho argumentaci a pak ho upozornil, že podáš tento podnět atd.? Takhle to fakt působí jen jako zneužití váženého institutu členského podnětu s cílem poškodit buď tento, nebo KK.
Požádal jsem Honzu o vysvětlení, ten mi napsal, že zastupitel není politik a že se celostátním komunálním programem necítí vázán, tak jsem podal podnět.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
Dan.Lestina, Jiri.Hoskovec

Lukas.Hejduk
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Bookmaker v sázkové kanceláři
Dal poděkování: 833 poděkování
Dostal poděkování: 1418 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Mikulas.Ferjencik píše:
20 kvě 2020, 22:29
Pro mě je nejdůležitější aspekt důvěryhodnost kontrolní komise a tu u mě rozhodně neposiluje, když dotyčný pod tlakem otočí. Já si prostě nemyslím, že Honza má být v kontrolní komisi, protože až bude vyšetřovat výběrka, všichni se mu (oprávněně) akorát vysmějou.
Pokud někdo bude KK při řešení výběrek argumentovat/vysmívat se tím, že Novák to v Týně taky nedal, takže pohoda, tak to není dospělej a mentálně vyzrálej člověk, co má dělat politiku OFFTOPIC(původně jsem napsal dement, ale takhle je to lepší). To jen tak na okraj.

Jinak je nás v tý straně 1000+. Zkus se na minutu zastavit a zamyslet se nad tím, jak by to vypadalo, kdyby každý kdo považuje někoho za nedůvěryhodného v jeho fci, rovnou šel na forum a jako první (/druhou) věc spustil odvolávačku dotyčného.
+420 777 212 272
Bydlím aktuálně v Brně-Stránicích.
Nastavuji Pirátům zrcadlo since 2016.

Zpět na „Členské podněty“