KF ÚLK 29/2020 Prim. volby PSP 2021 - volba lídra

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, Predsedajici, @medialni-ulk, PKS Ustecky kraj, Krajsti predsedajici

Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 36183 poděkování
Dostal poděkování: 18472 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚLK 29/2020 Prim. volby PSP 2021 - volba lídra

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Vsuvka z RV:
Republikový výbor provádí volební dohled i při volbách do Sněmovny 2021.
Na Ústecký kraj dohlížejí za RV Petra Smutná a Ondřej Tůma, podrobněji jsem to sepsal v tradičním vlákněKF Úsk a Republikový výbor.

registrátor pro volební komise pro okres Děčín (sněmovní volby 2021) - tel. 778 044 243
více: zástupce v Republikovém výboru za Ústecký kraj (hostuji ve Středočeském kraji), zakládající člen, více na profilu wiki.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz

Lukas.Blazej
Vedoucí resortního týmu
Dal poděkování: 841 poděkování
Dostal poděkování: 1188 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Blazej »

David.Wagner píše: 09 pro 2020, 17:04 Ahoj,

dovolil bych si prosím také várku otázek na kandidáty.

1) co jsou podle tebe tři nejpodstatnější věci na Pirátech?
1. Politika založená na datech. Mělo by jít o základ společný všem politickým stranám, ale bohužel příliš často vidím, že se nejdříve zvolí řešení a až poté hledají důvody, proč je zvolené řešení nejlepší. Data nejsou levicová nebo pravicová, opoziční nebo koaliční - data musí tvořit základ pro rozhodování, protože bez nich vůbec nelze aplikovat ostatní principy (např. nemůžu hospodárně vynakládat veřejné prostředky bez dat o obvyklých cenách).

2. Transparentnost. Pokud se rozhodujeme na základě dat, měli bychom se maximálně snažit data zpřístupnit veřejnosti pro kontrolu našeho rozhodování, umožnění vědeckého výzkumu a zlepšení rozhodování jednotlivců. Pokud by například data o počtu nakažených Covid-19 v jednotlivých obcích byla přístupná od začátku, mohli se jednotlivci vyhýbat rizikovým místům, organizátoři akcí volit bezpečnější lokality, podnikatelé připravit na omezující opatření, starostové připravit na karanténu obcí (Litovelsko) atd. Stát nikdy neměl šanci centrálně zajistit opatření na místní úrovni, která by byla možná při transparentním poskytování dat, a v tomto případě kvůli tomu zbytečně umírali lidé a vznikaly ekonomické škody.

Transparentnost se netýká jen samotného rozhodování, ale celého výkonu funkce. Bez veřejných kalendářů, registru odměn, evidence schůzek apod. je pro běžného člověka prakticky nemožné rozeznat aktivního politika od někoho, kdo přijde do práce jednou týdně podepsat dokumenty připravené úřadem.

3. Participace. Pokud děláme politiku založenou na datech a zároveň tato data transparentně poskytujeme veřejnosti, zbývá už jen malý krůček k tomu, aby se veřejnost mohla efektivně zapojit do rozhodování. Politik sám nikdy nemůže vědět všechno a být schopen podchytit všechny případy, na které dopadne jeho rozhodnutí. Participace přináší nová data a vede tím ke zlepšení výsledného rozhodnutí, ať už přímo (participativní rozpočet) nebo zprostředkovaně (veřejná konzultace).
David.Wagner píše: 09 pro 2020, 17:042) Co přesně je tvůj zásadní přínos v kampani, tajný trik, který nám přivede voliče?
Díky dosavadnímu politickému angažmá mohu v debatách na konkrétních příkladech ukázat, že Piráti plní své předvolební sliby a věnují se tématům, která ostatní strany zanedbávají. Zároveň už mě díky předchozím kampaním a mediálním výstupům část veřejnosti zná (v minulém roce jsem v Ústeckém kraji získal 1 229 preferenčních hlasů, což bylo 7,51 % hlasů pro stranu - volby nám to sice zdaleka nevyhraje, ale ve výsledku to rozdíl v jednom mandátu být může).
David.Wagner píše: 09 pro 2020, 17:043) jaká jádrová témata bys chtěl/a v následujícím mandátu dotáhnout? Jaký zákon nebo jiná meta je tvůj cíl?
Témat je v životním prostředí hodně, ale většinu máme uvedenou ve volebním programu a lze je vyřešit změnou několika ustanovení existujících zákonů (např. účast veřejnosti v povolovacích řízeních, posílení ochrany vod, přísnější ochrana ovzduší). Pokud mám uvést nějaký čistě osobní cíl, je jím prosazení zákona o úhradě ekologické újmy. Přijde mi šílené, že může být levnější postavit skladovou halu na chráněném biotopu než na brownfieldu. Hodnoty, které příroda poskytuje společnosti jako celku, nejsou nijak vyčísleny a při likvidaci biotopů tudíž náklady nese celá společnost namísto konkrétního investora. Už je k tomu zpracována rozsáhlá analýza, ale zatím se nenašel politický tlak pro zakotvení úhrad.
David.Wagner píše: 09 pro 2020, 17:044) pokud nedosáhneš na roli lídra, jak naplno se zapojíš do kampaně?
Pokud nebudu lídr, určitě se do kampaně zapojím účastí na akcích, psaním článků do Pirlistů a jejich roznášením, výpomocí při organizaci apod., ale nebude pro mě reálné si vzít na horkou fázi kampaně dovolenou, takže půjde zejména o víkendy a odpolední akce.
David.Wagner píše: 09 pro 2020, 17:045) Koalice se STAN je velmi pravděpodobná, jednání probíhají. Je ale myslím na místě se zeptat (protože nejspíš přijde) - co jsou tvoje největší obavy v koaličním uspořádání a jak je hodláš vyřešit? Kde naopak vidíš potenciál a dobré stránky?
V současné fázi vyjednávání hrozí, že koalice bude pro STAN výrazně výhodnější než pro Piráty. Všechny projednávané verze pořadí na krajské kandidátce budou STAN nepoměrně zvýhodňovat oproti dosavadním volebním výsledkům, a v krajním případě hrozí, že právě volený lídr bude na nevolitelné pozici.
V dlouhodobějším uspořádání mám z hlediska agendy životního prostředí obavu, že STAN nebude ochoten podpořit pro nás klíčové body. Opakovaně jsme to probírali s gesčními zástupci STAN, ale vyjednávání o koaliční smlouvě je na vyjednávacím týmu, ve kterém programoví garanti nejsou.
Výhodu koalice vidím v tom, že kvůli přepočtu mandátů můžeme společně získat více mandátů než samostatně a při vyjednávání o vládě být nejsilnějším subjektem. Zda tyto výhody převýší nad uvedenými nevýhodami bude záležet na předložené koaliční smlouvě.
David.Wagner píše: 09 pro 2020, 17:046) Jak se stavíš k povinnému očkování?
Díky vakcínám se podařilo vymýtit neštovice a svět je na dobré cestě k vymýcení obrny. V poslední době se ale trend u jiných onemocnění obrací - ztratili jsme status země bez spalniček a narůstá počet případů černého kašle.
Někteří lidé nemohou být očkováni, u jiných není vakcína účinná nebo nevydrží po celý život. Z tohoto důvodu je nutné dosáhnout potřebné úrovně proočkovanosti populace. Přál bych si, aby se této úrovně dařilo dosáhnout dobrovolným očkováním, ale v současnosti to bohužel není reálné. Zatímco v Německu stačí díky společenské odpovědnosti, dostupnosti informací a důvěře ve vládu dobrovolné očkování, v ČR nejsme schopni ani vyvracet mýty. Po divadlu s vývojem vlastní vakcíny, utajováním dat a chaosu ve vládních opatřeních se nemůžeme divit, že je důvěra ve vládní doporučení nízká. Určitě bychom měli začít s informační kampaní (to, že je něco povinné, neznamená, že to není potřeba vysvětlovat) a pokud se postupem času ukáže, že je důvěra dostatečná, můžeme zvažovat dobrovolnost očkování. Do té doby ale nemáme pro dosažení proočkovanosti jinou možnost než povinné očkování. Samozřejmě i v rámci něj je možno udělat řadu úprav, např. umožnit individualizaci očkovacího kalendáře.
David.Wagner píše: 09 pro 2020, 17:047) Podporuješ přímou volbu starosty? Hejtmana?
Zatím jsem v této otázce neutrální. Na jednu stranu vnímám výhody toho, že by si občané zvolili do čela obce či kraje někoho, komu důvěřují, a tudíž by měli ke komunální politice bližší vztah. Na druhou stranu mám obavu ze situací, kdy by byl starosta či hejtman v opozici ke zbytku rady, což by mohlo vést k paralýze obce či kraje. Zajímaly by mě dosavadní zkušenosti ze Slovenska, pokud se ukáže, že rizika jsou malá, přímou volbu rád podpořím.
David.Wagner píše: 09 pro 2020, 17:048) Jaký máš názor na regulaci hazardu?
Stejně jako u jiných činností s možnými patologickými důsledky si myslím, že bychom měli usilovat o regulaci poptávky a teprve poté případně regulovat nabídku. Překvapuje mě, kolik měst má každoročně desítky milionů z hazardu, aniž by vynaložily jedinou korunu do prevence a léčby závislostí. Většině bojovníků proti hazardu postačuje zavedení nulové tolerance, které ovšem problémy patologických hráčů nijak neřeší, naopak je přesouvá do méně kontrolovatelného prostředí. Osobně myslím, že bychom měli vždy shromáždit data, analyzovat rozsah problému a určit požadované cíle, vytvořit sociální služby, ve spolupráci s odborníky navrhnout potřebná opatření (např. regulaci venkovního vzhledu heren, zákaz heren v bezprostřední blízkosti sídlišť), analyzovat dopady a přísnější regulaci zavádět teprve pokud se ukáže, že je k řešení problému potřebná.
David.Wagner píše: 09 pro 2020, 17:049) Kdybychom byli ve vládě, jaké změny v regulaci návykových látek bys podporoval/a?
Jakékoliv vedoucí k liberalizaci trhu. Pokud je alkohol škodlivější než heroin a tabák škodlivější než konopí, nedává smysl, aby jedno bylo široce dostupné od 18 let a za druhé jsme posílali lidi do vězení. Probíhající válka s drogami má každoročně na svědomí stovky tisíc obětí a nevyčíslitelné ekonomické škody, ačkoliv by stačilo drogy zdanit a regulovat, což by vedlo k prevenci a efektivnější léčbě závislostí, příjmu pro stát, úsporám (náklady na drogovou represi ze strany celníků, policie, státních zastupitelství, soudů, věznic nebo například soudních znalců), rozvoji podnikání apod.
Petr.Rysler píše: 09 pro 2020, 18:00 Vážení kandidáti
Ač jste ještě neodpověděli na otázky Kateřiny, dovolte mi Vám položit další.
Příští rok se rozběhne kampaň, tak své otázky budu směrovat k ní a k našemu přání získat co nejvíce voličů z řad občanů před a důchodového věku.
Vycházím z dotazů lidí při kontaktní kampani ke krajským volbám a dalších zkušenosti s touto věkovou kategorií, kam již sám patřím.
Prosím o srozumitelné reakce a odpovědi , které nebudou plné odborných výrazů a cizích slov, tedy vhodné pro většinu z této populace i dalších.
Odpovídáte jako lídr kandidátky na mítinku či podobně:

Nejčastěji se diskutuje - když vy Piráti a ty drogy
1.otázka - vysvětlete voličům, jak je to s těma smažkama a legalizací drog

Jste na mítinku v Chomutově,
2.otázka - tak co ten hazard a Piráti

Třeba v Terezíně /běžné/ budete na diskusi s občany reagovat na člena Řádu národa

3.otázka - jsme nebo nejsme vítači ?

Toto jsou stále nejčastější témata.

4.otázka - co za toto volební období piráti dokázali a co se jim nepovedlo?
Děkuji.
Obecně v debatě pomáhá, pokud protistrana dojde k závěrům sama, proto se snažím prezentovat fakta a pokládat otázky. Pokud jde o Piráti = smažky, málokdo má představu smažek spojenou s předkládáním komplexního pozměňovacího návrhu k novele stavebního zákona. Většinou tedy stačí prezentovat činnost ve Sněmovně, poměr vysokoškolsky vzdělaných na kandidátce či konkrétní příklady pirátských osobností. Pokud jde o legalizaci drog, použil bych výše odkazovaný graf a opět konkrétní příklady důchodců ve vězení za výrobu konopné masti. U hazardu bych použil příměr, že člověka závislého na nikotinu nevyléčí zákaz prodeje cigaret na území města. Co se týče vítačů, šel bych na to přes hodnoty, tzn. zda se dotyčný považuje za vlastence, a zda tedy respektuje základní hodnoty státu, mezi které patří i to, že si každý lidský život zaslouží ochranu.

Pirátům se podle mě dařilo dobře prezentovat výsledky činnosti, díky čemuž rostou preference a povědomí o tom, že Piráti nejsou anarchisti, smažky apod. Naopak se nepovedlo zapojit členy a veřejnost do sněmovní politiky. Vznikl sice projekt Otevřená sněmovna, který ale záhy umřel a většina rozhodnutí se děje bez jakékoliv vnitrostranické konzultace, což vede k opakovaným chybám. Vzhledem k tomu, že je otázka podávaná na mítinku, odpovídal bych tak, že se na rozdíl od ostatních stran alespoň snažíme.
Tel. 778702712
Jana.Hladova
Místní předsednictvo
Profese: Ekolog energetického zařízení
Dal poděkování: 496 poděkování
Dostal poděkování: 454 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana.Hladova »

Petr.Rysler píše: 09 pro 2020, 18:00 Vážení kandidáti
Ač jste ještě neodpověděli na otázky Kateřiny, dovolte mi Vám položit další.
Příští rok se rozběhne kampaň, tak své otázky budu směrovat k ní a k našemu přání získat co nejvíce voličů z řad občanů před a důchodového věku.
Vycházím z dotazů lidí při kontaktní kampani ke krajským volbám a dalších zkušenosti s touto věkovou kategorií, kam již sám patřím.
Prosím o srozumitelné reakce a odpovědi , které nebudou plné odborných výrazů a cizích slov, tedy vhodné pro většinu z této populace i dalších.
Odpovídáte jako lídr kandidátky na mítinku či podobně:

Nejčastěji se diskutuje - když vy Piráti a ty drogy
1.otázka - vysvětlete voličům, jak je to s těma smažkama a legalizací drog

Jste na mítinku v Chomutově,
2.otázka - tak co ten hazard a Piráti

Třeba v Terezíně /běžné/ budete na diskusi s občany reagovat na člena Řádu národa

3.otázka - jsme nebo nejsme vítači ?

Toto jsou stále nejčastější témata.

4.otázka - co za toto volební období piráti dokázali a co se jim nepovedlo?
Děkuji.
Tak tedy na řadě je uspokojení Petra a odpovědi na jeho otázky :D

1) Když jsme roznášeli po Kadani Pirátské noviny, několikrát jsme čelili této neskutečně hloupé zkratce, zvláště od seniorů. Musím na rovinu říci, že jakmile na mne někdo vytasí tento argument stylem: " Jó Piráti, to jsou ty feťáci?" tak si tedy něco pomyslím o inteligenci daného jedince a tomu přizpůsobím reakci: " Vážený pane (paní), cožpak já vypadám jako feťačka? Myslíte, že bych se snažila někoho takového podporovat? Viděl jste někdy nějakého pirátského poslance v televizi? Poslouchal jste ho? Myslíte, že každý kdo má dredy je feťák? Proč si myslíte, že to jsou feťáci?" Někdy se diskutovat dá, někdy to musíme vzdát, protože jak se říká: "Kde nic není...." Takže vysvětlovat, ale pouze tam, kde to má smysl. Energie člověka je totiž ta nejdražší na světě a nemá se s ní plýtvat ;)

2) Tak ten hazard jsem již rozebrala v odpovědi Davidovi Wagnerovi, ale zopakuji. Ano, ale za určitých pravidel a podmínek. Rozhodně ne formou hracích beden na každém rohu, ale rozumného umístění na okraj města do důstojných prostor, kam si může zajet kdokoliv kdo má dost na to aby to prohrál. A zohlednit lokalitu.

3) Co je to vítači? Jsme zastánci solidarity a humanismu. To znamená, že pokud je někdo z lidské rasy v prokazatelné nouzi, jsme mu, z pozice bohatšího a silnějšího, ochotni pomoci. Tak jako nám v minulosti pomáhaly západní státy, když jsme hledali azyl před komunismem. Nicméně opět, musí to mít svá pravidla. Pokud někdo žádá o pomoc, je připraven se podřídit zákonům a způsobu života společnosti, která ho přijímá. Musí respektovat naše zákony a kulturu. To je základní předpoklad a pravidlo, které musí být vyžadováno. A pokud je dotyčný opravdu v nouzi, přijme je. Na tomto přístupu je potřeba se shodnout v rámci EU. Není možné nechat zodpovědnost a tíhu migrační krize na přímořských státech. Tento přístup je z dlouhodobého hlediska neudržitelný a kontraproduktivní. Další věcí je pomoc lidem ohroženým migrací v zemi jejich původu. Úplně nejefektivnější je pomoci lidem v jejich vlastní zemi tak, aby se naučili žít tam kde se narodili a starat se o svůj životní prostor. Vzdělávat je a přispívat na udržitelnost jejich bytí. A v neposlední řadě je důležité se snažit zabránit vykořisťování národů třetího světa bohatými velmocemi, protože podstata jejich současného bídného života leží z velké části na historicky dlouhodobém zneužívání jejich nevzdělanosti k vykořisťování a využívání přírodního bohatství v podobě surovin, nerostů, fauny a flóry ze strany "vyspělých" civilizací.

4) Tak předně se jim povedlo svou pracovitostí upozornit na spoustu systémových chyb a nedostatků v chystané legislativě. Za velký úspěch považuji též úspěšné tažení ve věci střetu zájmů premiéra Babiše. Ta důslednost ohledně ataků na EK a kontrolní orgány EU se vyplatila a přinesla své ovoce. Potvrzuje se, že mnohem účinnější je setrvalý ale dlouhodobý tlak, než občasné výkřiky bez precisního dotažení. V současném covidovém chaosu jsme to byli my, kdo donutil vládu nastavit alespoň základní systém úrovní nouzového stavu a opatření, které se k nim váží. Následně se nám daří poukazovat ne nesystémovosti v podobě některých opatření, jako je zvýhodňování nadnárodních řetězců na úkor malých firem a živnostníků apod. Daří se nám prosazovat spravedlnost v oblasti podpor a příspěvkům rodinám, samoživitelkám a sociálně
slabším skupinám.

Tak snad takto stačí :mrgreen:
JH
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Hladova za příspěvky (celkem 8):
Vit.Rous, Petr.Rysler, Jiri.Baudis, Martin.Strnad, Miloslava.Karfilatova, Pavel.Miltner, Hana.Vodrazkova, Frantisek.Kindl
Petr.Rysler
Místní předsednictvo
Profese: Restaurater
Dal poděkování: 605 poděkování
Dostal poděkování: 377 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Rysler »

Vážení kandidáti na lídra.
Rád bych se zeptal, jak vnímáte vzniklou situaci, že již máme vlastně lídra, kterým je Ivan Bartoš ,,bez boje".
Jak jste připraveni s ním spolupracovat vlastně už z pozice ,,dvojky" , zda neztrácíte motivaci.
Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Rysler za příspěvky (celkem 4):
Vladimir.Vlach, Vit.Rous, kaze, Jana.Hladova
Vit.Rous
Místní předsednictvo
Profese: projektant
Dal poděkování: 178 poděkování
Dostal poděkování: 155 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vit.Rous »

Petr.Rysler píše: 14 pro 2020, 20:29 Vážení kandidáti na lídra.
Rád bych se zeptal, jak vnímáte vzniklou situaci, že již máme vlastně lídra, kterým je Ivan Bartoš ,,bez boje".
Jak jste připraveni s ním spolupracovat vlastně už z pozice ,,dvojky" , zda neztrácíte motivaci.
Děkuji.
Ahoj Petře, jak jsem říkal i na schůzi, tak osobně si nemyslím, že jsem nenahraditelný a nijak mi nevadí, když na té pozici bude někdo jiný (všichni jsou kvalitní kandidáti). Sice jsem nepočítal s tím, že Ivan bude zde lídr a překvapilo mě to, ale ne proto, že bych si vůbec neuvědomoval, že by jím mohl být. Prostě mě jen překvapilo, že si vybral zrovna náš kraj (čekal jsem, že bude jinde než v tom našem zapadákovu :) ). Myslím si, že to samozřejmě vyvolalo nějaké mrzení, ale pokud potlačíme ego a vlastní ambice, tak z mého pohledu by se to dalo pozitivně využít pro přitáhnutí dalších lidí (ať už doprovolníků nebo zájemů o členství) a samozřejmě i ten volební výsledek může být (měl by být) lepší než kdyby tu Ivan nebyl. Takže pro mě je jedno, jestli tam budu já nebo Ivan - reprezentujeme stejnou stranu a snad i společné hodnoty, tak je mi relativně jedno, kdo z nás tam bude.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Rous za příspěvky (celkem 8):
kaze, Dalibor.Zahora, Martin.Strnad, Jan.Bartonicek, Petr.Rysler, Frantisek.Navrkal, Jana.Hladova, Miloslava.Karfilatova
kaze
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: pečovatel
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 276 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kaze »

Vit.Rous píše: 14 pro 2020, 21:21 Takže pro mě je jedno, jestli tam budu já nebo Ivan - reprezentujeme stejnou stranu a snad i společné hodnoty, tak je mi relativně jedno, kdo z nás tam bude.
doufám, že se v ústeckém kraji neklesá na mysli. šance na zisk 3 mandátů se účastí Ivana výrazně zvyšuje. Pirátská dvojka za ústecký kraj bude hodně ve hře!
Tito uživatelé poděkovali autorovi kaze za příspěvky (celkem 4):
Martin.Strnad, Blanka.Vankova, Miloslava.Karfilatova, Frantisek.Kindl
Filipson Bolechson
(kamarád kamiho)
Martin.Strnad
Předseda místního sdružení
Profese: IT - Smartcity, eGoverment, webdesigner
Dal poděkování: 254 poděkování
Dostal poděkování: 232 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Strnad »

Vit.Rous píše: 14 pro 2020, 21:21 Takže pro mě je jedno, jestli tam budu já nebo Ivan - reprezentujeme stejnou stranu a snad i společné hodnoty, tak je mi relativně jedno, kdo z nás tam bude.
Vnímám to naprosto stejně. Z kratkodobého i dlouhodobého pohledu je to velmi pozitivní zpráva. Pokud se podaří vyjednat (v případné koalici se STAN), že budeme mít na kandidátce jedničku i dvojku tak náš kandidát z ÚK zde zvolený má dle mého naprostou jistotu, že v poslanecké sněmovně bude. Takže o demotivaci určitě nemůže být řeč - naopak.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Strnad za příspěvky (celkem 6):
Vit.Rous, Blanka.Vankova, Frantisek.Navrkal, Jana.Hladova, Miloslava.Karfilatova, Frantisek.Kindl
https://wiki.pirati.cz/lide/martin.strnad | Piráti Děčín pracují https://piratidecin.cz/pirati-pracuji
Předseda MS Děčín a okolí
Jana.Hladova
Místní předsednictvo
Profese: Ekolog energetického zařízení
Dal poděkování: 496 poděkování
Dostal poděkování: 454 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana.Hladova »

Děkuji.
Petře,
já vnímám angažmá Ivana v našem kraji jako velkou výhodu a poctu. Trochu mne teda mrzí, že mu utekla ta nedělní grilovačka ;) , ale velmi ráda jedničku pro něj oželím :mrgreen: . I kdyby se tak nestalo, nevnímám volbu lídra jako boj, ale prezentaci kvalitních kandidátů, z nichž každý má co nabídnout. A bez ohledu na to, jak se dál na kandidátce seřadí budou dobře reprezentovat práci Pirátů pro kraj a na komunální úrovni. V následujících volbách prostě musíme napravit to, co se během krajských voleb úplně nepovedlo a přesvědčit voliče v kraji, že si místo v PSP a jejich hlas zasloužíme. K tomu nám dopomáhej Ivan :fet:
Petr.Rysler
Místní předsednictvo
Profese: Restaurater
Dal poděkování: 605 poděkování
Dostal poděkování: 377 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Rysler »

Jana.Hladova píše: 15 pro 2020, 09:15
Děkuji.
Petře,
já vnímám angažmá Ivana v našem kraji jako velkou výhodu a poctu. Trochu mne teda mrzí, že mu utekla ta nedělní grilovačka ;) , ale velmi ráda jedničku pro něj oželím :mrgreen: . I kdyby se tak nestalo, nevnímám volbu lídra jako boj, ale prezentaci kvalitních kandidátů, z nichž každý má co nabídnout. A bez ohledu na to, jak se dál na kandidátce seřadí budou dobře reprezentovat práci Pirátů pro kraj a na komunální úrovni. V následujících volbách prostě musíme napravit to, co se během krajských voleb úplně nepovedlo a přesvědčit voliče v kraji, že si místo v PSP a jejich hlas zasloužíme. K tomu nám dopomáhej Ivan :fet:
Jano, děkuji za odpověď.
Výraz bez boje v úvozovkách neznamenal, že byste měli bojovat, ale že se stal lídrem bez grilování , dotazů v tomto vlákně a i volbě, kterou by pravděpodobně asi stejně vyhrál. Sportovní žargon.
Vrtalo mi hlavou, proč některé kraje ho nenominovaly, teď už to vím. Kdybych býval věděl, tak bych sem nechodil a griloval bych ho s jeho žádostí. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Rysler za příspěvky (celkem 3):
Jana.Hladova, Miloslava.Karfilatova, Frantisek.Kindl
Frantisek.Navrkal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: datový inženýr a poslanec
Dal poděkování: 10738 poděkování
Dostal poděkování: 6018 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Děkuji.
„Bez boje“ to nebylo, Ivan musel obdržet nominaci našeho kraje na celostátního lídra (nota bene jsem na tuto eventualitu v příslušném jednání upozorňoval).

Jak tu už psali ostatní, v případě koalice bychom takto měli prakticky jisté ty mandáty z prvních 2 pozic, takže zde zvoleného lídra by to demotivovat nemělo (pokud by teda někdo ze STAN nedostal hodně preferenčních hlasů a nepřeskočil nás, ale to stejně pozicemi moc neovlivníme). Naopak by to pro zde zvoleného lídra znamenalo v kampani trochu nižší zátěž, takže nyní volený krajský lídr může jedině jásat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 3):
Martin.Strnad, Miloslava.Karfilatova, kaze
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“