KF ÚLK 29/2020 Prim. volby PSP 2021 - volba lídra

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, Predsedajici, @medialni-ulk, PKS Ustecky kraj, Krajsti predsedajici

Jana.Hladova
Místní předsednictvo
Profese: Ekolog energetického zařízení
Dal poděkování: 496 poděkování
Dostal poděkování: 454 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚLK 29/2020 Prim. volby PSP 2021 - volba lídra

Příspěvek od Jana.Hladova »

Ahoj Piráti,
děkuji Míle za nominaci, kterou přijímám. Současně děkuji Kateřině za příspěvek, který v mnohém souzní s mými pocity a myšlenkami. Díky i ostatním, kteří se odhodlali. Cítím potřebu to zde genderově vyvážit ;) . Stejně jako v případě lídra do krajských voleb jsem připravená se této role zodpovědně ujmout a důkazem, že to nejsou planá slova, mi budiž má práce v Kadaňském zastupitelstvu. Současně si uvědomuji, že se s prací poslance asi nedá srovnávat co do rozsahu materiálů a času, který to obnáší.

Po přečtení Františkovo příspěvku musím konstatovat, že některé paralely s prací komunálního zastupitele tu ale určitě jsou. Pokud totiž Pirát bere svou funkci zodpovědně a staví se k ní opravdu jako k veřejné službě občanům, má co dělat i v této pozici. Prezentace mé (naší) práce je k dispozici zde: https://kadan.pirati.cz/
Mé krátké CV najdete na: https://kadan.pirati.cz/lide/jana-hladova/ a proto se zaměřím hlavně na období po vstupu do strany. V té jsem od jara 2018 a důvody mé motivace jsou stále stejné. Věřím v rehabilitaci politiky jako nástroje správy věcí občanských, společenských a státních.

V komunálních volbách 2018 jsem byla zvolena a od té doby hájím Pirátské myšlenky v 27členném zastupitelstvu města Kadaň v západní části Ústeckého kraje. Město je to krásné, ale 16 let vlády jedné strany (ODS) si zde vybralo svou daň v podobě klientelismu a elitářství, kdy všichni členové rady a většina zastupitelů jsou nějakým způsobem svázáni funkcí nebo firmou s městským rozpočtem. Celé ty roky zde nefungovala aktivní opozice, a proto příchod dvou Pirátek, které okamžitě začaly kontrolovat a upozorňovat na nepravosti, a navrhovat změny v mnoha oblastech správy města, je neuvěřitelně zajímavou zkušeností nejen pro nás, ale i pro, do té doby klidnou, ODSáckou většinu ;) . A zde se dostávám k paralelám s prací v parlamentu:

• Jako správná opozice se snažíme vše kontrolovat. Nicméně ve dvou je to fakt náročné. Po třech odvoláních ke KÚ jsem si vydobyly materiály, které vzejdou z jednání Rady města. Dostáváme je elektronicky do tzv. uložiště, kde si je mohou prohlédnout všichni zastupitelé (donedávna v Kadani nevídané).
• Vše se jako opozice dovídáme z médií, kde je to navíc prezentováno dopředu jako skvělý nápad. Pokud se pokusíme prezentovat v tomto „nezávislém“ tisku svůj názor, náš příspěvek je otisknut, ale s vyjádřením protistrany. Prezentace naší práce není snadná, ale postupně využíváme všechny formy veřejné komunikace – web, FB stránky, skupiny, IG, realizujeme místní akce apod….
• Pokud žádáme o jakékoliv podklady, jsme odkázáni na lhůtu 30 dní, po které jich dostaneme zhruba půlku. Nejosvědčenější je tedy též žádost dle zák. 106/1999 Sb. Některé informace jsme získaly až po několika odvoláních ke KÚ.
• Co se týká tedy nějakého legislativního týmu, žádný na komunálu nemáme. Takže většinou jsme odkázáni na mravenčí práci, vyhledávání zdrojů, judikatur a pomoc kolegů z jiných měst nebo třeba našeho právního týmu (kterému tímto velmi děkuji) a FB týmu zastupitelů.
• Dokonce bych viděla paralelu i mezi naším starostou a Babišem :mrgreen: . On tu vládne jako jediný schopný a spravedlivý. Veškeré zásluhy jsou jeho. Kritické hlasy jsou kampáň a účelové lži, které ho mají neprávem dehonestovat.
• Veškeré materiály do zastupitelstva dostáváme 7 dní předem. Nastudovat vše a ještě vymyslet protinávrhy a argumentaci vyžaduje vždy totální nasazení.

Naštěstí na zastupitelstvo chodí připraven pouze starosta. Mnoho ostatních kolegů si chodí na zastupitelstvo posedět a dle diskuse je evidentní, že bez jakékoliv přípravy. Přes velký odpor a nechuť se nám přeci jen povedlo například prosadit on-line přenos z jednání zastupitelstva, nebo zavedení vratných kelímků na městské akce. Já se momentálně též věnuji kontroverzní dotaci skládce odpadu, která se nachází v našem katastru.

No a teď tedy k oblastem a k tomu jak bych se chtěla případně věnovat své poslanecké funkci. Jak jsem zde již několikrát prezentovala mým okruhem zájmu je ekologie, nyní s provazbou na energetiku a oblast veřejné správy na úseku ochrany životního prostředí. Jako (bývalá) vedoucí odboru ŽP jsem měla jedinečnou možnost proniknout do zkostnatělého života úřednictva státní správy i samosprávy a problematické aplikace legislativy v praxi. Poslední, ale nikoliv jedinou, mou významnou aktivitou byla příprava odpadové legislativy, na které jsem pomáhala pracovat našemu poslanci Františku Elfmarkovi prostřednictvím jakési FBpracovní skupiny. Na základě materiálů v e-KLEP jsem zpracovala podkladovou tabulku s přehledným rozdělením připomínek nejdůležitějších subjektů, které se vyjadřovaly k balíčku odpadových zákonů v rámci připomínkového řízení. Je to obrovské množství materiálů, které čte asi fakt málokdo, což je patrné z jednání na plénu PSP, výborů, nebo Senátu, z nichž některých jsem se osobně účastnila. Byl to „úžasný“ vhled do světa práce těchto lidí a mnohdy mne velmi překvapila ona nekompetentnost některých z nich. Jak správně píše František, někteří si své 4 roky prostě „odsedí“. Tak jako většina zastupitelů (minimálně u nás).

Kromě ekologie jsem díky svému povolání ekologa energetického zařízení získala vhled i do problematiky energetiky, a v poslední době hojně zmiňovaného přechodu od spalování fosilních paliv k alternativním zdrojům. Součástí mé práce je, krom jiného, znalost strukturálních evropských fondů zaměřených na transformaci energetiky, jako jsou hlavně Transformační a Modernizační fond. Tyto finanční nástroje EU mají ambici dopomoci Evropě k snížení produkce CO2 a dosažení uhlíkové neutrality. Následující období je pro nás a celou EU velkou výzvou a proces transformace bude náročný a dlouhý. Díky své profesi jsem získala poměrně ucelenou představu o tom, co nás v oblasti energetiky a alternativních zdrojů čeká.

Další problematikou, které se věnuji, je cirkulární ekonomika. Je to momentálně velmi zmiňované téma související s produkcí odpadů a efektivnějšího využívání přírodních zdrojů prostřednictvím recyklace a "reuse" odpadních materiálů. S tím souvisí další velké téma budoucnosti a tím je sdílená ekonomika. Absolvovala jsem k této problematice Kurz cirkulární ekonomiky pod záštitou Vysoké školy chemicko-technologické ve spolupráci s organizací INCIEN (Institut cirkulární ekonomiky). Spolupracuji též s ředitelkou tohoto institutu Soňou Jonášovou, která je asi v ČR největší kapacita v oblasti cirkulární ekonomiky. Myslím, že tato oblast má velkou devizu do budoucna a již nyní začíná být velmi cool.

Již delší dobu se také zabývám problematikou světelného znečištění a zastupuji Svaz měst a obcí v pracovní skupině zabývající se touto problematikou, která byla zřízena Ministerstvem životního prostředí.

Nedávno jsem se stala členem poradního orgánu Rady Ústeckého kraje – Energetické komise.

Závěrem bych chtěla poděkovat těm, co dočetli až sem. Jako odpůrce dlouhých textů to fakt oceňuji. Nicméně post, o který se ucházím, si to žádá. Pokud mne svým hlasem podpoříte, můžete se spolehnout, že budu neúnavně bojovat za vše, co jsem zde v rámci svých profesních znalostí a zkušeností zmínila. Stejně jako to teď činím v zastupitelské funkci, která mi budiž jakousi přípravou. Veškeré úspěchy, kterých jsem zatím dosáhla v soukromém i profesním životě, beru s pokorou a nadhledem.
Být součástí kolektivu Pirátů mne neustále baví, protože mezi nimi nacházím mnoho stejně smýšlejících, kreativních a progresívních osobností. Líbí se mi osvěžující názorová různorodost jako protipól demokratickému mainstreamu.

Má motivace ucházet se o tuto pozici je dána chutí pomoci Pirátům k co nejlepšímu volebnímu výsledku a následně poskytnout své znalosti, zkušenosti a velkou část svého času (což je pro mne to nejcennější), který momentálně věnuji rodině. V tomto směru bylo rozhodování zdaleka nejtěžší. Mám však jejich plnou podporu, bez které by to samozřejmě nešlo 8-)
Jana.Hladova
Místní předsednictvo
Profese: Ekolog energetického zařízení
Dal poděkování: 496 poděkování
Dostal poděkování: 454 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana.Hladova »

Katerina.Stojanova píše: 08 pro 2020, 20:59 Když už máme více kandidátů, tak si dovolím pár otázek, ať to trochu pošoupneme:

1. Lídr se stává v kampani výraznou mediální osobností - je v denním kontaktu s novináři, účastní se velkých televizních debat (mimo jiné i v ČT, podobně jako v krajské kampani) atp. Jakou máte mediální zkušenost? Máte z minulosti vytvořené nějaké mediální zázemí? Pokud ano, mohli byste sem nalinkovat své nejvýraznější mediální "zářezy", prosím?

2. Myslím, že krajská kampaň byla výbornou příležitostí, jak ukázat, kdo a jak z nás funguje ve volební kampani. Zapojili jste se do tvorby našeho krajského programu? Realizovali jste se na přípravě jednotlivých předvolebních akcí? Pokud ano, na čem jste pracovali?

3. Pracujete v současnosti v pracovních týmech strany na nějakém programovém bodu (ve smyslu spoluautorství)?

4. Jaké všechny veřejné funkce k dnešnímu dni zastáváte a jakých z nich se v případě zvolení hodláte vzdát?

Díky předem za Váš čas a odpovědi!
Děkuji za dotazy a zde odpovídám.

1. Tak mediálních prezentací nebylo mnoho. Asi nejvýznamější můj zářez se týkal plánované trasy plynovodu Nord Stream, k čemuž jsem vystoupila v rámci zastupitelstva Ústeckého kraje s analýzou a dotazy na jeho tehdejší vedení. Následoval též rozhovor pro ČRo Sever se zpravodajem Janem Beránkem. Měla jsem kdesi i odkaz, ale už nevim kde:-(. Zde odkaz na zasedání zastupitelstva (cca 20 minuta záznamu). Paradoxně mi tenkrát pomohl a nepodpořil ZÚR Kulhánek.
http://videoarchiv.kr-ustecky.cz/videoa ... -28-1-2019
Pak jsem ještě několikrát mluvila o světelném smogu též do ČRo, ale odkaz též nemám. Nějak jsem tenkrát nedomyslela, že by se mohl hodit :D. Jo a jednou jsem též připravila TZ pro Danu Balcarovou o světelném znečištění (2018)

2. Do tvorby programu jsem se zapojila hned na začátku na setkání v Praze na brainstormingu k volbám. Sestavovali jsme tam základní kostru programu, kde jsme měli nastínit nejdůležitější témata pro náš kraj. myslím, že s tou kostrou se pak i dál pracovalo a byl to poměrně přínosný materiál ;). Z předvolebních akcí jsem se zúčastnila akce Pirátský autobus, roznos novin a menší promo akce v Kadani.

3. Ve smyslu autorství tedy na žádném programovém bodu nespolupracuji, ale poměrně aktivně jsem se zapojila do procesu přípravy připomínkování balíčku odpadových zákonů s týmem F. Elfmarka.

4. zastupitel (komunální), člen Energetické komise
Hana.Vodrazkova
Předseda místního sdružení
Profese: manažerka NNO
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 218 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hana.Vodrazkova »

Děkuji Míle za nominaci, ale na lídra kandidovat nebudu, ráda podpořím kandidátku z dalších pozic.
Děkuji Frantovi za přiblížení práce poslance. Vidím dost paralel s prací komunálního zastupitele, jen to "zázemí" nám chybí :), ale věřím, že se poctivou prací zlepší situace i v těchto nižších úrovních.
A ještě se vyjádřím k těm otevřeným podporách toho či onoho, myslím, že každý máme svůj rozum a zdroje informaci a osobně tato vyjádření nepodporuji.
A nakonec jen poznámka - ne vše je měřitelné mediálními výstupy a kampaněmi + každý jednou začínal :).
Katerina.Stojanova
Krajské předsednictvo
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 1744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Hana.Vodrazkova píše: 09 pro 2020, 00:10 A nakonec jen poznámka - ne vše je měřitelné mediálními výstupy a kampaněmi + každý jednou začínal :).
To je pravda, ale člověk asi uplně nemusí začínat na lídrovi, nota bene na lídrovi do Poslanecké sněmovny.

Lidí na psaní a připomínkování programu máme ve straně zoufale málo, takže té dobrovolnické práce se opravdu vyloženě nabízí milion za rok.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvek:
Frantisek.Navrkal
Kateřina Stojanová
-
Místopředsedkyně krajského sdružení Ústeckého kraje
Místopředsedkyně místního sdružení Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje
Lukas.Blazej
Vedoucí resortního týmu
Dal poděkování: 841 poděkování
Dostal poděkování: 1185 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Blazej »

Děkuji za nominaci, kterou přijímám. Profil s fotografií mám například zde.

Kampaň
V roce 2016 jsem byl díky vaší podpoře lídrem v krajských volbách, v minulém roce jste mě podpořili na čelní místa do Evropského parlamentu, v letech 2014 a 2018 jsem kandidoval také v komunálních volbách. Díky tomu jsem měl příležitost vyzkoušet si různé formy vedení kampaně. Odpovědnost za volby má dle volebního řádu krajské předsednictvo, ale jsem toho názoru, že lídr by se měl bezprostředně podílet na přípravě kampaně, rozhodování volebního štábu a organizaci akcí. Pokud je kampaň dělána nikoliv lídrem, ale pro lídra, vede to k větší náročnosti pro všechny zúčastněné a ve výsledku demotivaci dobrovolníků i zaměstnanců.

O konkrétních návrzích jsem se bavil s Vráťou Filípkem při vyhodnocování krajské kampaně. Zejména bych byl rád, aby byla kampaň projektově řízena, díky čemuž by se dařilo včas odhalovat problémy (a nestane se např. že tisková mluvčí bude muset po večerech řešit zábory nebo volební manažer přes noc rozvážet noviny, které zůstaly). Myslím, že je lepší udělat méně akcí, které budou dobře zpropagované, než usilovat o to, abychom byli každý den ve všech městech se stánkem. Také bych byl rád, aby se billboardy pro celý kraj vysoutěžily hned na začátku příštího roku, nebo abychom pořídili opakovaně použitelné desky na sloupy namísto kartonů, které se rozmočí a spadnou na zem. To a řadu dalších, menších součástí kampaně bych rád probral s volebním štábem, který by měl vzniknout hned po volbě lídra.

Počítám s tím, že na horkou fázi kampaně bych si vzal dovolenou. Celokrajská kampaň se po práci dělat nedá. Vzhledem k tomu, že kraj dal důvěru i Ivanu Bartošovi, je možné, že si ke kandidatuře vybere náš kraj. V takovém případě stále platí, že bych se kampani věnoval naplno, ale respektoval bych jeho postavení jako lídra kandidátky.

Vláda
Ačkoliv se z predikce výsledku voleb na mandaty.cz zdá, že budeme v opozici, musíme se zodpovědně připravit i na to, že bychom se dostali do vlády. Z ankety při přípravě programu vyplynulo, že řešení změny klimatu je nejdůležitější téma pro největší počet Pirátů, a to dokonce i nad tématy typu boje proti korupci. Zároveň se z dotazníkových šetření ukazuje, že máme zdaleka nejzelenější voliče, kteří pozitivně reagovali i na tak nabité výroky, jako že přírodu je třeba chránit i za cenu pomalejší stavby dálnic. Pokud bychom se dostali do vlády, měli bychom usilovat o vedení Ministerstva životního prostředí.

Proto jsem už před rokem začal probírat situaci MŽP s lidmi, kteří na něm působili, např. Svatomírem Mlčochem, který ho jako náměstek pomáhal vybudovat. Na základě těchto debat jsme například v resortním týmu životní prostředí ve shodě s RT Zemědělství připravili změnu kompetenčního zákona, která vrátí MŽP část agendy, která byla z politických důvodů nesmyslně přesunuta jinam. Zároveň v resortním týmu vytváříme přípravu na převzetí ministerstva, která zahrnuje analýzu všech resortních organizací, čtyřletý plán činnosti, systemizaci, personálie pro poradní orgány, instituční změny atd. Vzhledem k strategickému významu bohužel nemůžu tyto dokumenty veřejně nasdílet, ale mohu prozradit alespoň to, že resort ŽP je systematicky oslabován, mimořádně vysoce v něm fluktuují zaměstnanci (odchody v průměru 2017 po 3,36 letech; 2018 po 3,18 letech; 2019 už jen po 2,16 letech), snižují se příjmy, na mezinárodní úrovni ostudně blokuje společné ambice a na vnitrostátní se ho ostatní resorty ani neobtěžují konzultovat. Přebírání resortu ŽP by tudíž nebylo jednoduché, ale tím spíše je důležité, aby se ho ve vládě ujali Piráti.

Opozice
Pokud bychom byli v opozici, pokračoval bych v aktivitách, kterým se věnuji v současnosti a o kterých jsem vás informoval na krajských schůzích. V srpnu letošního roku mě RP jmenovalo vedoucím resortního týmu životní prostředí. Za necelé čtyři měsíce se mi podařilo (s drobnými výjimkami) obnovit fungování KET ŽP v krajích, propojit je k vzájemné spolupráci a postupně zapojovat členy do připomínkování důležitých dokumentů, které byly dosud řešeny jen v poslaneckém klubu. Během prosince chystám anketu ke zjištění motivací a časových možností členů jednotlivých KET. Na základě výsledků se pokusím upravit vnitřní fungování tak, aby se KETy staly nejen odborným zázemím strany pro potřeby volených politiků, ale zejména nástrojem pro členy k zapojení do transparentní tvorby a realizace politiky strany.

Zároveň jsem na částečný úvazek začal vypomáhat poslankyni Daně Balcarové, která je předsedkyní Výboru pro životní prostředí, takže bych v případě zvolení mohl hned navázat na dosavadní činnost. Možnosti opozičního politika jsou omezené, ale rozhodně má prostor pro realizaci programu. Například se nám podařilo v meziresortním připomínkovém řízení začlenit 18 požadavků do Státní politiky životního prostředí 2030, prosadili jsme konec klecových chovů slepic nebo přiměli MŽP řešit Turów. Samostatně je prakticky nemožné prosadit legislativní změny, ale ve spolupráci s neziskovým sektorem (ve kterém 5 let působím) se dá zmobilizovat taková část veřejnosti, že nakonec i Babiš hlasuje proti vlastním ekonomickým zájmům.

Pozice předsedy VŽP, o kterou bych usiloval, poskytuje kromě mediálního prostoru i další výhody - zejména mu chodí dokumenty MŽP pro interní připomínkování (rámcové pozice, stanoviska apod.), díky kterým může reagovat na pozice MŽP dávno před tím, než jsou veřejně známé.
Petr.Rysler píše: 08 pro 2020, 14:54 Vážené KS,
mrzí mě, že dodnes se ještě nevyjádřili ke svým nominacím ostatní navržení kandidáti.
Asi nemají o pozici lídra zájem.
Proto mi dovolte navrhnout dalšího kandidáta Davida Františka Wagnera.
Omlouvám se za prodlení, nechtěl jsem to odbýt jedním odstavcem a zároveň bohužel končila lhůta pro připomínkování SPŽP (kam se nám podařilo prosadit priority), Národního plánu obnovy (ke kterému máme ve čtvrtek tiskovou konferenci), přípravu sněmovního programu (který jde v pátek na forum) a dohodnutí postupu Pirátů u zákonů upravujících ústavní ochranu vody. Snažím se dokončit stávající činnost, než se přihlásím o novou funkci, což se stalo a v následujícím týdnu budu na otázky reagovat obratem.
Katerina.Stojanova píše: 08 pro 2020, 20:59 Když už máme více kandidátů, tak si dovolím pár otázek, ať to trochu pošoupneme:

1. Lídr se stává v kampani výraznou mediální osobností - je v denním kontaktu s novináři, účastní se velkých televizních debat (mimo jiné i v ČT, podobně jako v krajské kampani) atp. Jakou máte mediální zkušenost? Máte z minulosti vytvořené nějaké mediální zázemí? Pokud ano, mohli byste sem nalinkovat své nejvýraznější mediální "zářezy", prosím?

2. Myslím, že krajská kampaň byla výbornou příležitostí, jak ukázat, kdo a jak z nás funguje ve volební kampani. Zapojili jste se do tvorby našeho krajského programu? Realizovali jste se na přípravě jednotlivých předvolebních akcí? Pokud ano, na čem jste pracovali?

3. Pracujete v současnosti v pracovních týmech strany na nějakém programovém bodu (ve smyslu spoluautorství)?

4. Jaké všechny veřejné funkce k dnešnímu dni zastáváte a jakých z nich se v případě zvolení hodláte vzdát?

1. Pirátský monitoring bohužel nesleduje komunální zastupitele, takže zachytí např. „Lukáš Blažej (Piráti)“, ale ne „zastupitel Lukáš Blažej“. I tak v něm mám aktuálně 330 mediálních výstupů. Některé z nich mám uvedené na svém profilu.

2. Krajský program jsem bohužel připravoval sám. Vycházel jsem z jihočeského programu, který jsem upravil pro potřeby našeho kraje. Založil jsem k tomu i vlákno na foru a rozeslal členům KET soukromé zprávy i e-maily, ale bohužel se nikdo nezapojil. Dosud tak zůstaly nevypořádané některé připomínky veřejnosti, ke kterým jsem neměl dostatečnou odbornost, např. k mokřadům nebo ochraně vodních zdrojů. Myslím ale, že se situace zlepší - jen za poslední týden se do našeho KET ŽP přidali tři aktivní registrovaní příznivci, takže kapacita pro řešení odborných otázek narůstá.

3. Jsem spoluautorem programového bodu Biodiverzita a jako vedoucí RT ŽP koordinuji přípravu všech bodů spadajících pod životní prostředí.

4. V současnosti jsem pouze zastupitelem Statutárního města Ústí nad Labem. V letech 2014-2018 jsem ještě jako veřejnost nevynechal ani jedno zasedání, od roku 2018 jako zastupitel už sice absenci kvůli nemoci mám, ale i tak mám nejvíce vystoupení v rozpravě a patřím mezi služebně starší. Zůstat zastupitelem je důležité pro zachování kontinuity, u řady materiálů a osob je klíčové vědět, jaké jsou s nimi zkušenosti z dřívějška. V případě zvolení poslancem bych si tuto jednu neuvolněnou funkci nechal, do žádných dalších (např. radní, člen kontrolního výboru) bych během výkonu uvolněné funkce nevstupoval.

Děkuji všem za již vyslovenou podporu, věřím, že ať dopadnou volby jakkoliv, budeme se společně snažit o prosazení principů, kvůli kterým jsme do strany vstupovali.
Tel. 778702712
Martin.Strnad
Předseda místního sdružení
Profese: IT - Smartcity, eGoverment, webdesigner
Dal poděkování: 254 poděkování
Dostal poděkování: 232 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Strnad »

Děkuji moc za nominaci, kterou jsem se rozhodl s velkým díky nepřijmout. Čekal jsem i na ostatní vyjádření a vidím zde opravdu kvalitní čelo kandidátky a několik skvělých adeptů na pozici lídra. Jsem rád, že umíme vygenerovat tak kvalitní lidi.
https://wiki.pirati.cz/lide/martin.strnad | Piráti Děčín pracují https://piratidecin.cz/pirati-pracuji
Předseda MS Děčín a okolí
Vladimir.Vlach
Předseda krajského sdružení
Profese: IT technik
Dal poděkování: 725 poděkování
Dostal poděkování: 446 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladimir.Vlach »

Registruji v úvodním příspěvku všechna dosavadní přijetí, nominace i odmítnutí
Vladimír Vlach
724 429 696
Předseda krajského sdružení Ústeckého kraje
Předseda místního sdružení Žatec - Louny
Zastupitel Ústeckého kraje
David.Wagner
Republikový výbor
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 723 poděkování
Dostal poděkování: 5663 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David.Wagner »

Ahoj,

dovolil bych si prosím také várku otázek na kandidáty.

1) co jsou podle tebe tři nejpodstatnější věci na Pirátech?

2) Co přesně je tvůj zásadní přínos v kampani, tajný trik, který nám přivede voliče?

3) jaká jádrová témata bys chtěl/a v následujícím mandátu dotáhnout? Jaký zákon nebo jiná meta je tvůj cíl?

4) pokud nedosáhneš na roli lídra, jak naplno se zapojíš do kampaně?

5) Koalice se STAN je velmi pravděpodobná, jednání probíhají. Je ale myslím na místě se zeptat (protože nejspíš přijde) - co jsou tvoje největší obavy v koaličním uspořádání a jak je hodláš vyřešit? Kde naopak vidíš potenciál a dobré stránky?

6) Jak se stavíš k povinnému očkování?

7) Podporuješ přímou volbu starosty? Hejtmana?

8) Jaký máš názor na regulaci hazardu?

9) Kdybychom byli ve vládě, jaké změny v regulaci návykových látek bys podporoval/a?
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 6):
Katerina.Stojanova, Martin.Strnad, Frantisek.Navrkal, Jana.Hladova, Dalibor.Zahora, Jiri.Baudis
Petr.Rysler
Místní předsednictvo
Profese: Restaurater
Dal poděkování: 604 poděkování
Dostal poděkování: 377 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Rysler »

Vážení kandidáti
Ač jste ještě neodpověděli na otázky Kateřiny, dovolte mi Vám položit další.
Příští rok se rozběhne kampaň, tak své otázky budu směrovat k ní a k našemu přání získat co nejvíce voličů z řad občanů před a důchodového věku.
Vycházím z dotazů lidí při kontaktní kampani ke krajským volbám a dalších zkušenosti s touto věkovou kategorií, kam již sám patřím.
Prosím o srozumitelné reakce a odpovědi , které nebudou plné odborných výrazů a cizích slov, tedy vhodné pro většinu z této populace i dalších.
Odpovídáte jako lídr kandidátky na mítinku či podobně:

Nejčastěji se diskutuje - když vy Piráti a ty drogy
1.otázka - vysvětlete voličům, jak je to s těma smažkama a legalizací drog

Jste na mítinku v Chomutově,
2.otázka - tak co ten hazard a Piráti

Třeba v Terezíně /běžné/ budete na diskusi s občany reagovat na člena Řádu národa

3.otázka - jsme nebo nejsme vítači ?

Toto jsou stále nejčastější témata.

4.otázka - co za toto volební období piráti dokázali a co se jim nepovedlo?
Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Rysler za příspěvky (celkem 4):
Jan.Bartonicek, Katerina.Stojanova, Frantisek.Navrkal, Blanka.Vankova
Vit.Rous
Místní předsednictvo
Profese: projektant
Dal poděkování: 178 poděkování
Dostal poděkování: 154 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vit.Rous »

Předem bych chtěl říct, že jsem velmi rád, že se ta debata konečně trochu rozjela a že se přidali další kandidáti (a mrzí mě, že to dmítli někteří, které bych v tom výběru také rád viděl, ale důvody odmítnutí velmi chápu, sám jsem to dost zvažoval).

1) Tak jasný těžko se budu měřit v tomto se stávajícím poslancem a Lukášem, který je dlouho mediálně aktivní. Já jsem nikdy neměl nějakou potřebu sebeprezentace a moje práce je normálně o hovně (doslova, pro neznalé dělám čistírny odpadních vod), takže to moc mimo odborné kruhy moc zásek neudělá... :D Jak jsem se díval na Newton, tak tam asi 30 "zářezů" a velká část z toho je krajské kampaně. Jestli budu schopný vysvětlit na ČT hierchizaci prostoru, to bůh suď, ale jinak jsem relativně zvyklý veřejně vystupovat. Můj největší mediální zářez z Parlamentek jsem popravdě asi ani dávat nechci, nicméně zítra se chystám třeba na tiskovku do sněmovny, tak to můžete hned zhodnotit, jestli jsem byl za debila nebo ne.

2) Do tvorby krajského programu, jak správně píše Lukáš, jsem se nezapojil a to z prostého důvodu. Viděl jsem předtím (a částečně připomínkoval) to, co dával dohromady Dan Leština a přišlo mi to prostě dobré bez potřeby nějakého velkého předělávání. Nerad vymýšlím stále dokolo to stejné kolo jen s trochu jiným nátěrem...

3) Pracuji v RT zemědělství a občas konzultuji nějaké věci pro RT Životní prostředí, pokud je o to, vzhledem k mé odbornosti, zájem. Přímo na tvorbě programových bodů jsem nedělal, ale připomínkuji je (tedy zatím jen to, co šlo ven - další várka přišla dnes). Stejně tak připomínkuji i další věci, čerstvě třeba nějaké teze ke Green Dealu (o čemž bude právě zítřejší tiskovka).

4) Jsem krajský zastupitel a jsem členem (bohužel rozděleného) Výboru pro ŽP a Výboru pro zemědělství a Komise pro transformaci krajiny ÚK. Mandát zastupitele bych asi pustil, protože by to bylo asi moc časově náročné a zároveň si myslím, že by to byla dobrá šance pro zapojení dalšího člověka do reálné politiky. Pokud by byl zájem (a dávalo by mi to smysl, tak bych asi zůstal v té Komisi pro transformaci). (PS: Chápu Lukášův argument o návaznostech v té, ale když jsem tohle říkal jako zdůvodnění proč jsem ve Výboru pro ŽP a Výboru pro zeměděl., tak mám pocit, že to bylo posuzováno tedy trochu jinak...rád bych tedy připomněl, že tohle bychom si opravdu měli vyřešit nějakým vnitřním předpisem)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Rous za příspěvky (celkem 5):
Katerina.Stojanova, Frantisek.Navrkal, Petr.Rysler, Michaela.Schwarzova, Jiri.Baudis

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“