Trestní oznámení na Praze 11

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Lukas.Hejduk
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Bookmaker v sázkové kanceláři
Dal poděkování: 1042 poděkování
Dostal poděkování: 1847 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Trestní oznámení na Praze 11

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Jsem dneska narazil na nějakou (naprosto tradiční) vyhrocenou diskusi o P11 a tamni vesely politice. A vzpomněl jsem si na tohle vlákno. Mělo to pak nějaký vývoj a vyústění? Nebo se víceméně úspěšně zkusila taktika 'když budeme zarytě mlčet, tak se to přežene"?
Diky za jakykoli info.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Hejduk za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Jan.Novak
+420 777 2I2 272
Rodilý Pražák z pracovních důvodů momentálně dlící primárně ve městě, které neexistuje (čti Brno).
Nastavuji Pirátům zrcadlo since 2016.
Garant KET Sport Jmk // Komise rady Jmk pro vzdělávání, východu a sport
David.Wagner
Republikový výbor
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 724 poděkování
Dostal poděkování: 5677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David.Wagner »

Věc je u KK.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Hejduk, Robert.Magni, Dalibor.Zahora, Jan.Novak
Lukas.Blazej
Vedoucí resortního týmu
Dal poděkování: 841 poděkování
Dostal poděkování: 1190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Blazej »

Nevím, jak jsme se dostali do situace, ve které se pirátský politik musel soudit s pirátským úřadem o informace. Je mi z toho smutno a doufám, že se nám podaří vrátit do stavu, kdy naši volení zástupci používali základní politické cíle z čl. 2 odst. 2 Stanov nejen jako opoziční nástroj kritiky, ale zejména jako návod, jak se chovat ve chvíli, kdy nám voliči dají důvěru a umožní nám spravovat veřejné záležitosti, tím spíše z uvolněných pozic.

Díky soudnímu sporu se můžeme po půl roce konečně podívat na trestní oznámení, o kterém se zde 12 stránek diskutovalo:
priloha_847439781_1_Příloha 1-18.pdf
(5.03 MiB) Staženo 139 x

Na první stránce je standardní hlavička. Není povinná, a je možné ji stáhnout v desítkách variant jako vzor.
Na stranách 2-4 je popis toho, co se stalo. Advokát sám nemůže vědět, co MČ dělala a co zastupitelům vadilo, tudíž tato část je pouze zformátovaný popis vytvořený buď našimi zastupiteli, nebo úředníky.
Od poloviny 4. do poloviny 6. strany je uvedena právní argumentace. Jedná se ale o pouze o přepis komentářů k trestnímu zákoníku. V naší advokátní kanceláři by to dělal student, ale když budu štědrý, tak řeknu, že advokát strávil 2 hodiny vyhodnocením případu a vypsáním komentářů k jednotlivým ustanovením trestního zákoníku.
Od poloviny 6. do poloviny 7. strany je popsáno, jaké mají naši politici zkušenosti s autorem příspěvků. Opět nejde o něco, co by mohl vědět advokát, a jedná se o zformátovaný popis od našich zastupitelů.
Na zbývající straně je řešena místní příslušnost a uvedena žádost o vyrozumění. Opět se jedná o jednoduchý opis, který zabere maximálně 30 minut. Zbytek podání tvoří snímky obrazovky.

Celková doba právní práce je maximálně 2,5 hodiny, a to na úrovni, kterou zvládne nejen interní právník, ale i libovolný student práv. Pokud budeme uvažovat, že z nějakého důvodu advokáti trávili čas i pořizováním snímků obrazovky, a připočteme k tomu dobu strávenou celkovým formátováním dokumentu, dostaneme se maximálně na nějakých 5 hodin času. Nejdražší advokátní kancelář z rámcové smlouvy MČ by toto trestní oznámení připravila za cca 6 000 Kč. Místo toho bylo za zpracování trestního oznámení z veřejných prostředků vynaloženo 43 560 Kč. A to ještě vůbec neuvažuji o tom, že trestní oznámení nejen že nemusel sepisovat externí právník, ale nemusel ho sepisovat ani interní právník, protože by stačilo, kdyby screeny poslal policii některý z našich zastupitelů. Řešit, který soud je příslušný k podání obžaloby, je v trestním oznámení naprosto zbytečné, a právní posouzení sice může Policii usnadnit práci, ale zvládla by ho stejně dobře sama Policie. Konec konců, trestní oznámení ani nerozebírá žádnou judikaturu, takže přínos zpracování advokátem je zcela zanedbatelný.

Zpracování trestního oznámení bylo nesmyslné nejen po stránce právní, ale zejména po stránce faktické. Opravdu budeme obviňovat z trestného činu šíření poplašné zprávy někoho, kdo si stěžuje, že městská část dostatečně neinformuje o krizových opatřeních? Nebo budeme podávat trestní oznámení kvůli tomu, že někdo označí politika za gestapáka? Kdybychom měli podávat trestní oznámení na každého, kdo nás v internetových diskusích označí za bolševiky, hitlerjugend apod., neděláme nic jiného.

Jediný příspěvek, který by mohl alespoň částečně ospravedlnit podání trestního oznámení, je „normálně vám někde rozbijí ty vaše arogantní politický držky“. Nejedná se o příliš věrohodnou výhružku, nicméně pokud se jí některý z politiků cítil ohrožen, mohl pořídit snímek obrazovky a poslat ho e-mailem Policii. Celkový strávený čas by byl 5 minut.

Přijde mi nadbytečné rozebírat argumenty úřadu u soudu (OFFTOPICžalobci z jeho pozice žadatele o informaci nepřísluší posuzovat, zda rozsah trestního oznámení odpovídá vykázaným hodinám práce AK za dohodnutou hodinovou sazbu. Jednalo by se o ryze subjektivní posouzení“ - vážně nebudeme veřejnosti poskytovat informace s argumentací, že občanům nepřísluší poskytnuté informace subjektivně posuzovat?!). Místo toho bych rád zmínil pár příspěvků z diskuse lokálních pirátů s celostátním fórem, i když na většinu dotazů nikdo nereagoval.
Zuzana.Bohmova píše: 03 čer 2020, 14:36 Co se týče ceny a času: Sama se v těch našich skupinách na sociálních sítích celkem orientuji a i mě by trvalo nejméně jeden den všechny ty informace/podklady najít. Tedy se vůbec nedivím tomu, že někdo nezávislí nad tím strávil 18 hodin. V Praze jsou nejlevnější právníci od 2000. Firma byla vybrána s ohledem na to, aby již měla v podobné oblasti nějakou zkušenost.
To, že jsou v Praze nejlevnější právnící od 2 000 Kč, je lež, jak ukazuje rámcová smlouva MČ s advokátními kancelářemi na hodinovou odměnu 550 - 1200 Kč.
Pokud člověku, který se ve skupinách orientuje, trvá shromáždění podkladů jeden den, proč bylo jejich shromažďování zadáno externí advokátní kanceláři za 2000 Kč/hod. + DPH z veřejných prostředků?
Zuzana.Ujhelyiova píše: 03 čer 2020, 15:12 Ahoj,
nebudu se odvolávat na funkce, ale jednoduše - není možné oslovit na právní služby radnice nikoho jiného než vysoutěžené firmy. Dávat detaily před případným soudem by znevýhodnilo radnici. Když podává TO opozice proč ne koalice?
I toto je lež. Vysoutěženy byly mnohem levnější advokátní kanceláře, naopak zvolená AK Gřivna vůbec vysoutěžena nebyla. Jak navíc podotkl Jiří Koudelka, zvolená advokátní kancelář má podezřelé vazby z minulosti, a dodnes nebylo vysvětleno, proč a jak byla vybrána zrovna AK Gřivna.
David.Wagner píše: 19 říj 2020, 18:15 Věc je u KK.
Věc není u KK. Stížnost zatím nikdo nepodal a šetření z vlastní iniciativy KK také v současnosti neprovádí.

Postup našich politiků nespočíval jen v plýtvání veřejnými prostředky, lhaní celostátnímu fóru, opovrhování členy strany a opozičními zastupiteli, porušení vnitrostranických předpisů a politiky strany, ale zejména naplňuje znaky trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku dle § 220 trestního zákoníku. I pokud přijmeme premisu, že trestní oznámení měla zpracovávat externí advokátní kancelář, byla městské části způsobena škoda ve výši několika desítek tisíc, což je rozdíl mezi sazbou nasmlouvaných AK a sazbou netransparentně vybrané AK Gřivna. Už dlouho se mi nestalo, že bych se v nějakém Pirátovi takhle zklamal.
Tel. 778702712
David.Wagner
Republikový výbor
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 724 poděkování
Dostal poděkování: 5677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David.Wagner »

Zatím jen k detailu zmíněném Lukášem, když už jsem zmíněn:

Ad KK - požádal jsem komisi o prošetření po tom co jsem se v srpnu přímo od našich radních nedověděl odpověď kromě trochu opožděné nabídky "zavoláme si" OFFTOPIC(což prostě neplní podmínku "vysvětlit CF a veřejnosti, co a proč se stalo, mým cílem nebylo být ten jeden člověk který ví a soudí jestli dobrý nebo ne). Podání tady (https://redmine.pirati.cz/issues/32317), následně jsem to 30.10. po dlouhé nečinnosti urgoval, 30.10. řešitel odpověděl, že "Případu se budu věnovat urgent." Jestli jsem to měl eskalovat dál nebo ne těžko říct, zároveň teď už jsou skutečnosti nějak známé a KK myslím nemá co dál zjišťovat. Jenom bych chtěl říct, že jsem považoval dlouhodobě za lepší požádat kontrolní komisi o zjištění dalších informací (k čemuž má nějaké nástroje) než bych to eskaloval víc, možná moje chyba, možná bychom si měli JINDE víc promluvit o tom, jak s kontrolními orgány pracovat rozumně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 6):
Lukas.Blazej, Adam.Jaros, Jan.Zavadil, Michaela.Nepejchalova, Pavel.Moravec, Yossi
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 17220 poděkování
Dostal poděkování: 3553 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni »

:D tohle by jim zvládl sepsat kdejakej mukl za dvoje máčka :D a to ještě mnohem líp
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Rezek, Marek.Necada
Robert Magni
[email protected]
704051696
799796575
Rokycansko
Martin.Duska
Člen KS Praha
Profese: Politolog
Dal poděkování: 461 poděkování
Dostal poděkování: 460 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Duska »

Psal jsem to i Davidovy. Podstatou TO nebyli příspěvky že je radní Duška kokot. Příspěvky šířili paniku, rozkrádání roušek, kšeftování s dezinfekcí atd. Bylo systematicky poškozováno dobré jméno úřadu, nikoliv konkrétních politiků.
„Každé skutečné dobrodružství vzniká nárazem fantazie na skutečnost.“ Karel Čapek
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 30780 poděkování
Dostal poděkování: 25869 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin.Duska píše: 07 pro 2020, 09:44 Psal jsem to i Davidovy. Podstatou TO nebyli příspěvky že je radní Duška kokot. Příspěvky šířili paniku, rozkrádání roušek, kšeftování s dezinfekcí atd. Bylo systematicky poškozováno dobré jméno úřadu, nikoliv konkrétních politiků.
Hele a čistili jste tou desinfekcí garáže? Stačí ANO nebo NE.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 17220 poděkování
Dostal poděkování: 3553 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni »

Úřad žádný jméno nemá,není co poškozovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Vit.Jurasek, Marek.Necada
Robert Magni
[email protected]
704051696
799796575
Rokycansko
Katerina.Stojanova
Krajské předsednictvo
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 1748 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Petr.Vileta píše: 07 pro 2020, 15:25
Martin.Duska píše: 07 pro 2020, 09:44 Psal jsem to i Davidovy. Podstatou TO nebyli příspěvky že je radní Duška kokot. Příspěvky šířili paniku, rozkrádání roušek, kšeftování s dezinfekcí atd. Bylo systematicky poškozováno dobré jméno úřadu, nikoliv konkrétních politiků.
Hele a čistili jste tou desinfekcí garáže? Stačí ANO nebo NE.
Obávám se, že odpověď je ANO.

91202510_10216607073432739_8091150921699950592_o.jpg
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Robert.Magni
Kateřina Stojanová
-
Místopředsedkyně krajského sdružení Ústeckého kraje
Místopředsedkyně místního sdružení Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje
Zuzana.Boehmova
Místní předsednictvo
Profese: středoškolský pedagog
Dal poděkování: 74 poděkování
Dostal poděkování: 202 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zuzana.Boehmova »

Lukas.Blazej píše: 03 pro 2020, 10:52 To, že jsou v Praze nejlevnější právnící od 2 000 Kč, je lež, jak ukazuje rámcová smlouva MČ s advokátními kancelářemi na hodinovou odměnu 550 - 1200 Kč.
Pokud člověku, který se ve skupinách orientuje, trvá shromáždění podkladů jeden den, proč bylo jejich shromažďování zadáno externí advokátní kanceláři za 2000 Kč/hod. + DPH z veřejných prostředků?
Naprosto hloupě se přiznám, že i jako tehdejší "koaliční" zastupitel, jsem rámcovou smlouvu MČ s advokátními kancelářemi poprvé viděla, až když byla vyžádána přes "sto-šestku". Moje tehdejší reakce vyplývala z osobní zkušenosti.

Myslím, že už jsem to zde zmiňovala, ale nevadí... Nejsem autorem podnětu pro podání TO, ani člověkem zodpovědným za podání TO svým hlasováním! Ač nerada, tak přiznávám, že jsem se o podání TO dozvěděla až na FB opozice - možná vlastní nepozorností/hloupostí?

Odpovídala jsem zde primárně z pozice "mediální spojky MS Prahy11(neplacené)". Hned po medializaci "kauzy" jsem dojela za starostou Jiřím Dohnalem na radnici a sepsala s ním tiskovou zprávu (v koordinaci s Michalem Polákem) - https://praha11.pirati.cz/tiskove-zpravy/tz-to/

Vzhledem k situaci, kdy starosta i radní buď neodpovídali či, odpovídali "stroze" - jsem se cítila povinována odpovídat CF (sama bych chtěla na Vašem místě odpovědi).
Bohužel, i já jsem znala pouze polovičatá fakta a tomu odpovídaly i mé odpovědi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Boehmova za příspěvky (celkem 9):
Dalibor.Zahora, Adam.Jaros, David.Wagner, Dan.Lestina, Jakub.Dedek, Yossi, Lukas.Hejduk, Jan.Novak, Jakub.Nepejchal

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“