KF ÚLK 1/2021 Prim. volby PSP 2021 - volba čela 2.-5. místo

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, Predsedajici, PKS Ustecky kraj, @medialni-ulk, Krajsti predsedajici

Jana.Hladova
Místní předsednictvo
Profese: Ekolog energetického zařízení
Dal poděkování: 496 poděkování
Dostal poděkování: 454 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚLK 32/2020 Prim. volby PSP 2021 - volba čela 2.-5. místo

Příspěvek od Jana.Hladova »

David.Wagner píše: 14 led 2021, 21:14 No, pro mě je spíš takovej špatně čitelnej přístup který variuje od "dělám záslužnou práci a dost mi to pomůže" k "nemá to žádný vliv na nic a nikdy nemělo", ale dobrý, představila jsi co děláš, představila jsi, jak reaguješ na dotazy, KF má odpověď.

Pokud chceš přemýšlet, proč se tě na to vůbec někdo ptá tak možná zahoď konspirační útoky a porovnej si, co velmi fakticky a transparentně doručil František a jaký druh textu jsi doručila ty.
Tak takhle ne Davide. Na začátku byl celkem normální dotaz na střet zájmů. Odpověděla jsem a nabídla odpověď rozšířit pokud by tam nebylo vše vysvětleno dostatečně. S konspirací si začal ty. Ty jsi vytáhl spalovnu, a z tvé reakce bylo jasně patrné, že vůbec nevíš kde a co dělám. Vysvětlila jsem podruhé. I přes to, že o mé práci nevíš vůbec nic, trváš si na podsouvání mi domnělého střetu zájmů, který prostě neexistuje.

Takže se ptám a prosím odpověz mi. V čem vidíš střet zájmů a v čem by ho mohli vidět tebou zmiňovaní skládkaři. Pojď to vysvětlit. Ať tuhle otázku máme jednou provždy vyřešenou. Kde jinde než teď a tady. Nečekejme do nějaké další nominace.

Proč se mne na to někdo ptá (myslím střet zájmů) to jistě chápu, stejně jako chápu předběžnou opatrnost s jakou by KF mělo ke kandidátům na poslaneckou funkci přistupovat. Přeci jen v nedávné minulosti se někteří vybraní (dokonce lídři) ne zcela osvědčili. Co nechápu je, že téma spalovna se opakuje notoricky pokaždé, kdy Hladová někam kandiduje. A dokonce toto téma vytahují pořád jedni a titíž.

A co se týká mé práce, nemám problém zde detailně popsat její náplň, ale obávám se, že pro většinu zúčastněných by to byla dost nuda. Je plná papírování, znalosti a dodržování mnoha a mnoha předpisů v oblasti ochrany ovzduší, vody, půdy a zodpovědnosti , která je tímto na jednoho jediného člověka, který to zastřešuje, kladena. Na to co dělám jsem opravdu hrdá, stejně tak na zkušenosti, které jsem díky tomu měla možnost nashromáždit. Tyto zkušenosti jsem nabídla v rámci své kandidatury. Krom toho za mne mluví práce v Kadaňském zastupitelstvu, kde prosazuji mnoho Pirátských myšlenek a bojuji za spravedlnost, transparentnost proti elitářství a klientelismu.
https://www.facebook.com/kadanpirati
https://kadan.pirati.cz/?fbclid=IwAR0Zq ... ZFTnAbLnKI
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Hladova za příspěvky (celkem 5):
Hana.Vodrazkova, Miloslava.Karfilatova, Pavel.Miltner, Frantisek.Kindl, Blanka.Vankova
Jana.Hladova
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Jan.Kunc píše: 14 led 2021, 21:12 Také mám na kandidáty dva dotazy.
1) Jak se stavíte k absolutní svobodě slova. Tedy myslíte si, že by měli být někteří lidé mazáni či blokováni na soc. sítích či nikoliv ? Krásný příklad je teď blokace účtů prezidenta (díky bohu dosluhujícího) Trumpa.
2) Co si myslíte o tzv. "výhradě svědomí", která je zabudována v koaliční smlouvě a využili by jste jí ?

Děkuji za vaše odpovědi.
Děkuji Honzo za zajímavé dotazy

1) DT sleduji po celou dobu jeho působení jako prezidenta USA. Na můj vkus jde o velmi kontroverzní postavu, kterou tzv. těžce rozdýchávám. Události posledních měsíců spojené s prezidentskými volbami a vítězstvím Joea Bidena jsem sledovala velmi pozorně a informace z běžných médií kombinovala s podcasty a názory lidí v Americe žijících a tudíž více znalých mentality americké populace, která je nám (Evropanům) dle mého názoru velmi vzdálená. Proto také lidé u nás povětšinou nechápou, že si mohli do svého čela zvolit kreaturu Trumpova typu. Já se to díky těmto informacím pochopit snažím. JB je pro mne v tomto případě jen menší průšvih než DT a nemyslím si, že bude nějakým výrazným prezidentem , co se do vyřešení mnoha a mnoha problémů, které jsou v USA čím dál aktuálnější, týká. A ohledně Trumpovy aktivity na sociálních sítích a jejich zablokování. Ač se mi jeho jednání v tomto směru velmi příčí, protože má velký potenciál ovlivnit mínění mnoha lidí a tím podněcovat rasovou nesnášenlivost, a odpor k systému a politikům, jsem přesvědčená, že odstraňování takových nepohodlných názorů není krok správným směrem. Nejen že otevírá precedentní otázku, proč se takovýmto způsobem tedy nepřistupuje ke všem účtům využívajících dezinformace a konspirační teorie (a že jich je), ale výsledkem tohoto postupu se může stát diskreditace demokracie, která má svobodu slova jako jeden ze základních pilířů. A i přesto, nebo možná právě proto, že ta svobodně pronášená slova jsou namířena proti ní a mají ji oslabovat, měla by zaznít. Jen tak se totiž může proti nim vymezit jinak smýšlející většina, která je zcela správně může označit za její ohrožení. Smyslem Demokracie by nemělo být odstraňování a umlčování oportunistů a kontroverzních podivínů Trumpova typu, protože výsledkem by se mohl stát unylý mainstream, který by bez nezbytného prověřování těmito oportunisty ztratil důležitý střet s realitou jak ji vidí voliči.

2) Koaliční smlouva je dle mého názoru velmi kvalitně propracovaná a vztahy mezi oběma subjekty dobře ošetřeny. Institut zásadní výhrady svědomí považuji za opatření ošetřující svobodu jednotlivce bez ohledu na jeho stranickou příslušnost. Souhlasím s ním a dovedu si představit, že bych ho v určitých ojedinělých případech využila ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Hladova za příspěvky (celkem 3):
Jan.Kunc, Pavel.Miltner, Frantisek.Kindl
Frantisek.Navrkal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: datový inženýr a poslanec
Dal poděkování: 10738 poděkování
Dostal poděkování: 6023 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Díky za další dotazy.
Jan.Kunc píše: 14 led 2021, 21:12 1) Jak se stavíte k absolutní svobodě slova. Tedy myslíte si, že by měli být někteří lidé mazáni či blokováni na soc. sítích či nikoliv ? Krásný příklad je teď blokace účtů prezidenta (díky bohu dosluhujícího) Trumpa.
Ani právo na život není absolutní: stane-li se tak v rámci přiměřené sebeobrany, je legální i zabít jiného člověka. Speciálně tedy svoboda slova také není absolutní: asi není kontroverzní, že je trestné třeba šířit nepravdivou poplašnou zprávu.

Dle mého je obecně v pořádku, aby si správci různých online služeb nastavovali pravidla chování pro uživatele a případně je vymáhali i prostředky jako mazání a blokování. Některé online služby ovšem jsou de facto přirozené monopoly kvůli tomu, jak je v tom případě silný síťový efekt. V takových případech mají správci těchto služeb zcela dominantní postavení vůči jejich uživatelům (kteří prakticky nemohou přejít ke konkurenci): jde pak o dobrý důvod, proč užívání a správu těchto služeb regulovat i speciální legislativou, ale nemělo by to dopadnout na ty služby, které nemají vůči svým uživatelům takovéto dominantní postavení (třeba by byl nesmysl, aby taková legislativa upravovala moderaci tady na našem fóru). A vzhledem k tomu, že jde pak o velké nadnárodní korporace, dává smysl tyhle věci regulovat na úrovni celé Evropské unie.
Jan.Kunc píše: 14 led 2021, 21:12 2) Co si myslíte o tzv. "výhradě svědomí", která je zabudována v koaliční smlouvě a využili by jste jí ?
K věci už jsem se vyjadřoval v rozpravě celostátního fóra o přijetí koaliční smlouvy. O celém tom mechanismu si nemyslím nic dobrého. Dle mého by bylo lepší, aby se to formulovalo nějak věcně kompromisně (třeba že podporujeme ekvivalentní svazky bez sjednocení názvosloví) a že by snad bylo i lepší, aby se tam téma zrovnoprávnění manželství ve smlouvě neřešilo vůbec, protože současná podoba může vyvolat chybná očekávání (a pak rozčarování) u voličů.

V odkazovaném příspěvku také zmiňuji, že zrovnoprávnění manželství máme v programu, takže by využití onoho mechanismu z koaliční smlouvy bylo dle mého porušením našeho programu, kterým bych byl jako poslanec za naši stranu zvolený vázán. Navíc tedy osobně zrovnoprávnění manželství plně a nadšeně podporuji. Odpověď je tedy jasná: ne, nevyužil.
Jana.Hladova píše: 15 led 2021, 10:29 Institut zásadní výhrady svědomí považuji za opatření ošetřující svobodu jednotlivce bez ohledu na jeho stranickou příslušnost. Souhlasím s ním a dovedu si představit, že bych ho v určitých ojedinělých případech využila ;)
Obávám se, že jsi to špatně pochopila: ta možnost výhrady je ve smlouvě jen u toho zrovnoprávnění manželství - není to nějaký obecný mechanismus. A hlavně bys v tomto byla vázána mnohem přísnějšími pravidly jako pirátská poslankyně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 3):
Jan.Kunc, Miloslava.Karfilatova, Sarka.Rousova
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou
Jan.Kunc
Člen KS Ústecký kraj
Profese: Operátor výroby/seřizovač
Dal poděkování: 204 poděkování
Dostal poděkování: 153 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Kunc »

Frantisek.Navrkal píše: 15 led 2021, 13:17
Jana.Hladova píše: 15 led 2021, 10:29 Institut zásadní výhrady svědomí považuji za opatření ošetřující svobodu jednotlivce bez ohledu na jeho stranickou příslušnost. Souhlasím s ním a dovedu si představit, že bych ho v určitých ojedinělých případech využila ;)
Obávám se, že jsi to špatně pochopila: ta možnost výhrady je ve smlouvě jen u toho zrovnoprávnění manželství - není to nějaký obecný mechanismus. A hlavně bys v tomto byla vázána mnohem přísnějšími pravidly jako pirátská poslankyně.
Teď si to Františku Šárce trochu ulehčil, to byla částečně pointa té otázky :D
“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”
Frantisek.Navrkal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: datový inženýr a poslanec
Dal poděkování: 10738 poděkování
Dostal poděkování: 6023 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Jan.Kunc píše: 15 led 2021, 13:37
Frantisek.Navrkal píše: 15 led 2021, 13:17
Teď si to Františku Šárce trochu ulehčil, to byla částečně pointa té otázky :D
Tak ono to stejně jasně vyplývalo z té mé odpovědi na tvou otázku.
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou
Miloslava.Karfilatova
Místní předsednictvo
Profese: Personalistka
Dal poděkování: 741 poděkování
Dostal poděkování: 393 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miloslava.Karfilatova »

David.Wagner píše: 14 led 2021, 14:17 Díky za odpovědi, ale vnímám tady pár věcí které bych se rád doptal. Nic se nemám co doptávat Franty, který šel hodně do detailu a za to díky. Prosím taky, neberte to zle, ale je to složité a citlivé téma a myslím, že je správný to probrat důkladně.

Pamatuji si, že @Jana.Hladova pracuje myslím ve spalovně. Při přechodu z byznysu do politiky (a při práci ve stranických expertních týmech) se mi zdá podstatné to deklarovat. Změnilo se něco? Nebo máš pocit, že třeba při projednávání odpadové legislativy to nemá žádný vliv? Zdá se mi to trochu v kontrastu s Frantou Navrkalem, který ten výčet dělal hodně detailní a asi bych považoval za fér aby všichni šli do podobné úrovně detailu.

U @Hana.Vodrazkova jsem myslel, že (jak sama říkáš) pipláš neziskovku, což myslím, že je super. Ta ale není nijak napojená na veřejné peníze? Třeba na zastupitelstvu je ten střet zájmů asi docela silný, ne? Nebo nemáte žádné zdroje od obce?

Katka a Šárka (pokud se teda něco nezměnilo) mají zase partnery na volených pozicích směrem na veřejnost i ve straně, tam to máte nějak oddělené/ vyříkané?
Díky za odpověď Janě a Hance. Můžu poprosit o odpověď taky @Katerina.Stojanova a @@Sarka.Rousova , aby to nezapadlo. Diky předem .
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miloslava.Karfilatova za příspěvky (celkem 5):
Hana.Vodrazkova, Katerina.Stojanova, Frantisek.Navrkal, Jan.Kunc, Jana.Hladova
Katerina.Stojanova
Krajské předsednictvo
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 1748 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

David.Wagner píše: 14 led 2021, 14:17 Katka a Šárka (pokud se teda něco nezměnilo) mají zase partnery na volených pozicích směrem na veřejnost i ve straně, tam to máte nějak oddělené/ vyříkané?
Snažím se už přes 2 roky dokazovat, že ve straně funguju jako naprosto samostatná jednotka. Tím, že se naše agendy ani zájem o konkrétní politiky nepřekrývají, nesedíme spolu ve stejných vnitrostranických orgánech a ani se nenecháváme volit do stejných veřejných politických orgánů - a myslím si, že je to dobře a ani bych nechtěla, aby tomu bylo jinak - nenabízí se příležitosti, kdy bychom se mohli dostávat do společného střetu zájmů.

Navíc už jsme v minulosti (a moje MS, vč. Tebe, je mi svědkem), narazili na stranické záležitosti, ve kterých se (pro někoho možná paradoxně) vůbec neshodneme, takže prostě fungujeme každý naprosto autonomně, protože to je pro všechny zúčastněné nejlepší, i když to někdy samozřejmě nebývá jednoduchý.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvky (celkem 4):
David.Wagner, Jan.Kunc, Miloslava.Karfilatova, Sarka.Rousova
Kateřina Stojanová
-
Místopředsedkyně krajského sdružení Ústeckého kraje
Místopředsedkyně místního sdružení Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje
Jana.Hladova
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

[/quote]
[/quote]
Díky za upřesnění Františku 8-)
Ok, tak pak bych ji v tomto případě nepotřebovala, protože nemám problém se zrovnoprávněním manželství pro homosexuální páry ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Hladova za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Miltner, Frantisek.Kindl
Lukas.Blazej
Vedoucí resortního týmu
Dal poděkování: 841 poděkování
Dostal poděkování: 1190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Blazej »

Rád vidím, že se přihlásilo větší množství kandidátů. Se zájmem jsem si pročetl všechny kandidátní řeči i odpovědi na dosavadní otázky, a chtěl bych jednak vyrovnat důležité informace, které v kandidátní řeči uvedli jen někteří kandidáti, a zároveň přidat pár vlastních otázek. Pokud jste tedy nějakou otázku již zodpověděli, není nutné se rozepisovat znovu.

1. V jakém výboru, komisích a delegacích (vč. meziparlamentních skupin) byste chtěli působit? Máte nějaké záložní alternativy pro případ, že byste se kvůli velkému zájmu nevešli?
2. Na jaký mediální výstup o vaší dosavadní práci jste nejvíce pyšní?
3. Účastnili jste se už nějak činnosti ve Sněmovně, případně v resortních týmech?
4. Zveřejňujete dosavadní odměny v Nalodění a kontakty v evidenci? Podle jakých kritérií se rozhodujete, zda kontakt do evidence zapíšete?
5. Kterému ze stávajících poslanců byste se chtěli ve svojí činnosti podobat (tzn. kdo je pro vás inspirací/vzorem nebo dělá svoji práci dobře)?
6. Máte nějaký cíl, kterého byste chtěli dosáhnout, a který nevyplývá přímo z programu?
7. Je něco, co se pirátským poslancům či Pirátům jako celku dlouhodobě nedaří? Máte nápad, jak to změnit?

Předem díky za odpovědi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Blazej za příspěvky (celkem 5):
Frantisek.Kindl, Petr.Rysler, Frantisek.Navrkal, Miloslava.Karfilatova, Jana.Hladova
Tel. 778702712
Katerina.Stojanova
Krajské předsednictvo
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 1748 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Díky za otázky. Na některé z nich už odpovídá z části má kandidátská řeč, ale alespoň pro přehlednost odpovím na všechny.
Lukas.Blazej píše: 15 led 2021, 22:14 1. V jakém výboru, komisích a delegacích (vč. meziparlamentních skupin) byste chtěli působit? Máte nějaké záložní alternativy pro případ, že byste se kvůli velkému zájmu nevešli?
Výbor:
Můj primární zájem by směřoval do Ústavně-právního výboru. Je to dané do velké míry tím, že jeho agenda se prolíná s mým současným profesním a akademickým zaměřením, takže by mě jeho náplň práce nejen bavila, což pro kvalitní a efektivní fungování v takovém orgánů považuji za základ potenciálního úspěchu, ale zároveň věřím, že bych pro něj byla i reálným přínosem.

Komise:
Z toho, co jsem již nastínila ve své kandidátské řeči, je myslím patrné, že by dávalo smysl, a já bych tomu tak i byla ráda, abych se stala členkou Stálé komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny. Zejména problematice rovnosti žen a můžu se věnuji v našem MRT Lidská práva, ve kterém pro toto téma máme výborné expertní zastoupení a už nyní mám v hlavě konkrétní jména, se kterými bych případnou práci v komisi ráda koordinovala (v případě zájmu mohu tato konkrétně uvést a zdůvodnit).

Další uvažovanou komisí je Stálá komise pro Ústavu. Ústavní právo je oborem, který je mi blízký a zároveň se právě legislativním změnám samotné Ústavy dostává od veřejnosti nejvíce pozornosti, takže mám za to, že pokud by v jejích řadách měli Piráti zástupkyni, která se v této oblasti práva orientuje, mohli bychom to dobře zúročit.

Záložní alternativa:
V případě, že by mi nebyl dopřán ani jeden z výše vyjmenovaných orgánů, směřovala bych svou pozornost do Výboru pro zdravotnictví. Koneckonců, jak rovněž uvádím ve své kandidátské řeči, privatizace zdravotnických zařízení na území kraje mě přiměla se této oblasti věnovat intenzivně. Jsem členkou RT Zdravotnictví a KET Zdravotnictví, na krajské úrovni jsem členkou Výboru pro zdravotnictví krajského zastupitelstva a snažím se prohlubovat své znalosti zdravotnického práva. Ačkoliv zdravotnictví není primární oblast, které bych se v PSP chtěla, narozdíl od kraje, věnovat, a proto jsem z něj udělala "plán B", není to záležitost, která by mi byla vzdálená, takže bych to ve výsledku rozhodně nevnímala jako "z nouze ctnost".
Lukas.Blazej píše: 15 led 2021, 22:142. Na jaký mediální výstup o vaší dosavadní práci jste nejvíce pyšní?
Přiznám se, že ačkoliv mám za sebou výstupy i v mnohem důvěryhodnějších a pro náš elektorát relevantnějších médiích, jakým je třeba ČRo, nejvíce pyšná jsem na předvolební debatu v XTV Xavera Veselého. Je to dané skutečností, že jsem šla poprvé v životě do internetového televizního pořadu člověka, který Pirátům není nakloněn (koneckonců, kritizujeme jej opakovaně za jeho počínání v Radě ČT a vystupovali jsme i proti jeho zvolení do tohoto orgánu), nadto do debaty s dvěma mnohem staršími muži, z nichž oba za sebou měli reálný výkon veřejné politické funkce - Jan Paparega je primátorem města Most a Petr Jakubec byl radním města Varnsdorf a krajským zastupitelem. Zároveň byla debata orientovaná i na témata, kterým jsem se před tím nikdy zebruvně nevěnovala. Přes to přese všechno si myslím, že finální výsledek je opravdu dobrý, dostávali jsme na něj pochvalné reakce a já jsem ráda, že jsem to ustála a nenechala se "převálcovat" (za což patří zpětně ještě jednou velký dík i @Vratislav.Filipek).
Lukas.Blazej píše: 15 led 2021, 22:143. Účastnili jste se už nějak činnosti ve Sněmovně, případně v resortních týmech?
Jak uvádím ve své kandidátské řeči - jsem členkou Resortního týmu pro zdravotnictví a Meziresortního týmu pro lidská práva, z čehož se naše pracovní výstupy obou promítají do následných sněmovních aktivit příslušných gesčních poslanců. Kromě té práce čistě obsahově politické se to týká i připomínkování návrhů zákonů.
Lukas.Blazej píše: 15 led 2021, 22:144. Zveřejňujete dosavadní odměny v Nalodění a kontakty v evidenci? Podle jakých kritérií se rozhodujete, zda kontakt do evidence zapíšete?
Ano, v naší Evidenci příjmů ze státního své příjmy zveřejňuji (dokonce si myslím, že jsem byla od jejího otevření historicky teprve třetí členkou, která tam údaje zanesla, ač jich nebylo a není doposud moc). Stejně tak jsou dostupné mým jménem i zápisy v Registru lobbistických kontaktů.
Lukas.Blazej píše: 15 led 2021, 22:145. Kterému ze stávajících poslanců byste se chtěli ve svojí činnosti podobat (tzn. kdo je pro vás inspirací/vzorem nebo dělá svoji práci dobře)?
Nemám žádný jeden konkrétní vzor, neupínám se na jedno jméno. Spíš mám radost z konkrétních poslaneckých činností, na kterých je znát, že je za ním velký kus práce toho daného poslance, díky němuž se nám podařila prosadit skvělá věc. Z těch nejvýraznějších, které se nám od posledního zvolení povedly, se raduji nejvíc z:
  • Návrhu Jakuba Michálka na snížení odměn politiků, kteří kumulují více funkcí
  • Zákona o sdíleném ubytování, na kterém jsme se podíleli, a který reguluje činnost pronajímatelů bytů třeba přes Airbnb a Booking.com
  • Prosazení informačního příkazu, který zaručuje lepší vymahatelnost práva na informace
  • Mou velkou srdcovkou je reforma exekučního řádu, které se dlouhodobě věnuje Lukáš Kolařík, přestože ještě zdaleka není u zdárného konce
  • Radost mám i ze zákonného návrhu Tomáše Vymazala na uzákonění pěstování konopí
  • Vojta Pikal prosadil, aby se volby a referenda mohly konat ve stejnou dobu a ve stejných volebních místnostech, což jednak považuji za významné ušetření veřejných prostředků, tak druhak za prostředek vedoucí ke zvýšení účasti u nich
  • Významnou roli sehrál Lukáš Bartoň při tlačení na ministra školství, aby opustil ideu povinné maturity z matematiky
Lukas.Blazej píše: 15 led 2021, 22:146. Máte nějaký cíl, kterého byste chtěli dosáhnout, a který nevyplývá přímo z programu?
Mým "neprogramovým" cílem je být dobrým příkladem, že do politiky a rozhodování patří mladí lidé, potažmo mladé ženy a že v ní mohou být užitečným přínosem. Chci dokazovat, že pakliže je politika skutečně věcí veřejnou a má vliv na životy nás všech, měli bychom na ní my všichni také participovat a všechny různé věkové i genderové skupiny by měly mít ve Sněmovně svůj hlas. Obecně nízká diverzita v participaci na věcech veřejných je problém, který mě na naší politické kultuře poměrně trápí, protože je často zanedbávaný, přestože se právě zmíněná nevyváženost odráží na reálných politikách, které pak negativně dopadají na celou společnost.
Lukas.Blazej píše: 15 led 2021, 22:147. Je něco, co se pirátským poslancům či Pirátům jako celku dlouhodobě nedaří? Máte nápad, jak to změnit?
Je to zapojování členské základny do rozhodování. Zhruba před půl rokem jsem na vlastní kůži v souvislosti s RT Životní prostředí s překvapením zjistila, jak je těžké se dostat na jednání řady našich pracovních týmů, natož mít možnost ovlivňovat nebo se jakkoliv podílet na jejich práci (příklad s RT jsem si vybrala záměrně, protože ve vedeních většiny RT jsou právě poslanci). Naše proklamace, že jsme stranou otevřenou, která před nikým nezavírá dveře, bývá v té oblasti vnitřních politik trochu předceňovanou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvky (celkem 3):
Petr.Rysler, Lukas.Blazej, Miloslava.Karfilatova
Kateřina Stojanová
-
Místopředsedkyně krajského sdružení Ústeckého kraje
Místopředsedkyně místního sdružení Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“