Anketa: Semínka konopí jako součást sněmovního merche

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, Predsedajici, @medialni-ulk, PKS Ustecky kraj, Krajsti predsedajici

Ve věci rozdávání semínek konopí jakou součást kampaňového merche preferuji

ANO, rozdávat
16
57%
NE, nerozdávat
11
39%
Zdržuji se
1
4%

Celkem hlasujících: 28 - Celkem hlasů: 28

Antonin.Budaj
Člen KS Ústecký kraj
Profese: Úředník
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 24 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Semínka konopí jako součást sněmovního merche

Příspěvek od Antonin.Budaj »

Ahoj, úvodem můj názor: je to jedno z předních našich témat a zároveň součást koaliční smlouvy, takže jsem pro.
ALE, jak jsem již psal na FB skupinu, včera jsem zkusil osondovat u 4 lidí (45-důchod)názor na tento merch. No a brutálně jsem narazil.
Hlavní výhrady -
    proč technické
      jako potencionálně vládnoucí strana máme mít důležitější témata(daně, rozpočet,dluh,poCovid..)
        bude to nepochopeno-zneužito, ideálně do dalších řetězových emailů pro důchodce(viděla jste to, na severu chtěj z lidí dělat feťáky...). Že lidi akorát naženeme k jiné straně
          Hele dokonce až tak, že by je to urazilo a naštvalo.
          Závěr: po volbách si dělejte co chcete-přece jste vyhráli a máte to v programu, ale v kampani je to blbě, včetně i nějakého "vzdělávání"-to do finální kampaně už nepatří, to se má dávno před(finální kampaň je o jasných sděleních).
          Poslední jejich dotaz byl co na to Ivan.
          Dva z nich říkali, že jsem je do krajských voleb přesvědčil a volili nás a jednoho mám načatého.
          Uff, přiznám se, že jsem z toho byl..a ještě jsem pekelně překvapen :( :( . Tak jsem se z toho tady musel vypsat.
          Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonin.Budaj za příspěvky (celkem 4):
          Miloslava.Karfilatova, Hana.Vodrazkova, Kamil.Pikal, Jana.Hladova
          Vojtech.Karban
          Člen KS Ústecký kraj
          Profese: OSVČ - Czechseedbank.eu
          Dal poděkování: 136 poděkování
          Dostal poděkování: 127 poděkování
          Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Karban »

Mikuláši děkuju, jsem rád, že alespoň někdo není pokrytec, který si něco napíše do programu a pak jde přesně opačným směrem...o grilování na téma legalizace nemluvě, taky zírám, kde to najednou jsem....nikdo neměl v úmyslu vysílat nějaké nahaněče nebo rozdavače semen, bylo to myšleno tak, že v rámci merche na stánku pro který lidi zveme by bylo možno si požádat i o tento merch, bude čistě v pirátském brandu, moje jméno ani značka nikde figurovat nebude.
          Naposledy upravil(a) Vojtech.Karban dne 12 dub 2021, 18:46, celkem upraveno 1 x.
          Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Karban za příspěvky (celkem 2):
          Mikulas.Peksa, Jakub.Pribyl
          Jan.Mares
          Člen KS Ústecký kraj
          Profese: Student, Sběrač funkcí
          Dal poděkování: 160 poděkování
          Dostal poděkování: 946 poděkování
          Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Mares »

Taky mě to tu připomíná diskuzní vlákna k Assangovi - "buďme za jeho propuštění, ale nemusí to nikdo vědět," jak by řekl nadporučík Lukáš.
          Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Mares za příspěvky (celkem 3):
          Petr.Rysler, Mikulas.Peksa, Michaela.Schwarzova
          Vojtech.Karban
          Člen KS Ústecký kraj
          Kontaktovat uživatele:

JInak mě je to fakt v podstatě putna, je to pro mě jenom práce a náklad navíc, jen mi přišlo, že zrovna tenhle typ merche může přilákat k pokecu babičky, se kterými poté skončíte u naprosto jiného tématu....njn
          Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Karban za příspěvek:
          Jiri.Kvapil
          Katerina.Stojanova
          Krajské předsednictvo
          Profese: studentka práv
          Dal poděkování: 694 poděkování
          Dostal poděkování: 1747 poděkování
          Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Prosím, neupadejme do iluze, že pokud nebudeme mít v krabici pod stánkem papírové sáčky se semínkem technického, nikoliv psychoaktivního, konopí (tedy toho, jakého kolem sebe máme legální lány pole), tak se nás nikdo na marihuanu ptát nebude a místo toho budeme mít mraky prostoru vysvětlovat náš postoj k exekucím.

Pár kampaní už jsem si u stánků prostála a vyjma lokálních specifik té dané obce, kde zrovna stojíte, jakkoliv o nich v tu danou chvíli nemusíte nic tušit, se nás lidé nejčastěji ptají na uprchlíky, marihuanu a Ivanovy dredy. Ubránit se slovně budeme muset umět ať tak či onak, přiložit k tomu pytlíček a říct "zkuste to, můžete si z toho třeba doma vyrobit mastičku", nám dle mého názoru může v téhle atmosféře jenom přidat.
          Kateřina Stojanová
          -
          Místopředsedkyně krajského sdružení Ústeckého kraje
          Místopředsedkyně místního sdružení Litoměřicko
          Zastupitelka Ústeckého kraje
          Vojtech.Karban
          Člen KS Ústecký kraj
          Kontaktovat uživatele:

Jen v české republice se, bohužel nelegálně, léčí konopím několik set tisíc lidí, určitě to není marginální téma, které bychom měli opouštět....
          Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Karban za příspěvky (celkem 5):
          Petr.Rysler, Mikulas.Peksa, Jiri.Kvapil, Vratislav.Filipek, Dominika.Michailidu
          Vratislav.Filipek
          Místní předsednictvo
          Profese: Mediální manažer ÚSK
          Dal poděkování: 37 poděkování
          Dostal poděkování: 79 poděkování
          Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vratislav.Filipek »

Blanka.Vankova píše: 12 dub 2021, 16:09 Co na to mediální stratég @Vratislav.Filipek ?
          Poprosím o argumenty pro a proti, děkuji.
          Ahoj, díky za výzvu těm, kteří ode mě žádají vyjádření.

Není to jednoduchý. A píšu to pragmaticky jako PR manažer a vedoucí MT KS ÚsK.

Psal jsem tu hrozně dlouhej polemickej elaborát, ale smazal se mi, tak potlačím slzu a napíšu to stručně v bodech k zamyšlení. Je mým úkolem hájit identitu strany, ale zároveň identifikovat a rdousit doutnající nebezpečí, takže píšu, co si myslím.

- To, že chceme de-démonizovat a legalizovat konopí, o nás každý ví. A otázka je, jestli něčemu pomůže, že ho budeme rozdávat. Otázka je, jestli to tzv. pushovat, nebo si nechat akci do Poslanecké sněmovny.
          - I Tomio Okamura, ačkoliv to teď už nepřizná, byl pro legalizaci konopí a ti, kteří nás nazývají feťáky, to dělají iracionálně a nebudou tak najednou činit víc, když se rozjede nějaká antikampaň, která tohoto bude využívat. Jen bude místo fotek Bartoše a nápisu FETKA všude fotka technického konopí, které rozdáváme, a nápis FETKY. Trh je těmito reakcemi už přesycen.
          - Alternativní média, hnojomety, špatná formulace, maily, senzacechtivost a clickbaity médií zavedených mohou nějakým způsobem zavařit, to se může stát. Debata kolem všech těch smyšlených pseudokauz okolo neomarxismu nás nutí se zamyslet, jestli dávat patrony do rukou těch, kteří na nás pořádají hon. Jsou na nás teď upřeny úplně všechny oči v ČR, nejsme nějaká ta bláznivá parta pro mladé, reálně hrozí, že budeme třeba vládnout, proto všechno bude předimenzované. Je obecně mnohem lepší, když společností a médii bude rezonovat to, co opravdu chceme. Je obecně mnohem horší to, když budeme muset věnovat energii zbytečně vyvracením pseudokauzy ze semínek technického konopí, která zaplevelí veřejný prostor. Nakolik se tohle bude dít i bez hypotetické kauzy Semínka, to shrnuju výše.
          - Je pravda, že ke mně během kampaně občas chodily především důchodkyně a ptaly se, jestli nemáme něco na mast. Pokud se rozhodneme ta semínka používat, měli bychom předejít "skandálnímu odhalení" na dezinformačních alternativních médiích tím, že to uvedeme řečí a ústy těchto lidí (rozuměj seniorů, kteří to používají) tak, jak to je. S tím možná tiskovka.
          - Jak hodně si ceníme té konopně - legalizační stránky Pirátské strany? Je to něco, co musíme (bez urážky, je to jen pro ilustraci) "teatrálně" demonstrovat rozdáváním semínek konopí? Protože to je to, co mainstream uvidí a nebude tomu chtít rozumět, jako nerozumí nadsázce obecně.
          - Nabízí se možnost mít to v záloze pro zájemce na základě obecného povědomí a nějakého osvětového videa a kampaně podobné tomu bodu, kde mluvím o tom, že nositeli tématu by měli být uživatelé z řad důchodců.

Jako PR manažer a vedoucí MT KS ÚsK jsem se zdržel hlasování.
          Deklaruju, že dokážu obhájit obě varianty, ať už se rozhodnete pro cokoliv.
          Je to otázka identity a pragmatičnosti, taktu a strategie a dobře zvládnutého PR.
          Tito uživatelé poděkovali autorovi Vratislav.Filipek za příspěvky (celkem 6):
          Frantisek.Navrkal, Miloslava.Karfilatova, David.Lux, Blanka.Vankova, Kamil.Pikal, Jana.Hladova
          Mediální manažer a vedoucí Mediálního Týmu ÚSK
          Vojtech.Karban
          Člen KS Ústecký kraj
          Kontaktovat uživatele:

Přátelé dělejte jak myslíte, pochopim to i když to pro mě bude strkáni hlavy do písku a solidní srabarna. Jen prosím ne podobná moudra stylu po volbách si dělejte co chcete. Tyhle pretvarky mě okamžitě rozpálí do běla, pro takové lidi sem stranu od roku 2012, kdy se nám ostatní akorát smáli nepomáhal podporovat a budovat, to fakt ne....
          Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Karban za příspěvek:
          Michaela.Nepejchalova
          Vratislav.Filipek
          Místní předsednictvo
          Profese: Mediální manažer ÚSK
          Dal poděkování: 37 poděkování
          Dostal poděkování: 79 poděkování
          Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vratislav.Filipek »

Vojtech.Karban píše: 13 dub 2021, 06:53 Přátelé dělejte jak myslíte, pochopim to i když to pro mě bude strkáni hlavy do písku a solidní srabarna. Jen prosím ne podobná moudra stylu po volbách si dělejte co chcete. Tyhle pretvarky mě okamžitě rozpálí do běla, pro takové lidi sem stranu od roku 2012, kdy se nám ostatní akorát smáli nepomáhal podporovat a budovat, to fakt ne....
          Jaká moudra stylu po volbách si dělejte co chcete máš na mysli?
          Mediální manažer a vedoucí Mediálního Týmu ÚSK
          Petr.Rysler
          Místní předsednictvo
          Profese: Restaurater
          Dal poděkování: 605 poděkování
          Dostal poděkování: 377 poděkování
          Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Rysler »

Vratislav.Filipek píše: 13 dub 2021, 00:02
          Blanka.Vankova píše: 12 dub 2021, 16:09 Co na to mediální stratég @Vratislav.Filipek ?
          Poprosím o argumenty pro a proti, děkuji.
          Ahoj, díky za výzvu těm, kteří ode mě žádají vyjádření.

Není to jednoduchý. A píšu to pragmaticky jako PR manažer a vedoucí MT KS ÚsK.

Psal jsem tu hrozně dlouhej polemickej elaborát, ale smazal se mi, tak potlačím slzu a napíšu to stručně v bodech k zamyšlení. Je mým úkolem hájit identitu strany, ale zároveň identifikovat a rdousit doutnající nebezpečí, takže píšu, co si myslím.

- To, že chceme de-démonizovat a legalizovat konopí, o nás každý ví. A otázka je, jestli něčemu pomůže, že ho budeme rozdávat. Otázka je, jestli to tzv. pushovat, nebo si nechat akci do Poslanecké sněmovny.
          - I Tomio Okamura, ačkoliv to teď už nepřizná, byl pro legalizaci konopí a ti, kteří nás nazývají feťáky, to dělají iracionálně a nebudou tak najednou činit víc, když se rozjede nějaká antikampaň, která tohoto bude využívat. Jen bude místo fotek Bartoše a nápisu FETKA všude fotka technického konopí, které rozdáváme, a nápis FETKY. Trh je těmito reakcemi už přesycen.
          - Alternativní média, hnojomety, špatná formulace, maily, senzacechtivost a clickbaity médií zavedených mohou nějakým způsobem zavařit, to se může stát. Debata kolem všech těch smyšlených pseudokauz okolo neomarxismu nás nutí se zamyslet, jestli dávat patrony do rukou těch, kteří na nás pořádají hon. Jsou na nás teď upřeny úplně všechny oči v ČR, nejsme nějaká ta bláznivá parta pro mladé, reálně hrozí, že budeme třeba vládnout, proto všechno bude předimenzované. Je obecně mnohem lepší, když společností a médii bude rezonovat to, co opravdu chceme. Je obecně mnohem horší to, když budeme muset věnovat energii zbytečně vyvracením pseudokauzy ze semínek technického konopí, která zaplevelí veřejný prostor. Nakolik se tohle bude dít i bez hypotetické kauzy Semínka, to shrnuju výše.
          - Je pravda, že ke mně během kampaně občas chodily především důchodkyně a ptaly se, jestli nemáme něco na mast. Pokud se rozhodneme ta semínka používat, měli bychom předejít "skandálnímu odhalení" na dezinformačních alternativních médiích tím, že to uvedeme řečí a ústy těchto lidí (rozuměj seniorů, kteří to používají) tak, jak to je. S tím možná tiskovka.
          - Jak hodně si ceníme té konopně - legalizační stránky Pirátské strany? Je to něco, co musíme (bez urážky, je to jen pro ilustraci) "teatrálně" demonstrovat rozdáváním semínek konopí? Protože to je to, co mainstream uvidí a nebude tomu chtít rozumět, jako nerozumí nadsázce obecně.
          - Nabízí se možnost mít to v záloze pro zájemce na základě obecného povědomí a nějakého osvětového videa a kampaně podobné tomu bodu, kde mluvím o tom, že nositeli tématu by měli být uživatelé z řad důchodců.

Jako PR manažer a vedoucí MT KS ÚsK jsem se zdržel hlasování.
          Deklaruju, že dokážu obhájit obě varianty, ať už se rozhodnete pro cokoliv.
          Je to otázka identity a pragmatičnosti, taktu a strategie a dobře zvládnutého PR.
          Děkuji Ti Vráťo za Tvou deklaraci, že dokážeš obhájit obě varianty,ať už se rozhodneme třeba i pro ,,teatrální " rozdávání semínek. :o
          Jak hodně si ceníme té konopně - legalizační stránky Pirátské strany? Tak to už taky nevím.
          Ale jestli je obecně mnohem lepší, když společností a médii bude rezonovat to,co opravdu chceme? Tak na to si myslím odpověď mám. Lepší by to bylo, ale o tom, co bude rezonovat , nerozhodujeme my. A jsem přesvědšený, že na sociálních sítích a při kontaktních kampaních budou rezonovat témata jako legalizace konopí, uprchlíci, sňatky a adopce dětí páry stejného pohlaví.
          Ať anketa dopadne jak chce, jestli budem ,nebo nebudem rozdávat semínka,diskuse má určitě jedno velké plus.Snad nás donutí se dobře připravit na dotazy ohledně této tématiky.

Chybí mi v této anketě bohužel ale vyjádření našich lídrů, Lukáše Blažeje a zejména toho, o kterém se zde i mluví,tedy Ivana Bartoše.Jejich názor by mě opravdu zajímal,a asi nejen mě. Díky.
          Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Rysler za příspěvek:
          Jana.Hladova

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“