Členský podnět - zahájení dovolby RV

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Podporuji tento návrh postupu

PRO
100
87%
PROTI
13
11%
Zdržuji se
2
2%

Celkem hlasujících: 115 - Celkem hlasů: 115

David.Wagner
Republikový výbor
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 724 poděkování
Dostal poděkování: 5677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Členský podnět - zahájení dovolby RV

Příspěvek od David.Wagner »

Vážené CF,
vzhledem k tomu, že po poslední volbě zástupců CF v RV došlo k obsazení pouze 12 míst z 30 určených (což je hodně blízko spodní hranice), rád bych inicioval dovolbu RV a prosím vás o podporu následujícího jednoduchého usnesení.
(citace)
Celostátní fórum zahajuje doplňující volbu Republikového výboru.
Nominace získané v jednání CF 12/2021 (viewtopic.php?f=477&t=56793) se uznávají i v dovolbě, pokud se k ní kandidát přihlásí a osobně jí doručí do jednacího vlákna dovolby.
Věřím, že budeme potřebovat co nejvíc aktivních lidí v RV a vysokou zastupitelnost, a to nejlépe co nejdříve. Vcházíme do velmi dynamického období a slabé, málo obsazené RV není v zájmu nikoho. Čeká nás:
- schvalování programu;
- volební dohled (PSP i komunál, kde to bude velmi náročné);
- je reálné, že nás čeká první pirátská vláda a práce v exekutivě, kde vnímám strategický vliv a zpětnou vazbu RV jako nezastupitelné.

Také bych doplnil , že dovolba by měla začít v nejbližším možném termínu.

Díky za zvážení podpory podnětu!
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 2137 poděkování
Dostal poděkování: 3792 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět - zahájení dovolby RV

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Jako jeden z postizenych minimalnim stavem RV tennhle podnet rad podporim. Jeste aspon 5-10 dalsich clenu RV by nam hodne pomohlo.
0x8DE5F4739D2A2F0B | Cēterum cēnseō Facebook esse dēlendam
Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Dal poděkování: 11683 poděkování
Dostal poděkování: 19898 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Já jsem proti, dosud bylo v RV 14 lidí volených cf a nemyslím, že to dělalo problémy. Nepovažuju za šťastné pořád volit, žere to obrovské množství pozornosti. Člověk přece nemusí mít funkci, aby mohl pomáhat.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. [email protected], 737 943 770
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2262 poděkování
Dostal poděkování: 30993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Kucera »

Dosud jsme taky nebyli v situaci, že za půl roku budeme možná ve vládě.
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 2137 poděkování
Dostal poděkování: 3792 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Mikulas.Ferjencik píše: 28 dub 2021, 02:01 Já jsem proti, dosud bylo v RV 14 lidí volených cf a nemyslím, že to dělalo problémy. Nepovažuju za šťastné pořád volit, žere to obrovské množství pozornosti. Člověk přece nemusí mít funkci, aby mohl pomáhat.
Toho bych se moc nebal. Prezentace vetsiny kandidatu uz probehla, navice jejich pocet bude mensi. Bude se jednat o relativne technicky proces, cilem ktereho bude ziskat par clenu navic. Treba i s mensi ucasti. Ceka nas opravdu narocne volebni obdobi, a jsem rad ze mame obrovskou posilu v osobe @Jakub.Michalek, ale nemusi to stacit.
0x8DE5F4739D2A2F0B | Cēterum cēnseō Facebook esse dēlendam
Jan.Lejcko
Rozhodčí komise
Profese: Student práv, "ajťák".
Dal poděkování: 519 poděkování
Dostal poděkování: 324 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Lejcko »

Díky za výkop, jednoznačně podporuji. Nechci sice prolomovat nějakým způsobem výsledek voleb a vůli CF, ale pokud chceme mít funkční a dynamické RV, pak by tomu měla odpovídat i "personální kapacita" a naplněnost, ta v tom hraje neméně významnou roli též. Každopádně, když bude kdokoliv chtít, tak se může k RV svoji prací a svým časem přidělit bez toho, aniž by měl k tomu mandát, prostě to lze... Za sebe ovšem vnímám 12x zvolených členů jako žalostně malý počet. Rád bych tam viděl alespoň 20x členů za CF + zástupci z krajů.
Naposledy upravil(a) Jan.Lejcko dne 28 dub 2021, 02:22, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lejcko za příspěvky (celkem 6):
Frantisek.Dosedel, Michal.Gill, Jan.Bednarik, Ivor.Kollar, Filip.Sequens, Kornelia.Gottmannova
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2262 poděkování
Dostal poděkování: 30993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Kucera »

Oznámení moderátora:
opravil jsem anketu, nešlo měnit hlas
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 7):
David.Wagner, Frantisek.Dosedel, Michal.Gill, Eva.Novakova, Jan.Bednarik, Vojtech.Pikal, Petr.Vileta
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Profese: Copywriter, byrokrat, volej. rozhodčí
Dal poděkování: 2870 poděkování
Dostal poděkování: 2064 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Gill »

Mikulas.Ferjencik píše: 28 dub 2021, 02:01 Já jsem proti, dosud bylo v RV 14 lidí volených cf a nemyslím, že to dělalo problémy. Nepovažuju za šťastné pořád volit, žere to obrovské množství pozornosti. Člověk přece nemusí mít funkci, aby mohl pomáhat.
Dovolím si nesouhlasit - RV také doposud nemělo trvalé pracovní skupiny a pokud chceme, aby ti nejaktivnější nemuseli sedět ve všech, aby byly vůbec k něčemu dobré, potřebuje RV co nejvíce členů. Návrh tedy podporuji, už proto, že z RV pro nedostatek času sám odcházím, v těchto volbách nekandiduji a budu rád, když bude RV nadále ještě akceschopnějším, než tomu bylo doposud.

A druhý důvod - Debata o doplňovací volbě se už během tohoto volebního období vedla a považuji za velmi žádoucí doplnit řady členů RV nyní, kdy máme kandidáty odhodlané do toho jít. Ano, zabere to nějaký čas, ale také to bude podstatně rychlejší, než když to budeme dělat za dva měsíce, až počet přirozeným "odpadem" klesne pod limit a budeme k tomu donuceni.
Bc. Michal Gill • generální sekretář Pirate Parties International • asistent pirátských radních Prahy 3 • regionální koordinátor slovenských Pirátů pro ČR • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • [email protected][email protected][email protected][email protected]
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 36193 poděkování
Dostal poděkování: 18549 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Už jsem na tebe reagoval ve vlákně CF. Tady pro tvou informaci doplním, jednu skutečnost, která ti také asi unikla.
V posledních několika týdnech se členové RV opakovaně setkávali s různými pokusy, jak jim znemožnit či zkomplikovat účast na jednání jiných orgánů (RP, SVÝT), bylo po nich požadováno pověření či usnesení. Podobná zkušenost byla i s jednání s tvým MO odborem. Tedy je to kupodivu zcela jinak, kolikrát ti pomalu ani funkce člena RV nestačí, aby si mohl svůj mandát vykonávat.
Naposledy upravil(a) Dalibor.Zahora dne 28 dub 2021, 07:55, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 6):
Eva.Novakova, Veronika.Murzynova, Jan.Bednarik, Ivor.Kollar, Petr.Tkadlec, Rostislav.Reha

registrátor pro volební komise pro okres Děčín (sněmovní volby 2021) - tel. 778 044 243
více: zástupce v Republikovém výboru za Ústecký kraj (hostuji ve Středočeském kraji), zakládající člen, více na profilu wiki.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz

Jiri.Hoskovec
Mediální odbor
Profese: Úředník
Dal poděkování: 733 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Hoskovec »

Jedině jestli už bude fungovat upozornění smskou😇
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Hoskovec za příspěvky (celkem 3):
Kornelia.Gottmannova, Tereza.Vovesova, Petr.Vileta
Zástupce vedoucího a hospodář mediálního odboru, zastupitel MČ Praha 6, [email protected]

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“