Nominace Kláry Kocmanové na lídryni a čelo krajské kandidátky

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Podporuji Kláru Kocmanovou na pozici lídryně a do čela kandidátky do sněmovních voleb?

ANO
26
70%
NE
7
19%
ZDRŽUJI SE
4
11%

Celkem hlasujících: 37 - Celkem hlasů: 37

Frantisek.Kopriva
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec
Dal poděkování: 5498 poděkování
Dostal poděkování: 3402 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Kláry Kocmanové na lídryni a čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Ctěné krajské fórum,

nechtěl jsem původně coby jeden z uchazečů zakládat žádné nominace, nicméně když jsem v rozpravě vyzval k vyhecování pirátek, bylo by pokrytecké, kdybych se do toho sám nepustil. Nuže hecuji.

Kláru ovšem primárně nenominuji, protože je žena. Nominuji ji, protože je to schopná, pracovitá, dlouholetá pirátka, která na to podle mě má. Své schopnosti prokázala nejen v roli koordinátorky, která sama o sobě ještě nezakládá předpoklady pro výkon veřejné politické funkce, nýbrž pirátské hodnoty a program prosazovala i nad rámec svých zaměstnaneckých povinností. Já osobně jsem byl při spolupráci s Klárou vždy maximálně spokojený.

Klára například organizovala demonstrace na podporu Kurdů, pořádá nejrůznější dobročinné akce a pomáhala s organizací několika pirateconů, ustavuje pracovní skupinu na kraji pro sociální otázky a v Kutné Hoře je členkou komise pro sociální záležitosti a komise pro životní prostředí. Kromě koordinování má zkušenosti i jako předsedkyně MS Kutná Hora a nově 1. místopředsedkyně KS SčK a také asistentka naší senátorky Adély. Jistě jsem na spoustu věcí zapomněl, nicméně to už Klára případně doplní ve své kandidátské řeči.

Jsem přesvědčený, že Klára by byla pro kandidátní listinu a i poslanecký klub dobrou a vítanou posilou.
sněmovní profil |< >| veřejný kalendář |< >| Facebook |< >| Twitter |< >| Instagram

* místopředseda výboru pro evropské záležitosti PSP, delegát do Parlamentního shromáždění Rady Evropy, vedoucí skupiny přátel Tibetu
* vedoucí rezortního týmu EZO, vedoucí mezirezortního týmu Lidská práva
Patrick.Zandl
Předseda místního sdružení
Profese: projektový manažer
Dal poděkování: 268 poděkování
Dostal poděkování: 753 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Kláry Kocmanové na lídryni a čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Patrick.Zandl »

Teprve jsem dorazil ze zasedání komise pro rozvoj města a mám za sebou těžký den. Jen to vysvětluje, proč mě to nenapadlo samotného.

Podporuji nominaci Kláry. Klára je skvělá, samostatná, chytrá a pracovitá pirátka, se kterou bude radost o pozici lídra se utkat a též s ní spolupracovat. Lepší podpůrný text ze sebe takhle v noci nevyplodím, omlouvám se, jdu spát. Berte to prosím jako takové dva tři odstavečky pochval.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Patrick.Zandl za příspěvky (celkem 5):
Michal.Hazlinsky, Klara.Kocmanova, Marek.Rebicek, Martin.Martin, Georgia.Hejdukova
Klara.Kocmanova
Profese: asistentka senátorky Adély Šípové
Dal poděkování: 770 poděkování
Dostal poděkování: 1309 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Klara.Kocmanova »

Velevážené krajské fórum,

předně chci poděkovat @Frantisek.Kopriva za nominaci a za důvěru, obojího si nesmírně vážím.

Bylo pro mě opravdu těžké se rozhodnout, zda ji přijmout.
V mém rozhodnutí mě sice motivuje podpora, které se mi od vás dostává a která mě upřímně velmi mile překvapila a potěšila, ale stejně tak je pro mě důležitý názor Adély Šípové, se kterou jsem nominaci chtěla osobně probrat, protože je pro mne loajalita vůči ní, stejně jako vůči Pirátským hodnotám zásadní.

Přestože jsem si vědoma toho, že jsem oproti svým kolegům v časové nevýhodě, protože svoji kandidátskou řeč sepisuji právě teď, OFFTOPIC(věřím že o to více bude upřímná), s pokorou a hrdostí nominaci přijímám.

Sama si přeji a podporuji, aby bylo v politice zastoupeno více žen a svou kandidaturou bych tak, mimo jiné, ráda dodala odvahu dalším. Nejsem ale zastánkyní kvót a osobně považuji za velmi důležité, aby voliči vždy zodpovědně zhodnotili kompetence, schopnosti, potenciál, charakter a energii kandidátů bez ohledu na jejich pohlaví. Do této chvíle se navíc přihlásili samí schopní kandidáti, kteří si podporu podle mě zaslouží. Nemohla bych ale nadále vydržet sama se sebou, kdybych se jako dosud jediná nominovaná žena neodvážila vystoupit z vlastní komfortní zóny a nešla do toho.

Svoji kandidaturu beru jako obrovskou příležitost a ještě větší závazek.

Příležitost moci prosazovat programové priority sociální politiky, které mi dávají velký smysl a které se zvlášť v nelehké době, která je před námi, ukazují již nyní jako nezbytné.

Mojí prioritou číslo 1. v tomto tématu je dostupné a udržitelné bydlení. Pokud chceme, aby lidé v ČR žili důstojně a mohli se sami o sebe postarat, musíme podpořit města, obce i soukromé investory v projektech, které mohou zvýšit bytový fond a pomoci nastavit rozumná a férová pravidla pro pronajímání bytů.

Aktuálně spolupracuji na konceptu dostupného a udržitelného bydlení pro města a obce, který umožní výrazné navyšování městského bytového fondu bez nutnosti investic ze strany státní správy nebo samosprávy, snížení nákladů na výstavbu až o polovinu, přitom v plně transparentním procesu.

Dalšími důležitými tématy jsou pro mne chudoba, dostupná péče, transformace velkokapacitních ústavů a péče o životní prostředí.

Kromě sociální politiky a životního prostředí bych se ráda zaměřila i na téma ochrany soukromí. Je třeba informovat lidi o ceně jejich vlastních dat a důstojnosti. K tomuto tématu již odvedli spoustu práce naši Piráti v Europarlamentu. Ráda bych to více provázala a přitáhla k tomuto tématu, který se týká nás všech, více pozornosti i u nás.

Závazkem je pro mě důvěra lidí ve mě a mé schopnosti, a také velká zodpovědnost, která se k pozici ve Sněmovně naprosto neodmyslitelně váže.
Tímto děkuji našim exponovaným a i těm “neviditelným” Pirátkám a Pirátům OFFTOPIC(a nemyslím tím nutně jen členy strany), kteří tuto zodpovědnost cítí také, a kteří se snaží dělat svět lepším.

Tuto zodpovědnost osobně cítím od chvíle, kdy jsem začala Piráty aktivně podporovat. Od komunálních voleb 2018 je pro mě prosazování pirátských myšlenek natolik důležité, že jsem tomu uzpůsobila celý svůj životní styl.
Komunální kampani, kde jsem kandidovala na čele, jsem věnovala několik měsíců času, včetně měsíce dovolené. Poté jsem opustila práci, která mě bavila a stala se koordinátorku KS.
Kampaním do evropských i krajských voleb jsem dala tolik času a energie, že už mi zbyl další čas jen na spánek.
Nyní, když jsem skončila jako koordinátorka jsem v PKS, abych kraji vrátila to, co jsem se naučila.
Ve svém volnu podporuji MS Kutná Hora, jsem v komisích pro sociální politiku a životní prostředí. Na krajské úrovni podporuji KET pro sociální politiku, na celostátní úrovni jsem zapojena v resortním týmu pro sociální politiku a také jsem spolu s Tomem Vymazalem založila tým zabývající se vězeňstvím.
Jsem ráda za každou minutu, kterou jsem Pirátům svým dobrovolnictvím věnovala, přesto bych se ale z menších a podpůrných OFFTOPIC(a tolik potřebných!) týmů posunula dál do politické funkce, kde mohu pomoci naplňovat pirátský program zase z jiné pozice. O to víc si to přeji nyní, když mě denně inspiruje Adéla v Senátu.OFFTOPIC (Díky Raketo).

Mám velmi silnou motivaci a spoustu energie nejen pro kampaň, ale pro samotné působení ve Sněmovně. Moje silná stránka je, že jsem schopná rychle se učit. Jsem samostatná, dokážu zvládat stres a rychle se rozhodovat i v neočekávaných situacích. Během posledních let jsem si také ověřila, že dokážu přirozeně motivovat a vést lidi (i hejno). I přes mou samostatnost je pro mě naprosto zásadní tým, spolupráce a důvěra v ostatní.
Jako slabinu u sebe vidím mluvený projev, který aktuálně není natolik reprezentativní, jak bych si přála a je z něj občas cítit nervozita. To je i jeden z důvodů proč jsem již během krajské kampaně začala chodit na individální hodiny rétoriky, které mám v plánu ještě více zintenzivnit a přidat k nim ještě více mediálních školení.

Děkuji za váš čas a těším se na tu jízdu, co nás čeká - ať už se k ní připojím z jakékoliv pozice.
"Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován."
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
místopředsedkyně KS Středočeský kraj
+420 733 765 433
[email protected]
Matous.Vanca
Profese: tajemník poslaneckého klubu
Dal poděkování: 77 poděkování
Dostal poděkování: 217 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matous.Vanca »

Díky, @Klara.Kocmanova !

Pole kandidátů je tím zásadně obohaceno, a zdaleka ne jen ženským elementem - Klářinou kvalifikací je totiž především její práce a hodnotové ukotvení. Velice kvituji bydlení jako prioritu.

Svoji kandidaturu mám teď o trochu těžší, ale nemůžu si pomoci, mám radost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matous.Vanca za příspěvky (celkem 5):
Michal.Hazlinsky, Klara.Kocmanova, Martin.Martin, Georgia.Hejdukova, Stepan.Drtina
tajemník poslaneckého klubu
zastupitel obce Čestlice
člen RT Místní rozvoj a veřejná správa a MRT Demokracie
vedoucí pracovní skupiny Rozvoj venkova
Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Profese: studentka, konzultantka senátorky
Hostuje: KS Středočeský kraj
Dal poděkování: 648 poděkování
Dostal poděkování: 1709 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Klára je skvělá. Myslím, že své kvality v oblasti kordinátorství a vedení čehokoliv nám všem prokázala již dostatečně. Mohu jen potvrdit, že se rychle učí. Nejvíce si na ní vážím jejího lidského přístupu ke svojí práci. Tuhle vlastnost sice má více členů této strany, nicméně u ní je tu vlastnost nutné dvakrát podtrhnout. Takové lidi bez přetvářky ve sněmovně potřebujeme a tím více v oblasti sociálních věcí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvek:
Klara.Kocmanova

Ve velení flotily Mladého Pirátstva, místopředsedkyně Krajské rozhodčí komise Praha, Členka MRT Lidská práva a Prac. skupiny Duševní zdraví, Odborná konzultantka pro senátorku Adélu Šípovou, Helios Trustee, předsedající CF a KF Praha, členka AO
+420 775 864 103 / [email protected]

Martin.Karim
Místní předsednictvo
Profese: právník
Dal poděkování: 341 poděkování
Dostal poděkování: 379 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Karim »

To, že Klára nominaci přijala považuju za skvělou zprávu. Jsem rád, protože si jí vážím pro její schopnosti a pro její pracovitost a "pirátství".Skutečnost, že je ženou je už jen další bonus navíc. Doufám, že nás do voleb povede. Rozhodně na to má!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Karim za příspěvek:
Klara.Kocmanova

PMS Mníšecko a Dolní Berounka, člen majetkové komise Rady Stč. kraje a výboru pro audit krajských nemocnic, člen SOCKET, právník metodik, doktorand na PFUK.
m: [email protected]
t:+420602383636

Klara.Kocmanova
Kontaktovat uživatele:

Jiri.Snizek píše: 05 pro 2020, 11:55 Mám otázky na všechny kandidáty. Prosím, aby odpověděli ve svých nominačních vláknech.

1) Má podle vás být státní rozpočet vyrovnaný, schodkový nebo přebytkový?

2) Má podle vás smysl sleva na poplatníka a solidární daň?

3) Kolik by měl stát mít zaměstnanců? Ubrali nebo naopak přidali byste státní zaměstnance v nějaké části veřejného sektoru?

4) Fixovali byste věk odchodu do důchodu na průměrnou délku dožití v ČR?

5) Podpořili byste rodičky, aby více rodily za účelem financování důchodového systému?

6) Z čeho byste financovali univerzální příjem?

7) Jaký minimální měsíční příjem musí podle vás člověk mít, aby mohl žít důstojný život?
1) V ideálním světě by ideální rozpočet měl být vyrovnaný až přebytkový. Nevadí, když je nějakou dobu schodkový, pokud časem zase dojde k jeho postupnému vyrovnávání skrze přebytky. Důležité je nedojít až k tzv. dluhové brzdě, která je momentálně národní rozpočtovou radou předpovězena na rok 2025.

2) Sleva na poplatníka zcela jistě smysl má, protože pomáhá přímo jednotlivcům, a to zpravidla těm nejpotřebnějším. Jsem i pro její zvýšení, jak ho navrhl ve Sněmovně Mikuláš Ferjenčík - aktuální výše slevy je stabilní od roku 2008. Solidární daň může mít smysl v případě, kdy se nacházíme před velkou krizí a propastným schodkem, jako je to teď.

3) Tolik, kolik je zapotřebí. Momentálně nedokážu říct, zda bych plošně ubírala či přidávala - na to nemám dostatek informací. Rozhodně bych ale podpořila zmapování situace a tam, kde je to možné, zavedení pracovních možností a nástrojů jako v soukromém sektoru. Např. možnost home office, benefity apod. Spokojení zaměstnanci bývají efektivnější.

4) Ne. Připadá mi to jako demotivující signál pro pracující a cítím z toho sdělení “pracuj, dokud neumřeš”.

5) Tato otázka mi zní odlidštěně. Nepřála bych si, aby rodičky rodily za účelem jiným, než že chtějí mít děti. Další věci s tím spojené, jako např. podpora důchodového systému, je výhodou z toho plynoucí, ale nikoliv účelem.

6) Nemohu říct, protože nejsem podporovatelkou univerzálního příjmu. Nemyslím si, že by to bylo dobré řešení - možná by to pouze posunulo hranici, která je momentálně pro všechny nula.

7) To záleží na podmínkách, v jakých člověk žije. Záleží na lokalitě, bydlení, na rodinném stavu, počtu dětí atd. Nicméně aktuální výše minimální mzdy je podle mě nedostatečná v případě, že si k tomu má člověk platit komerční nájem či hypotéku. To ale může pomoci vyřešit dostupné bydlení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvek:
petr.vilimek
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
+420 733 765 433
[email protected]
Klara.Kocmanova
Kontaktovat uživatele:

Marek.Rebicek píše: 07 pro 2020, 12:46 Tady je ode mně pár dotazů na všechny kandidáty:

1) Jak jste schopni se věnovat volební kampani, ale fakticky, odejdete 3-4 měsíce před termínem voleb ze zaměstnání a budete "stát" na ulici?
2) Náš kraj bude specifický silnou pozicí STAN a možná zde bude jejich kandidát leadrem. Jste či byii jste veřejně pro či proti koalici a jaké máte s regionálními politiky STAN vazby?
3) Pro mně je leadr kandidátky největšího kraje současně jasný člověk pro exekutivu, byli byste ochotni vzít pozici ministra a řídit nějaký resort?
4) Kdo by byl aspoň typově vš poslanecký asistent?
5) Nikdo z vás nepíše o svých osobních poměrech, chápu, že nejsme v Americe, kde fakticky kandidují páry, ale jak jste na tom v osobním a rodinném životě, čeká nás titulka v Blesku?
6) Jak hodnotíte naši stávající koaliční spolupráci se STAN a ODS na kraji, je čím se inspirovat?
7) Podpoříte kampaň do PS osobně finančně?
8) Jaké jsou vaše jazykové znalosti, jakou řečí hovoříte a píšete bezvadně?
9) Jak naložíte v případě zvolení s vašimi stranickými a zastupitelskými funkcemi?
10) Jste schopni v PS akcentovat nějaké středočeské téma, jaké by bylo a co by se dalo posunout? Předpokládejte, že máte koaliční podporu a zákon by prošel...
11) Co z tebe samotného se domníváš, že pomůže přesvědčit voliče, aby dali hlas právě Pirátům? Vykašlete se na litanie o týmu a tak… fakt zkuste definovat, co dokáže přinést vy sami a co myslíte, že na vás ostatní mohou oceňovat :) Uplně primitivní obchodní optika, co by mě mělo jako člověka, co tě vidí poprvé, zaujmout.

Díky!
1) Svou práci chci vykonávat co nejdéle to půjde, jsem připravená za sebe najít náhradu a věnovat se kampani.

2) Ač mám k možné koalici mnoho výhrad, hlasovala jsem pro vyjednávání a při osobních rozhovorech i při krajské debatě jsem zastávala názor, že bychom do vyjednávání měli jít. Vazby nemám žádné, krom toho, že se znám s kutnohorskou místostarostkou, která byla lídryní STAN a Šance pro Kutnou Horu v komunálkách.

3) Vzhledem k mému zaměření bych pozici ministryně přenechala zkušenější Olze Richterové, jelikož nikdo nemá na MPSV lepší předpoklady. Moje role by byla ve výboru.

4) Jedna moudrá žena mi řekla, že člověk by si měl hledat lidi schopnější, než je on sám. Takže David František Wagner nebo Zuzana Freitas.

5) Nejsem si vědoma žádné hrozby.

6) Hodnotím to tak, že je hodně znát naše politická nezkušenost a jejich zkušenost. Inspirovat se určitě můžeme, ale spíš ve smyslu neustávajícího se zlepšování, profesionalizace a sdílení zkušeností mezi Piráty napříč republikou.

7) Pokud to bude potřeba, tak ano :)

8) Angličtina a francouzština. Angličtina na vysoké úrovni.

9) Ač nerada, nejspíš bych se měla vzdát funkce v PKS.
OFFTOPIC(v některých krajích to ale funguje, když je poslanec zároveň v PKS, takže by to třeba nebylo nutné)

11) Především dostupné bydlení, jak jsem uvedla v kandidátské řeči.

12) Své silné stránky jsem taktéž uvedla v kandidátské řeči.
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
+420 733 765 433
[email protected]
Jan.Prokop
Místní předsednictvo
Profese: ITak
Dal poděkování: 1242 poděkování
Dostal poděkování: 1913 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Prokop »

Cože si tak rychle změnila své rozhodnutí?
Klara.Kocmanova píše: 15 říj 2020, 21:26 ODPOVĚDI NA OTÁZKY:

Frantisek.Kopriva píše: 23 zář 2020, 00:30 V příštích dvou letech nás čekají sněmovní, komunální a senátní volby.

1. Jak má probíhat z pohledu krajského sdružení příprava na tyto volby? Co by PKS mělo udělat znovu? A co by PKS mělo dělat jinak?
Zopakovala bych zajištění primárek dostatečně dopředu, ale tentokrát bych ponechala rozdělená nominační vlákna (jako u této volby) a volila čelo kandidátky na víckrát, aby se dal zohlednit výběr místa na kandidátce samotného kandidáta.
Frantisek.Kopriva píše: 23 zář 2020, 00:30 2. Hodláte v některých volbách kandidovat? Na jakou pozici a kde?
Momentálně mám v úmyslu kandidovat v komunálních volbách v Kutné Hoře na čele kandidátky.
Klara.Kocmanova
Kontaktovat uživatele:

Jan.Prokop píše: 11 pro 2020, 13:37 Cože si tak rychle změnila své rozhodnutí?
Klara.Kocmanova píše: 15 říj 2020, 21:26 ODPOVĚDI NA OTÁZKY:

Frantisek.Kopriva píše: 23 zář 2020, 00:30 V příštích dvou letech nás čekají sněmovní, komunální a senátní volby.

1. Jak má probíhat z pohledu krajského sdružení příprava na tyto volby? Co by PKS mělo udělat znovu? A co by PKS mělo dělat jinak?
Zopakovala bych zajištění primárek dostatečně dopředu, ale tentokrát bych ponechala rozdělená nominační vlákna (jako u této volby) a volila čelo kandidátky na víckrát, aby se dal zohlednit výběr místa na kandidátce samotného kandidáta.
Frantisek.Kopriva píše: 23 zář 2020, 00:30 2. Hodláte v některých volbách kandidovat? Na jakou pozici a kde?
Momentálně mám v úmyslu kandidovat v komunálních volbách v Kutné Hoře na čele kandidátky.
Komunální volby pro mě nadále zůstávají důležité, takže i v případě kandidatury bych je ráda podpořila. Ale po nominaci od Františka a podpory které se mi dostalo jsem začala přemýšlet, viz. moje kandidátská řeč. Velkou inspirací je pro mě teď Adéla v Senátu, kde vidím, že člověk ve vyšší politické funkci toho může ze své pozice reálně daleko více posunout. Sociální a další pirátská témata jsou pro mě natolik důležitá, že bych se jim chtěla věnovat co nejefektivněji. Další věc je, že si přeju úspěch Pirátů v následujících volbách a věřím, že k němu můžu takto aktivně pomoci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvek:
Georgia.Hejdukova
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
+420 733 765 433
[email protected]

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“