CF 12/2021 Volba republikového výboru

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2262 poděkování
Dostal poděkování: 30993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 12/2021 Volba republikového výboru

Příspěvek od Martin.Kucera »

Daniel.Halamicek píše: 15 dub 2021, 10:13 Ad @Martin.Kucera
Podávám tedy návrh na přijetí nominace Dominiky Michailidu, a to z důvodu, že se opozdila o pouhých 8 minut a navíc si nominaci i kandidátskou řeč doručila sama, což se o řadě jiných kandidátů říci nedá.
Já osobního nic proti nominaci Dominiky nemám, naopak jsem ji, stejně jako valnou většinu ostatních podpořil. Nicméně tento návrh bývalého vedoucího administrativního odboru a dnes člena RP považuji za vyložený nonsens. Podkládat návrh argumenty, že 8 minut opoždění je jen jakási pouhá doba a způsob osobní doručení je sám sebou už argumentem, to bych, dovolím si říci Martine, nečekal ani od právního amatéra.
Pro příměr si vezměme například soudní řízení. Budeš psát poslední večer lhůty odvolání proti prvoinstančnímu rozhodnutí soudu, které chceš odeslat datovou schránkou. No a těsně před půlnocí ti vypadne internetové připojení. Bohužel, když zpátky připojení naskočí a tvé odvolání se odešle, je právě sekunda po půlnoci a ty si zmeškal lhůtu. I kdyby před tím soud stokrát věcně pochybil a třeba porušil tvá ústavní práva, v tomto řízení máš utrum. Nedodržením lhůty jsi veškerá svá procesní práva, včetně kupříkladu možnosti podání ústavní stížnosti, ztratil. Není třeba vyzývat ani právníky v řadách Pirátské strany, aby toto potvrdili.
A propas, povětšinou u svých příspěvků cituješ ze stanov a dokumentů Pirátské strany, tady nikoliv?!

Milá Dominiko, je mi to moc líto, ale jsem proti návrhu Martina Kučery na přijetí tvé nominace po termínu.
Chtěl bych tě upozornit, že příměr se soudním řízením je nepřesný, protože na rozdíl od něj průběh jednání CF lze upravovat návrhy postupu.
Tj. pokud se CF rozhodne uznat opožděně podanou nominaci a bude přitom dodržena doba na rozmyšlenou daná JdŘ (což v tomto případě bude), není to v rozporu s předpisy.
Proč jsem se rozhodl tento návrh podat jen po Dominiku, to jsem už zdůvodnil.

No nic,jsi proti, zde členský podnět.
Daniel.Halamicek píše: 15 dub 2021, 11:15 Nevím, jak v jiných krajích, ale v olomouckém se používá hromadná nominace a formálně se už kandidatura do jednání nedoručuje. Ale třeba i toto není dobře :lol:
Hromadná nominace není proti předpisům, ale zase má jiné praktické nevýhody, a v případě několika desítek kandidátů, jako teď, by byla extrémně nepřehledná. Proto se na úrovni CF nepoužívá a tudíž je nutné doručení (neb nelze po předsedajícím požadovat, aby prolézal nominační vlákna,ověřoval podporu a zjišťoval, zda vůbec dotyčný hodlá kandidovat.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
David.Wagner, Sarka.Vaclavikova
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Tomas.Pastircak
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 2524 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Ach jo, tak se nám to trošku komplikuje.

Jelikož Davidův podnět v tuto chvíli získal podporu, chtěl bych tímto poprosit autora podnětu, aby s jeho doručením posečkal do doby, než podporu dostane i podnět Dominiky, ať se to dá hlasovat naráz a nemáme v tom ještě větší bordel. Je to čistá prosba, oporu v předpisech nemám (a procedurální návrh by tu nedával smysl, protože se nestihne schválit včas.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvky (celkem 3):
Karel.Nejedlik, Dalibor.Zahora, Martin.Morong
Bojovník za méně argumentů ad hominem
Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Dal poděkování: 11683 poděkování
Dostal poděkování: 19898 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Jakub.Dedek píše: 15 dub 2021, 11:13
David.Wagner píše: 15 dub 2021, 11:02 Už jsi vyjádřil dostatečně, že se ti zdá ten postup blbej, tak toho asi můžeš už nechat. Zdá se mi popravdě fakt naprd systematicky shamovat Mikuláše za to, že žádá dodržování lhůt. Výtka padla, nějak se to odhlasuje, ale myslím si, že fakt není dobrý odrazovat lidi se ozvat.
Je v pořádku se ozvat, druhá věc je zda je potřeba a proč je potřeba to řešit. Zdůvodnění Mikiho:
Mikulas.Ferjencik píše: 14 dub 2021, 21:33 Jsem proti. Myslím, že bychom měli pěstovat vnitrostranickou kulturu dodržování lhůt.
Tohle zaznělo proti mému návrhu na schválení pozdní nominace Davida. To samé ovšem nezaznělo u Dominiky. Přitom argument Mikiho sedí na oba dva.

Kdyby použil zdůvodnění Daniela Mazura, neřeknu ani popel. Ovšem Mikiho argument i z důvodů komunikace jinde na mě působí, že o termín tady v zásadě nejde. OFFTOPICNavíc, kdybych měl být upřímný, termíny MO zrovna ve straně taky nepěstuje.
Mně se nominace Dominiky na fóru zobrazuje jako podaná 13.4. takže nemám důvod ji napadat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
Jakub.Dedek
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. [email protected], 737 943 770
Tomas.Pastircak
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 2524 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

@Mikulas.Ferjencik Mas patrne spatne nastavene casove pasmo. Viz Uzivatelsky panel - Nastaveni. Objektivne byla podana o osm minut pozdeji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Bojovník za méně argumentů ad hominem
Janka.Michailidu
Vedoucí resortního týmu
Profese: PhD student (Biotechnologie)
Dal poděkování: 3857 poděkování
Dostal poděkování: 6544 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Janka.Michailidu »

já bych chtěla HROZNĚ MOC poděkovat @Jitka.Cerna za to, že vytvořila přehlednou tabulku otázek a odpovědí na kandidáty do volby RV: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
(možná bych dokonce poprosila předsedající, jestli by mohla odkaz na tabulku přidat do úvodního příspěvku jednání)

taky bych tímto chtěla vyzvat kandidáty, kteří ještě na otázky neodpověděli OFFTOPICVČETNĚ SEBE!!!, aby si na to zkusili najít čas a odpověděli :) prodloužená doba na rozmyšlenou bude určitě více k užitku, když bude nad čím konkrétně rozmýšlet.
vedoucí jednatel republikového výboru; vedoucí meziresortního týmu Návykové chování.
zulip: malajanka; mastodon: malajanka; matrix: malajanka
tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Dal poděkování: 11683 poděkování
Dostal poděkování: 19898 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Tomas.Pastircak píše: 15 dub 2021, 12:02 @Mikulas.Ferjencik Mas patrne spatne nastavene casove pasmo. Viz Uzivatelsky panel - Nastaveni. Objektivne byla podana o osm minut pozdeji.
Jo, ale není úplně zřetelné, kterým nastavením se řídí jednací řád CF, takže nebudu napadat nominaci, která se mi zobrazuje jako podaná včas, přičemž jsem s nastavením času u sebe nijak nehýbal.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. [email protected], 737 943 770
David.Wagner
Republikový výbor
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 724 poděkování
Dostal poděkování: 5677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David.Wagner »

Janka.Michailidu píše: 15 dub 2021, 12:51 já bych chtěla HROZNĚ MOC poděkovat @Jitka.Cerna za to, že vytvořila přehlednou tabulku otázek a odpovědí na kandidáty do volby RV: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
(možná bych dokonce poprosila předsedající, jestli by mohla odkaz na tabulku přidat do úvodního příspěvku jednání)

taky bych tímto chtěla vyzvat kandidáty, kteří ještě na otázky neodpověděli OFFTOPICVČETNĚ SEBE!!!, aby si na to zkusili najít čas a odpověděli :) prodloužená doba na rozmyšlenou bude určitě více k užitku, když bude nad čím konkrétně rozmýšlet.
Hm, co můžu udělat proto, aby se tam moje odpovědi (všechny ve vlákně) dostaly?
Jitka.Cerna
Asistent pro administrativu
Dostal poděkování: 5 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jitka.Cerna »

David.Wagner píše: 15 dub 2021, 13:57
Janka.Michailidu píše: 15 dub 2021, 12:51 já bych chtěla HROZNĚ MOC poděkovat @Jitka.Cerna za to, že vytvořila přehlednou tabulku otázek a odpovědí na kandidáty do volby RV: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Postupně je tam budu zapracovávat, nyní by měla být hotová první vlna všech otázek a odpovědí, tzv. všech těch, kteří odpověděli v rámci tohoto dopoledne a dříve :)
David.Wagner
Republikový výbor
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 724 poděkování
Dostal poděkování: 5677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David.Wagner »

Jitka.Cerna píše: 15 dub 2021, 14:07

Postupně je tam budu zapracovávat, nyní by měla být hotová první vlna všech otázek a odpovědí, tzv. všech těch, kteří odpověděli v rámci tohoto dopoledne a dříve :)
Díky moc! Tak já tě s doplněními budu otravovat přímou zprávou <3
Jitka.Cerna
Asistent pro administrativu
Dostal poděkování: 5 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jitka.Cerna »

David.Wagner píše: 15 dub 2021, 14:09
Jitka.Cerna píše: 15 dub 2021, 14:07

Díky moc! Tak já tě s doplněními budu otravovat přímou zprávou <3
Prosím, nedělej to! :shock: Stejně jako u administrace pražských primárek spolu s Ondrou Vojtou, i tady se k otázkám a odpovědím budu dostávat v maximálně možných pravidelných intervalech, takže zanedbávaní nebudete ;)

Zpět na „Celostátní fórum“