Adam Šenk

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Odbor - personalni, @medialni-ulk, PKS Ustecky kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
senkadam
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: Programátor
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Adam Šenk

Příspěvek od senkadam »

Vážené pirátky, vážení piráti,
ucházím se o členství v Pirátské straně. Rád bych vstoupil do MS Litoměřice.

Jmenuji se Adam Šenk a je mi 32 let. Vystudoval jsem softwarové inženýrství na FIT/FEL ČVUT. V současné době jsem na rodičovské dovolené. Jsem ženatý a mám dvě děti. Žijeme v Praze, tento měsíc (duben 2021) se stěhujeme do Roudnice nad Labem, kde jsem prožil dětství a absolvoval střední školu.

Politika mě provází celým životem. Moji prapradědečkové a praprababičky se jako dělníci v sudetských textilkách organizovali v Sociální demokracii už za Rakouska-Uherska. Tento politický směr zůstal v mé rodině zastoupen až do současných dnů. Můj dědeček s mojí babičkou obnovovali Sociální demokracii po pádu totality a moje babička je ve svých téměř 85 letech stále poměrně aktivní členkou ČSSD na Praze 3.

Z tohoto důvodu jsem byl asi od 16 let lákán k Mladým sociálním demokratům. Upřímně řečeno, za premiérování Vladimíra Špidly jsem o tom i uvažoval, následné angažmá Stanislava Grosse a zejména pak vládnutí Jiřího Paroubka a policejní zásah na CzechTeku 2005 mě definitivně od české sociální demokracie vzdálil. Po Topolánkově vládě jsem v roce 2010 volil Českou pirátskou stranu. Byly to první volby, ve kterých kandidovala.

V roce 2015 jsem na vlastní oči při návratu z dovolené v Budapešti viděl zbídačené uprchlické rodiny a rozhodl se, že musím do politiky aktivně vstoupit. Při pohledu na extremizaci české politické scény jsem chtěl tvořit protiváhu těmto tendencím. Žil jsem v té době na Žižkově, Piráti a Zelení tam měli koaličního senátora Michálka a také působili společně na komunální úrovni v rámci koalice Žižkov (nejen) sobě. Hybnou silou v této koalici byli Zelení, Piráti de facto na komunální úrovni Prahy 3 neexistovali. Z tohoto důvodu (a mnoha jiných) jsem vstoupil do Strany zelených. Svého politického angažmá v této straně jsem pak nikdy nelitoval.

Po sněmovních volbách v roce 2017 bylo jasné, kdo je vítězem zeleno-černého závodu. Já jsem však Stranu zelených neopustil, naopak jsem se rozhodl o to více angažovat v komunální politice. V Roce 2018 jsme pak v komunálních volbách na Praze 3 získali 8,12 % hlasů a stali se tak stranou, která s Piráty a TOPSTANem byla schopná vytvořit koalici. Přes všechny problémy, které tato koalice má (a pro Piráty je obzvláště složitá, mnozí piráti a pirátky si jistě vybaví kauzu “rovná záda” odvolané radní Belecové, nebo současnou kauzu čínských respirátorů místostarosty Štrébla), jsem rád, že v Praze 3 tato koalice vládne a že jsem se poslední roky podílel na jejím vzniku a fungování. Z toho poslední dva jako spolupředseda místní základní organizace Zelených.

Stranu zelených jsem opustil až před nedávnem v souvislosti s mým stěhováním do Ústeckého kraje. Vzhledem ke stavu strany a k limitům mé energie a volného času, mi nepřijde smysluplné, abych budoval místní organizaci strany ve městě, kde nepůsobí. Proto bych se rád stal členem Pirátů a přispěl k prosazování politiky, které věřím, a k budování širší politické organizace ve městě, kde budu v následujících letech žít.

Teď krátce k mým dalším občanským aktivitám a k tématům, která jsou mi blízká. V roce 2016 jsem se angažoval v kauze “Ortel na Řípské pouti”, ve které jsme poukazovali na problematičnost placení koncertu kapely Ortel z veřejných peněz. Od roku 2014 působím ve spolku Opři se, který se věnuje doučování dětí z dětských domovů a organizaci volnočasových aktivit. Dva roky jsem byl i členem rady tohoto spolu, měl na starost péči o dobrovolníky, případně zpracovával grantové žádosti. Moje práce s dětmi v ústavní péči vedla k tomu, že jsme se v roce 2018 s manželkou stali pěstouny 15tiletého Michala G., kterého jsem už několik let znal. Bohužel i přes veškerou naši snahu, spolupráci a péči mnoha odborných institucí se Michal po dvou letech do ústavní péče vrátil a v současné době žije na ulici. Tato silná životní zkušenost, setkání s životem dětí z nefunkčních rodin, s příběhy pěstounů, s chudobou děčínských vyloučených lokalit i s problematikou drogové závislosti formovala, případně potvrdila, moje politické postoje v těchto oblastech.

V posledních 4 letech jsem téměř tři roky strávil na rodičovské dovolené péčí o své dvě děti. Témata jako předškolní péče, slaďování rodinného a pracovního (a politického) života, rovné příležitosti mužů a žen jsou další témata, která jsou pro mě důležitá.

Kromě toho se věnuji udržitelné mobilitě, bydlení, přechodu k uhlíkově neutrální ekonomice, dopadům umělé inteligence a automatizace na pracovní trh a dalším tématům.

Hluboce ctím demokratické ideály a jsem přesvědčen o funkčnosti demokratických mechanismů. Musí však být důsledně a bez výjimky uplatňovány v každém okamžiku života kolektivu, který tyto mechanismy chce používat. Vždy jsem v politice hájil transparentnost a překonávání demokratických deficitů. Politika by měla být co nejpřístupnější, například i pro lidi, kteří pečují o děti nebo nemají tolik volného času nebo odmítají používat sociální sítě. Politické rozhodování by mělo být vždy co nejvíce kolektivní a moc by neměla být koncentrována v rukou několika málo jedinců/straníků.

Jsem politický utopista, věřím ve společnost, ve které budou lidé méně pracovat, nebudou žít ve strachu, že přijdou o své bydlení nebo se i kvůli krátké nemoci dostanou do neřešitelných existenčních problémů. Nesouhlasím s tím, aby jeden chybný podpis špatné úvěrové smlouvy zničil člověku celý život. Zároveň existují i “přízemnější” komunální témata jako je dostupnost mateřských škol nebo bezpečné přechody a je třeba, aby se jim někdo věnoval. Moje ambice míří právě tímto směrem, komunální politika je přesně tím prostředím, ve kterém bych se chtěl i nadále pohybovat.

Pokud byste se chtěli s mými názory seznámit podrobněji, naleznete mě na Twitteru a Facebooku. Publikuji sporadicky na Deníku Referendum , pro Kauzu3 jsem sepsal svůj pohled na dopravu ve městě, před 3 lety jsem komentoval programy politických stran před komunálními volbami v Roudnici nad Labem. V posledních měsících se věnuji komunitnímu mediálnímu projektu Roudnice má na víc , který jsem založil a pro který natáčím i podcast Město a lidé.

Jsem připraven zodpovědět vaše dotazy.
Díky,
Adam
Zuzana.Petruvova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: student práva
Dal poděkování: 97 poděkování
Dostal poděkování: 155 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Adam Šenk

Příspěvek od Zuzana.Petruvova »

Ahoj Adame,

předně smekám nad tvými aktivitami a schopností zorganizovat si čas s dětmi tak, že ještě vedle toho vymýšlíš, jak udělat Roudnici nad Labem hezčím místem k žití. Díky moc, že se k nám chceš připojit a že s Tomášem, Markem a dalšími plánujete nejen kampaň pro tyto volby, ale také už přemýšlíte nad komunálními volbami. Je fajn vidět, že taky chodíš na naše školení, účastníš se jako registrovaný příznivec SAKO nebo si najdeš čas na neformální jitsi pokec.

Na schůzi MSka už sis trochu zkusil, jaké to je být ,,grilován". To samé tě čeká i na krajské schůzi, kde se také představíš celému krajskému fóru. Předtím bych tě poprosila, zda bys odpověděl na níže uvedené otázky, které jsou jednou z podmínek přijetí. Předem díky!

1. Četl jsi stanovy?
2. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
3. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval, a proč jsi je zavrhl.
4. Jaká témata nebo část programu tě u Pirátů zajímá?
5. Je něco s čím v programu nesouhlasíš?
6. S čím nám můžeš pomoci?
7. Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
8. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval bys konopí? LSD? Heroin?
Koordinátorka pro Ústecký kraj
[email protected]
+420 778 402 477
Jan.Bartko
Člen KS Praha
Profese: radní městské části
Dal poděkování: 230 poděkování
Dostal poděkování: 240 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Bartko »

Adam je fajn, raději bych ho teda viděl na našem žižkovském zastupitelstvu :) Chtějte ho!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bartko za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, senkadam
“Triviality is evil - triviality, that is, in the form of consciousness and mind that adapts itself to the world as it is, that obeys the principle of inertia. And this principle of inertia truly is what is radically evil.”
― Theodor W. Adorno
senkadam
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: Programátor
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od senkadam »

Zuzko a Jane, díky za milá slova:-)

A teď k otázkám.
1. Ano, četl. Obecně považuji stanovy a další stranické řády za docela podstatné dokumenty a jejich znalost za důležitou (pro straníka), ale mám v tomto ohledu přístup trochu stylem "learning by doing"
2. Zajímá mě především komunální politika, ale rád bych se zapojil i do krajské a celostátní. Vnitrostranickou politiku považuji za stejně důležitou jakou tu veřejnou, takže ano, plánuji sledovat fórum, účastnit se hlasování a rozprav, případně časem (pokud budu straníkem) se ucházet jak o funkce veřejné, tak o funkce vnitrostranické
3. Pirátskou stranu považuji za nejlepší v kombinaci dvou hledisek "je mi blízká svým programem a politikou" a "je schopna tuto politiku prosazovat". Piráti ve svých řadách mají spoustu osobností, kterých si vážím a jsou mi blízké. Především na místní komunální úrovni je to politická platforma, na jejíž bázi s mohu organizovat s mě myšlenkově blízkými lidmi. Jak zmiňuji v úvodním příspěvku, existují politické strany nad kterými jsem třeba někdy v historii uvažoval (ČSSD), nebo jsem byl jejich členem (Zelení) a vysvětluji, proč jsem je zavrhl nebo opustil. To nějak popisuje politický směr, který je mi blízký a strany, v kterých bych si za jiných okolnost (nebo třeba v jiných zemích) dokázal představit členství.
4.Zdravotnictví, školství, bydlení, doprava (zejména ta městská), bydlení, územní rozvoj, sociální oblast, energetika, přechod k bezuhlíkové ekonomice, nerůst, technologie a technologické platformy, budoucnost práce a další (v případě zájmu můžu rozvést)
5. V dlouhodobém programu mi chybí kapitola o bydlení celkově. Vzhledem k tomu jak důležité téma to je, a jak často se o něm mluví (případně ho mají pirátí často v gesci), tak bych očekával, že dlouhodobá pozice strany k tomu tématu bude formulována. V kapitole energetika mě znepokuje důraz na tržní prostředí (mám výhrady k prosazování tržních principů ve strategických oblastech jako je energetika, zdravotnictví, vodohospodářství apod.). Bodů, ke kterým bych dokázal zaujmout (do nějaké míry)kritické stanovisko je asi spousty, ale vzhledem k tomu, že toto nemá být slohovka na téma politický program, taky bych to nechal takhle.
6.Zvládnu činnosti od základní dobrovolnické pomoci (rozdávání novin a letáků, clicktivismus, atd.) po pokročilejší politickou práci (sledování témat a kauz, formulování postojů, publikace postojů na relevatních fórech a platformách, aktivní účast na jednání vnitrostranických i veřejných orgánů, organizace petičních a dalších kolektivních akcí atd.)
7. Podporuji oboje
8. Podporuji rozvoj léčebných a podpůrných služeb pro všechny lidi bojující se všemi formami závislosti (drogy, gamblerství a další). Podporuji větší preventivní činnost směrem k dětem. Podporuji větší regulace dostuponosti a změnu společenského postoje k užívání alkoholu, tabáku a drog mladistvými. Zároveň podporuji legalizaci drog typy jako jsou konopí a LSD (tzv. měkkých). K legalizaci tzv. tvrdých drog, jako je heroin, mám spíše odmítavý postoj. Uznávám, že tento postoj je spíše pocitový, téma psychotropních látek , závislostí a závislostního chování nepatří mezi témata, kterým bych se věnoval.
Zuzana.Petruvova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: student práva
Dal poděkování: 97 poděkování
Dostal poděkování: 155 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zuzana.Petruvova »

Ahoj, dávám na vědomí, že Adam by chtěl až do voleb přerušit proces žadatele o členství a to z důvodu jeho nové pozice volebního koordinátora kampaně.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Petruvova za příspěvek:
marekstoklaska
Koordinátorka pro Ústecký kraj
[email protected]
+420 778 402 477

Rychlá odpověď

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Ústecký kraj“