[ot z Odvolání JN z KK] - jiné výběrko

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Radek.Holomcik
Republikové předsednictvo
Profese: textař
Dal poděkování: 348 poděkování
Dostal poděkování: 1302 poděkování
Kontaktovat uživatele:

[ot z Odvolání JN z KK] - jiné výběrko

Příspěvek od Radek.Holomcik »

Antonino píše:
21 kvě 2020, 11:33
Mikulas.Ferjencik píše:
21 kvě 2020, 11:05
Lukas.Hejduk píše:
21 kvě 2020, 10:13

Máš plný právo podat odvolávačku na cokoli, ztráta důvěry v to, že člen KK zvládne dělat svojí práci je určitě podstatná věc. Ale jestli přímo tímhle postupem jako viditelný a výrazný člen přispíváš k vnitřní kultuře strany, ve které se nešermuje odvolávačkama při každym náznaku problému, to se zamysli sám.
Nejen v politice sedí, že první slovo platí a druhý leze z hází. Když je reakce na podnět poslaný soukromě, že všechno bylo v pořádku, tak mám za to, že eskalace je adekvátní.
Hele Mikuláši, OFFTOPICjá asi moc důvodů zastávat se lidí v KK nemám a měl bych být třeba servilní k tobě (říká se něco o košili a kabátu, když jsi začal s těmi příslovími). Ale vezmi třeba i v úvahu, že na rozdíl od mého podání proti členům strany v neméně exponovaných a důležitých pozicích a to samo o sobě i k výběrovým řízením (šéfka PO, šéf RK, člen RP), jsem se já ani po půl roce smírného přístupu ničeho nedobral (uznávám, že jsi trochu větší persona) a až pak jsem šel na sílu. Mně právě nejvíc vadí ta neochota uznat chybu a věc napravit. V případě Honzy Nováka, kdy udělal zjevně chybu, nepochopil to, což je určitě problém (takže chápu tvé rozhořčení i podnět), tak téměř okamžitě následovalo uznání a snaha zjednat nápravu. Pravda, nebylo to hned na tvůj apel, ale až na tlak zde, ale ta vůle tam je.

Kauza "Honza Novák" a vlastně i ta "má" je jen důsledek lehkovážného přístupu celé strany k této problematice. Piráti v tomto dělají stále spoustu chyb, ačkoliv je to jejich výkladní skříň. Věřím, že tvá energie neopadne a využiješ svůj vliv a vyvineš stejné úsilí i na tlak na řešení systémových příčin.
Už zase nepíšeš pravdu. Hned na začátku jsme chyby uznali a nikdo netvrdil opak (když pominu nechutné obviňování ze střetu zájmů a klientelismu). Podstata sporu je o tom, zda konstatovat chybu a posoudit, zda učiněné kroky jsou postačující, aby se podobné chyby neopakovaly, nebo to celé shodit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holomcik za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Skokanova, Vojtech.Pikal
Radek Holomčík
místopředseda Pirátské strany
Poslanec PSP ČR
tel.: 728 034 460, mail: [email protected]

"Politikům se nevěří, politikové se kontrolují." Karel Kryl

Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 1284 poděkování
Dostal poděkování: 1553 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět: Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Příspěvek od Antonino »

Radek.Holomcik píše:
21 kvě 2020, 11:46
Antonino píše:
21 kvě 2020, 11:33
Mikulas.Ferjencik píše:
21 kvě 2020, 11:05

Nejen v politice sedí, že první slovo platí a druhý leze z hází. Když je reakce na podnět poslaný soukromě, že všechno bylo v pořádku, tak mám za to, že eskalace je adekvátní.
Hele Mikuláši, OFFTOPICjá asi moc důvodů zastávat se lidí v KK nemám a měl bych být třeba servilní k tobě (říká se něco o košili a kabátu, když jsi začal s těmi příslovími). Ale vezmi třeba i v úvahu, že na rozdíl od mého podání proti členům strany v neméně exponovaných a důležitých pozicích a to samo o sobě i k výběrovým řízením (šéfka PO, šéf RK, člen RP), jsem se já ani po půl roce smírného přístupu ničeho nedobral (uznávám, že jsi trochu větší persona) a až pak jsem šel na sílu. Mně právě nejvíc vadí ta neochota uznat chybu a věc napravit. V případě Honzy Nováka, kdy udělal zjevně chybu, nepochopil to, což je určitě problém (takže chápu tvé rozhořčení i podnět), tak téměř okamžitě následovalo uznání a snaha zjednat nápravu. Pravda, nebylo to hned na tvůj apel, ale až na tlak zde, ale ta vůle tam je.

Kauza "Honza Novák" a vlastně i ta "má" je jen důsledek lehkovážného přístupu celé strany k této problematice. Piráti v tomto dělají stále spoustu chyb, ačkoliv je to jejich výkladní skříň. Věřím, že tvá energie neopadne a využiješ svůj vliv a vyvineš stejné úsilí i na tlak na řešení systémových příčin.
Už zase nepíšeš pravdu. Hned na začátku jsme chyby uznali a nikdo netvrdil opak (když pominu nechutné obviňování ze střetu zájmů a klientelismu). Podstata sporu je o tom, zda konstatovat chybu a posoudit, zda učiněné kroky jsou postačující, aby se podobné chyby neopakovaly, nebo to celé shodit.
OFFTOPICDost zásadně mluvím pravdu :) V naší komunikaci před podáním ke KK jste uznali za chybu jen neoznámením výsledků (po asi mých třech urgencích a několika měsících, že). Že jste vybírali špatně jste neuznali doteď a místo toho vyvíjíte teorie, že přesný výpočet je nepřesný a přesnější je zaokrouhlovat (to ve zkratce). Ano, střet zájmu je další téma, do jaké míry je objektivní komise, kde jeden člen je v silné pozici ke zbytku. Otázka klientelismu je téma také naléhavé, ale přímo nesouvisí s touto věcí, spíše s obecnou "firemní kulturou"; co si pamatuji, není ostatně ani součástí mého podání, jen následující diskuse.

Nejlegračnější na tom, že v obou těch věcech nejspíš nešlo o zlý úmysl, ale jen neschopnost, neznalost a podcenění té principiální zásadovosti. Tak se sakra zaměřte na to jako prioritu, nebo vás ty skutečné mafie na tomto zlikvidují. Kromě Pirátů tu už není moc jiných možností jak ten stát zachránit.
Antonino Milicia "Když se dva perou, Babiš se směje"

Radek.Holomcik
Kontaktovat uživatele:

Opět nepíšeš celou pravdu, i změna kritérií je od začátku přiznaná chyba.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holomcik za příspěvek:
Jan.Novak
Radek Holomčík
Poslanec PSP ČR

Antonino
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Antonino »

Radek.Holomcik píše:
21 kvě 2020, 12:15
OFFTOPICPřiznali jste, že jsou jiná (co taky, když byla jiná), ale ne, že je to chyba :)

"Ahoj, Kritéria jsme popletli (Brno si tam dalo nějaké své, my jsme jeli podle standartních), jak už jsem psala zúčastněným. Nicméně nemělo by to vliv na výsledky VŘ."

Držme se ale prosím tématu. Když se sem přidal i člen RP. Nemáte pocit, že by se s těmi VŘ (obecně) mělo něco dělat? Vždyť je to pro ostudu a furt dokola.

Radek.Holomcik
Kontaktovat uživatele:

Antonino píše:
21 kvě 2020, 12:31
Radek.Holomcik píše:
OFFTOPICPřiznali jste, že jsou jiná (co taky, když byla jiná), ale ne, že je to chyba :)

"Ahoj, Kritéria jsme popletli (Brno si tam dalo nějaké své, my jsme jeli podle standartních), jak už jsem psala zúčastněným. Nicméně nemělo by to vliv na výsledky VŘ."

Držme se ale prosím tématu. Když se sem přidal i člen RP. Nemáte pocit, že by se s těmi VŘ (obecně) mělo něco dělat? Vždyť je to pro ostudu a furt dokola.
Opět nepíšeš celou pravdu, hned v prvním příspěvku k podání jsem napsal, že záměna kritérií bylo pochybení. Ano, držel bych se tématu (resp. bych se k němu nevyjadřoval), kdybys ty neuváděl zcestné polopravdy.

VŘ byla velkým problémem po komunálních volbách, kdy jich bylo potřeba udělat v krátkém čase mnoho po celé republice a poté po volbách do europarlamentu. Mezitím se změnila metodika výběrek, probíhají některé další změny a PO se připravuje na očekávaný nápor po volbách krajských. Pokud se najdou dobrovolníci, kteří by s tím rádi PO pomohli, lze očekávat, že budeme všichni rádi (nedokážu a ani nemůžu ovšem mluvit za vedoucí PO).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holomcik za příspěvek:
Robert.Magni
Radek Holomčík
Poslanec PSP ČR

Antonino
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Antonino »

Radek.Holomcik píše:
21 kvě 2020, 12:59
Antonino píše:
Radek.Holomcik píše:

Opět nepíšeš celou pravdu, hned v prvním příspěvku k podání jsem napsal, že záměna kritérií bylo pochybení. Ano, držel bych se tématu (resp. bych se k němu nevyjadřoval), kdybys ty neuváděl zcestné polopravdy.

VŘ byla velkým problémem po komunálních volbách, kdy jich bylo potřeba udělat v krátkém čase mnoho po celé republice a poté po volbách do europarlamentu. Mezitím se změnila metodika výběrek, probíhají některé další změny a PO se připravuje na očekávaný nápor po volbách krajských. Pokud se najdou dobrovolníci, kteří by s tím rádi PO pomohli, lze očekávat, že budeme všichni rádi (nedokážu a ani nemůžu ovšem mluvit za vedoucí PO).
OFFTOPICJá psal ale o situaci před podáním, že ano? A pak jsem psal, že i v rámci toho podání se držíte úsměvných výmluv. Když už mne napadáš z nepravd, tak to prosím aspoň pořádně čti. Celkově mne mrzí, jak těžíš ze své obecné důvěry a tak málo lidí je schopno či ochotno ty věci kriticky posuzovat.

To je mimochodem další nemoc této strany hodná zřetele - kmenové myšlení. A týká se to i této diskuse. Na obou stranách.

Jak je vidět, výběrka jsou problém pořád. Stejně tak je nejednotnost v chápání nějakých základních pravidel kolem nich. Viz i toto vlákno. Kolik energie se už úplně zbytečně vyplýtvalo na tyto půtky? Nepřítel je přece úplně jinde.

A ještě jednu poznámku, docházím k pocitu, že vám v těch válkách vlastně o ty výběrka ani nejde. (Opět na obou stranách) mi to připadne, že je to jen nástroj pro vzájemné vyřizování účtů. Nástroj jednoduchý, protože je v tom furt binec.

Martin.Kucera
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2260 poděkování
Dostal poděkování: 26919 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Kucera »

Antonino píše:
Člen RP sem píše od začátku.

A ano, je potřeba se situací kolem VŘ něco udělat. Mimo jiné si nejdřív ujasnit:
- na jaké pozice mají být VŘ vypisovány (ano, vím že to nerad slyšíš)
- kdo je z účasti ve VŘ vyloučen
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Antonino
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Antonino »

Martin.Kucera píše:
21 kvě 2020, 13:41
Antonino píše:
Člen RP sem píše od začátku.

A ano, je potřeba se situací kolem VŘ něco udělat. Mimo jiné si nejdřív ujasnit:
- na jaké pozice mají být VŘ vypisovány (ano, vím že to nerad slyšíš)
- kdo je z účasti ve VŘ vyloučen
No vidíš, já tě mám asi stále zafixovaného jako AO :) Ale ono o nic nešlo, byl to jen pokus o oslí můstek a změnu tématu.

To se mýlíš, já jsem moc pro ujasnění pozic, na která mají být VŘ vyhlašována, byť mám na to asi přísnější pohled než ty nebo Rosťa. Ani moc nevidím důvod k subsidiaritě a odkazování na povolební strategii, jak se dělo výše. Čím to bude jasnější a jednotnější, tím je větší šance, že se z toho stane dobré praxe a samozřejmost. A ve finále odpadne spousta starostí a rizik.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino za příspěvek:
Michal.Soltys

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 29507 poděkování
Dostal poděkování: 22893 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [ot z Odvolání JN z KK] - jiné výběrko

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Oznámení moderátora:
Je zde odpor proti moderaci co se oddělení této části diskuze týče. Tuto část jsem oddělil, protože diskutuje konkrétně jiné výběrové řízení a obecněji otázku výběrových řízení a kmenových válek.

Původní podnět se týká Jana Nováka, kontrolní komise a konkrétního výběrového neřízení v Týně.

Ergo tato část je o jiném tématu a může stát samostatně. Uvítám návrhy na oddělení dalších částí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Jana.Kolarikova
člen RP, AO, PO, ZO, FT;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“